Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Lemezajánlók

Manhattan: Újra + Újra (Polybasic Records)

létrehozva: 2003. 11. 01.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

becenév 2006. 02. 06. 20:01
Priviben is írhattok a címre.
becenév 2006. 02. 06. 19:55
Sziasztok!
'92-93 körül Csokinak volt egy (egy?) debreceni csaja. Valamilyen Adriennek hívták. Nem ismeri valamelyikőtök? Egyáltalán tényleg együtt jártak, vagy csak a "stáb"-hoz tartozott? Tud róla valaki valamit???
Vendég 2005. 12. 31. 9:38
KI AZ A CSOKI KI AZ A Manhattan
BORZASZTÓ !
Vendég 2005. 10. 19. 0:53
Csokit láttam egy csinos nővel összeborulva csókolozott egy autóban. Nem úgy nézett ki mint, mint aki a fiúkat szereti... Csoki a piramix együttesben énekel, piramis nótákat méghozzá egészen jól, a zenekar nagyon jól játszik. Eszter
Vendég 2005. 10. 16. 9:26
Ha valakit még érdekel, leírom, hogy a TAmásnak új zenekara van. Az a nevük, hogy Rock Sisty Nicht, nekem azt mondta, hogy a magyar Bon Jovi akarnak lenni, de remélem, hogy ezt nem gondolta komolyan. A zenekarban öten vannak, az énekest Szerdahelyi Balázsnak hívják, akit még a Megasztár 1-ben lehetett látni. Az új lemezük jövő tavaszra várható. Legutoljára a Baby Gabi lemezét csinálta meg ami most jelent meg és Szivárvány a címe. J. E.
Vendég 2004. 12. 04. 22:09
Sziasztok!

Holnap este 8-kor a Danubiuson a Hajrá Magyarok-ban többek között vendég lesz Csík Pisti és a Vilma.
Érdemes hallgatni talán mond valamit a Manhattan-ről.


jerry
Georgia 2004. 10. 10. 0:00
Biztos vagy benne, hogy a Csoki volt? Gondolod hogy megunta a noket?

Amugy irjatok uj hirt a MANHATTAN-rol
Vendég 2004. 10. 08. 0:00
Na erre varjátok fel a gombot ! Hétvégén összefutottam Csokival a Home-ban ,s a mosdóban smárolt egy fiatal sráccal!!!!!!!!!
csoki 2004. 06. 08. 0:00
hétvégén kaptam meg az újra+újra cd-t. Gagyi hakni. Nyugdíjba kellen menni. Bárkinek ingyen odaadom.
Vendég 2004. 05. 30. 0:00
Sziasztok!Mikorra várható az új album?Kele miért hagyta ott az együttest?
geri 2004. 05. 23. 0:00
Bocsi Gerda vagyok, tenyleg igaz hogy csokinak is es kelenek is maganeleti valsagai vannak es ezert nem lesz nyaron agardi buli megint iden se ? Ki tud errol tobbet ?
fizikus 2004. 05. 11. 0:00
Fiúkák, ez már gáz, amit csináltok...
Vendég 2004. 05. 07. 0:00
Hahó Manhattanesek! Én is itt vagyok! Igen! Igen! Újra beindul a nagy Manhattanes élet! Nincs még egy "ilyen" zenekar.......... A Manhattan teljesen egyedi........
Mindig képesek Újra meg Újra meglepő dolgokat produkálni! Én személy szerint imádom őket! Imádom ezt a változatosságot is...... most épp ketten vannak, de ezeknél sosem lehet tudni! A Csoki hangja pedig fantasztikus!Egy élmény hallgatni! Ahogy azt énekli "Közöttünk volt egy szenvedély...." .......... Egészen különleges! ECS
Vendég 2004. 04. 28. 0:00
Manhattan buli május 9-én, Budapesten a Városligetben, 15:30-tól, a Tűzoltó Majálison!
Vendég 2004. 04. 25. 0:00
Sziasztok!

Mi van veletek, mostanság annyira elcsendesedett ez a fórum.
Már nem szeretitek a Manhattan-t?
Tessék felélénkülni.
U.i.: Ha valamelyikötök tud esetleg fellépésről v. koncert-ről egyebek akkor azt kérem ide írjon /a fórumra/ vagy ide:

Köszi.
Vendég 2004. 04. 14. 0:00
ez mar fanatikus tulzas! sajat magukat egetik le!
Vendég 2004. 04. 08. 0:00
Ez pontosan így vab ahogy mondod FF.
Hajrá Manhattan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jerry
Vendég 2004. 04. 08. 0:00
Sohase feledjétek: MANHATTAN VOLT, VAN ÉS MINDIG IS LESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Több tucat buli lesz a nyáron, úgyhogy semmi ok az aggodalomra, sajnos csak ketten maradtak, de tele vannak tervekkel, hisz még mindig UGYANAZ A TŰZ!
Csoki és Gábor a két örökifjú, képes mindig megújulni, mi nagyon szeretjük őket! Hajrá fiúk! Sok sikert! Mi mindig ott leszünk!
FF
Vendég 2004. 03. 30. 0:00
Tényleg???????

Honnan tudod?
Ez mot komoly?
jerry
Vendég 2004. 03. 21. 0:00
Részemről betelt a pohár! Elég volt, ennyi volt.
Vendég 2004. 03. 20. 0:00
Sziasztok! Szerencsére nem igaz, hogy megszűnt a Manhattan. Az ugyan sajnos tény, hogy 1 fővel ismét megcsappant a létszám, így a továbbiakban ketten (Csoki és Gábor) viszik majd tovább a Manhattan együttes nevet. Már készül az új maxi is. Kíváncsian várjuk!
Vendég 2004. 03. 07. 0:00
Sziasztok!

Hát ez engem teljesen ledöbbntett.
Én még nem is akarom elhinni.
Semmi búcsúkoncert, semmi hivatalos bejelentés?

jerry
Vendég 2004. 03. 06. 0:00
Szia Mindenkinek!

Van egy szomorú hírem. Felhívtam a Tamást, a múlt héten pénteken, és azt mondta, hogy nemrég, végleg befejezték a Manhattan-sztorit. Ezt nem rosszindulatból írom, de valóban így van. Ezért nem szerepelnek, már régóta seholsem. Kb. két hete csütörtökön láttam, az RTL-klubbon, hogy az Exotic újra összeált, és a Vilma is ott volt. Ekkor jutottt eszemben, hogy valami történhetett a fiúkkal. A Tamás, azt is mondta, hogy kevés esélyt lát arra, hogy még egyszer valaha is összeállnak. Azt mondta, nagyon sajnálja, hogy ennyi időt elfecsérelt a Manhattanre, ahelyett, hogy a tanulással foglalkozott volna. Azt is mondta(és én ennek nagyon örölük),hogy tanulni fog és főiskolára, fog menni. Nagyon remélem, hogy sikerülni fog neki. Őrizzétek, meg a Manhattant a jóemlékeitek között, és ne felejtsétek el, hogy "minden ami volt, minden ami lesz mindig a Manhattanról szól".

Juhász Ernus Nagyatádról.
Vendég 2004. 02. 03. 0:00
Ok! Abszolut tuti! Olyasmit kellene kitalálni, ami a fiúkank is tetszene természetesen. Van vmi ötleted a helyszínre vonatkozólag? Agárdon is van vmi nagyon extra fürdő, na nem a tóra gondolok, de a sok sok év alatt vhogy sosem volt "időnk "eljutni oda. Talán most, de van ezer más lehetőség az országban és azon kívül. Ja, a zenészmagazin febr. számában van egy cikk a fiúkrór! E
Vendég 2004. 02. 03. 0:00
Ok! Abszolut tuti! Olyasmit kellene kitalálni, ami a fiúkank is tetszene természetesen. Van vmi ötleted a helyszínre vonatkozólag? Agárdon is van vmi nagyon extra fürdő, na nem a tóra gondolok, de a sok sok év alatt vhogy sosem volt "időnk "eljutni oda. Talán most, de van ezer más lehetőség az országban és azon kívül. Ja, a zenészmagazin febr. számában van egy cikk a fiúkrór! E
Vendég 2004. 02. 02. 0:00
Hello E(c)!

Na, a Turbókot felhívtam ha jól emlékszem, tavaly előtt nyáron. Valami nyűgöm volt, amihez agárdival kellett beszélnem. Mondtam neki a rendes nevemet, amit az apukámtól kaptam és egyből levágta, hogy ki vagyok! Ezt mondjuk nem gondoltam róla. Így a távolból is piripont neki!

Egy Wellness-hétvégéhez mit szólnátok valahol???

Üdv, Zé.
Vendég 2004. 01. 30. 0:00
Hát nem is gondoltam egy percig sem, hogy félmeztelenül rohangáljanak a strandon meg reggelitornázzanak Krisztával. Egy klubest lenne+egy koncert, egy kellemes beszélgetés a régi ismerősökkel, mert hidd el kedves Zé, hogy érdekli őket is kivel mi történt a sok év alatt. Ők is ugyanolyan normális emberek, mint mi, akik egykor a "rajongóik voltunk". Rég megszűnt már a "94"-es kultusz körülöttük, bárhol találkozom velük, mindig váltunk pár emberi szót. Egyébként meg olyan szinten nincs mozgalom az életükben mostanság, hogy hidd el ők is szivesen bevállalnák. Természetesen tényleg nem olyan klasszikus táborra gondoltam, mint amilyeneket végigcsináltak sok évvel ezelőtt. Úgy gondolom nekünk sem erre van igényünk, hoszen 10 év alatt mi is felnőtt, diplomás, dolgozó emberek lettünk. Nekem mindig kedves emlék marad, amit velük átéltem éveken át, az életem része a Manhattan és örökre a "szívügyem lett." Agárd, mint helyszín csak egy lehetőség a sok közül, egyébként nem tudom mikor jártál ott legutóbb, de tavaly ősszel már egész szépen fel volt újítva maga a strand, illetve az öltözők is. Turbók persze a régi...........
Nyilván mi sem sátorban kívánnánk nyomorogni, mint 14 évesen, idővel azért azt hiszem mindenki komfortigénye nőtt ennyit. Szervezés kérdése minden. Ha lesz elegendő energiánk és idők, megszervezzük és téged is szeretettel várunk! Üdv:E
Vendég 2004. 01. 29. 0:00
E!

Már akkor is utálták a fiúk az agárdi bulikat, mikor még fiúk voltan, nem családapák. Szerinted most lefáradnának a Turbókhoz a koszos strandon félmeztelenül rohangálni?

Jó, én vagyok az ördög megint. De valakinek ezt a szerepet is el kell vinnie! (Ha megcsináljátok, beáldozok egy hétvégét ;)

Zé.
Vendég 2004. 01. 28. 0:00
Hello!

Tényleg mi újság mostanság a Manhattan-nel?
Nem lesznek koncertek, fellépések vagy tv-s szereplések.
Remélem nem tüntek el!

jerry
Vendég 2004. 01. 27. 0:00
Mit szólnátok nyáron egy Manhattanes hétvégéhez Agárdon, amolyan nosztalgia jelleggel családi körben? Lenne egy kis sütés-főzés, klubest, vetítés pl. régi táborokról, és egy tuti kis buli. Össze kellene szedni a régi rajongókat és megszervezni. Mi a véleményetek? E
Vendég 2004. 01. 23. 0:00
Dobj fel valami izgi témát!
Zé.
Vendég 2004. 01. 13. 0:00
Hová tűntetek Manhattanesek? Senki sincs itt? Hahó! E
Vendég 2004. 01. 09. 0:00
Helló Mindenkinek! Kinek van infója Manhattan bulikról? Lesz vmi jó kis buli a közeljövőben, ahol még mindig ugyanaz a tűz?
Vendég 2004. 01. 08. 0:00
Kedves Erica!

Én is nagyon remélem, hogy mielőbb együtt fogunk bulizni ismét! Együtt=a MANHATTAN, illetve sok-sok Manhattan-es, köztük mi, veteránok is egy frenetikus bulin.
Addig is kicsit megkésve ugyan, de Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Üdv.: L.
Vendég 2004. 01. 07. 0:00
Helló Lívia! Szerinted ki vagyok? És milyen lesz a kilences Manhattan lemez? És mikor bulizunk legközelebb? És....... Írj!
Vendég 2004. 01. 06. 0:00
Erna! Nem ismerek rád! Örök sikertelenség? Tönkre tették a Sanyit? Miről beszélsz? Nem értelek! Nagyon megváltoztál!
Vendég 2004. 01. 06. 0:00
Lívia! Végre én is itt vagyok! A minap újjászülettem, és ez az új Manhattan albumnak köszönhető! Éljen a Manhattan és a Manhattan Veteránok!
Vendég 2003. 12. 01. 0:00
Sziasztok!

A jövő héten megjelenik a Szent karácsony éj című maxi,
januárban pedig a Gondolj rám című dal maxija!
Ajánlom őket azok figyelmébe, akik egyenlőre csak ismerkedni szeretnének az új Manhattan dalokkal, avagy ismerősöknek, rokonoknak karácsonyi ajándékötlet gyanánt!
Vendég 2003. 11. 30. 0:00
Manhattan Mikulás-party!

December 5-én, Érden a Közösségi Házban!
Gyertek el minél többen!
Vendég 2003. 11. 27. 0:00
Kedves "utolsó "manhattan-es" Somogy megyében"(???)!

Tudatom veled, hogy én minimum 2 Somogy megyei manhattan-esről tudok!

Lívia, egy a zalaegerszegi manhattanesek közül
2003. 11. 26. 0:00
:-)))
Vendég 2003. 11. 25. 0:00
Drága Erna, grat!
Milyen felvilágosult vagy! És mesélj, milyen volt a Manhattan Brooklynban?
Vendég 2003. 11. 25. 0:00
Mindenkivel tudatom(bár ennek semmi köze a Manhattanhez), hogy ma déltől fogva nagynéni vagyok. Az unokaöcsémet Bendegúznak hívják és a legszebb gyerek a világon. Ami a zenekart illeti a Tamás beteg lázas és meg van fázva. Légyszi pár napig ne hívjátok, amíg jobban nem lesz.
Az utolsó "manhattanes" Somogy megyében.
2003. 11. 20. 0:00
Szia Anett!

Rövid leszek kérdésedet illetően: igen, sajnos ma a zenei "életben" is minden a pénzen múlik... A kiadásról én is tudnék mesélni, amit leírtál abban szinte szóról szóra egyetértünk. Kivétel a "sz@rhoz nem adja a nevét" kijelentés. Adja. Sokan adják, és azok hidd el, 99%-ban a pénzért csinálják. Itthon ezt nem úgy értékelik, mint kicsivel nyugatabbra. Sajnos. Legjobb példa rá Cserháti!
ZEra, ismernünk kéne egymást? Nem egészen értem a kérdésedet, ha tudod tedd fel újra? Ha pedig meg akarsz ismerni, nincs akadálya!:)
Rita!
..Igen, a pénzre utaltam!Igaz! Fellépések = pénzbevétel. A lemezekből alíg marad vmi. Pár százezer ft több ezer db-nál, egy "normális" szerződésnél (osztva a tagokkal...)
Üdv.
G.
Vendég 2003. 11. 20. 0:00
Minden szót amit, eddig írtam felvállalom előttük is, mert ők is nagyon jól tudják, mi a véleményem róluk már 1996 óta, és mi volt az előtt. A Tamásnak elég rendszeresen elmondtam, amikor még ráértem felhívogatni és sokszor beszélgettük erről. A Csokiéknak is elmondtam mindent, és el is fogadták, csak nem történt semmi mert nekik így jó, ahogy van.
Vendég 2003. 11. 17. 0:00
Bocsi, Rita voltam! :)
Vendég 2003. 11. 17. 0:00
Anett!

Szerintem abban igaza van Gábornak, hogy egy szerzőnek vannak jó illetve rossz dalai is. Másrészt egy dal nem igazán visz el egy lemezt, ahhoz sok jó dalnak kell lennie, hogy egy albumra azt mondja az ember, hogy jó. Aztán Gábor szerintem, amikor a pénzre utalt, nem a lemezek utáni bevételre gondolt, hanem a haknilehetőségekre. A művészek nagyrésze nem a lemezekből, hanem a fellépésekből él meg, viszont ahhoz kell lemez, hogy fel is tudjon lépni... :)) Ezért utalt a pénzre Gábor, szerintem, semmiképp sem a lemezeladások miatt!
2003. 11. 16. 0:00
Hello-Hi!
Végre van élet valahol! Naon tetszik! :)
Pár villámkérdés:

Anett:
Csoki "mivel foglalkozik a hétköznapokban?" Nem vágom.

Erna ("Nagyatád"):
"A Sanyit tönkretették egy egész életre" kijelentést kifejtenéd? Furcsállom, kicsit.ű

Gábor:
Ami-a-szívemen-az-a-számon-hozzáállás bejövős nekem is. Ezen a helyen nem vagy túl népszerű vele, bár feltételezem, nem is volt ez a konkrét célod :)
Miért Z.Erának szólítasz? Ismernünk kéne egymást vagy valami vagy bármi???
Pusza, ZEra.
Vendég 2003. 11. 16. 0:00
Helló Gábor!

Gondolod, hogy minden csak pénz kérdése? Tudod, mennyit kap egy zenész/csapat 1 db eladott album után? Elég szerény kis összeget. Pár éve még 8 Ft. volt (nins utána egy nulla sem), most talán 10 lehet, vagy max. 15. A lemezkiadás egyedül a kiadóknak éri meg, az előadók, pontosabban a szerzők a játszási lista utáni jogdíjból kaszálnak. A Manhattan pedig mikor megcsinálta az új lemezt, nem hsizem hogy a toplistákra pályázott - kiindulva az előző évekből. Ebből nem lehet meggazdagodni + ismerni kéne a zenekar hátterét is, ki mivel foglakozik a hétköznapokban. nem hiszem, hogy rá lennének szorulva - pusztán a pénz miatt - egy új lemezre.
Az pedig szerintem elég merész kijelnetés, hogy a jó dalok írása is pénz kérdése... A zenészek mind művészek, nem hiszem hogy a zsetonokat számolgatják kottázás közben :) Maximum a hangszerelés és az utómunka az ami számít. És aki igazán komolyan gondolja sz@rhoz nem adja a nevét.
Anett
Vendég 2003. 11. 16. 0:00
Kedves Erna!

Gratulálok! Remélem ezt a véleményt a Manhattan előtt is felvállalod!
Vendég 2003. 11. 15. 0:00
Én sem vagyok elragadtatva az új CD-től. Szerintem csak a zenéje jó, de az is csak azért, mert a Tamás olyan klasszul játszik rajta. A szövegek ugyanolyan rosszak, mint eddig, de hát a fiúk sosem hallgatnak senkire sajnos, ezért is ment a zenekar tönkre még 1996-ban. Tuti, hogy csak azért álltak össze megint, mert másból nem tudnak megélni, bár a Csokitól hallottam olyat is, hogy állítólag sokan kérdezték tőlük a 3 év alatt, hogy mikor állnak újra össze. Biztos. hogy nem sokáig lesznek együtt, és sosem lesznek többé olyan sikeresek, mint a Manhattan együttes 1991-96 között. De ezt a Csoki meg a Vilma magának köszönheti, és annak, hogy a Sanyit 1996-ban tönkretették egy egész életre. Ez a büntetésük és szerintem nagyon megérdemlik, hogy a "triumvirátus" így együtt örökké sikertelen legyen.

Nagyatád
Vendég 2003. 11. 14. 0:00
Kedves Anett!
Szerintem egy dalszerző nemcsak "jó szerzeményekkel tud előrukkolni", mindenki csinál jót, és gyengét. A helyzet az, hogy egy slágervárományos dal többe kerül időnként, mint egy "töltelék". Ez is pénz kérdés. A többi nem...
Üdv.
Gábor
Vendég 2003. 11. 14. 0:00
Kedves Rita!
Olvasván az előttem szólókat most már én is ismerettem a véleményem. Kicsit elfogult vagy, nem godolod? (tudom, én is, de amit legalább leírok az úgy is van) Biztosan ismered Baby Gabi és Lala duettjét. A nyár slágere volt, akár tetszik, akár nem. Ömlött a rádiókból. Csak mellékesen ugyanaz a szerzőpáros írta, mint a Manhattan Szentkarácsony éj című dalát. + az együttesben mindkét gitáros elnyerte már az Év gitárosa címet... sok-sok évvel ezelőtt, amikor még nem volt ennyire felhigulva a zenei élet.
További jór kritizálást! Hajrá! És kérhetek valamit? legalább egyszer hallgasd végig a lemezt!
Anett
Vendég 2003. 11. 14. 0:00
Kedves Lívia!

Azért mert vki tud gitározni, nem jelenti azt, hogy tud is szöveget írni. Én is olvastam az albumborítót, és tudom, hogy a többeik is zenélnek, de ez nem jelenti azt, hogy jól is zenélnek. Közülük egyedül Vilmányi Gabit tartom jó zenésznek, de ez az én véleményem. A szövegek így is borzalmasak...nem tudom, miért nem kérnek meg egy rendes dalszövegírót, hogy írja meg a szövegeket, mert nem szégyen, ha nem megy. Sok világhírű zenész van, aki igaz, hogy jó zenét ír, de kér segítséget a szövegekhez.... bár azért erre a zenére sem mondanám, hogy olyan q. jó lenn...
Akkor is ciki az egész, úgy ahogy van...
Vendég 2003. 11. 14. 0:00
Kedves Rita!

Nyilván nem lehettél túlságosan körültekintő, amikor megállapítottad, hogy Vilmányi ért a Manhattanből egyedül a zenéhez, ugyanakkor az új album pedig "vicc"," bugyuta szövegek", illetve csak "Gábor tud gitározni". Az új album szövegeit ugyanis -1 kivételével- a Gábor írta, ahogy 6 dal zenéjét is a 11-ből. Akkor most ki ért a zenéhez és a szövegekhez és ki nem????? Továbbá, ha már a gitártudásnál tartunk, nemcsak Gábor tud gitározni az együttesben! Ajánlom figyelmedbe a CD-borítót az előbbi információk újbóéo precízebb áttekintése végett!
Lívia
Vendég 2003. 11. 14. 0:00
Hello, Z.Era!

Nos, azért hallagattam meg a CD-t, mert "zeneőrült" lévén sok új megjelenésű lemezt meghallgatok, és amely úgy érzem sokakat érdekel, arról itt a music.hu-n cikkeket is írok. Olvasd el pl. a Modern Talking, az új Groovehouse, az új Bad Boys Blue, a Master Blaster, a Dupla Kávé (ez volt az igazi "kihívás"..), Neotons..stb cikkeimet, ha érdekel! Mint láthatod, a dance/pop/euro,-italodisco a szívzeném... Lehet, hogy "túl erősnek" hat néha a véleményem, de én a lityi-lötyi semmitmondást utálom. Azt írom, amit érzek az adott kiadvánnyal kapcsolatban. Tudom, hogy ma "nem divat": kinyilvánítani a gondolatokat, vállalni a véleményedet, de engem a divat nem érdekel ilyen szinten! Én az egyéniségeket szeretem, a szürkeség nem az én világom. Csak a "valamilyen" vélemény osztja meg a nézeteket, a semmitmondás, a lavírozás a megfelelni akarás szélén unalmas, és senkit sem érdekel.
Ha van rá lehetőséged, hallgasd meg a Club80 válogatás CD-t, amely tavaly jelent meg a Sony-nál, vagy a most 17-én(hétfőn) megjelenő "Nekünk80" című válogatásalbumokat(Universal). Mindkettőt én szerkesztettem, és hát ennél nagyobb "saját" kritika nincs is!!!Nem??!!
Pusz,
Gábor
2003. 11. 14. 0:00
Guest:
Kár, hogy nem írsz oda legalább egy fals nevet, de mindegy... Az internet az a hely, ahol szinte mindent lehet. Egy internetes fórum meg direkte azért jött létre, hogy a nép véleményt nyilvánítson rajta. Ez a fórum úgy kezdődik, "Neked mi a véleményed a lemezről?" Tehát lehet, hogy a te véleményeddel nem egyezik az előttünk szólóké, de azért ne ítéljük el őket, szerintem. (Mellesleg a negatív reklám is reklám, a kritikából tanulni lehet, és egyéb közhelyek.)

H.Gábor:
Köszi, hogy kifejtetted a véleményed! Esküszöm, kíváncsivá tettél, kénytelen leszek meghallgatni a drágát :)
Tényleg: ha eleve ilyen a hozzá-juk állásod (mert nekem úgy tűnik, némi előítélettel azért bírtál a lemez meghallgatása előtt), miért vetemedtél arra, hogy betedd a lejátszódba a CD-t?
Megelőzve a visszakérést: én anno rendesen odáig voltam a zenekarért. "40 felé" már valóban nem kéne erőltetni ugyanazt a stílust, amit huszoniksz évesen még hitelesen nyomtunk, szerintem. A lemezt még nem hallottam, nem voltam haknin meg semmi, ezért nem nyilvánítanék véleményt.
Pusz,
ZEra
Vendég 2003. 11. 13. 0:00
Az egy dolog, hogy nem tetszik nektek de akkor minek fikázni.
Nem kötelező hallgatni.
Ők 10 éve, 5 éve, sőt most is azoknak csinálták a lemezt akik szeretik a zenéjüket.
Csak kiváncsiságból ti /akik rosszalló véleményt mondtatok a Manhattan-ről/ kinek a zenéjét szeretitek?
Azokat is lehet fikázni.
Vendég 2003. 11. 13. 0:00
Így van, kedves Rita!
Ez a helyzet a hazai zenei fronton.

Én viszont úgy érzem, rájöttem, mi a cél az "ilyen és hasonló" albumokkal:
A CD ÍRÁS VISSZASZORÍTÁSA!!!
(Sikerrel)
Üdv,
H.Gábor
Vendég 2003. 11. 13. 0:00
Egyetértek az előttem szóló H. Gáborral! Ezt már nem kellett volna! Anno a kilencvenes években megcsinálták Mo. első fiúcsapatát, akkor sem ütötte meg a nemzetközi mércét, de még vhogy elment, volt egy bizonyos réteg, akinek bejött. Aztán szépen megfeneklett a dolog, teltek múltak az évek, a fiúk meg már nagyon nem passzoltak be ebbe a fiúcsapatos imidzsbe. Ki is vált két tag látva a sikertelenséget. Aztán jött a kudarc kudarc hátán..
Szóval ez már 5 éve sem működött, nem véletlenül hagyták abba, most minek kell újra összeállni??? Csak a pénz lehet az egyetlen ok! Ez meg tényleg elszomorító. Már, hogy a magyar zenei szakma itt áll.
Zeneileg sajnos nem fejlődtek semmit, egyedül a Vilmányi Gabira lehet elmondani azt, hogy ért a zenéhez, ő tud gitározni, anno írt is egy-két jó dalt, de Csoki hangjával ez botrányos. Meghallgattam az albumot és nyugodtan kijelenthetem, hogy vicc az egész. Szégyen, hogy itt tartunk 2003-ban. Nagyon bugyuta szövegek, olyan szinten, amit egy kisovodás is képes magától, kisebb biztatással összehablatyolni.
Most kérdem én: kellett-e ez ?? Nem lehetne vmi értékesebbet összerakni vagy hagyni az egészet..... közben rengeteg fiatal tehtség nem kap lemezszerződést, egyáltalán lehetőséget, hogy bemutassa, hogy igenis tud zenélni! Ez ami nagyon zavaró és taszító az egészben!

Rita
Vendég 2003. 11. 13. 0:00
Z.Era:
Úgy fogalmaznék, hogy : belehallgattam. Hogy egész őszinte legyek, és nem annyira elfogult, mint pár sorral lejjebb: a Manhattan soha nem volt olyan sikeres, hogy egy ilyen "comeback"-el előrukkoljanak. Ezen kívül egyetlen nagy kiadó sem foglalkozik velük már, és nem azért, mert Manhattan: hanem mert eladhatatlan amit csinálnak. Ez a nyilem-nyalom cincogás, erőltetett összeállításban igazán alíg valakit érdekel. Számtalan tucat-fiúcsapat van időről időre, ők már így a 40 felé kinőtték azt a "hancúrozós helyeske fiúkák"-imidzst, akkor legalább a zene lenne jó...Az egyetlen esélyük: hogy viszonylag "egyéniség" a csapat, és nincs sok hasonló manapság, lehet véleményt formálni róluk, megfogható vmilyen szintem az amit csinálnak. A Modern Talking is ezért volt népszerű pl. De mondjuk amíg az egy profi munka, ez...
Ha egy szóval illetném: szánalmas.
Üdv,
H.Gábor
2003. 11. 12. 0:00
G.:
Nem válaszoltál a kérdésre...
Üdv, ZEra.
Vendég 2003. 11. 12. 0:00
Médiakörút, november 13. csütörtök:

10:00 Eger, innen irány Miskolc, Debrecen, majd Hajdúszoboszló!
Vendég 2003. 11. 10. 0:00
Hello Z.Era,
elhiheted : BOTRÁNY az új CD!!!
ÜDV,G.
2003. 11. 09. 0:00
Hello H.Gábor!
Te hallottad azt a bizonyos albumot, amit ilyen nagy lendülettel kritizálsz? (Ha igen, akkor most előre bocsánatot kérek a rosszindulatú gondolataimért...)
ZEra.
Vendég 2003. 11. 09. 0:00
Én régen is nagyon szerettem őket,szerintem NEM TUDNAKrosszat csinálni!!
Dorc
fkriszta 2003. 11. 08. 0:00
Először is szeretnék gratulálni, hogy így egy az egyben sikerült felmásolnod a kiadó ajánlóját , nem beszélve egy másik internetes portál lemezajánlójáról! Nem nagyon láttam még ilyet és őszintén szólva nagyon nevetségesnek tartom, hogy a kiadó ilyen helyzetbe hozza vagy hozatja magát egyesekkel... látván egy negatív kritikát csak az "objektivitás" érdekében felteszi a saját ajánlóját! Erre egy komolyabb kiadó nem vetemedne, mert sokkal fontosabb a hírneve, minthogy egy zenekarért ilyen betegesen és saját magát is megszégyenítve kiálljon! Szóval ez egy gyors minősítés volt bárki is tette.... :)) Az objektivitásról meg ne is beszéljünk, mert bármelyik kritika vagy ajánló egy adott véleményt tükröz, ami semmiképp sem lehet objektív. Ez nem az a műfaj! A másik megjegyzésem csak annyi lenne, hogyha vkitől idézel, történetesen egy másik zenei portál, akkor légy szíves idézőjelbe tenni, megjelölni a forrást (nem mintha nem tudnám!) és ami a legfontosabb - mielőtt feletennéd - egy előzetes hozzájárulást kérni a cikk felhasználására (bár kétlem, hogy ilyen kontextusban bárki is hozzájárulna)!!! Csak ennyit akartam!
Vendég 2003. 11. 08. 0:00
Végre!!!!!!Újra van Manhattan!!!!!!!Alig vártam!!!!!!!
Vendég 2003. 11. 08. 0:00
Azon nem gondolkodtatok el, hogy a Manhattan lehetne a magyar Modern Talking???? :))))))))))))))))))))))
Vendég 2003. 11. 07. 0:00
Ok, ezt alátámasztom. De, hogy tényleg objektívek legyünk, itt a kiadó ajánlója is :)
(Van, aki így fogalmaz, van aki úgy. Izlések és pofonok.)

"újra + újra" - immár kilencedik albumát készítette a '90-es évek sztárcsapata, a MANHATTAN. Utolsó albumuk 1998 őszén jelent meg Hetedik címmel, majd a zenekar öt évre hallgatásba burkolózott. Csak a közelmúltban, Csoki tervezett szólólemeze kapcsán, melynek Vilma és Kele is közreműködője lett volna, született meg a döntés, újra Manhattan. Megújulva, feltöltekezve, új stúdióalbumot készítettek. Az anyag zeneileg színesebb, érettebb, férfiasabb lett. Hangsúlyosabb gitárjáték és változatos zenei világ jellemzi az albumra felkerült dalokat.

A modern hangzású slágerek mellett található a lemezen egy igazi kakukktojás, melynek stílusát és mai hangzását a legtehetségesebb rockzenekarok is megirigyelhetik, címe "Édenkert".

S még egy igazi csemege. "Szentkarácsony éj" címmel - az utóbbi idők méltán legszebb karácsonyi dala hallható a lemezen.
Vendég 2003. 11. 07. 0:00
Sziasztok!

Csak az objektív tájékoztatás érdekében, találtam egy másik értékelést is (ogy hol, az titok, hiszen reklám lenne:). Ki-ki döntse el, melyiknek ad igazat.

Manhattan: Újra + újra
A kilencvenes évek egyik legsikeresebb popcsapata újra, meg újra képes megújulni, ennek ékes bizonyítéka legújabb albumuk.

1998-ban jelentkeztek utoljára stúdióalbummal, igaz a Hetedik címet viselő korong után még megjelent egy Best of válogatásuk 2000-ben.

Azóta azonban külön utakon jártak, Csoki például White Chocolate néven új formációt alakított a Step együttes korábbi tagjával Fehér Attilával közösen.

Az új lemez az Újra + újra pedig pont annyival érettebb zeneileg, mint amennyire Vilmáék is változtak az évek során. A gitárjátékra és lírai szövegvilágra épülő albumról elsőként a Csak azért, hogy szeress című dalt másolták ki.

A karácsony egyik slágere lehet a Szentkarácsony éj címet viselő szerzemény, az igazi kuriózum azonban az Édenkert, amely az egészen kemény rock világába kalauzolja el a lemezhallgatót.
Vendég 2003. 11. 06. 0:00
Gábor!

Te mekkora paraszt vagy.
Leak.
Vendég 2003. 11. 06. 0:00
:)
Kedves Gábor, fogadunk? :)

A.
Vendég 2003. 11. 06. 0:00
Az a gond, hogy a tíz év alatt elfogyott a gáz számla pénz, de nem valószínű, hogy a lemez bevételéből egy újabb haviszámlára valót kitermelnek. Három káprázatosan tehetséges és ultra sikeres megasztár hihetlenül klassz produkciójától, még Pavarotti is megszédülne!!! Brillant produkció, már várom a folytatást!!!! Szerintem Farkasréten kéne a lemezbemutató partyt tartani. Ütősebb lenne, mint Robbie Williams! Minden Manhattan lemez vásárló a koncerten egy grátisz CSOKIs palacsintát kap porcukorral! Összesen nyolcat sütünk, de szerintünk jut is, marad is!
H. Gábor
fkriszta 2003. 11. 05. 0:00
5-ből adtam 2-t! :(
2003. 11. 05. 0:00
Szia Krisztina!
Azt meg szabad kérdezni, hogy hány csillagból osztottál kettőt erre az albumra? Csak a kíváncsiság kedvéért. (Tetszik a stílusod egyébként..)
Üdv, ZEra.
Vendég 2003. 11. 03. 0:00
Nem a kor függvénye a jó zene. Ez persze nem az.
fkriszta 2003. 11. 03. 0:00
Nem baj a kritika, csak a személyeskedő hangnem, az ami piszokul zavar!!!
Vendég 2003. 11. 03. 0:00
Nem akarok fikázni, de milyen fórum az, ahol állandóan leszedik a hozzászólásokat? Miért baj, hogy nem mindenki ért egyett ezzel a cikkel?
fkriszta 2003. 11. 01. 0:00
Neked mi a véleményed a lemezről?

Fórum » MUSIC.HU » Lemezajánlók