Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Dance, Pop

Queen

létrehozva: 2003. 07. 04.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2004. 07. 16. 0:00
Vagy csak lusták az emberek legörgetni idáig az oldalt.
Na mindegy, legalább itt is jártam.
17

Keep Queening!
Vendég 2004. 07. 15. 0:00
Hmm, tényleg haldoklik a topik.
2003. 11. 07. 0:00
üdv!
kicsit haldoklik e topik, gondoltam felhozom
jómagam HQFC-s vagyok (Hungarian Queen Fan Club) és mániákus Freddie-párti (ha vki nem ismerte volna (bár itt ilyen fel se merül...) fel ő van a kis képen :) )

szntem volt egy Queen 1991-ig, és ami most megy azt senkinek nincsen joga Queenek hívni (még maguknak Brianéknek sem...)

(mielőtt meg lennék kövezve) nem azt mondom, hogy rossz a végtermék ami kikerül (bár..), jó hogy még mindig akarnak zenélni de nem hiszem hogy fantáziahiány miatt maradtak Queen (vagy Queen+) néven... nameg... John sincs már benne ezekben az "utólag dolgokban", pl most is a Greatest Video Hits 2 dupla DVD reklámjában sem szerepel

meg "felelevenítés" címén Robbie Williams-es champions, meg hasonlók... én spec, ha fel akarom eleveníteni magamban a We are the championst, beteszem a News of the world-öt '77-ből) :-)

üdv.
chip

Kings will come and go but there is only one Queen!
Mike C. Amish 2003. 08. 07. 0:00
Csá!
Én aztat vallom, hogy nem az számít, mikor zenéltek, hanem a zenéjük. És a Queen abszolút jó zenét játszott. Zsenik voltak!

-Drake-
Gab 2003. 07. 19. 0:00
A wembley-s dupla dvd valóban zseniális! Tele kulissza titkokkal, interjúkkal, mindez 5500-ért már megkapható!
Vendég 2003. 07. 16. 0:00
Sziasztok,

Az egyik korábbi hozzászóláshoz: Freddie valóban Zanzibáron született, önmagukat párszinak (a perzsák leszármazottainak) tartó indiai szülők gyermeeként. Aki járt Zanzibáron, vagy egyáltalán Tanzániában, az tudja, hogy ma is hatalmas indiai kolónia él a szigeten és az országban, Freddie családja ezek közé tartozott. Freddie 7 éves korától közel 10 éven keresztül Indiában járt iskolába, tehát ez is egy indiai vonal, utána költözött vissza Zanzibárra, majd az angolokat elűző forradalom után költözött a család Londonba, 1964-ben.
Egyébként meg: a Queen minden szempontból egyedülálló zenekar volt a popzene történetében. Nem véletlen, hogy a metáltól a rockon át a pop- és diszkózenéig minden stílusban komoly, világsztár előadók istenítik őket. Amihez nyúltak, kevés kivételtől eltekintve, arannyá változott.
2003. 07. 15. 0:00
Az tényleg igaz, hogy a tagok külön-külön is nagyon jók. Pl.vannak olyan számaik,amiben nemcsak Freddie énekel,hanem a többiek is,és egyáltalán nincsen rossz hangjuk. Persze mindegyikük a legjobb a saját hangszerén. sikerült megszereznem az 1986-os, a wembley-ben lezajlott koncertjük felvételét,mert eddig csak CD-n volt meg,de most,hogy a hanghoz kép is társul még jobban élvezem.
Gab 2003. 07. 15. 0:00
Nem hinném hogy pénzügyileg rosszul állnának. Már csak a kamatok egy részéből boldogan megélhetnek. Aki írta hogy tavaly itt járt Roger, az meséljen már konkrétabbat: hol, mikor? Erről nem tudtam.
McCartney egyedüli tagként koncertezik a Beatlesből, és amikor Brian vagy Roger önállóan koncertezik akkor ők is szóló néven futnak, viszont ha már ketten állnak színpadra és még előkerül netán John is, akkor teljesen jogos a Queen név használata. Milyen más név jöhetne szóba? Én amellett vagyok hogy álljanak össze, de csak koncertezni, hogy a mai tizenévesek is beleszagolhassanak ebbe az érzésbe, mégha Freddie nélkül nem is 100%-os! Nekem már egy Brian May koncert is felelevenítette a feelinget, hátha még 3 Queen tag állna színpadra...!
Vendég 2003. 07. 09. 0:00
Még mindig nem bírtam regisztrálni magam :-( Kis Tamás vagyok Sopronból. Amúgy biztosan nincsenek pénzügyi gondjaik, hiszen csak a szerzői jogdíjak milliókat hoznak.
2003. 07. 09. 0:00
Nem tudtam,hogy ezt csinálják,de szerintem ez nem volt jó ötlet! Freddie Mercury nélkül nincs igazi Queen,és ezt szerintem ők is tudják,csak elfogyott most a pénzük...Mondjuk lehet,hogy én vagyok a rosszindulatú,dehát a mai világban ilyen is megeshet! Gyűljünk össze itt sokan, mert ez végre nem egy olyan topic,ahol az emberek állandóan egymást fikázzák és veszekednek! És az ilyen meglehetősen ritka...Üdv:Andi
Vendég 2003. 07. 09. 0:00
Az előző én voltam, csak elfelejtettem regisztrálni magam. Amugy mi a véleményetek Roger és Brian Queen név alatt futó projectjeiről? Nekem ez nem igazán tetszik. Paul McCartney sem a Beatles névvel koncertezik.
Vendég 2003. 07. 09. 0:00
Hello mindenkinek! A Queen a legkirályabb együtes a zenetörténelemben! a zenéjük szenzációs, a koncertek óriásiak voltak. Amugy Roger Taylor tavaly játszott Pesten.
2003. 07. 08. 0:00
Köszi az infot, valószínűleg azért írtam rosszul a születési helyét,mert egy angol műsorban hallotttam valami ilyesmit,de akkor ezek szerint értelmezési hiba volt. Neo, köszi a bíztatást,ez jól esett! Várom a többi Queen rajongót, de jöjjenek vissza azok is akik eddig írtak! Puszi: Andi
Neo 2003. 07. 08. 0:00
Ja tök jó!Sok sikert a fórumhoz Andi!
Gab 2003. 07. 07. 0:00
Freddie eredeti neve Farokh Bulsara (van ahol Frederick Bulsara-ként említik) és Zanzibar-ban született! Ő volt a legnagyobb énekes a világon, előtte sem és a mai napig sincs még egy ilyen kvalitású rock énekes! Az operától a heavy metálig bármit elénekelt. Szerencsés az az ember, aki hallhatta őt élőben! Az átlag 2,5 órás koncerteken a legmodernebb technikát használták. A Queen-nek meg minden tagja külön-külön egy dalszerző zseni! 20 éven át, a pályafutásuk teljes ideje alatt listavezetők voltak minden lemezükkel, és számos trend előfutárai is. A Queen a legtöbb slágerű rockbanda a világon, sikereiket nagyobb botrányok nélkül érték el. Több mint 20 nagylemezük jelent meg, mindegyik minimum arany, de van amelyik 5x-ös platina lemez lett, és mindegyik a mai napig megállja a helyét, a mai trendek mellett is! Először és utoljára 1986-ban jártak nálunk, akkor 74 ezren jöttek el a Népstadionba! Szólóban többször is járt itt Brian May, legutóbb 1998-ban. Röviden ennyit...
2003. 07. 07. 0:00
Tudtátok,hogy Freddie Mercury valahol Indiában született? Aztán a szüleivel bevándoroltak Angliába. Az indiai akcentusa az éneklésében nem hallatszik,de a beszédében annál inkább! És a neve is művésznév,bár azt nem tudom mi az eredeti neve.
Vendég 2003. 07. 07. 0:00
én is szeretem őket.....
Niki
Vendég 2003. 07. 06. 0:00
A LEGJOBBAK!!!!!!
kicsi p.i.m.p. 2003. 07. 05. 0:00
van egy kt jó számuk.
nuszi 2003. 07. 04. 0:00
hát van aki szereti én tartozom közéjük....
2003. 07. 04. 0:00
Kiváncsi lennék a véleményetkre a Queen-nel kapcsolatban! Szeretitek/szerettétek? Szerintem a zenéjük még most is megállja a helyét,noha nem tartozik az újak közé. Azok közé az együttesek közé tartozik,amelyiknek a számait nem lehet megunni,szerintem.

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Dance, Pop