Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » DÜHÖNGŐ » Keres-Kínál

Gitáros segítséget kérek

létrehozva: 2004. 01. 07.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2006. 02. 23. 21:43
Ne állj át, öt ujjal sokkal többet lehet csinálni és tönkreteszi az addig elért szintedet. Bizonyos (pl.,"nyesett")hangszínekhez viszont tényleg csak a pengető jó. Két alapvető módszer: az elsőnél a kezed kitámasztod a húrok alatt, leér a kisujjad, az ad biztos támaszt. A csuklód a másik pontja a támasznak, az a hídon legyen. A másodiknál nincs kitámasztás, csak az alkaron. Eleinte ez a nehezebb módszer. Az elsőt nem lehet használni Floyd Rose tremolókkal, mert elhangolod a hangszert. Mindkét típust használják nagyok. A pengetőkből válassz elsőnek közepes vastagságút és ne nagyot (Pl. Fender Medium). Ne lógjon ki nagyon a hüvelyk- és mutatóujj közül, ne fogd görcsösen, de legyen szilárd. A csuklóra, alkarra is ügyelj, ne merevedjen le. Egyenletesen, ide-oda pengess, akkor lehetsz a leggyorsabb. Az irányt ne váltsd önkényesen bizonyos kényelmesnek tűnő hangoknál, mindig le-fel, vagy fel-le, gyakorold mindkét irányú kezdéssel. A pengetés helyét, erősségét változtatva sokféle hangszínt találhatsz. Ne legyen hegedűsökre jellemző kamu pengetés bal kézzel, minden hangot ki kell egyenletes hangerővel pengetni. Rockban ez a mondat néha nem igaz. A legújabb technikáknál mindkét kéz szerepe felcserélődik alkalmanként. A többit látnod kellene, ehhez szerezz be a kívánt stílushoz videót, DVD-t, jobb hangszerboltokban kapsz, ott a fickó mutatja gyorsan, lassan, ameddig van áram. Én csak 1970 óta nyúzom.
Max 2004. 01. 16. 0:00
Be kellene állítani a böngészöben hogy automatán küldje a levelet, de nyuszi címe nem publikus.
SZerintem kérdezd meg töle valamelyik topic-ban. Különben már beírta az e-mail címét valamelyikbe, de már nem tudom melyik az. :(
Vendég 2004. 01. 13. 0:00
Fiatalok! Mondjátok meg, hogyan kell használni ezt a levelező oldalt, mert válaszolni szerettem volna Szabi-nak és nuszinak, (vagy ő valójában D ?) és mindkettő Guest címzettként jelent meg. Bocs az űgyetlenségemért! Foxi
Vendég 2004. 01. 13. 0:00
Szia nuszi!
Csak 47 éves vagyok! 6 évesen kezdtem gitározni és még nagyon fiatalnak érzem magam, ezért megkérlek, hogy tegezz, ez nekem is jobb érzés, Köszi! Foxi
Vendég 2004. 01. 13. 0:00
Szia Guest!
Nekem is hasonló ötleteim voltak eddig, de azért köszönöm, hogy próbáltál segíteni! Üdv! Foxi
Vendég 2004. 01. 12. 0:00
én négy éve gitározom, de pengetővel én sem tudok.....pedig állítólag könnyebb azt megtanulni.....dehát ez szokás kérdése. nekem így tanították. szerintem, ha olyan régóta gitározol, kitapasztalgathatod magad is. próbálgasd, aztán csak ráérzel, hogy milyen módszerrel hogy szól, meg hogy milyen technika szükséges a jó ritmus eltalálásához.
GUEST
Vendég 2004. 01. 11. 0:00
Vki tud erősítőt szerezni olcsón?????
zSo 2004. 01. 10. 0:00
huuu 41 év. nem négy vagy 1?
én fogtam a kezembe gitárt vagy kétszer...
akkoris csak odaadták, h fogjam meg egy picit..
amugy akkor biztos jol gitározhacc....
Vendég 2004. 01. 07. 0:00
41 éve gitározól és még sose jáccottál pengetővel ???
Én még csak 5 éve gityózok, de van 1 kis tapasztalatom... nemsok, de általában pengetővel jáccok
Skálázzál az összes hóron végig az alaphangokat.
Meg akordozzál úgy hogy mindenhagnot pengetővel pengetsz ki !
NEkem amúgy sokkal jobban teccik a hangja a gityónak, főleg az elektromosnak... bár a basszer... az néha jobb újjal, na mind1 ....
üdv.: Szabi
http://blackhole.fw.hu
nuszi 2004. 01. 07. 0:00
há nekem még gitár nem volt a kezembe:D
41 éve? akkor hány éves vagy most..? már nem azé csak érdekel:D tudod én ilyen kis kíváncsi természet vagyok:D vagy magázzalak? :D
kicsi p.i.m.p. 2004. 01. 07. 0:00
jah.énvoltam.
Vendég 2004. 01. 07. 0:00
hát.fél éve gitározok szal....
azér 41év nem kavés...:)
foxi 2004. 01. 07. 0:00
Üdvözlöm az olvasót!
41 éve gitározok, klasszikus (spanyol) pengetést tanultam, illetve így játszom most is. El kezdtem foglalkozni a pengetős játékkal, de nehezen megy a bal és jobb kéz szinkronitása, főleg gyorsabb futamoknál. Kérem, ha profi gitáros kooléga is olvassa ezt a levelet, adjon nekem tanácsot, hogyan gyakoroljak?
(Skálák, futamok, pengetési irány, vagy bármilyen hasznos tanácsnak nagyon örülnék és előre köszönk! BÚÉK! Üdvözlettel: Foxi
e-mail:

Fórum » DÜHÖNGŐ » Keres-Kínál