Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

a skandinávok nyomják a legjobb hadcore metalt

létrehozva: 2005. 01. 10.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

2007. 03. 14. 15:16
Elnézést, hogy ilyen írásos reklámhoz folyamodok, szégyenlem is magam hassza meg, de muszáj: szal, aki szeretne Thor kalapácsot (Mjöllnir-t) az vehet tőlem.
http://hapaxlegomenon.uw.hu
Morticia 2006. 01. 11. 17:00
köszönöm a felvilágositást
MentallyMurdered 2006. 01. 11. 9:17
Ez egyértelmű, hogy a black-et ők nyomják a legjobban, viszont a hardcore-hoz közük sincs.
Morticia 2006. 01. 10. 20:41
mert skandinávok és a black metalt jobban ''nyomják''
MentallyMurdered 2006. 01. 10. 20:39
Ez Darkthrone? Akkor hogy jön ide?
Morticia 2006. 01. 10. 20:38
Flowers of doom
Rising in bloom
You will see
Our immortality!
(Under A Funeral Moon)
Thyrane 2006. 01. 10. 20:15
Nokturnal mortum
MentallyMurdered 2006. 01. 10. 20:01
Mint pl.? Burzum?
Thyrane 2006. 01. 10. 19:59
Ez kb. olyan, mint a szláv NSBM zenekarok.
MentallyMurdered 2006. 01. 10. 19:58
Máramennyiben... Ugyan nem igazán érdekel, de az biztos, hogy a zsidók a saját fajtájukat felsőbbrendűnek tekintik, és a többieket gójoknak hívják, tényleg elképzelhető, hogy van white metal scene, de kb. annyi értelem van benne, mint a pederaszta ellenes leszbikben.
Thyrane 2006. 01. 10. 19:56
Tényleg van olyan.
MentallyMurdered 2006. 01. 10. 19:49
Nagyon humoros vagy.
Thyrane 2006. 01. 10. 19:47
Háát, én az izraeli white metal scene-röl hallottam csak.
MentallyMurdered 2006. 01. 10. 19:36
Ez a legjobb topik ezen a kibaszott fórumon. Ez is olyan Bravo rock fórum, nem? Kb 3 oldalt kerestem vissza, hogy találjak valami értelmeset, ugyen ez nem sikerült, de legalább találtam olyat, amin halálra röhögtem magam... A témára válaszolva: a botswanaiak meg a legjobb white metált nyomják nem?
Vendég 2005. 12. 21. 16:11
A finnek a kedvenceim!!!!!!!!!!!!
VeGa 2005. 03. 13. 19:20
Jah, mostantol a magyarokat nem ismerem el a finnek rokonainak:) Vagy oket nem ismerem el finneknek... De hagyjuk ezt a temat, mert megint feltossza az agyam, egyébklént is ez egy NEM olyan topik. Eroltesd csak, Ihsan, van aki igy muvelodik. pl en. Legalabbis skandinav zene teren biztos. A 70esek hangzasa.... Ennyi eleg, ne is mondj tobbet, rácuppantam:)!!!
VeGa 2005. 03. 13. 19:20
Jah, mostantol a magyarokat nem ismerem el a finnek rokonainak:) Vagy oket nem ismerem el finneknek... De hagyjuk ezt a temat, mert megint feltossza az agyam, egyébklént is ez egy NEM olyan topik. Eroltesd csak, Ihsan, van aki igy muvelodik. pl en. Legalabbis skandinav zene teren biztos. A 70esek hangzasa.... Ennyi eleg, ne is mondj tobbet, rácuppantam:)!!!
Ligeia 2005. 03. 13. 14:00
Azok finnek???????!!!!!!!!!!!!! Francba, na ez már blaszfémia! Hogy mernek finnek lenni!
Ihsan 2005. 03. 13. 12:34
Eleged a metalbol....ez felhaborito!
Gyermekneveles...kovetendo!
Hard rock...skandinavok...ezt is meg lehet oldani:Nightingale(nem,nem irtam el ez az altalam sokat emlegetett sved istenseg Dan Swano egyszemelyes projectje)Van egy masik hagyomanyosabb rockzenet nyomato zenekara is bizonyos Moontower de ez kisse felemas(nem rossz!)mivel itt dallamos enek helyett csunyan csinal...de a hangzas az tiszta hetvenes evek!
Na mar megint eroltetema dolgaim,bocs.
VeGa 2005. 03. 12. 20:12
Neeeeem. Nem Amorphis, aszittem beugrik. De még egy proba, segitek. Finn banda, rocknak neveztetik a zenéjüket, hihetetlenül szarok, és lekoppintották a te kedvenc Deep Purple-számodat. Ismerős? De ebben a topikban én nem használom a nevüket, mert ez szentségtörés:). (ujabban kicsit furán müködik az agyam, nem csoda h nem érted elsöre, nem voltam 1értelmű)
Hoppá Ihsan most látom a Hobo-s topikban kerdezted h haladok a gyerekneveléssel. Köszönöm jol, a kissrac Night in Gales-en meg Immortalon él. Két röpke percig lekameráztam ahogy az etetőszében zúz, azóta a fél baráti kör ezen röhög. Amugy az anyuka tud rola, de ő se rossz. Hamarabb értem haza a melobol, betoppanok, mit latok? A szönyegen ülve jatszanak, közben repedeznek a falak az Iron Maidentöl. Erre elkezdtem röhögni es mindent elmondtam. De nem lett baj, legalabb mostmar mind2 szülötöl a helyes nevelest kapja...
Amugy kicsit beleuntam ebbe az állandó metalba, szerintem most egy kis hard rock következik, mondjuk Guns...
Ligeia 2005. 03. 10. 16:17
Esetleg... Amorphis? Nem tudodo leírni? Miért kéne tudjam hogy te mire gondolsz VeGa? Jaj. Na.
Ihsan 2005. 03. 09. 9:47
Mi van azokkal a finnekel?Vagy csak a nevukkel van gond?No,mindegy ha azt mondod Ligeia erti majd megkerdem tole.Nem tudom milyen cikket olvastal de fenntartom hogy nem szerencses a stilusok egykalapalavetele,meg akkor sem ha nehez az eligazodas koztuk.
A Finntrolllal nekem is pont az a bajom(nem igazi gond) mint neked,bar bizonyos alkalmakkor igen jo hangulatot tud csinalni!(ugye Gyapju?haha)
A Bodom meg ha eddig nem jutott kozel hozzam mar nem is fog...jol nyomjak de ez nekem karacsonyfazene,abban meg megvannak mar a kedvencek(stiluskavarodas,progressziv/komplex megkozelites,deathes enek,neoklasszikus szolok...remek csak tul sok minden van a fan)Hallgattal valami jo zeneket?
VeGa 2005. 03. 08. 20:53
A Rammsteintől nem sokat hallottam, de az nem nagyon tudott meggyőzni, bocs... A finnek tényleg jók, bár a Finntroll folk-metalja nekem nem nagyon jön be, akaratlanul is felrémlik a kép ahogy a hóborította finn jómunkásemberek ropják rá egy füstös kocsmában... A Children of Bodom viszont jó, bár most valamelyikük kilépett, azt hiszem a basszer... Bár a Bodom inkább death... Más finneket nem ismerek (csak a... nem, nem írom le a nevét... azért sem... Ligeia biztos tudja, kik és miert nem használom átkozott nevüket)
Sokan lehetnek, akiknek hozzám hasonlóan herótjuk van sok műfajmeghatározástól, mert mostanság olvastam egy cikket ahol a black/gothic/death/speed/power/hc/satöbbi mai metal stílusokat egy kalap alatt "hardcore metalként" említették, hehe...
Ui.: Tesséxépen sajnálni a Finntroll-t mert a gityosuk a Somnium halott.
Lilyth 2005. 03. 05. 16:12
A finnekre gondoltok????????mert akkor igaz!!!!!!!!!!meg a Rammstein is jó
Ihsan 2005. 03. 04. 10:44
Ha megtalalod irj a riszpektbe jany!
Ligeia 2005. 03. 04. 10:15
Ne haljon már meg ez a topik!
Vendég 2005. 03. 03. 17:50
ja
VeGa 2005. 02. 28. 18:57
Nem(csak) a hardcore-ról, általában a skandináv metalról van errefelé szó... De szeretettel várunk mindenkit:)
Vendég 2005. 02. 28. 17:32
Csunya bacsik tapossak egymast...
Vendég 2005. 02. 28. 17:20
üdv! mi az a hadcore metál?
Vendég 2005. 02. 28. 17:19
ne süllyedjen le ez a jó topik
VeGa 2005. 02. 06. 21:55
Thx! Csúnyán ki lesz b_szva mindenkivel, akinek a kalozkodas nem hasznal, ehhehe...
gondoltam figyelmeztetem szegeny embert, jönne dumalni a metalrol oszt itt + már a gyerekek&a melo a téma... még mindig jobb mintha itt is a folyamatos alazas menne, ld. HIMes topikok... Még egyszer kösz, elolvastam, raaltam:)!
Ihsan 2005. 02. 05. 12:18
A Nemesis Divina fogott ki rajtam,hihetetlen...Na azt az albumot kotelezove tennem.
Ligeia 2005. 02. 05. 11:10
VeGa jobban teszed ha elolvasod amiket Ihsan az előbb beírt mert előzőleg egész este a noteszkéjébe jegyezgette a dolgokat és vörös volt a feje dühében és szégyenében amikor nem jutott eszébe a második Satyricon lemez címe :DDD
Ihsan 2005. 02. 05. 1:08
Hamisitatlan eszaki dallamlelohelyek:Aeternus,Immortal(blackcsomor eseten ajanlott az At the Heart of Winter lemezzel kezdeni!),Vintersorg,Kampfar(!),Arcturus:Aspera Hiems Simfonia album,a korai Satirycon albumok,Dawn.
Nehany iranyelv:Dan Swano urat es minden zenekarat figyelemmel kovetni...akarcsak Christopher Johnsson urat.Csalodas kizarva!
Ihsan 2005. 02. 05. 0:40
No,latom nem...Mitol szukult be itt a tema?Ja a gyerekgondozas,melo megminden asszem ertem.
Ihsan 2005. 02. 05. 0:26
Vega,online vagy?
VeGa 2005. 02. 04. 23:09
Lig (szólíthatlak így? mindig attól rettegek hogy 1szer elírom a neved:): jelenleg tanítok.
South Park 4ever (nekem az a rész a kedvencem, mikor felírnak nekik vmi élénkítőt, asszem ritalint, na az qrvajó)
Hohó, látom sok kalóz tanyázik errefelé:)... Én is kapnék már kb 30-40 évet ilyesmiért
Ligeia 2005. 02. 02. 8:40
VeGa: semmi gond, nem haragudtam meg :) Különben én dolgozom rádióban, de lehet hogy hamarosan Ihsan is csatlakozik, aki különben meg tévés :) Te mit melózol?
Max: South Park! Yeah!!
Max 2005. 02. 01. 22:47
Jut eszembe, azt mondta, hogy megírta az Alien-eket is. Az kinél van? Mert azt mondta, hogy odaadta valamelyikötöknek.
Max 2005. 02. 01. 22:35
Tényleg Lig, használható a CD amit küldtem Csededével? Ha kell még valami, megírhatom éppen (persze utólag jöttem rá, hogy a Mindrot-ot nem írtam fel Ishan-nak, persze amikor meg kerestem, nem talaláltam meg, ráadásul az egész listám elszállt egy partícióval együtt!) Ha nem tudod hogy használd az AudioCatalyst-et, majd elmondom, de van Help is.

Ja igen, mikor mehetek hozzád DVD-t koppintani? Ja meg kéne dzsaveljak egy grabber proggy-t, persze LatinoLoverMan Laci nem DVD grab Pókembert írt fel. Na sebaj, a többi azért az, szerencsére. Van SouthPark is!
VeGa 2005. 02. 01. 22:29
Ihsan lehet h rosszul ertelmeztem de te radioba dolgozol? Ha igen: Üdv kollega! Najo per pillanat nem vagyok, de 2 évig voltam a Magyar Radio munkatarsa:) Aztan jött az MSZP... De mindegy. Nem politizalok, soha nem is politizaltam. Ne is menjunk bele a temaba.
Ligeia: bocs de nem tudtam hany eves vagy. Egyebkent ismertem valakit akinek 22 évesen lett gyereke (nem etnikum, az egy total mas kategoria:). Nekem bezzeg szólhattak... 26 évesen lettem apuka de őszintén nem nagyon bantam +.
Crasher 2005. 02. 01. 15:48
Skandináv kultúra megszállottjainak
Svéd nyelv oktatását vállalok kezdö/hobby szinten, Heves megye;
Hatvan és környékéröl. Érdeklödni:
Ligeia 2005. 02. 01. 13:48
Holnap hozok Slipknotot mert már megint kerték
Ihsan 2005. 02. 01. 13:23
A francba pedig mar rendelni akartam egyet a proftol.De mindegy ugyis azt mondta keves a szakallas,pocakos felhozatal igy az ev elejen.
VeGa!Ugye a Haunted,ugye?Az mar valami!Lig,szerezz Slipknotot a radioba mert meg itt az klubban is az megy eppen!Na,most meg mar csapdaek reszegednek...mi van itt is te rakod a zenet(haha)?
Ligeia 2005. 02. 01. 12:10
Nem nagyon kell figyelmeztetned, hogy 21 1/2 évesen még ráérek a gyerekvállalásra... de azért kösz :)
VeGa 2005. 01. 31. 22:06
Jaja, eltelik egy kis idő és már nem is akar :-) Mellesleg TUD, nagyon is hogy tud tiltakozni, legtöbb esetben vagy magától értetődő dolog miatt, vagy valami olyasmi miatt, amiröl halvany gözöm nincs hogy micsoda. De a lényeg ugyanaz: fél éjszakát én vagyok fönn, fél éjszakát az asszony. (nem irigylem az ikres haveromat-ha nem egyszerre orditanak a kis dragak, akkor felvaltva) Persze vannak mazlistak, akiknel kesobb jonnek a fogak, de... Ihsan, Ligeia, akárki aki ezt olvassa: ha még nem vagytok szülők, és nem éreztek ellenállhatatlan vágyat rá, egy jótanács van érvényben: RÁÉRTEK MÉG!!!!
Visszaterve a temahoz: szereztem Haunted-et, ez tenyleg az az igazi jo, modern trash! Ezt még én is felismerem:) peace
Ligeia 2005. 01. 31. 12:04
Az a gyerek még csak tiltakozni sem tud... de ne is tiltakozzon! :)
VeGa 2005. 01. 30. 23:19
Mar majnem +kerdeztem h szülő vagy-e Ihsan.
Hoppá, a kis plagizálók!!!!! Morning Star, az Entombed-album?! Hmm-hmm. (Tudniillik VeGa MorningStar-bol rövidültem le VeGa-ra) A zene jo, ez mento korulmeny. Majd irok nekik h vonjak vissza vagy nem kapnak dedikalt peldanyt a konyvembol:-).
Ligeia:Kösz a bokot, szeretnék az lenni.
A könyv utan esetleg feltalalom a gyerekágy fölé lógatható felhuzhatos cuccot, ami a regiekkel ellentetben nem a Für Elise-t (vagy más "altatodalt") jatszik, hanem At the Gates-t!!! És a kis bogárkák meg tündérkék nem lassu táncot járnak rajta, hanem pogoznak (szeriatartozek lesz a nagyobb gyerkocoknek jaroka oldalara szerelheto hangfal). Aztán jöhet a kar-és nyakizmokat (csapolas, fejrazas) erosito önmüködö mozeskosar, és, és, és... Fuhhhh. elszalltam. De AKKOR mar tenyleg meno apuka leszek.
Ligeia 2005. 01. 29. 12:38
Nem de ezzel már bizonyítottál :D
Megpróbálok picit sietni, jó?
Ihsan 2005. 01. 29. 12:31
Nemtom,majd kiprobaljuk egyszer ha gondolod.Bocs hogy ide irok de meg kell jegyeznem hogy lefagytam mig a videot elhurcoltam hozzad az elobb...neked eszedbejutott?
Ligeia 2005. 01. 29. 12:11
Hát te, Ihsan, te milyen apuka lennél? :P
Ligeia 2005. 01. 29. 12:10
Te nagyon menő apuka lehetsz :)
VeGa 2005. 01. 28. 23:06
Ha 1 csöppet alapbol őrült az ember, sokkal könnyebb az élet. Segít, ha gyerekkorodban a fejedre ejtettek. (engem -hüpp hüpp- nem sikerült, de azert megy a hülyeség nálam is) De igerem ha jelenlegi munkahelyemről távoznom kéne, azonnal elmegyek nevelési szaktanácsadónak! Sőt ki is adok egy könyvet! "VeGa nevelési tanácsai, avagy a rocker szülők bibliája" (Már látom is magam előtt a bestsellerlistákat- vigyázz Harry Potter!!!!!) Első fejezet: Mikor és hogyan ejtsük a fejére a gyereket? Második fejezet: A gyerek szellemi és lelki fejlődésének hasznos zenék listája (majd a köszönetnyilvánításban ejtek néhány szót rólad Ihsan) Majd meglássa a világ mikor pszichologiai alapfogalomként fogják emlegetni a plátói szerelem, pavlovi reflex, stb mellet a VeGa-i nevelést is!
Nyitott fül van, egyböl 4, bár ebböl 2 nem éppen nagy... ugy latszik még párszor szét kell h qrjam a gépem "beszerzés" celjabol, de ha van idod johet akarmilyen lista, mindent a helyes nevelésért!!!!
Ihsan 2005. 01. 28. 19:18
Még rengeteg ilyen arcról akarok hallani amilyen te vagy VeGa!
Bocs de igen meghatottál,el kéne menned nevelési szaktanácsadónak!HAHA!
Most nincs időm de majd valamikor még irok egy valamivel hosszabb listát hamár ilyen nyitott fülekre találtam.
VeGa 2005. 01. 27. 22:30
Miert, koran kell elkezdeni a helyes utra nevelest, vagy nem? :-) Entombed... hmmm. Bejon. Nagyon okes ez a skandinav zenei vilag. Kisse lealltam a beszerzessel-a "letoltogetos" gepem a jelenlegi allas szerint tavozott az elok sorabol, meg nem volt idom ujratelepiteni... De odaadtam a listat a (szinten skandinavmetal-rajongo) havernak, most o dolgozik a teman... Vegulis ez a jo kalozstrategia-váltásban amortizalni a gepeket. Ja, es Andris neveben is kossz. Marmint a listat. (ha tudna beszelni, biztos megkoszonné, lassan komplett At the Gates-fanatikust nevelek belole... Mi lesz ha megtanul beszelni es elmondja az anyukajanak, h apaval milyen jo zeneket hallgatnak? Jesszus, ragondolni is rossz...Talan enyhito korulmeny h az anyja is birja ezt a zenet...) Ja, amugy. hajra minden rocker apa, nevelni a gyerkocoket:-)!!!!!
Ihsan 2005. 01. 27. 11:14
Van egy haverom aki ezt csinalja a kisfiaval csak az Immortal kozremukodesevel!*haha*Na az se semmi...!orulok hogy tetszik az At The Gates,mit szolsz az Entombedhez?
VeGa 2005. 01. 26. 21:52
Nna! Itt vok +int, jart nalam 1 eleg durva virus. Szereztem 1 csomo Dark Tranquility-t + Entombed-ot, az At the Gates-tol 1 albumot, csak cimek nincsenek:-( nembaj a zene a lenyeg. (az At the Gates tenyleg q_vajo- multkor benyomtam a lejatszoba a kocsiban, es a masfel eves fiam -micsoda apja van- ugy razta ra a fejet hogy majdnem karamboloztam a rohogestol) ja, es vigyorgott hozza.
Ihsan 2005. 01. 19. 8:55
Nicsak ki van/volt itt!Apropo Haunted,szerezd be VeGa valamelyik lemezuket,Nem semmi micsoda modern trasht nyomnak az At The Gates volt tagjai benne!Sikerult valamihez hozzajutnod?
emperor 2005. 01. 19. 1:52
Cradle-ek valoban angolok es ahogy gondoltad csak a dobos sved(jatszott tobbek kozott az At The Gates-ben meg a The Haunted-ban)
VeGa 2005. 01. 18. 22:43
Nalam is... apropo kemenyebb dolgok valaki tudja esetleg h a Cradle of Filth milyen nemzetiségü? Hallottam olyat h angolok, olyat is h hibrid banda. (Mondjuk a dobos neve tenyleg elegge skandinavosan cseng, valami Erlandsson ha jol emlexem...) Valaki aki muveltebb mint en, homalyositson fel!
Ihsan 2005. 01. 18. 16:03
Aha...de neked mi történt a fejeddel?Nálam csak egy X van.
Ligeia 2005. 01. 18. 15:35
Terjeszted az Igét? : )
Ihsan 2005. 01. 18. 9:33
Nincs mit,de tenyleg.Az emlitett bandak mindegyike sved kiveve a Borknagart,ok norvegok.Ha nyitott vagy a kemenyebb dolgok irant meg faraszthatlak jonehany zenekarral...
VeGa 2005. 01. 17. 22:18
1000xKösssz, azaz sok-sok koszonet. A Soilworkhöz es a Dark Tranquility-hez mar volt szerencsem, de csak par szamot hallottam toluk (amik 1ebkent tetszettek), hogy milyen nemzetiseguek, azt nem tuttam. Ezert meg egyszer kosz, csinalom itten a topikot a skandinav metalnak azt ilyeneket nem tudok hogy pl a Soilwork eszaki banda. Majd belejovok:-) Peace!
Ihsan 2005. 01. 17. 9:46
Akkor szárazon csak az ismertebbek:ha In Flamesszerü akkor Dark Tranquility,Gardenian,Soilwork,DISSECTION,esetleg Night in Gales.Ha death metalosabb akkor:Entombed,Dismember,EDGE OF SANITY,OPETH.Ha epikusabb(blackesebb néha)akkor:BORKNAGAR,Vintersorg.Szerezd be amit tudsz aztán meglátjuk.
Maiden-lány 2005. 01. 16. 18:18
Van benne valami!
Ihsan 2005. 01. 16. 15:38
Uhh...időhiányban vagyok de megigérem holnap jön egy (remélem azért nem annyira)kimeritő lista!
VeGa 2005. 01. 14. 20:49
Az egyik szakkonyv szerint a kelta, a nasik szerint a german a nagyobb kategoria. De etnikailag van kozuk 1mashoz, az biztos. Ez a "kelta-german zene" sok okos ember szerint valojaban kelta, a vikingekkel (pontosabban a foglyaikkal) kerult at Skandinaviaba, de a lenyeg ugyanaz. mielott tul melyre mennek fogalmazzunk ugy h "kelta-skandinav" es akkor abszolut okes.
Kedves Ihsan, a bandakat nyomhatod akarmilyen terjedelemben, mert hely ugyebar van, annak meg, hogy barmilyen zenet +szerezzek, technikai akadalya gyakorlatilag nincs (jogi az esetleg:-) Szoval johet!!
Vendég 2005. 01. 14. 15:35
német-angol
germán-szász
nincs ez olyan messze,de maj valaki elmagyarázza.
Thyrane 2005. 01. 14. 14:25
Hümm.. a kelta és germán zene nem két különbözö dolog?
Abból gondolom,hogy a kelták ugye Írországban voltak,a germánok meg egy kicsit arrébb.
Homályosítson fel valaki...
Ihsan 2005. 01. 14. 13:52
Akarod hogy felsoroljak nehany szerintem remek eszaki bandat?Nem mintha okoskodni akarnek csak biztos vagyok benne hogy neked tetszenenek!Valaszolj kerlek,mert nem akarok megint felesleges regenyt irni...mindig tulzasokba esem a mennyiseget illetoen(a zeneben is)
VeGa 2005. 01. 13. 22:35
Vegulis a topic nevebol sztem mindenki le tudja vonni az esszeru kovetkezteteseket. Aki ismeri ezt a zenet az ugyis idejon ha akar, mert hozzad hasonloan tudja mirol van szo. Az ilyen eszaki zenek kozul az elobb felsoroltakon kivul meg a Finntroll-t, a Norther-t meg a Hypocrisy-t ismerem (utobbinak mindig elirom a nevet) de azok is jok (leszamitva, hogy az At The... ismeretenek hianyaban nalam most messze az In Flames vezet, najo azer a CoB is ottvan). Vegulis ez az, amire a nyitoszovegben utalni probaltam. A kelta-germán zenei alapokon nyugvo metal. Bevallom, ha ram jon az ellagyulas, nem mindig segit 1-1 lassubb rockszam... gyakran egyszeruen felteszek egy kis nyugis kelta zenet es OK. Namost ez a zene, mint alap, (nem akarok itten fajizni de kimondom) parosulva a germanok genjeiben kodolt agresszioval (ami ugy elengedhetetlen a jo metalzenehez), naaagyon hatasos. Ez az amiert ez a "goteborgi" stilus ennyire egyedulallo. Es tulajdonkeppen ezert szeressuk:-)
Ihsan 2005. 01. 13. 9:34
Nem,nem ugy gondoltam...ne valtoztassunk semmit,ertettem en mire gondolsz csak elsore furcsa volt.Sokan akik erdekeltek lennenek a temaban meg lehet hogy a megteveszto cim miatt nem jonnek majd ide,de csak ezert ne nyissunk masikat.
Az At The...olyasmi mint az elso In Flames csak gyorsabb,thrashesebb,durvabb,de oriasiZENE!A mufaji besorolasokat en sem kedvelem tulzottan de neha segitenek egy-egy ujdonsag megitelesenel,hallatlanban.Ugy ertem ha valaki aszongya Goteborgi akkor beugrik nehany banda viszonyitasi alapul,ha meg technothrash(ilyen is volt!)akkor valami dinamikus komplex Atheist/Meshuggah tipusu dologra gondolok.Persze ezek nem mercek...
VeGa 2005. 01. 12. 23:49
Az At The Gates-t nem ismerem, de ha tenyleg olyan jok mint mondod akkor raallok a temara.
Az IF uj albumahoz meg nem volt szerencsem, a kovetkezo is csak 2006-ban lesz:-(... de imadom oket. Emlexem anno 1 proban ugy beindultam a Cloud Connected-re (mert azt is gitaroztam am!) hogy eszre se vettem a gitarkantar a nyakamra csuszott. 1 hetig gyakorlatilag cernan logott a fejem:-).

Utolag had irjak ide 1-2 dolgot.
Sose torodtem azzal hany ezer fele metal stilus van, black, power, göteborgi iranyzat, stb. azzal se hogy melyik 1uttes melyik. Valljuk be nem vagom a temat. Kaptam a havertol 1 rakat zenet az elobbiekben felsoroltaktol, aki azt mondta, h hardcore. oke, akkor hardcore. innentol mar ismeros... Ha van ilyen h "topic-atkereszteles" es valaki ert hozza (a szervert azer ne torje fol:-) akkor nyugottan.
Ihsan 2005. 01. 12. 15:29
Javaslom kereszteljük át a topikot Skandináv Metálra...
Az In Flames nagyon jó zenekar,bár sokan támadták őket annak idején hogy sima Heavyt játszanak hörgős énekkel ami valahol érthető...Mostanában távolodni kezdtek az úgynevezett Göteborgi iránytól de nekem,ha nem is maradéktalanul,de bejönnek az újitások.A C.Bodom-ot bevallom nem ismerem túl jól,hallottam néhány lemezüket de inkább nem nyilatkozom...(ez nem jelent ellenszenvet!)A Dimmu viszont régi jó ismerősöm!Nem tartozom azok közé akik fanyalognak a stilus eladása miatt még akkor sem ha szerintem is igy van.Rengeteg ember fordult a durva zene irányába és ismert meg igazán egyéni bandákat a hatásukra.
Kedves VeGa,sok jó zene termett még arra északon!Az egyik legnagyobb(és a Göt.stilusalapitója)az At The Gates,őket hallottad már?
Max 2005. 01. 11. 23:09
Nem, csak meguntuk már, hogy valaki mond egy okosat, aztán megdícséri magát.
VeGa 2005. 01. 11. 23:03
Eeeeeeeeezvan! amator forumozo vagyok, égek, mint altalaban a kezdok. bocs.
Max 2005. 01. 11. 22:47
Aki egyszer leégett, az baszhatja.
VeGa 2005. 01. 11. 22:44
utolso guest-es mellenyulasom tegnap 23:40kor volt de azota leszoktam
Max 2005. 01. 11. 22:43
Ne nyomulj Guest-ként, mert ununk.
VeGa 2005. 01. 11. 22:03
En kerlek arra a bizonyos eszaki black/death iranyzatra celoztam, amit az en kialvatlan diszlexias agyam hajlamos hardcore-nak "benyomni". Mar latom is a topicokat: "Vega 1 paraszt!" Namind1. De az eszakiak tenyleg ertenek ehhez
Unborn 2005. 01. 11. 17:48
hát...a Dimmut elég nehéz lenne "benyomni" a hardcore bandák közé...a Bodomot szintúgy. Sztem a Bodom egyértelműen death banda.
Ihsan 2005. 01. 11. 9:49
Hogy mik ezek a bandak?Hardcore?Fogalomzavar?Jo hogy megtudtam a C.B. kevesbe hc mint a Dimmu....Zsenialis...Ha mar skandinav hc akkor Entombed-Wolverine Blues!Mi ez az egesz kedves VeGa?
Max 2005. 01. 10. 23:49
Azért van, öcsi, hogy ne terrorkodj két külömbözö ablakban. Persze tudom, hogy a guest haver is te vagy, de a kettös személyazonosság ciki dolog, nem? De. Szokj le róla.
VeGa 2005. 01. 10. 23:44
Mééééééééééééértvanazhogyha2szervan+nyitvaakibaszottnetosztaz1ikenbevagyokjelentkezveamasikon+nemakkorbeirguestnek??????? Ha?????
Vendég 2005. 01. 10. 23:40
Najo a Children of Bodom kevesbe. oket /pillanat nem is tudnam +6arozni (attol fuggetlenul hogy kurva jo zene), death metal, power metal, trash... de eros bennuk a hardcore is
Max 2005. 01. 10. 23:19
Ezek mind hardcore-ok? Huhhh....
VeGa 2005. 01. 10. 23:16
...johet.
VeGa 2005. 01. 10. 23:16
In Flames, Children of Bodom, Dimmu Borgir, es meg sorol6nam... A skandinavoknak a genjeikben van a hardcore zene. ha valaki hasonloan velexik...

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal