Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Lemezajánlók

Mariah Carey: Merry Christmas II You (Universal)

létrehozva: 2010. 12. 05.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2010. 12. 06. 18:01
Nekem nagyon bejön a lemez játéka a tempóval. Mivel igenis kell a kezdő löket egy lemezen, az 'Oh Santa!' szerintem remekül megállja a helyét nyitányként, főleg úgy, hogy utána három lassú ballada következik. Egy negyediknél már biztosan elfogyna a lelkesedés, így pont jó helyre került két gyorsabb, pörgősebb dal, amik szintén frissítően hatnak, hogy utána átszellemülhessünk egy újabb lassú szekcióba. A végén pedig, hogy kellemes szájízzel cseréljük ki vagy indítsuk újra az albumot, egyértelmű választás a két klasszikus dal.

Szerintem a stílus sem csapongó - Carey kisasszony többnyire tartotta magát a tradicionális karácsonyi hangzásokhoz, némelyikbe is csak finoman vegyített a hozzá közelebb álló R'n'B stílusból.

Egyedül a diszkóhangzású 'Auld Lang Syne'-t hagynám le a lemezről. Mikor hallgatom az albumot, a 12. szám végére felépített tökéletes, meghitt karácsonyi hangulatot egy pillanat alatt képes elhalványítani, vagy esetleg felrúgni.

Amit a leginkább ajánlok:
-Oh Santa!
-When Christmas Comes
-Charlie Brown Christmas
-O Come All Ye Faithful
-O Holy Night (Live)
-All I Want For Christmas Is You

Amit nem ajánlok:
-Auld Lang Syne
Balajti Péter 2010. 12. 05. 0:00
Neked mi a véleményed a lemezről?

Fórum » MUSIC.HU » Lemezajánlók