Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » DÜHÖNGŐ » Komoly témák

A magyarorzági zene helyzetről...

létrehozva: 2003. 05. 26.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

VENDÉG 2013. 11. 06. 15:44
..!
VENDÉG 2013. 11. 06. 15:43
szupi
TELEPRAP 2006. 09. 19. 21:11
KÖZBEN LEADTÁK A RAPRÁDIÓBAN GY U RCSÁNY VALLOMÁSÁT:HOGY MINDVÉGIG HAZUDOTT A PÁRTJA ÉS SEMMIT NEM TETTEK AZ EMBEREKÉRT.A PARLAMENT ELŐTT EGYRE NAGYOBB A TÖMEG.
TELEPRAP 2006. 06. 14. 20:30
LAKÓTELEP-NYUGATI oldal-RAP-
Vendég 2006. 06. 04. 7:50
Ja ja Z.Z igazad van.Ha az UNDERGROUND RAPzene MAINSTREAM-MÁ válna,a magyar RAPzene nagyon jó helyet érne el.Magasan a listák élén lennének.PL:HŐSÖK,DEEGO.stb...Üdv-TELEPRAP-
Vendég 2006. 06. 01. 11:46
RAPrádió4ever-csuma Z.Z
2006. 05. 30. 21:49
Van benne valami.
Vendég 2006. 05. 30. 17:20
Sziasztok!
Szerintem a magyar rap zene van olyan jó,mint a külföldi,sőt rengeteg olyan rapelőadók vannak ,amit kevesen vagy senki nem ismer,Pedig nagyon jó zenét csinálnak..Vegyük csak Pl.:Hősök ,FankaDeli,Mc Gőz ,Artoscsaba,Wherdee ,Bobekrome,Kamikaze....és még sorolhatnám..Abaj az ,hogy ezeknak a rapelőadóknak a musica-ja nem jut el a nagyközönséghez .Csak az olyan nagy nevek mint LL Junior,Dopeman + Sub Bass stb.. és ez elég baj,mert rossz kép alakul ki a magyar zenéről.
Vendég 2006. 05. 30. 17:16
Sziasztok!
Szerintem a magyar rap zene van olyan jó,mint a külföldi,sőt rengeteg olyan rapelőadók vannak ,amit kevesen vagy senki nem ismer,Pedig nagyon jó zenét csinálnak..Vegyük csak Pl.:Hősök ,FankaDeli,Mc Gőz ,Artoscsaba,Wherdee ,Bobekrome,Kamikaze....és még sorolhatnám..Abaj az ,hogy ezeknak a rapelőadóknak a musica-ja nem jut el a nagyközönséghez .Csak az olyan nagy nevek mint LL Junior,Dopeman + Sub Bass stb.. és ez elég baj,mert rossz kép alakul ki a magyar zenéről.
Vendég 2006. 05. 28. 18:08
Nagyon kihalt az oldal emberek.Üdv-TELEPRAP-
2006. 05. 21. 20:19
Na megy a rádio ..!
Vendég 2006. 05. 20. 21:45
A RAPrádió helyi és nem NYERESÉG érdekelt rádióadó.Azért RAPrádió,mert csak RAPzenéket játszanak rajta.
A RAPrádió jobbra húz.És akkor mivan?Akinek nem tetszik,ne hallgassa.Én mindenesetre hallgatom,meg még sokan.Üdv-TELEPRAP-
Vendég 2006. 05. 20. 21:30
Úgy,hogy az a neve.Bal oldaliakkal?Hm?semmi
Vendég 2006. 05. 20. 0:09
Mi lesz a baloldali rapperekkel?
Vendég 2006. 05. 20. 0:08
Egy zenét sugárzó állomásnak hogy lehet a neve raprádió?
Vendég 2006. 05. 19. 20:47
Újból sugároz a RAPrádió.Mégcsak zenéket,műsorszolgáltatást még nem.Üdv-TELEPRAP-
2006. 05. 16. 16:47
PFF
Vendég 2006. 05. 16. 16:11
Megkezdte újboli kisérleti sugárzását tegnap éjfélkor a RAPrádió.De Reggel 7körül újból elhallgatott.Üdv-TELEPRAP-
Vendég 2006. 05. 15. 18:39
Természetesen a zene lesz az első,de akármi lesz,Igyis ugyis politizálni fog a RAPrádió,mivel JOBB oldali kézben van.HAJRÁ RAPrádió-Üdv- TELEPRAP-
Metalonos 2006. 05. 15. 15:36
Igen, Valóban, elnézést kérek, nem csak rockzene van a világon:)
(Lásd: előző oldal)
2006. 05. 14. 21:53
király, nem is kell politizálni
Vendég 2006. 05. 14. 20:53
Új HÍREK:a RAPrádió német tulajdonosa kifizetett 46millió forintot.Már csak 2 millió forint tartozása van,mondta Hochk Alfréd a RAPrádió igazgatója,főszerkesztője.A támogatást külföldről kapták,mivel 60%német és 40%magyar érdekeltségben van.Elmondta:rádiója jobboldal érdekeltségben van,de ezt demokráciában el kell fogadni.Ettől függetlenül,ha újraindul a rádió,továbbra is főleg magyar underground RAPzenéket játszanak majd.HAJRÁ RAPrádió.Ezentúl kaptak egy ajánlatot:A rádió juniustól müködhet,de csak zenéket játszhat 2hónapig.2hónapig nem politizálhat.
2006. 05. 14. 18:39
Na akkor reménykedjünk ---
Vendég 2006. 05. 13. 22:52
Hát igen,szólás szabadság van,csak az nem felel meg a valóságnak.Végre van,volt és remélem újra indul a RAPrádió adása.Amugy meg le a kalappal Orbán V. előtt.Ezen a frekvencián legalább igényes UNDERGROUNDzene megy,ment.üdv-TELEPRAP-
2006. 05. 13. 22:19
-TELEPRAP- Ezek az okos barmok nem hallotak a szolás szabadságárol!
2006. 05. 13. 12:38
Pff mi kőze a hip-hopnak a politikához (csak nálunk jőnnek őssze ilyen hülyeségek)
Vendég 2006. 05. 13. 11:08
A RAPrádió főszerkesztője amúgy elmondta 2001ben,hogy ha estleg kormányváltás lesz és a jobb oldal veszít,akkor a bal lib.kormány befogja tiltani a RAPRÁDIÓ studióját,sugárzását Budapesten a 12.kerületi MERDEK utcában,mert állításuk szerint a RAPRÁDIÓ jobbra húz és rengeteg tartozása van. VÉLEMÉNYEM:És ha jobbra húz,mivan?Nem szélső jobb,csak közép jobb.A MAGYAR RAPzene értékeit mutatja meg.Undergroundot,Maystreem-et. Újraindulásról nincs még hír,csak feltételezések. üdv-TELEPRAP-
2006. 05. 13. 9:21
"Gyurcsány F. egy tolvaj" van benne valami
48millio forint pff az rengeteg, :(
Remélem majd sikerül összehozni a rádiot !
Vendég 2006. 05. 13. 9:01
Ugyanakkor más miatt is elmarasztalták a RAPrádiót,mert 2004.augusztusi adásban az egyik műsorvezető felolvasta azt a beérkező smst,miszerint Gyurcsány F. egy tolvaj és a RAPrádió ellen van.A RAPrádió jogosan sugárzott a meredek utcából szerintem,nem értem ilyen kis ügy miatt miért függesztették fel.Sajnos viszont ott van a RAPrádiónak a 48milliós tartozása:(((((
Vendég 2006. 05. 13. 1:06
Lehet nem indul újra a RAPrádió adása,mert 48millió forint tartozása van.A rádiót az Orbán kormány alatt hozták létre.Céljuk az volt,hogy magyar főleg underground RAPzenéket játszanak.AZ adást azonban 2004ben felfüggesztették,mert más került hatalomra,így a támogatás elmaradt.
Vendég 2006. 05. 10. 22:00
Nincs mit.Nagyon kevesen írnak az oldalakra.-TELEPRAP-
2006. 05. 10. 21:33
köszi
Vendég 2006. 05. 09. 21:15
Üdv.Úgytudom sima rádióadó lesz.-TELEPRAP-
Vendég 2006. 05. 09. 18:46
batukán
2006. 05. 09. 16:33
TELEPRAP
Ez egy simma rádio lesz vagy webes ?
Vendég 2006. 05. 09. 15:23
Ha minden igaz,augusztustól megindul a RAPrádió adása.Csak RAPzenéket játszanak majd.Főleg magyarokat.Játszanak maystreem és underground RAPzenéket.üdv-TELEPRAP-
2006. 05. 06. 18:42
Üdv. mindenkinek !!!

Itt a zeneiparban kevés ahoz a pénz, hogy új dolgokat probálgassanak
ezért maradnak a "divatos" külföldi előadok koppintásánál
...szerintem
2006. 04. 23. 22:25
és szerinted csak rockerek léteznek a világon? valaki mást szeret hallgatni, nyilván ezért nem mindig játszanak rockot.
Metalonos 2006. 04. 02. 14:34
Csatlakozom az előttem szólóhoz: Igenis VAN jó magyar zene. De a mai világban az menő dolog, amit a rádió meg az a sz*r vivatévé sugároz. Mikor hallott valaki mondjuk a Danubiuson Ossiant? Amúgy van olyan rádió, ahol igényes zene megy: Balaton Rádió, hétfő este héttől tízig 180fok. A Magyar és külföldi rockzene legjava.
Vendég 2006. 03. 24. 15:59
Ha már a "tankcsabda" a kedvenced, írd már le helyesen....

Jó magyar zenekarok pedig igenis vannak, csak a médiából árad a szenny. Na nem azért, mert igény van rá, hanem azért, mert sokkal egyszerűbb farikcsálni egy kvázi-sztárt, aki talán még énekelni is tud valamennyire, mint foglalkozni egy zenekarral, ahol hangszeren játszó emberek, zenei tudással vannak. Egy gagyi lola, v-tech (vagy már csak kefír ugye...) ll. junior, romantik, stb... felvételt olcsóbban ki lehet hozni, akkor ők a sztárok, ezt nyomjuk, hogy sokat hozzon a cd-jük. A kis tizenX éves pcsák elhiszik, hogy a kefír mekkora tehetség - hiszen ezt mondja saját magáról, meg a tv-ben is sokat van, a tizenX éves laza kölykök pedig lazának érzik magukat majka dalaitól, mert ő laza, a viván is megmondták...
Vendég 2006. 03. 19. 19:35
Hát a magyar elektronikus zene az szar...
Vendég 2006. 03. 18. 19:20
sziasztok! szerintem nagyon királyak a zenék, a kedvencema tankcsabda! da királyak a külföldiek is!
Vendég 2006. 01. 30. 17:29
Azért ha szétnéztek a magyar Dj-k között vannak akik úgymond "nagy nevek" külföldön is! (pl. Chriss)
Koleen 2006. 01. 02. 11:59
van 1 két jo,de meg kell öket keresni.a külföldi akkor is jobb-nekem márcsak nyelvtanulás céljábol is
Vendég 2005. 12. 24. 13:46
50böl 8 külföldi - ezt akartam irni
Vendég 2005. 12. 24. 13:44
Hülyék vagytok azt kell h mondjam. Van igényes és jó magyar zene is (Kispál Quimby Hiperkarma 30Y Anima Yonderboi Zagar The Puzzle..) csak nem ismeritek őket. Talán azért mert nem a Viván és a Danubiuson kéne keresni őket. A mgyar kereskedelmi média ráállt a szarra és ők azt fogják adni továbbra is mert Magyarországon erre van igény. Amig az idióta megasztárok meg borzadályos djnoname ek eladhatok, senkinek nincs érdekében az ugynevezett "alternativ" zenékkel kisérletezni. Mon nincs elég befogadókészség rájuk, a média inkább marad a már bejáratott és biztonságos szarnál.
Egyébként senki nem vesz külföldi lemezeket magyarországon, nézd meg a mahasz listát, az 50bol jó ha 8 magyar.
Vendég 2005. 11. 15. 13:39
Nincs jó magyar zene, erről a bal**sz magyarok tehetnek. Húzzunk külföldre, mert ez siralom...
Vendég 2005. 11. 05. 13:54
A MAGYAR ZENE SZINTJE XAR
Vendég 2005. 02. 03. 9:25
Van lehetőség normális zenét hallgatóknak is promotálniuk magunkat, ingyen. Hamarosan kijön a Magyar Zeneatlasz első száma, aki egy kicsit is szívvel-lélekkel nyomja (értsd: az évi 10 koncertfellépést megejti, vagy van vmi kiadott hangzóanyaga, nem baj, ha demó), akkor az dobjon meg egy INGYENES regisztrációt itt: http://zeneatlasz.hu . Kösz.
Vendég 2004. 09. 16. 0:00
Belga!!!
cimbalmos 2003. 06. 03. 0:00
Kazaa
nuszi 2003. 06. 03. 0:00
hs7 koncert! kár hogy nem érek rá... tudja valaki hol lehet realplayert letölteni a neten?
cimbalmos 2003. 06. 03. 0:00
Így van.De ez az egész "popsztárok kerestetik" gáz.Nem hinném,h erőltetni kéne a sztárságot.Ha vki önerőből tud sztár lenni,az ok.Azt elismerem.Magyarországon ebből a fajtából igggen kevés akad.SAJNOS!
2003. 06. 03. 0:00
PERSZE ÉN SEM HOZZÉJUK HASONLÍTOM A MAGYAR ZENÉT!
AZ VISZONT ÉGÉS, HOGY AKKORA FENEKET KERÍTETTEK A SUGAR AND SPICENAK ÉS SEMMIT SEM ÉRNEK!
ELTŰNTEK, KÉSZ EZEK LENNÉNEK A POPSZTÁROK??????
GONDOLJATOK BELE HÁNY EMBER JELENTKEZETT ERRE A SZARRA ÉS MOST EGYMÁON RÖHÖGNEK, HOGY HOGY BEÉGTEK!!!
TÖK GÁZ AZ EGÉSZ!!!!
cimbalmos 2003. 06. 02. 0:00
sztem a popban pocsékok vagyunk(v-tech,tnt...).A rockbanse túl jók,de már alakul(tankcsabda)House,dance,és 1általán minden disco-s zenében szarok.Rapben viszont jók!Persze itt ne 50Cent-hez,Eminemhez,vagy 2pac-hoz hasonlítsátok az előadókat.Összességében sztem a tűrhető alatt vagyunk 1 szinttel.
2003. 06. 02. 0:00
LEHET HOGY VANNAK JÓ EGYÜTTESEK, CSAK ÉPPEN NEM TUDUNK RÓLUK!
nuszi 2003. 06. 01. 0:00
a heaven street seven se volt rossz...
Vendég 2003. 05. 31. 0:00
najó, attól függ. ha azt nézzük, hogy a legújjabb hülye popegyüttesek mit kreáltak, iszonyú gáz van, de ismeri például vki a kispált, a quimbyt vagy az emil.rulezt? igazi jó zenék, és megállják a helyüket bárhol
z
Vendég 2003. 05. 30. 0:00
sziasztok, szerintem van jó zene nálunk, csak lenézzük, és rohanunk az úgymond divat után
nem tud valaki például P.U.f. -t?
néhány jó nóta kéne a "ha jön az álom" c. albumról
Vendég 2003. 05. 29. 0:00
Guest! Nem tudom, nem tünt fel neked hogy én is erről beszélek?>>>az igényes magyar előadók.
Clareee, nem veszítettél semmit hogy nem hallottad, csak megkímélted magad tőle:)
2003. 05. 28. 0:00
szerintem mindenki azt hallgat amit akar,és azt kritizál,amit akar,mert ehhez joga van.És amugy kell a rossz vélemény is a zenekaroknak,hogy képben legyenek...
2003. 05. 28. 0:00
szerintem nuszinak van igaza ebben a témában
2003. 05. 28. 0:00
szerencsére még én sem. annyi is lenne a tévémnek!
Vendég 2003. 05. 28. 0:00
Bocs, de nem mindegy, hogy milyen zenéről beszélsz... Igen, az, amit idéztél már szövegileg is egy igénytelen szar, és nem hinném, hogy zene tekintetében változna a helyzet. A magyar popcsapatok lényegében tényleg 'nyúlnak', kivéve párat (nem ismerem, de biztosvan ilyen is:DD). Nem pénzről szól? Gondolj csak pl Kozsóra... csak nem most adta ki "Kozsó és csapatai" c. anyagát? DE! Ez körülbelül egyenértékű azzal ,mikor egy webdizájner leteszi az asztalra az eddig megcsinált weblapjait referenciaként.. .Az az ember x év alatt sem volt képes megújulni.

Nem igaz, hogy csak szarok vannak! Igazából sokkal jobban kellene koncentrálni az elnyomottnak 'vélt" műfajokra, a nem oly ismert előadókra. Szép számmal mondok Nektek olyat, ami biztosan tetszeni fog, mert igényes zene, és -lévén nem ebből élnek- nem kell hogy megfeleljenek senkinek, ergo a legőszintébb. A mocsárban csak az ilyeneknek kellene életben maradniuk, de sajnos a kiadók és 'nagyzenekarok' elszipolyázzák az esélyt... Mellesleg ha már nagyzenekaroknál tartunk, Ákos is kimonbdottan igényesen tud prezentálni...

Szóval ne ássuk el a helyzetet. Egy szovjet utódállamnak, akit amerika gyarmatosítása kezd nyaldosni ez szép, de messze nem elegendő. Nem csak fikázni kell, meg kijelenteni, hogy nem hallgatok magyar zenét. Kijelented, teszel az egészre. Ok, de akkor ne is szidd, mert nem tudhatsz róla semmit!!!!!!
2003. 05. 28. 0:00
ez a didiis ez valami új sláger"?Én még nem hallottam(szerencsére)
2003. 05. 28. 0:00
Van olyan,hogy magyar zene??...én azt máshogy hívom
Vendég 2003. 05. 28. 0:00
A magyar zene úgy gáz ahogy van, legyen az bármilyen stílus, akinek esze van igényes dolgokat játszanak és magyar, arról foggalmunk sincsen, mert nem itt adják ki a lemezeiket. Elég elgondolkodtató miért is van ez így. Minap reggel xy tv reggeli adásában a köv. zenét hallottam, idézném a szövegét : "a didi az jó, a didi az szép, a didi az kerek, add ide a didit - én a didit nem adom, add ide a didit az anyád úristenit - én a didit nem adom"
Mi ez ha nem gáz, és siralom??????????????????? Ezt az igénytelenséget....
Vendég 2003. 05. 27. 0:00
hát én is főleg a külföldieket szeretem, de magyarok közt is vannak jók, mondjuk én pop zenét nem sűrűn hallgatok, nem mintha iszonyatosan undoritónak tartanám csak egyszerűen rádiót nem hallgatok, vivától meg hányok.... mondjuk magyarok közül,akit szeretek az Ossian
niki
nuszi 2003. 05. 27. 0:00
na de a magyar punk zenék jobbak mint a külföldiek (szerintem) mert külföldön a gc-t meg a sum41-t mondják punknak. de az nem punk, csak azért mert gitár van benne! ilyen például magyarban a jack, fürgerókalábak, rohadt tojás stb.
Neo 2003. 05. 27. 0:00
Kobe totál egyetértek veled!Én is inkább már külföldieket hallgatom(Green Day,HIM,Nickelback,Blink-182)Szóval mi nagy szarok vagyunk?!Hááát lehet!Mondjuk úgy nem állunk a helyzet magaslatán(enyhén szólva)!
Vendég 2003. 05. 27. 0:00
dopeman tehetség ? :))) nane! álganxta... és beindult a ganxtagyár, majkával és a többiekkel.. katasztrófa!
2003. 05. 27. 0:00
HIHETETLEN, HOGY EGY PÁRAN ILYEN SZNOBOK VAGYTOK!
JÓK A MAGYAR ZENÉK????? HAVER HOL ÉLSZ? EZ ITT NEM CSODAORSZÁG, MI CSAK PRÓBÁLJUK UTÁNOZNI A KÜLFÖLDI NYÁLASOKAT, DE OLYAN SZAROK VAGYUNK HOGY MÉG AZT SE TUDJUK!!!!!!!!!!!!!!
MÉG ITTHON IS A KÜLFÖLDI ELŐADÓK LEMEZEI FOGYNAK, A MAGYAROK LABDÁBA SEM RÚGHATNAK!
HA ÍRSZ AKKOR ÉPP ÉRVEKET ÍRJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég 2003. 05. 26. 0:00
Vaze' , ti ilyen szarokat hallgattok? A zene nem ott kezdődik, hogy valaki jól néz ki és már tud is énekelni! Vagy a másik. Külföldi koppintások. Igenis vannak itthon jó zenék is, akik már letettek valamit az asztalra, ill. a polcotokra! Pl. : hallottátok már az Anima új lemezét? Rendkívül jó alapja van a zenéknek és a szöveg, plussz az ének is passzol. Nemzetközi album! Ami nem kis dolog, mert a magyar nyelv kint úgy hangzik, mint nekünk a lengyel!
Byst voltam
nuszi 2003. 05. 26. 0:00
na hova tűntél haver! írjál bazzeg mert ideges vagyok! de valami normális szöveget lökjél semmi busted poppunk és gc megasatöbbiek! nah. írjál. én is írtam valamelyik fórumba nem tom melyik volt az amelyikbe azt írtad hogy lretöröd a kezem!
nuszi 2003. 05. 26. 0:00
végre egy jófej ember???? és akkor én meg az adrienn meg az erika meg a dóri mik vagyunk mi? kis gyenyák? aaaaaaaaaarg! majd holnap számolunk!
kicsi p.i.m.p. 2003. 05. 26. 0:00
a fürgerókalábak és a rohadt tojás jó itt ghon a többi szare.alida már elkezdtem olvasni az írásod aszittem végre egy jófej ember....de amint megláttam a példákat......FÚJ GARETH GATES!!(ha így kell leírni)
nuszi 2003. 05. 26. 0:00
de a ROHADT TOJÁS azért jó együttes!
Lida 2003. 05. 26. 0:00
Szerintem EZERSZE jobbak a külföldiek,mint a magyarok!!!! pl: Kylie és Gareth
Vendég 2003. 05. 26. 0:00
Hát igen. Eléggé siralmas Magyarországon a helyzet ilyentéren. Személy szerint én utálom az olyan fajta zenéket, mint pl: TNT, V-tech, Romantic, Baby Gabi és Lala. A rádiók mindig ezeket játsszák. Amiket szeretek, az a Kerozin, Mc Hawer és Tekknő, Tankcsapda, Sub Bass Monster, Füstifecskék.
Lilla
kicsi p.i.m.p. 2003. 05. 26. 0:00
érdekel-e a tma ??itthon minden szar még a zene is és a való világban egy tehetséges emvbert se fedeztek fel az egész csak pénzhajkurászás!!!!!!!!!!
2003. 05. 26. 0:00
REMÉLEM, HOGY TÖBB EMBERT IS ÉRDEKEL A TÉMA!
ÉN IS SZERETNÉK ÉNEKELNI, DE EZ ITT IMPOSSIBLE!
Vendég 2003. 05. 26. 0:00
de
2003. 05. 26. 0:00
Írjon mindenki aki úgy gondolja hogy itthon e téren minden jó!
Egy normális magyar együttest nem ismerek, talán Dopeman, de mi van a láthatatlan tehetségekkel!
Szomorú, hogy egy valóvilág kell ahoz, hogy valakire felfigyeljenek!
Ti nem így gondoljátok?

Fórum » DÜHÖNGŐ » Komoly témák