Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » DÜHÖNGŐ » Pletykafészek

Válságba kerülhet a magyar Dj szakma...

létrehozva: 2004. 02. 16.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

VENDÉG 2014. 11. 25. 9:46
Legjobbak!!!
Vendég 2006. 04. 06. 8:17
Erős vs Spigiboy a legjobbak!!!!!
Vendég 2006. 01. 14. 15:13
Hárem
Vendég 2006. 01. 14. 7:06
DE JÓÓÓÓÓÓÓ

INGYEN ÉLŐK , CSAK A NAGY POFÁJUK VAN .
Vendég 2006. 01. 14. 7:05
NEM LEMEZEKET POROLNAK HAMEM LOVAKAT TARTANAK
Vendég 2006. 01. 14. 1:17
jaj
Vendég 2005. 09. 19. 14:42
AmyC

semmi bajom ninc a rock zenével se a rockerekkel de még is rapper vok
és mégis Lp-t hallgatok!
és az emberekről sem a zenestílusáról kell elítélni!nekem ez a véleményem!
és mi az h. rohadt rockerek? már de boccs aki ezt írta me te 1 elég hülye ember lehecc:
egy 14éves csaj.
2005. 06. 24. 22:42
egyáltalán nem jó hír inkább rossz
Balu 2005. 06. 03. 16:29
Na végre valami jó hír a zene világában.
Vendég 2005. 05. 15. 18:11
Hála az égnek,hogy válságba vannak.Úgy utálom a Dj-két meg is érdemlik.És éljen e rock.Mi jó disco zenébe ?
Meg mondom semmi egy nagy nulla.Nekem ez a véleményem el kell fogadni mint mindenkiét.
Carmen 2004. 07. 08. 0:00
illetve MEGFOGYATKOZNAK:)
Vendég 2004. 03. 03. 0:00
amersedes meg a porshe stb a jo auto azt mégis a ladával meg a suzukival meg még rosszabbakkal járnak az emberek.Nincs pénz!És ez mindent meg is határoz
Vendég 2004. 03. 03. 0:00
A szakma válságát nemcsak a jogdíjemelések okozzák(legalábbis szerintem)Sok clubban megfordulok&elszomorít,hogy egyes "lemezlovasok"(inkább cd-nyúzónak nevezném őket) már teljesen elfelejtették,hogy miről is szól(t) ez az egész.Szerintem az lenne a lényeg,hogy az ember megpróbálja önmagát adva jó irányba befolyásolni az emberkék zenei ízlését.Ehelyett:xy rádió top akárhányas játszási listája.Megy a népbutítás 1000rel.Ok tudom,ez nem csak a dj hibája,mivel a tulajok zömének(respekt a kivételnek) az a fő,h.sokan legyenek&dőljön a lé.A másik,h.sokan spórolnak a +felelő hang&fénytechnikán-->min.ráfordítás max.profit.a másolt cd-k szintén kiborítanak,szerintem a jó öreg fekete korong semmmivel sem pótolható.Lehet sokan nem értenek egyet velem,de én így látom.üdv:Lindzzy
Vendég 2004. 03. 02. 0:00
ja ez jo volt
Vendég 2004. 03. 02. 0:00
Arra lennék kiváncsi, hogy mondjuk a rockbandák, amik vannak mostanában, azok hogy kezdték? Egyből saját számokkal léptek föl? Mindenki úgy kezdi a rockzenét, hogy egyből saját dalokat komponál? Nem hinném! És arra sem gondol senki, hogy amíg egy koncert tart 1, max 2 órát, addig egy szórakozóhelyen este 10-től, hajnali 5ig-6ig folyamatosan szólnia kell a zenének?! Ezt nem tudom, hogy lehetne másképp elintézni, minthogy legyen egy DJ, aki egész este zenél. És az a probléma hogy más tollával ékeskednek? Melyik dj mondta valaha is azt, hogy "igen, ez az én zeném, én csináltam". Egyik sem. És az igényes DJ-k, nem másolt cdkről nyomják a zenét, hanem PÉNZÉRT megveszik lemezen. És valaki szerint ez nem munka? Akkor az álljon egész este és hajnalba egy pult mögött, arra figyelve, hogy mit játszon. De közben ne bulizzon!! Próbálja ki és megtudja. És különben az asztalos, saját maga ülteti el a fákat??
patman 2004. 02. 29. 0:00
Szomorú,hogy ebben a tetü világban több elismerést kapnak ezek a mások(tegyük hozzá már alapból igénytelen és lélektelen)tuc-tuc gyíkságait nyomató nyálas műmájerek,mint a valódi zenét játszó ZENÉSZEK!És itt nem CSAK a rock/metal vonalra gondolok.Ha a magyar Dj szakma(szakma-édes istenem!!)válságba jut,hát ÁMEN.
Vendég 2004. 02. 28. 0:00
Közben megismerkedtem természetesen zsombival aki mostanában nincs itt de mi tartjuk a kapcsolatot nyugi
Max 2004. 02. 28. 0:00
1) Guest Jani alatt. Ne pofázz arról hogy mi van Romániában mert halvány lila gzöd sincs róla.
2) zsombi, vagy brúnó vagy mittudomén hogy hívod magad, nehogy az egészséges többség szolgája ki a BETEG kisebbséget. Pont te mondtad hogy demokrácia van.
brúnó 2004. 02. 28. 0:00
jol van de miota demokrácia van mindenki lehet meleg(és kell is)
Vendég 2004. 02. 27. 0:00
ez igy van magyarországon nem csak a diszkoban mindenhol szar emberek csinálják a szabályokat
jani 2004. 02. 27. 0:00
Az az elfogadhatatlan, hogy megfizetheto arak alkalmazasaval sokkal tobbet lehetne kaszalni, mint ma teszik, de valahogyan ugy gondoljak, hogy a sok penznel csak a tobb jobb, igy minden marad a regiben: egyre feljebb srofoljak a dijakat-arakat. Altalaban az emberek nem szeretnek allandoan illegalis dolgokat csinalni, mindamellett mindig, barmilyen politika alkalmazasa mellett lesznek a legalis utat messze elkerulo emberek. De pusztan ezert nem kell mindenkit megbuntetni. Sajnos szep hazankban mindig ezt teszi a HIVATAL.
Vendég 2004. 02. 26. 0:00
persze h nem tejelnek romániában a metal bandak ott szerintem a distkos sem ott gondolom még nem tettek rendet a jogvédők én a magyar helyzetröl beszélek.Itt nem zenefüggő (mint nyugaton)zene=zene más kérdés hogy esetleg azért nem fizetnek mert nincs közönségük érdektelen és azért nem fizetnek
Max 2004. 02. 25. 0:00
Nem fikáztam a révereket egy szóval se. Csak azt mondom, hogy egy metál banda se tejel azért mert a saját számait játsza. A dj-k tejeljenek csak, ha mások zenéit nyomják.
Vendég 2004. 02. 25. 0:00
Szerintem elég vicces, hogy azon megy itt a harc, hogy rokkerek vs dj-k! Ez a fórum nem erről szól!! Csak egy szegény dj leírta bánatát, erre a rokkerek betámadtak, hogy kussoljon mert szar amit csinál. Ez a gitárosok szégyene. Véresszájúak.
Én teljesen egyetértek minden djvel, akinek fizetnie kell azért hogy szórakoztasson. Ha mondjuk házibulit csinálok, akkor is engedélyt kéne kérnem?? Nincs ez így jól.
Ja és nem csak elektronikus zenét játszik egy dj, hanem sok minden mást is!!
Pusszantás a pogósoknak!........
Vendég 2004. 02. 24. 0:00
igy van de miért van az h ebben a nyomorult szemét országban még azzal is szopatják az embert h harmadával több pénzt kell kifizetni az embereknek mint pl németben a lemezekért????????????????????Ez nem az unio miatt van ugye?mert lehet azzal magyarázzák
jani 2004. 02. 24. 0:00
Szevasztok! Mint laikus en csak azt utasitom el, hogy az utobbi 10 evben, nem kelloen megmagyarazottan, dinamikusan emelkedtek a CD-k arai es ez egy egyre szukulo legalis forgalmazashoz vezetett. Most pedig szerte a vilagon nyomjak a suketelest a jogdij vedelemrol, de az igazsag az, hogy egyre tobb egylemezes zenekar van es az az egy is gyengecske, igy barmilyen mas hasznosulas (letoltes, ingyenes lejatszas stb.) komoly veszteseget produkalhat a zeneiparnak. Ettol persze meg mindig nem halnak ehen, de veszelyeztetve erzik az eddig megszokott eletviteluket. A megoldas a megfizetni erdemes arak alkalmazasaban latom.
Vendég 2004. 02. 23. 0:00
kiskapu nincs abba kell hagyni ha nem tudsz fizetni mint már irtam ha nincs jegyszedés az alapdijat akkor is ki kell fizetni(ez2001ben volt kb 4-5000ft/alkalom)ha jegyszedés is van 50jegyenként a két legdrágább jegx árát kell mellé kifizetni.ha tv vgy zenegép v rádio van arra is komoly összegeket kell fizetni.megéri utánajárni hisz a legkisebb helyen is komoly összegröl van szo és itt a probléma hogy sok szar putri helyen is kell fizetni ahol esetlegmindenki munkanélküli azt maguk közt buliznának de nem birják fizetni MIBÖL HA NINCS??
Vendég 2004. 02. 23. 0:00
Sziasztok!Ez a bűnteés akkor is fenyegethet ha olyan helyen játszom aho nincs beugró?- BP-n
A LP-kért is megbüntethetnek?....egy dj
Vendég 2004. 02. 23. 0:00
Ok, köszi, ez így már tisztább, bár akkor ez egyértelműen a fizetős kategória és nem a lentebb említett ingyenbuli. Így viszont nincs más, a jogdíjat el kell számoltatni költségként. Mondjuk azt sem gondoltam volna hogy ezt ennyire aprólékosan ellenőrzik (azért arra kíváncsi lennék hogy ezeken a kis helyeken szedett jogdíjak képesek-e eltartani az ellenőrző infrastruktúrát...). Tény hogy ez a "kicsiket", akik hetente csak egy bulit csinálnak eléggé megszivatja, de hát ugye a szabályozás azokra lett kitalálva akik ebből élnek.
Egyébként biztos hogy nincs valami kiskapu, mint pl az adózásnál az alanyi adómentesség bizonyos esetekben?
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
van aki bemerészkedik ketten jártak az egyik elég erösnek láttszott és tudtak konfliktust kezelni ha ellenálás volt (nagyon ritkán)rendőrt hivtak de nem kellett annyira bemenniük hiszen nem rögtön szedik a pénzt esetleg bementek pár nap mulva vagy levelet küldtek ha találtak plakátot (esetleg dátummal)az is bizonyiték)egymást is jelentgették tippeket adtak a hogy hol találhato még a környéken zenés hely (ne csak őket szivassák hanem a konkurenciát is).nem a zenék alapján megy a dolog hanem van alapdij(hogy szol a zene)ez függ attol hogy mekkora a település meddig van nyitva a hely milyen kategoria+az eladott jegyek vagy kőtelező fogy után kell 50emberenként a két legdrágább jegy árát befizetni+még volt valami de már nem emlékszem
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
Tényleg nem vagyok szakmabeli, nem is állítottam. Elomondom én hogy képzelem, és majd kijavítasz ha hülyeséget beszélek.
1. Felkérnek valahol egy műsorra, és készül egy írásbeli megállapodás arról hogy pontosan mennyi és milyen produkció fog elhangzani, ebben az esetben ez után fizeted a jogdíjat.
2. U.a. mint az 1-es, csak a műsor tartalma nem képezi a szerződés tárgyát, ebben az esetben átalánydíj van
3. Nem készül semmiféle írásbeli megállapodás, és ebben az esetben szinte mindegy hogy most kapsz-e pénz zebbe vagy sem, nem lesz ember aki bebizonyítja hogy ott történt akármi is, tehát nincs jogdíj sem. Egyetlen kivétel van, a tettenérés.
Egy kisfalu kocsmájában elég nehezen tudok elképzelni ilyet. Illetve azt nem hiszem hogy van elég vakmerő ember aki szombat éjjel bemegy 20-30-akárhány enyhén ittas fiatal közé, leállíttatja a zenét és közli hogy márpedig ő itt holmi jogdíjakat fog ellenőrizni :)
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
az előttem iro nem szakmabeli és nem tudja a részleteket csak gondolja hogy volna logikus de ez kevés a dolog ugy müködik ahogy én leirtam és nagyon ott vannak mindenütt a jogvédösök én pl tolna megyében discoztam a jogvédö pécsen van mégis még a 200fös falukat is naprakészen tudták ez a valoság(nem egyszeri alkalmat irtam hanem heti egyet de visszamenöleg is ki kell fizetni a dijat ha késöbb fedezik fel a bulizást
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
1. Már közeleg május 1-je, úgyhogy aki úgy gondolja hogy nyugatabbra kolbászból van a kerítés, akkor lehet készülődni (egyébként aki nagyon akart az már eddig is tudott kint dologozni). Kétségtelen hogy ott magasabb az életszínvonal, de meg is dolgoznak érte, hidd. Kérdezz meg valakit aki itthon egy nagy külföldi multinál dolgozik hogy milyen elvárások vannak egy dolgozóval szemben.

2. Ha csinálsz egy ingyen bulit vagy házibulit a haverokkal, hidd el a kutya nem fog hozzádszólni. De tegyük fel hogy csinálsz a kocsmában egy "rendes" belépős bulit, egy párszáz lakosú kisfaluban. Szerinted ki fog foglalkozni vele? Hidd el a Mahasz baromira nem fog foglalkozni veled, mert nem éri meg neki. (99% hogy akkor sem ha egy rosszakaród feljelent).
A topicnyitó viszont láthatóan ebből él, ez a munkája és azért ez teljesen más kategóriába esik mint egy haveri kocsmabuli.

3. Tetszik vagy nem tetszik, jó vagy nem jó, de Magyarországon vadkapitalizmus van. Mindenki gennyesre akarja magát keresni, lehetőleg minél hamarabb. Most vagy nekiállsz keseregni, vagy megpróbálsz boldogulni.
Számomra a topicnyitó által leírt összegek egyátalán nem tűntek horrorisztikusnak ahhoz képest hogy egy évben én mennyit teszek be a cégbe, de lehet hogy csak tájékozatlan vagyok és a dj-skedés amúgy (anyagilag) baromi sz*r szakma.
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
nincs igazas mert:vannak kiindulo pontok amiket nem szabad figyelmen kivül hagyni 1a magyarországon alkalmazott lemez árak,cd árak,a technikák árai,és már a jogdijak is nyugati szintüek SÖT RENDSZERINT AZT MEGHALADJÁK(nyugatrol szinte mindent érdemesebb behozni mint itt megvenni még mindig!)a fizetésk az ottaniak töredéke akkor ha mindent elöirás szerint csinálna a discos disco tulaj a közönség nem tudná megfizetni akkor be kell zárni és akkor mindenki marad otthon nézni a szemét tvt.Az illetönek nem a 1800ftvel van baja elsösorban hanem a jogdij hihetetlen megemelésével ha a falusi kocsmában szombatonként a muzik centerrel csinálunk a haverokkal ingyen bulit vagyuk25en jön a jogvédö és kér x összeget(pontosan nem tudom ezt a régota halgato topiknyito tudná megmondani de én tippelek5000ft ot esténként)mivel ezt nem tudják kifizetni szépen abbahagyják és nincs zene a városba nem tudnak menni nincs pénz tehát ugy kell leélni a fiatalságukat h nem szorakoztak max évente2-3x(szüreti bál karácsonyi és húsvéti bál és kész)mire jo ez????????ez az ut europába??
Vendég 2004. 02. 22. 0:00
Ha jól értem a tisztelt topicnyitónak az a problémája hogy nem tudja ingyen ellopni mások munkáját. Hát ez szép. Én szoftverekkel foglalkozom, akkor most én is lázongjak hogy mennyibe kerül egy dobozos operációs rendszer (több tízezer forint), egy komoly fejlesztő rendszer (5-600ezer), esetleg egy tisztességes sql adatbziskezelő (párszázezertől tízmilliós nagyságrendig), ráadásul ha az oprendszert és a fejlesztő rendszert több gépen akarom használni akkor vegyek plusz licensz-t minden gépre...
Szóval azt hiszem nem kellene nyavajogni azért hogy ki kell fizetni évi 180K-t + a felhasznált lemezekért 1800+áfát (ami nevetséges ár, ha csak azt nézem hogy ha otthoni célra veszek egy cd-t az 3-5000 forint és azzal én profitot nem is termelek csak hallgatom).
Fel kellene már ébredni, a vállalkozás ilyen, be kell fektetni és aztán a befektetésből kell kitermelni a profitot. Akinek nem megy az menjen el napi 8 órában melózni alkalmazottnak, ott majd nem kell semmilyen jogdíjat fizetni (a nagyobb hipermarketek szinte mindig keresnek árufeltöltőt illetve bevásárlókocsi-begyűjtöt, lehet jelentkezni, csak tessék, csak tessék....).
Vendég 2004. 02. 19. 0:00
igaz szemét ez a kormány szart sem ér de mikor a fidesz volt akkor is nöttek a dijak más kérdés hogy az emberek több pénzhez jutottak jelentösen emelkedett a fizetés is (ami persze még mindig nem elég)és igy több jutott elvileg a szorakozásra is.meg segitették a hazai vállalkozokat a discosokat is gondolom mig a mostani szoci kormány mindig szükiteni akarja a fogyasztást ők bővitették
Fejedelem 2004. 02. 19. 0:00
És különben is a lemezlovas nem jelent egyet a zeneszerzővel, mert aki saját zenét készít az már előadó/zeneszerző, míg a Dj: lemezlovas, lemezeket "mixel"/kever ...
Fejedelem 2004. 02. 19. 0:00
Sziasztok!

Szerintem érdekes témát vetett fel egy bennfentes,
mellesleg nem tudom mért szólnak bele ebbe a kérdésbe olyanok, akik
nem látják át a disco-k helyzetét/zenéjét, lehetőségét.
Én például nem azért megyek discoba, hogy a DJ által készített számokra bulizzak,
hanem, hogy a különböző előadók énekesek, együttesek számait kapjam a pénzemért remixelve,
vagy eredeti formában.
Azt persze nem bánom, ha a Dj az általa készített számokat is belekeveri,
de nem őmiatta adok ki drága pénzeket.

Vissza az eredeti témához, inkább a DJ-knek kellene fizetni az előadóknak,
amiért lejátsszák az ő számukat!!!
Igaz ez csak erkölcsi győzelem, a törvény szerint a nyilvános
lejátszásért bizony komoly pénzeket kell befizetni a kiadónak.
Van 1-2 lehetőség például egy Dj összefogást tető alá hozni
(mert ez a probléma minden jogtisztelő állampolgárt érint) majd
leülni és megbeszélni a problémát az állammal/artijust-al.
És ha már a fránya növekedő adóknál tartunk, ajánlom,
hogy 2006-ban jobban gondoljuk át hova tesszük az X-et...
Vendég 2004. 02. 19. 0:00
Sziasztok!

Szerintem érdekes témát vetett fel egy bennfentes,
mellesleg nem tudom mért szólnak bele ebbe a kérdésbe olyanok, akik
nem látják át a disco-k helyzetét/zenéjét, lehetőségét.
Én például nem azért megyek discoba, hogy a DJ által készített számokra bulizzak,
hanem, hogy a különböző előadók énekesek, együttesek számait kapjam a pénzemért remixelve,
vagy eredeti formában.
Azt persze nem bánom, ha a Dj az általa készített számokat is belekeveri,
de nem őmiatta adok ki drága pénzeket.

Vissza az eredeti témához, inkább a DJ-knek kellene fizetni az előadóknak,
amiért lejátsszák az ő számukat!!!
Igaz ez csak erkölcsi győzelem, a törvény szerint a nyilvános
lejátszásért bizony komoly pénzeket kell befizetni a kiadónak.
Van 1-2 lehetőség például egy Dj összefogást tető alá hozni
(mert ez a probléma minden jogtisztelő állampolgárt érint) majd
leülni és megbeszélni a problémát az állammal/artijust-al.
És ha már a fránya növekedő adóknál tartunk, ajánlom,
hogy 2006-ban jobban gondoljuk át hova tesszük az X-et...
Vendég 2004. 02. 19. 0:00
ja csak elfelejted hogy vannak szegények is nem is kevesen akik szintén élni akarnak annak ellenére h szegények.mit gondolsz ők nem tudják hogyan kellene élni?nem tudják h a butikruha a márkás cuccok jobbak??mégis a kinai szart meg a használt ruhát cipőt veszik vagy szerzik meg maguknak mert arra futja és többen vannak az ilyenek mint gondolnád ők is akarnak zenét halgatni velük mi legyen?????????azért mert a sztárnak medencés villa kell meg repülőgép meg a multik hizzanak jobban azért????majd ha itt is1000eurot lehet keresni a munkásnak meg ha itt nem lesz drágább a cd mint pl námetben akkor lesz ez téma
Vendég 2004. 02. 19. 0:00
Én egy egyszerű zene imádó vagyok és lehetséges hogy nekem is már van vagy 300 mp3 formátumú lemezem ezért a boltban vajon mennyit kellett volna fizetnem ja és miből mert itt vidéken a megélhetés elég nehézkes és így jobb volt hogy innen onnan egy két cd-t begyűjtök és átírom magamnak még mindig max 300 forintba vagyok egy üres cd árával meg az íróm használatával. Ezt az egészet ott rontották el hogy vagyonokért lehet csak megkapni egy eredeti cd-t!!! És itt vidéken még a BSA-tól sem kell félni mint egy egyszerű Magyar polgár.
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
Először is! Az, hogy valakinek mi tetszik vagy mi nem az az egyén szabadsága. A zene fogalmát már akkor kitalálták mielőtt az első gitárt kifaragták! Metál előtt is volt már zene és utána is van, ha tetszik, ha nem. Valmikor azt mondták a rock örök és halhatatlan. Talán ez nem volt igaz. Hozzáteszem én kifejezetten utálom azt az igazi német volnalú trance zenét, amit manapság sokhelyen játszanak. Néhány angol minőségi trance zenét szívesen hallgatok, de sajnos összeforrt a drog meg az electronikus zene és nem járok ilyen helyekre. Viszont attól kivagyok, hogy képesek azok magukat dj-nek nevezni akik a jól bevált slágereket játszák. Számomra az a Dj aki a zenéket teszi slágerré, akit érdemes meghívni egy partira és nem ugyanolyan mint a többi. Az, hogy másolt cd-ről játszik az pedig undorító. Végülis dolgozni megy , de hamis munkaeszközzel. Vagy Ti elmennétek egy Picasso kiállításra ha tudnátok, hogy csak poszterek lennének kiállítva? Tökéletes minőségű, de mégsem az igazi... na mindegy! nem tudom hova akartam kilyukadni... csaá
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
Ha valaki venné már a fáradtságot és visszaolvasna látná h folyamatosan a rockot szeretők irják magukrol h sötétek,buták,és általában lenézik őket az emberek.A másik oldal nem irt ilyeneket a rokkerekröl csak miután már sokadszor leirták a rokkerek hogy a diszko a szar
Carmen666 2004. 02. 18. 0:00
Köszi ONA!Végre valaki aki kiáll mellettem.Tényleg kösz! /Meg persze nektek is Max.Sati
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
igaza van Carmen666-nak! mi vagyunk a faszfej szemét geci állatok, ti meg a világ eszei köcsög dj-k!!!!zabáljátok meg a xar számítógépes effektekkel teli zenéteket amit igényes nveztek ti faszkalapok

ONA
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
igaza van Carmen666-nak! mi vagyunk a faszfej szemét geci állatok, ti meg a világ eszei köcsög dj-k!!!!zabáljátok meg a xar számítógépes effektekkel teli zenéteket amit igényes nveztek ti faszkalapok

ONA
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
Az előző én voltam Carmen666,csak elfelejtettem bejelentkezni.
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
Figyelj öreg,én totálisan értem,hogy mi a fasz van,és egyet is értek vele,csak kurvára dűhít az,hogy ti vagytok a hatszázezredikek ekik lenézik a rockkereket!Én nem akartam vitát,de ezt le is írtam a legelső üzenetemben.Egyébként meg a témára visszatérve jól tudom mi a helyzet.
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
a fasz foglalkozik vele ki milyen zenét szeret nem érted h mi a lényeg?az h minden zenével kibasznak csak a disconál lehet legjobban észrevenni mert annak a legnagyobb a közönsége(aki el is jár rendszeresen és fizet is érte nem aki csak otthon szereti)
Carmen666 2004. 02. 18. 0:00
Ó, és elnézést hogy ismét egy hülye és sötét rockker,mint én idemertem tolni a képem a tökéletes és okos discosok és dj-k közé,de sajnos meg kell térítenem azt a TÖKÉLETES discost,aki szídni merte a metált!Ugyanis az általad nevezett "metálbuzik",akár hiszed,akár nem de sokkal értelmesebbek és a zenéjük is,mint a TÖKÉLETES disco zenéd,mert a rockknak igenis sok mondanivalója van,csak azok a felettébb értelmes emberek,mint például te csak azt tudják kivenni belőle,hogy zúznak és ordibálnak!De ha egyszer megértenéd MAGYARUL a szövegét és fel tudnád fogni az értelmét és lényegét /amit kötve hiszek,hogy nem sikerül/,más lenne a véleményed! Na,ebből a szempontból meg ti vagytok sötét parasztok!És ha tudnád,hogy a rockkon belül milyen ágazatai vannak a metál zenének-és itt nem a Linkinre+az ilyen divat geci "metálosokra" gondolok-rájönnél,hogy nem mindegyik metál egyforma és "szar",ahogyan azt az összképet beállítod magadnak!És mégegyszer hangsúlyozom;SOKKAL TÖBB MONDANI VALÓJA VAN A ROCKNAK,MINT A DISCONAK /ha annak egyáltalán van/ !
És elnézést mégegyszer,hogy le mertem írni én sötét paraszt a véleményem!
Viszlát!
Vendég 2004. 02. 18. 0:00
nem irom le ugyanazt mint satanoz, de sztem is igy van :)
Niki
satanoz 2004. 02. 18. 0:00
Hát ezerszer inkább zene bazzeg, a metálban legalább vannak érzelmek (persze azért vannak kivételek)! Meg amúgy is, ha én fikázok valamit, legalább felvállalom, hogy én írtam, paraszt!
Vendég 2004. 02. 17. 0:00
Évi 70000ft 2002ben??nem is rossz,én 2001ben hagytam abba a discozást(mert ellehetetlenitették a sok adoval stb a munkám)akkor fizettem kb havi35öt heti egy alkalomra akkor jol emelik azok a szemetek.Sok helyen kiviszik a vendégláto helyekröl a tv,rádio,zenegépet is mert nem birják fizetni a pénzt a jogvédőnek.Szerintem hülyeség h a rockra nem kell fizetni jogdijat(beteg lehet aki ilyet állit vgy 15éves és álomvilágban él)
Vendég 2004. 02. 17. 0:00
Igy van a metál bandák kivételek nekik nem kell fizetniük mert metált játszanak meg mert kemények meg a te kedvenceid,talán még adozniuk sem kell és hallottam h a boltban is ingyen kapnak mindent ha igazoltan metált játszanak
Vendég 2004. 02. 17. 0:00
okostolyás nem olvastad mit irt amd??akkor olvasd
Max 2004. 02. 17. 0:00
Sztem C666-nak igaza van. Majd ha a Dj-k a saját muzsikájukat nyomják, akkor nem lesz ilyen probléma. így viszont gátlástalanul játszák MáSOK zenéjét, azt is szarul mixelve, úgyhogy fizessenek csak sokat! A metál bandák mellesleg sztem nem kell fizessenek a saját zenéjük játszásáért, vagy lemaradtam valamirl? Az lenne a megoldás, ha a mjúzik megkreálója adná is el, az ötletlopó Dj-k meg haljanak csak éhen fellem, mert amit csinálnak az NEM munka a pénzért!
Vendég 2004. 02. 17. 0:00
De hogy a kedvetekbe járjak elhúzok innen a búspicsába és folytassátok,hisz ti oly okosak és intelligensek vagytok!

Gratias Ago! Carmen666
Vendég 2004. 02. 17. 0:00
KÖSSSZ SZÉPEN!Megnyilvánul látom a "kötözködő discosok" klubbja!Látom nemcsak hülyék,de vakok is vagyok!Ugyanis drága AMD és Milu!Jó,hogy úgy kezdtem a szövegem,hogy nem akarok vitát,de sebaj....És attól hogy az előttem hozzászólóval értettem egyet,korántsem azt jelenti,hogy vitát akartam!Nemtudom mi a faszér kell leugatni másokat azért mert nem kedvelik a disco zenét!Én is leírtam a véleményem és szerintem csöppet sem azért,hogy veszkedjek ilyen téren!Csak sajnos a mai világban már minden rockkert lehurrognak mondván,hogy "az összes rockker egy sötét és hülye".Na ennyit erről.Én is tudnék most 50oldalban írni "rólatok",de nem fogom,mert korántsem vagyok olyan,mint egyesek...Bár nektek már úgyis mindegy akármilyen rockker ír ide az sötét!
És ha még valakit érdekel egyáltalán egy rockker véleménye,annak írom,hogy nagyon is tisztában vagyok vele,hogy a ROCKKRA is vonatkozik és már bocs öreg de nem én örültem azon hogy válságba kerül a zenétek,de mindegy!!! Carmen666
AMD 65 2004. 02. 16. 0:00
Biztos láttátok h az üres cdken stb is van jogvédős matrica amit már megszoktatok mert igy kell lennie ugye??Hát nem nincs minden országban igy pl németországban miért nincs matrica meg drága cd ár?Azért mert ott nem gyenge seggnyalok a hivatalok és nem csinálhatja meg velük az ottani jogvédö és még jopár ilyen ország van SŐT AZ OLYAN HELYEK VANNAK KEVESEBBEN AHOL UGY KIBASZHATNAK AZ EMBEREKKEL MINT ITT!De nem kell csodálkozni ha olyan buta emberek élnek itt mint a 666aki azon örül h a neki nem tettszö zenét ellehetetlenitik nem tudva h az ő zenéjét is.Olyan ez mint a népmesében hogy azt kivánta a magyar a kincsek helyett h a háza teljen meg félig szarral mert akkor a szomszédja duplán kap és a szomszéd háza egészen megtellik szarral,butaságában nem kincset kért hanem szart!Az valo az ilyeneknek szar
AMD 65 2004. 02. 16. 0:00
Hát igen a tájékozatlanság öl butit stb de ettöl még lehet az ember büszke és nagyképü a saját sötétségére.elöször is nem a mahasz szedi a pénzt hanem a jogvédő hivatal-Artisjus-ez a"hivatal"egy nem állami cég mint a rendörség vagy tiszti orvosi szolgálat hanem a különbözö kiadok-müvészek stb-szervezete hogy melyik országban hogy tudják az emberek vérét szívni az a helyi kormányoktol függ minél esetlenebb a hely minél jobb seggnyaloi a nyugatnak az adott ország kormányai hivatalai annál jobban tudják az adott népet szopatni.NEM CSAK A DISCO ZENÉRE KELL FIZETNI hanem minden zenére a sátánistának irom h a rockra is!Nem azért kell fizetni mert a disco zene szar hanem mert szellemi termék igy minden zenére kell fizetni(érdekes dolog ha valaki zenész és a saját szerzeményeit játsza le saját maga akkor is kell fizetnie)
Vendég 2004. 02. 16. 0:00
hát először is elhatárolódom a két előttem szólóhoz. nem azt kell nézni ugyanis, hogy rock vagy diszkó, stb. a kérdésre nem ez a válasz!! ember, azért mert rocker vagy (és ahogy be is bizonyítottd, elég szűk látókörű ember) még nem kell lefikázni a dj-ket, stb. szerintem szegény DJ srác nem azért nyitott új fórumot, hogy azt lesse, a rockerek hogyan pocskondiázzák az elektronikus zene képviselőit. egyébként magam is zenész vagyok, 2 zenekarban is játszom, az egyik elektronikus tánczenéket ötvöz élő hangszerekkel, a másik pedig modern felfogású, súlyos gitárzene (lehetne akár rock vagy metal, kinek hogy tetszik). na mindegy, szerintem foglalkozzunk azzal, amit a DJ srác szólt, mert kurvára igaza van, és mikor majd az élőben előadott számokra is rácsap az artisjus (gyengébbek kedvéért: jogvédő hivatal) akkor az összex rocker ugyanúgy szívhatja a fogát. erről ennyit, PEACE ON EARTH

- miLu -
Vendég 2004. 02. 16. 0:00
Egyetértek az előző hozzámszólóval,hisz én is utálom a disco zenét,de ez azt hiszem érthető-mivel a rockkot komálom. De mivel nem akarok vitát,csak annyi hozzáfűzni valóm van a dj hozzászólásához,hogy ez várható volt a mai világban.Zsarolás ez igaz,de akkor 2variáció van ezügyben; 1.abba hagyni a djskedést 2.beperelni őket vagy ilyesmi. Ennyi.
Mindenesetre nem értek én az ilyen discos és egyéb dj-és dolgokhoz,úgyhogy csak ennyi;AMÍG A FÖLD KEREK,VANNAK ROCKKEREK!!! Carmen666
egy dj 2004. 02. 16. 0:00
sztem nem elhanyagolható téma lenne a 2004-es jogdíjváltozásokkal körüli botrányok témája, avagy hogyan teszi évről évre folyamatosan tönkre a MAHASZ a dj-ket... vagy esetleg az hogy melyik iparágban van hasonló ár- vagy sápnövekedési ráta mint a diszkósokéban...(2002ben 70.000 egy évben a jogdíj,2003ben 100.000 egy évben a jogdíj,2004ben 180.000 (!!!)egy évben a jogdíj,persze más szabályozással is hogy még fincsibb legyen) :smile7::smile7::smile7:

itt most azokról a jogdíjakról beszélek,amiket a dj-knek kell vagy lehet hogy mostmár csak kellene fizetniük hogy felléphessenek és használhassák más művészek együttesek számait másolt vagy mp3 hanganyagról...a másik szabályozás hogy másolt lemezenként fizessenek 1800 ft ot plusz 25% áfát (magyarul 2000 ft ot) és küldjenek tracklistát a MAHASZ-nak a cdken szereplő számokról...a nagy semmiért mert persze visszafelé ez nem működik tehát pl én nem fogok ilyen számlalistát kapni hogy adott évben mennyi pénzt utaltak át michael jacksonnak vagy sean paul-nak a pénzemből...rövidebb számítások után kijött hogy hirtelen jan 1 étől be kéne fizetnem úgy kb 3 millió forintot ha jogszerű szeretnék lenni mert van kb 13000 számom... ezt nálunk a mi vidékünkön hívják szimpla zsarolásnak és az ember bűnbe kényszerítésének...vagy a munkanélküliségbe sodrásának...hát ehhez szeretnék hozzászólásokat és bármilyen média segítséget hogy ezt nyilvánosságra lehessen hozni!egy felháborodott törvénytisztelő lemezlovas

Fórum » DÜHÖNGŐ » Pletykafészek