Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Hírek

James Blunté az évtized legjobb albuma

létrehozva: 2010. 01. 05.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

lurad punk 2018. 06. 24. 12:22
Gyors hitel 24 Alkalmazzunk most rugalmas személyi kölcsönként. Hozza fel a kölcsönt több egyszerű részletre. Több pénz. Szükség esetén növelje a kért összeget. Elnapolása. Csinálj áttörést, késedelmes fizetést havonta, ha szüksége van rá. Lépjen kapcsolatba velünk és mondja el nekünk az összeget.

A gyors hitel-alkalmazás 24 személyi kölcsönként
Rugalmas. Hozza fel a kölcsönt több egyszerű részletre.

Több pénz. Szükség esetén növelje a kért összeget.

Elnapolása. Csinálj áttörést, késedelmes fizetést havonta, ha szüksége van rá.

Lépjen kapcsolatba velünk és mondja el nekünk az összeget.
 
.
csacsiíí 2018. 01. 31. 17:00
Leírás:"Szengehál Szuzi" és egyebek... :-P

Valamelyik aktuális foci vb. ment akkoriban, sok afrikai országgal is, mint bejutott résztvevőkkel. Akkortájt vették fel munkatársuknak a fiatal Császár Zsuzsit, akit egy ideig így is szólítottak. Főleg a kedves Pivár Ella szerkesztő asszony.
Ám Zsuzsika haladni akart a korral és az idegenajkúság (?) modernitásai adta lehetőségekkel és hamarosan ő "Szuzi" (leírva Suzi?) lett.

De amit írnék róla - sosem feledem, ezeket sem - az a kezdeti bakisorozata. :)
Az afrikai országok neveit szegényke nem igazán hallhatta addig - nem tudom hol járt iskolába és milyen "földrajz" órák vannak arrafelé - és/mert bődületes baromságokat volt képes kiolvasni az elé tett(?) lapokról a mikrofonjába. :)
Szenegál például az ő olvasatában csak nemes egyszerűséggel "Szengehál" lett és ezt szajkózta is egy ideig, tehát nem is szóltak rá ott, ezért sem (?). :D
Ekkor kereszteltem el őt - máig sem tudja, majd ha ezt itt elmondjátok neki... - "Szengehál Szuzi" névre. Mert ha már a gyönyörű és kedves Zsuzsanna, Zsuzsa, Zsuzsi, Zsuzsika, Zsuska, stb. magyar női nevet volt képes degradálni és lealázni "Szuzi" ("Suzi"? "Suzy"? Jó, hogy nem "Sushi"?) névvé, akkor ha lúd az a csirke, akkor legyen kövér - úgy sem bánja, azt sem. :-P

Nos, Szengehál Szuzinak voltak olvasási "bravúrjai" évekig (az elején pláne ugye).
(Mostanában és már néhány éve nem hallgatom őket.)

Volt a Pivár Ellának több számomra érdekes műsora, amihez többnyire ő írhatta az anyagot, illetve gyűjtötte-ollózta. Egyik ilyen természetkedvelő adásból hallva ezt a "Szuzit", felkaptam a fejem. Aztán az ismétlést is direkt meghallgattam anno, de akkor már kacagtam szinte.
Az idős Ábrahám Albert volt a "narrátor" partnere, ám a "ciki" valahogy mindig a Szuzi-Zsuzsinak jutott. :) Madarakról is szó esett és a sólyom többször is "sólya" (vagy "sója"!?) lett a suziquatrocska ajkairól felreppenve! (sic!)
Később arra gondoltam, lehet a kezébe kapott P.E. irományt felülbírálta és a kollégái esetleg cinkos gúnnyal és tréfás szándékkal meghagyhatták a tévútján!? :D
Már, hogy "átragozta" a magyar szót talán? :)
"Én sólyom, te sólysz, ő sólya"? Avagy "nem az én sólyom az, hanem az ő sólya!" :D
(Kazinczy & Karinthy díjra felterjeszthető akkor ez a "Szuzi" egyben.)

Nem légből kapott mesék ezek, nálam anno gyakran forgott a kazettás kütyü is, a rádiósmagnó ám! ;-P

Létezik - többek közt - olyan hangfelvétel 2005 május tájáról, ahol a gyakran korgó zsigerű "vega" hölgy bemondó a szokásos napi horoszkópot olvasta be és úgy a második jegy tájékán kb. nem a hasa korgott (csupán) hanem egy dallamos altesti (kiszorult-elszabadult) szél is beledúdolt a szuper-mikrofonjába! :D
Szegény Goran hangtechnikus próbálta menteni - elkapni már nem bírta ugye - és nem tudom melyikük lehetett céklább képű szemtől-szembe, de késve húzta már le a hangot, miután/amitől még egyértelműbb lett a dolog és a hirtelen (szél)csend, majd hosszan üres horoszkóp aláfestés zene, megszólalási szünetecskével... :D
A felvétel MEGVAN nálam.
Lehet alkudni érte. - Illetve, hogy melyik megosztóra töltsem fel? ;-)
(Itt a hölgyemény nevét nem írtam, szándékosan.)

Kézcsókom "MöMöRö"! ;-P
Vendég 2010. 03. 19. 19:55
hülye radírgép törölte a Hjanuárit innen:

" Google falle: " MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva, MMR, Lendva," TAGS... "
Juhász Gergely 2010. 01. 05. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Fórum » MUSIC.HU » Hírek