Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Punk

létrehozva: 2003. 02. 14.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2005. 08. 30. 17:57
You talk about acceptance but just look at you
Now you can join the mainstream
when you look the way you do
you wont last one minute if the real thing comes

You want to worship wattie that not the way to be
You think your looks dont matter well just wait and see
you'll end up like the other's all fucked up or dead
Taking shit from people or get kicked in the head

Who's next?

What sucked before,still sucks today
Pathetic losers,with nothing to say
whine about the system,screaming out your guts
Bought your bondage pants,with your trust fund

PUNK'S DEAD,YOU'RE NEXT
PUNK'S DEAD,YOU'RE NEXT

Anarchist...
ASSHOLE
Peace Punk...
SHITHEAD
Dumb Fuck...
Fuckhead...
Crusty...
Kill Yourself!!!

PUNK'S DEAD YOU'RE NEXT!!!
Kuco 2004. 12. 17. 13:33
Kinek mi!? Viszont a blink meg a sum kaliforniai punk!!! De erről aztán lehet irosgatni!!!! A busted viszont pop, csak elakarják hitetni a médiában, meg a kis bigyó rajongókkal hogy az punk!!! Pedig annak aztán tényleg rohadtúl semmi köze a punkhoz!!!!!!!!Szerintem!!!
Vendég 2004. 12. 17. 9:30
Elmondjam a vélemyényem.a sum41 a blink182 az nem punk zene.
Vendég 2004. 12. 17. 9:30
Elmondjam a vélemyényem.a sum41 a blink182 az nem punk zene.
Vendég 2004. 12. 16. 13:42
Hella!Dec.30.-an lesz Miskolcon a Vasas Muvhazban az Xtrike-Just like You cimu lemezenek a lemezbemutatoja.Fellep tovabba a Hadesz Nux + egy meglepetesbenda,majd buli hajnalig.A koncertek 21.00-kor kezdodnek,belepo 600 HUF.Na csako. 24
Vendég 2004. 11. 27. 12:31
Bazmeg hát amit ez a punxgirl itt levág az már csúcs...h fordulna föl az összes ilyen divatarc...
Vendég 2004. 11. 27. 12:31
Bazmeg hát amit ez a punxgirl itt levág az már csúcs...h fordulna föl az összes ilyen divatarc...
Vendég 2004. 11. 05. 12:52
Punx Girl Te 1 Akkora szép Kerek Segg Vagy hogyazmár csillog villog.
___________________________________________________________________
Én megvédeném punxgirlt, mert az, hogy PUNK, nehezen fejezhető ki olyan kis szánalmakra, mint amiket említettél. Ja, meg ami az újságokban van az egy nagy ***. Szerintem legalábbis... bazzeg! Punk a Sex Pistols, a Clash, a Damned, Dead Kennedys, egyebek!
Vendég 2004. 08. 10. 0:00
ROLL-NAK:KI A FASZOM KIVANCSI RAD?!?????????!!!!!!!!!!
Vendég 2004. 06. 26. 0:00
na jol van... kb csak 3 temat olvastam eddig ezen a forumon es meg vagyok rola gyozodve hogy ezen a forumon az atlag kor az kb 12-13. eloszor is a SKINHEADnek lesz hogy ha akkora nagy rasszista kocsog skinhead vagy mi a francot keresel itt a punk temanal?? itt van ez az egy ertelmes emberke aki ert ehhez a temahoz talan es most meg mindenki ot bassza le mert azt mondta hogy sum 41 az nem punk zene. hat basszatok meg hogy lehetne egy olyan egyuttesben egy kis punk erzes akinek kb minden masodik oraban adjak a klipjet az mtv-n. es oke az egy dolod hogy nem tudtok angolul, mert gondolm nem tudtok angolul ha sum 41 es blink 182 szovegeit nem ertitek mert ha ertenetek akkor ti se farasztanatok se magatokat se tobbieket azzal hogy az igen is punk zene. ertsetek mar meg hogy nincsenek punkok, es ha lennenek is ti sosem lehetnetek azok. soha! amugy se egy annyira kurva jo dolog most punknak lenni, mivel 2004ben jarunk es nem tudod megbotranykoztatni az embereket es egyszeruen egy olyan tarsadalomban elunk hogy igazan nehez igazabol lazadni ezert most a vilagon egy igazi lazado nincs. jo tudom ti most biztos azt hiszitek hogy a lazadas az azt takarja hogy ossze vesztek neha a tanarokkal, de nem.... nem baj ha majd befejeztetek az altalanos iskolat vagy ha mar vagytok olayn nagyok hogy epen gimisek vagytok akkor a gimit akkor mar le fogjatok szarni ezt az egeszet...na nem baj meg mindig jobb azt kepzelnie az embernek magarol mint azt hogy rasszista. mert ha arrol kezdenek irni az vagy 3 oldalas aranyos kis valami lenne. csak annyit hogy magyarok a tortenelem soran olyan kis luzerek voltak hogy rohadt sok mas nemzetiseg telepedett le nalunk, es egyszeruen nincsen nem letezik olyan ember magyarorszagon akinem a vereiben tiszta ver folyik, tehat lenne meg egy hitler teged is megolne nikike. foleg ha no vagy, na nem baj ezzel most nem farasztom magam inkabb csak belerohogok a pofadba. punk is dead, es ezt nem tagadhatof ha mostanaban egyszer is kimentel az utcara es lattad a nofx polos kiscsajokat kezukben a mango szatyrukkal... na mindegy ti is edesek vagytok. majd csak kinovitek, nem kell elkeseredni. sziasztok! wq
Gaby 2004. 05. 01. 0:00
nem tudom miért kell a nigger skinek basztatni, mert igen is léteznek és kurva jó zenéket játszanak, he nem hallottad, akkor nem jársz nyitott szemmel az utcán...
a magyar punk mozgalom egy kicsit más, mint mondjuk az angol, mert itt vannak olyanok, akik azért haverkodnak velünk punkokkal, mert azt hiszik, ha szarba lesznek majd lesz, aki kihúzza őket onnan. azt nem értem, hogy 1-2éve még így a büdös punk, úgy a dübös punk, ma már a divat az ő stílusukat veszi fel, ez egy irtózatos kegyelet döfés azoknak, akik létrehozták ezt a mozgalmat és szerintem jól sejtem, hogy az ős punkerek forognak a sírjukban.
magyarországon szerintem a CPg volt az igazi beválalós punk csapat és örülök, hogy újra összeálltak. OI!, PUNK, ROCK & ROLL
PUNK FOREVER
Azyl 2004. 04. 13. 0:00
A punk mára már legenda amiben élünk és probálják újra éleszteni de ha sikerűlne is az már nem a régi lenne ez amiben élünk az új korszak amit mi irányítunk és ez a civilizáció a régi ötvözése az újjal
Tehát hogy mivolt a multban az ma már nem lényeges de arra építünk,hiszen:A Múlt és a Jelen a Jövőre kivetített összes változata.A punk szó is csak csupán már szókifejezés mert megszoktuk.
De ha tapasztaltak vagytok akkor már láthattatok napjainkban is igazi punk embert nem valami után
zatot.......itt nem merjetek ostoba hazugságokat mondani mert a fele nem igaz....
Vendég 2004. 01. 27. 0:00
Punx Girl Te 1 Akkora szép Kerek Segg Vagy hogyazmár csillog villog.
Tudod mia az a Gennyes pop és a PUNK pop az a Gondolom te általad Punk-nak Tartott Britney Spears meg Justin Timberlake a Tudod mi a PUNK a Sum*41 Blink 182 GC Tankcsapda R.O.P.L

A Sum41 vajon pop ha a Hammer-ben lehet kapni? vagy a HeadBangerben ott miért van a Best Punk's között? vagy az MTV Diary Green Day&Blink182 Two Punk's Rival csak véletlenül volt ki írva meg a Sum 41-re is a Punk az 1 Tág fogalom hogy te mit értessz az alatt neked a Funky és a pop-is Lehet Punk Azé Erről vitatkozhatnánk és érdemes lessz utánna nézni
és ha pop a Sum41 Akkor mi a Fax ért vannak IRON MAIDENES PÓLÓBAN (Heavy Metal)
vagy Anarchista Göncben (és nem Divat majmok mint gondolom te)
Na mindegy Akkor ennyi erővel az Slipknot is pop
Csak ennyi
Vendég 2003. 05. 29. 0:00
ez a punk tema kabe olyan minta a kibaszott hippi, hol volt a tobbseg a 60as evekben? sehol
akkor meg minek pofazunk a hippikrol?
hol volt a tobbseg a 70es evek vegen? Szinten sehol
akkor meg pofa be mert a legtobben meg se szulettek amikor olyan hogy punk mar nem is volt.
2003. 05. 27. 0:00
punk? hmmm. azok biztos hogy nagy köcsögök akik azt mondják hogy a blink meg a sum41 punk. azért mert valamiben gitár van attól az még nem punk fogjátok már fel! és a busted is egy külön téma! az pop. de olyan okosok mint néhányan itt előttem elterjeszették hogy punk. ma már a gc-t is punknak mondják. pop. a sum41. pop. blink. inkább a rock és a pop között van valahol, de csak egy hajszál választja el a poptól. ne szarozzátok azt aki többet tud a témáról mint ti, guestnak a "kis mindentudónak"-ahogy ti hívjátok- igaza van! nem punk. de sokat tud az életről az biztos. bár ha ő az a kkk-s gyerek akkor már nem annyira pozitív a véleményem róla. de bben igaza van.
Vendég 2003. 05. 07. 0:00
Szerintem 1pár ember itt nagyon elvan tévedve , mert ezekből a "magasröptű" beszédből és egyéb kultúrált hozzászólásból ítélve , egymásra való köpködés és fikázás nem valami norma .
A punk olyan ma már elvesztette a jelentését!!!Ma már divat lett és tudom , hogy közhelyet írok le , de a mai 12-13 éves "punkok" vörös fűzővel azt se tudja , hogy mit jelent de játssza a kemény "igénytelen gyereket akit a drága mama tart el és a legújabb "PUNK" ruhába jár .Pedig ez egy életérzés , a rendszer való elleni lázadást fejezte ki . Ez pedig nem egy definíció volt........
Vendég 2003. 04. 26. 0:00
Szrintem jó a punk, de nem öltöznék úgy mint ők. A kedvenc együttesem is punk(Sum 41, blink 182). Mondjuk inkább ezek punkrockkok.Tök király!!!
Vendég 2003. 03. 27. 0:00
bocs, de lenne egy kérdésem: hogy érzed a hát a kis zsidók szenvedéseit? talán téged is belelőtted a Dunába? netán elégettek??? vagy valami ilyesmi? esetleg munkatábor? szóval nem hiszem h át tudnád érezni.....
én spec fajok miatt mondok véleményt és nem vallás, na pá
Vendég 2003. 03. 26. 0:00
én meg védema punkokat és eliélem azoat akik az ember stilusárol itálikmeg az embert. aZ se semi havalki a másikata valásárol itli meg én nem vagyok zsido de nagyonkiállok azsidokért, mert tudom jilyen igy szenvedni
Vendég 2003. 03. 24. 0:00
Lehet h csak egy csaj vagyok, de igenis ugyanannyi jogom van megszólalni itt mint neked! sőt nem érdekel h nem tartasz sokra, mert én se téged, nem veszed észre h mennyire primitiv és műveletlen vagy! egy értelmes mondatot se vagy képes leirni! de egy kis proli paraszt vagy, aki semmire sem fogja vinni ebben a nyomorult életben és remélem h a cigányok közt fogsz megdögleni!
Vendég 2003. 03. 21. 0:00
ha akkora fajgyulo vagy
inkabb huzd meg magad fioleg
mert csak egy lany vagy
szoval ektelen dolog neked beleszolni a ferfiak dolgaba
vannak rasszista skinek akik utaljak a cigokat meg fekakat
de tikteket se tartanak sokra
csak egy lyuk oszt kesz lehet baszni
tapadj vissza a baratod faszara
es ne pofazz maskor bele hogy ki mit
gondol a punkrol meg a skinheadekrol
mert ez a ferfiak dolga
nem a tied
szoval faszt a szadba oszt kuss
Vendég 2003. 03. 20. 0:00
Na ne mond.. akkor én a rasszista skinekhez tartozom és a niggereket tartom az egyik legundorítóbb fajnak a cigányok után s nem tudom mér kell ilyen kis fölényesen lebaszni valakit ,aki mondjuk nem élt a 60as években és ezt nem tudja, amugymeg a másik h mér ne lehetne punk valaki?? azért mrt egy kis köcsög,mint te azt mondja h nem? mi a fasznak képzeled te magadat? mert szerintem egy kis jellemtelen ürge vagy, aki nagon sokra tartja magát és közben szart sem ér!
(niki)
Vendég 2003. 03. 18. 0:00
MIERT NE LETTEK VOLNA NIGGER SKINHEADEK
LATOM NEM ERTESZ A TEMAHOZ
DE AKKOR MINEK SZOLSZ HOZZA?
A SKINHEAD MOZGALOM A 60AS EVEKBEN KEZDODOTT ANGLIABAN
ES A BEVANDORLOK OLTOZKODESI STILUSAT ES ZENEJET (SKA)
VETTEK AT A FEHER MUNKASOSZTALYBELI FIATALOK
KOZUK NEM VOLT SEMMIFELE RASSZIZMUSHOZ
CSAK AZTAN A 80AS EVEK ELEJEN MEGJELENT EGY PAR IDIOTA NACI SKINHEAD
(EZEKET HIVJAK AZ IGAZI SKINHEADEK BONEHEADEKNEK) ES
MIVEL A MEDIA MINDIG CSAK A BOTRANYRA MEGY
CSAK A NACI SKINEKKEL FOGLALKOZTAK
ES TELJESEN EL LETT FELEDVE A KOZTUDTABA HOGY
A SKINHEAD MIT IS JELENT
Vendég 2003. 03. 18. 0:00
MIERT NE LETTEK VOLNA NIGGER SKINHEADEK
LATOM NEM ERTESZ A TEMAHOZ
DE AKKOR MINEK SZOLSZ HOZZA?
A SKINHEAD MOZGALOM A 60AS EVEKBEN KEZDODOTT ANGLIABAN
ES A BEVANDORLOK OLTOZKODESI STILUSAT ES ZENEJET (SKA)
VETTEK AT A FEHER MUNKASOSZTALYBELI FIATALOK
KOZUK NEM VOLT SEMMIFELE RASSZIZMUSHOZ
CSAK AZTAN A 80AS EVEK ELEJEN MEGJELENT EGY PAR IDIOTA NACI SKINHEAD
(EZEKET HIVJAK AZ IGAZI SKINHEADEK BONEHEADEKNEK) ES
MIVEL A MEDIA MINDIG CSAK A BOTRANYRA MEGY
CSAK A NACI SKINEKKEL FOGLALKOZTAK
ES TELJESEN EL LETT FELEDVE A KOZTUDTABA HOGY
A SKINHEAD MIT IS JELENT
Vendég 2003. 03. 17. 0:00
Nigger skinhead?????? Ez valami új fogalom???? esetleg zsidó náci??? és mi az a bonehead? ha már olyan kis mindentudó vagy!
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
NA MEGINT EGY RAKAT OKORSEG
A SKINHEADEK NEM RASSZISTAK
EREDETILEG A JAMAICAI BEVANDORLOKKAL NYOMULTAK EGYUTT
JA A 60AS EVEKBEN SOK NIGGER VOLT SKINHEAD
AMIROL TE BESZELSZ AZ A BONEHEAD
EGYEKENT A SUM MEG A BLINK IS KITALLAT PUNK
SEMMI KOZUK EHHEZ AZ EGESZHEZ
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
DE PUNK A SUM41!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
Én nem vagyok punk csak imádom a Sum41!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
A Sum41,Blink182 stb. punk. Avril lavinnyá egy kitalált "punk"Erről ez a véleményem.MEg az hogy IMÁDLAK CONEEEEEEEEEEEEEE
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
Én sokkal szivesebben hallgatok Sum41,mint igénytelen szar zsíros hajú rocker zenét!
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
A Sum41 lehet hogy divatzene,de ma már mi nem divatzene?Igenis király az összes számuk
Vendég 2003. 03. 16. 0:00
A Sum 41 igenis punk és sokkal jobb mint Avril stb.A Blink182 is király
Vendég 2003. 03. 15. 0:00
Sziasztok!Én személy szerint utálom a punk stílust,de akik ezt a stílust képviselik,őket nem ítélem el.Igaz,ha jön szembe egy punk,végigmérem és elszörnyűlközök,milyen stílus is ez.Azt viszont fontosnak tartom akár punk,akár nem,szeresse a zenét ne csak magára vegye az öltözkiödési szokásokat,és ne kényszerből képviselje ezt.
Vendég 2003. 03. 15. 0:00
egy punk nem csk attól punk hogy úgy öltözködik hanem az elveitől is függ,az ilyen új bandáktól hányok pl: blink 182,sum41 ,a régi bandákat a punk körébe biztos vagyok ,hogy nem fogják elfelejtani én PUNK-nak érzem magam úgy gondolkodok és úgy is öltözködöm egyéb ként nem mi szoktunk kötösz ködni hanem BUZI skinheadek
Vendég 2003. 03. 11. 0:00
az biztos hogy a punk a provokaciorol szolt
nem tudom te hogy provokalod az embereket
de mi bajdo azokkal akik mondjuk a kinezetukkel provokalnak?
egy taraj meg ma is botranyos tud lenni nehany helyen (iskola, munkahely)
Vendég 2003. 03. 10. 0:00
de lehet!!! én is provokálom az embereket és vannak néhányan akik elfogadnak, illetve elfogadnak mert nem tudnak mit tenni (nem azt mondom h szeretnek is, de az már engem hidegenm hagy)
nik
Vendég 2003. 03. 10. 0:00
hulyeseg
most dontsd el"
provokalsz vagy el fogatatod magad
ket kulon fogalom
nem lehet ugy provokalni hogy elfogadjanak
idiota
Vendég 2003. 03. 09. 0:00
szerinterm nem az a punk,akinek taraja van és végighánja a kocsmákat,aztán max jól megverik a yardon és elfújja az agyát..a zenéről,a lázadásról,a szabadságról van szó,az érzésről,a látszat csal,felesleges bohócnak öltözni,anélkül is lehet provokálni,de jobb lenne úgy,h magadnak se árts és elfogadják a nézeteid,és megbecsülnek
Vendég 2003. 03. 09. 0:00
a sum41 meg a blink 18akarhany kozel se punk
zeneileg probaljak utanoznia regieket
keves sikerrel
amugy meg viccesek
Vendég 2003. 03. 08. 0:00
http://www.momsfavorite.hu a punkság mára csak egy zenei irányvonalat takar, amivel néha együtt jár a punklive is - amennyiben nem csiliárdosok:)
Vendég 2003. 03. 08. 0:00
Szerintem a punk él.
És a sum41 és blink 182 is épp olyan punk mint más
Vendég 2003. 03. 07. 0:00
ma senki se punk
2003. 03. 07. 0:00
Ki ma a punk???????
2003. 03. 06. 0:00
Avrilnek köze nincs a punkhoz, öltözködésére mindják, hogy punk(szerintem nem), a zenéje meg abszolút ganyi pop, és valaki még azt mendja rá, hogy rockcsibe, meg punk. !!??
Vendég 2003. 03. 06. 0:00
Te viszont egy kurva idegesítő ember vagy, aki ritka sokra tartja magát és nem veszed észre h mennyire semmi vagy.
Vendég 2003. 03. 05. 0:00
te hulye vagy nem punk
kozod sincs hozza
Mi az hogy regi sex pistols
a sex pistolsnak osszesen egy nagylemeze volt
na most az elso hat szam a regi a masodik hat meg uj
vagy mi a szar?
ezek a blink meg greendayek meg kozel se punkok
ja es miert ne verese meg az ember magat
egyebkent erezheted punknak magad
attol meg nem leszel az
meg hat amugy sincs mar punk
Vendég 2003. 03. 04. 0:00
Én punk vagyok, szeretem a Green Day-t, A Blink 182-t, a régi Sex pistolst, és azt hiszem nem vagyok igénytelen, valamikor é is úgy öltözködtem, de ez már a múlté, attól, hogy nem zöld a hajam, nincs ujjnyi vastag "kutyalánc" a nyakamban, nem hordok piros nadrágot, nem szoktam magam megveretni, attól igenis PUNKnak érzem magam.
Vendég 2003. 03. 04. 0:00
Arra lennék kíváncsi, hogy Avril Lavigeri punk e??
Vendég 2003. 03. 02. 0:00
egy punk nem ugy oltozik ahogy a kedve tartja
ketto nincsenek is mar punkok
harom: miert ne lehetne megverni egy punkot?
Vendég 2003. 03. 01. 0:00
szerintem nem csak kötözködnek,kéregetnek meg igénytelenek... és nem hiszem h olyan könnyen megvered őket! ha csak nem tizennéhány éves kisgyerekkel kezdesz, aki még bakival se tud rúgni...
amugy egy punk (normális v nem) ugy öltözik, ahogy neki kedve tartja....
2003. 03. 01. 0:00
semmilyen punk nem mondható hogy normálisak
Vendég 2003. 02. 28. 0:00
hogy öltözködnek a normális punkok???
2003. 02. 28. 0:00
most jut eszembe: megint divatot akarnak csinálni a punkságból...... pl: avril akárki, sum41, no meg a good charlotte vagy mi... szánalmas: ezek nem igaziak, már csak bóvliznak. és ezt az ős punkok is tudják, csak nem vallják be maguknak!!!!!!!!! ez van.
2003. 02. 28. 0:00
punk? nos ismerek normális punkot kb 2db-ot azonkívül meg csak kéregetni tudnak, igénytelenkedni, no és persze verekedni....... nem vagyok túl jó véleménnyel róluk, sőt nem 1* ütöttem már meg ilyeneket is...... perzse embere válogatja, ha kötözködni akar akkor rajta. és még vmi: a punk feeling már rég halott!!! ez tény. na ennyit egyenlőre... még visszatérek!
Vendég 2003. 02. 27. 0:00
én speciel panknak mondom....
2003. 02. 27. 0:00
Hogy mondjuk? punk? pank? pánk?
van jelentésbeli különbség
Vendég 2003. 02. 26. 0:00
a blink182 es a sum41 nem punkzenekar
Vendég 2003. 02. 26. 0:00
A Punk zene király!Blink 182,Sum 41!Ezek talán igényesebbek mint egyes rock csapatok(kiv.:Bon Jovi.......bocs rockerek nem szekálni akarlak titeket)De azért van egy pár jó eggyüttes is.De én ezeket szoktam hallgatni!
Vendég 2003. 02. 26. 0:00
NO COMMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég 2003. 02. 22. 0:00
Szeretem a punk zenét, de nem fogok így viselkedni......csak ennyi.....

Pusszantó:)******
Vendég 2003. 02. 21. 0:00
PUNK HARDCORE CD-T VENNÉK .......STB EMAIL CIMEM

AZ ELÖBB LEMARADT
Vendég 2003. 02. 21. 0:00
PUNK HARDCORE CD-T VENNÉK VAGY ÁTVENNÉK CSERE IS ÉRDEKEL NEKEM KB 850 LEMEZ ANYAGOM VAN IRJ
2003. 02. 21. 0:00
félreértetted, én nem ezt kritizáltam,
az elöttem szólot, azt is hibásan, bocs
Vendég 2003. 02. 19. 0:00
Az hogy a zeneszek es a kozonseg egymast kopkodtek egyaltalan nem volot felesleges.
Ez is egy lazadasi forma volt egy kinyilatkoztatas a sztarok ellen. akkoriban futottak az ilyen megasztarok mint pld. a deep purple akiknek a dedikalasaert a rajongok oltek is volna es pont
ez ellen alakult ki ez a szokas. Gyakorlatilag a zenekar es a kozonseg kozti tisztelet hianyat szimbolizalta a kopkodes.
2003. 02. 19. 0:00
egymásra böködni, hülyeség és fölösleges..
Vendég 2003. 02. 19. 0:00
a rockerek még oké de a punkok......
Vendég 2003. 02. 19. 0:00
Ez a punk lét csak arrol szól hogy szarunk mindenre ugyhogy ezzel semmit nem lehet elérni az életben...
Vendég 2003. 02. 19. 0:00
a tipikus punk viselkedesi formak nem azon alapulatk hogy mindeig azt
csinalom amit akarok hanem hogy minidg az ellenkezojet amit elvarnak tolem.
Tehat a koncertre hulyeseg volt szakadt cuccokba menni, mert ott mindenki olyanba volt
es ott ezt el is varjak, viszont iskolaba, munkahelyre ez az alap.
Aki koncertre szakadtan jart dolgozni meg tisztan az nem volt sohase punk.
Ez most csak egy pelda volt az oltozkodesbol
De peldaul ott volt a karmokodas a sex pistols elott senki sem hasznalt
vulgaris szavakat szamszovegekben tehat ez lazadasnak szamitott.
De ma a metaltol kezdve a rappig miniden szoveg tele van karomkodassal,
tehat ma mar egy olyan sor hogy ennek meg annak a kurva anyja
az mar senkit sem botrankoztatt meg.
A 70es evek punkkoncertjein az is sajatos viselkedeso forma volt hogy
a kozonseg kopkodott fel a szinpadra a zeneszek meg le a kozonsegre,
nem volt ilyen hogy autogrammozas meg ilyesmi.
a lenyeg amiert ezek a dolgok mar szart se ernek az hogy
ezen mar nem botrankoznak meg az emberek.
Ha ma valaki azt enekli hogy medggyesi egy buzi nem tortenik semmi,
ha most valaki szakadt cuccokba jarkal esetleg kinezik de annyi.
Ma mar ha valaki benzinnel zuhanyozik aztan felgyujtja magat
azt is elintezik az emberek egy vallrantassal

Jo pelda erre Elvis is, amikor az 50es evekben megjelent
az egesz vilag fel volt haborodva a botranyos csipomozdulatain,
ma meg teljes elfogadott lett.
Vendég 2003. 02. 18. 0:00
Na te most ugy teszel mintha én egy átkozott divatpunk lennék (illetve mindenki) ebben csak annyi a tévedés, h nem vagyok punk, sose voltam csak szimpik és kiváncsi lettem volna.... de mindegy, most már szarok rá...
Vendég 2003. 02. 18. 0:00
A PUNK halott. Egy két kivétel van! Az ilyenek 99%-a divat! Erről ennyit!
Vendég 2003. 02. 17. 0:00
szerinted milyenek voltak a tipikus punk viselkedési formák???
lécci ne 3 oldalba,mert még minidg lusta vagyok!
Vendég 2003. 02. 17. 0:00
Johet de azt mar hulyeseg lenne punknak hivni.
Az meg keptelenseg hogy hirtelen minden visszarendezodjon a
70es evekbeli formara.
Minden korszak tarsadalmi helyzeter mas tipussal lehet lazadni.
60as evekben a hippik a haborun ellen (is) lazadtak,
most amerika megint habozruzni fog megis teljesen ertelmetlen lenne
hippinek lenni.
Masik legfontosabb dolog amiert lazadtak a hippik az a szexualis szabadsag volt,
ha most valaki azzal kiallan a feher haz ele hogy "szabad szex" korbe rohognek.
A punkkal is ugyanez a helyzet. A tipikus punk viselkedesi formak elvesztettek
az ertelmuket.
Vendég 2003. 02. 17. 0:00
A punk nem térhet vissza?? úgy értem nem jöhet megint egy olyan "reakció egy bizonyos társadalmi helyzetre" egy zenei trend!?
Vendég 2003. 02. 15. 0:00
na mindegy.... a felét már elolvastam, a másik felét majd holnap!!!
addig és légy jó!!!
Vendég 2003. 02. 15. 0:00
ennel rovidebben nem tudom leirni.
Vendég 2003. 02. 15. 0:00
hmmm... az a szent igazság h engem kurvára érdekelne amit írtál...de olyan hosszú.....és én meg lusta vagyok.... nem tudnád lerövidíreni?
egy lusta rockerina
Vendég 2003. 02. 15. 0:00
egy fontos dolgot kifelejtettem
legyen most szo az ANARCHIArol

A punknak semmi koze ehhez a baromsaghoz amit a Crass probalt meg beletukmalni nevezetesen hogy a szo ogorog jelenteset (an archo) veszik ami egy a demokraci tokelyet megtestestio rendszer utopiaja lett volna, Tehat mindneki egyenlo, nincs tulajdon, minden kozoz. (kozel all a kommunizmushoz)
A punk az anarchiat csak annyira hasznalta hogy "lazadas"
Pld ott volt a Pistols anarchy in the uk -je ami nem szol masrol mint hogy destroys, chaos
(pusztitas, kaosz) sehol semmi utalas valamifele utopiara.
Egyebkent is a punkot az kulonboztette meg pld, a hippitol meg a dadaistaktol hogy nem volt utopiajuk nem akartak semmi, nihilizmus jellemezte oket. Ez van de leszarjuk es nincs otletunk hogy lehetne ezt jobba tenni ,meg amugy sem akarjuk.
Mondom ez csakis a Crass baromsaga.
Vendég 2003. 02. 15. 0:00
mondanek valamit csak a tudatlanok kedveert a punk halott
a punks not dead az elso exploited album cime volt ami 1981ben jott ki
namarmost ezt a zenekart nem is lehet punknajk nevezni
mivel zeneileg total street-hc-t jatszottak sok metalos elemmel a
rock n rollra meg csak nem is hasonlit a zenejuk amit eredetileg a punk zenekarok jatszottak
de akkor legyen egy kis punktortenelem.

1. era: Garazs rock
1967ben megalakult az Iggy Pop vezette Stooges, ekkor meg nem is letezett ilyen hogy punk de ok a gyakorlatilag a punk legfontosabb jegyeit mar magukon viseltek zeneileg is meg a botranyaikat tekintve is. Zeneileg a ket perces harom akkordos szamaikkal a wah wah pedalos gitarszoloikkal es a nyershangzasu rock n roll semaikkal. Az egesz dolog ugyanugy mint a punknal a polgarpukkasztasrol szolt, Iggy Pop mindnekinek bemutatott, a koncerteken felvadalta a mellkasat, az interjukban minden mas zenekart lefikazott. Hozzajuk hasonlo volt meg az Mc5 is (MC=Motor City, vagyis Detroit) ok 68ban kezdtek el nyomulni a pokol angyalibol alakultak meg es anno ok jatszottak a legbrutalisabb rock n rollt. Ezt a stilust egyebkent ugy szoktak jegyezni hogy garazsrock. egyertelmu ha ezeket a bandakat meg nem is lehet punkna nevezni mindenkeppen a punk legnagyobb hatasai voltak. A Stoogesos Iggy Pop kesobb dologozott is egyutt Sex Pistols tagokkal.

2. era: CbGb, NY
Sokan azt hiszik hogy a punk angliabol indult el es hogy a legelso punk zenekar a Sex Pistols volt, ez totalis tevedes. Az elso punk zenekarok New yorkban kezdtek el tevekenykedni a CbGb nevu underground klub kore csoportosulva. Az akkoriban nagyon divatos hard rock es pszihedelikus zenek ellen lazadtak (deep purple, pink floyd) es a klasszikus rock n rollt akartak feltamasztani egy nyersebb, primitivebb, szokimondobb formaban. Ahogy Johnny Ramones a Ramones legendas gitarosa is megmondta a punk az egy olyan rock n roll amiben nincsenek blues elemek. Egyebkent a Ramonest tartjak a vilag elso punk zenekaranak. 1976ban jelentkeztek elso lemezukkel amin rogton talalhato egy olyan szam hogy Judy is a punk ( ez az elso olyan szam a vilagon amiben ez a szo megtalalhato) emlietesre melto meg a New York dolls is. Valszeg nem a Ramones volt a vilag elso punkzenekara csak ok jutottak legeloszor szerzodeshez, nagyon sok mai hireseg jatszott akkoriban meg punk zenet a CbGb zaszlaja alatt, pld Patti Smith vagy Elvis Costello.

3. era: UK
75ben alakult meg a leghirhedtebb punkzenekar a vilagon a Sex Pistols. Nehany eves felallasuk alatt mindossze egy nagylemezt jelentettek meg. A God save the queen kiralynoellenes szamuk az angol toplista masodik helyere kerult pedig a nagyobb lemezboltok nem is arultak a lemezt. (az is lehet hogy elso lett volna csak nem ismertek be) A botranyos koncert utan melyen bemutattak ezt a szamot Johnny Rottent elkapta nehany nyarspolgar es borotvaval tettek helyre a pofajat. A Sex Pistols volt az a zenekar ami bevitte a mainstrembe a punkot ez ezaltal az is el is vesztette a lenyeget. A Pistolsek egyebkent az egesz zenei scenre nagyon nagy hatassal voltak azzal hogy rajottek arra hogy a zeneben is lehet karomkodni. Masik leghiressebb angol punk banda a Clash volt ami teljesen mas vilagot kepviselt mint az akkori bandak tobbsege. Joe Strummer az enekes egy egyetemet vegzett ertelmisegi ficko volt ez zeneileg is szovegileg is igenyesebb produkcioval rukkoltak elo mint a konkurencia. A Clash szamai megertesehez keves az angol tudas ahhoz London kulvarosaban kell elni hogy valaki felfogja mert az osszes szam kulvarosi szlenggel van teli. A Clash elott a punk annyit tett hogy nincs jovo, a kilatastalansagrol szolt es a nihilizmusrol, nem probaltak tenni valamit csuoan a tomegeket akartak felhaboritani cinikus szovegeikkel. A Clash volt az elso banda akik olyan dolgokrol enekeltek hogy a rendorok minden fekat potencialis bunozonek tekintenek meg hasonlo tarsadalmi problemak.
Most pedig nezzuk a kulsosegeket (az amerika garazs rock es cbgb-s punk korszaknak nem voltak kulonos kulsosegei, tipikus rock n roll imige -szakadt farmerok, gombafej vagy hosszuhaj satobbi)
A tipikus punk kinezet az osszevissza zselezett haj volt, mindegy milyen ruhaval csak jol szetlegyen szagatva es a biztositotuk. Noknel ez meg durvabb volt, a tipikus noi punk frizura ugyanis olyan volt mint ami most a Prodigy enekesenek van. A tarajt csak utolag tekintik punk frizuranak a punk idoszakabn meg nem si volt ilyen.

Azt hiszem ez a harom korszaka volt a punk mozgalomnak, egyes orszagokban persze ez kesett mint itthon is de sehol nem tartott tul soka.
Az ezt koveto dolgok street punk (gbh, uk subs, sham69) hcpunk (ploited, discharge) vagy a mostansag divatso poppunk (green day, offspring, blink182) mar csak neveben kepviselik a punkot egyebkent meg semmi kozuk az egeszhez.

Oszegzeskent elmondhatjtuk a punk az csak egy reakcio volt egy bizonyos tarsadalmi es gazdasagi helyzetre es egy zenei trendre. Gyakorlatilag 77 korul elvesztette az ertelmet.
Vendég 2003. 02. 14. 0:00
hmmm.. imádlak titeket! életem legvidámabb kocsmázásait a punkokkal töltöttem, azota visszatértem a halálmániás hülyeségeimhez, black metal meg ilyenek, de őket sose felejtem el!!
PUNKS NOT DEAD
2003. 02. 14. 0:00
minden ami punk

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal