Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Miért beteg a magyar zene?

létrehozva: 2005. 03. 11.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

FIKArc 2005. 12. 31. 21:40
http://kepfeltoltes.hu/051231/boldogujevet__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vendég 2005. 12. 31. 19:27
POKOLGÉP IS, STRESS IS
Vendég 2005. 12. 31. 19:27
KORMORÁN A KIRÁLY, MUZSIKÁS IS
Fenrir 2005. 12. 31. 16:54
Tormentor, Aetheirus Obscuritas
Vendég 2005. 12. 31. 16:06
Guest
2005-12-30 17:43:08
VeGa,te döbentettél rá mért \"beteg\" a Magyar zene.Azért mert a sok surmo mind oda van a külföldi zenékért és nem kell nekik a Magyar és tudjátok mért egy rohadt nagy siker Amerika?Azért mert saját magukat sztárolják.Csak a saját kajájukat a saját zenéjüket és saját ruhájukat veszik meg.Ott nincs olyan hogy Made in China.
De persze Magyarországon csak az az arc aki Amerikai/Angol zenét hallgat.
És azok az együtesek akiket említettem egyik sem \"egy nagy rakás fos\"attól hogy valaki ( te) azt mondta.Ha annyira rosszak lennének mint amennyire mondod nem lenne annyi rajongójuk!!
LéNa

a k.urvaélet se hallgat amerikai zenét :)
Vendég 2005. 12. 31. 15:24
figy, brodar, ha van valami hangkeverő programod, megcsinálhatod hogy a kellő helyen egyszerűen kettévágod a számot. egyébként próbáltam DC-n megkeresni külön, de qrva lassan jött, úgyhogy inkább felrakom így, oszt majd ha lejöttek külön a számok, felrakom azokat is.

VeGa
Vendég 2005. 12. 31. 14:49
korog a gyomrom
somnium 2005. 12. 31. 14:42
apropó Korog: Aborym
Thyrane 2005. 12. 31. 14:37
Azaz, brada, minden ami Kátai Tamás :) , föleg a Thy Catafalque. És még ezekhez sorolhatnánk a Korogot is.
somnium 2005. 12. 31. 14:17
az előtő elötti én voltam.
a subi meg rap-metalcore...
Vendég 2005. 12. 31. 14:16
a subscribe kegyetlen nagy numetál fos
Vendég 2005. 12. 31. 14:14
pont a mayards dick???????????? :((((
nembaj dehogy, majd akkor azt meg szerzem külön :)
kell :D
VeGa 2005. 12. 31. 14:06
figy, brodar, nem baj, ha az utolsó két szám (LAMC, Maynard's Dick) egyben van meg?
VeGa 2005. 12. 31. 13:58
rajta vagyok :)
somnium 2005. 12. 31. 13:57
tool-t feraknád VeGa? :)
somnium 2005. 12. 31. 13:57
jaigen, az Eleven Liget a Gire és bármi, ami Kátai Tamás :) így teljes
VeGa 2005. 12. 31. 13:56
meg esetleg az Argregator-t.
VeGa 2005. 12. 31. 13:55
tessék, emberek... a listám. tegyük még hozzá az Isten Háta Mögött-öt, meg mondjuk a Superbuttot, és komplett
somnium 2005. 12. 31. 13:52
Watch My Dying, Sear Bliss, Sin Of Kain, Ektomorf, Bornholm, Damned Spirit's Dance, Subscribe....mind bizonyítékai, h nem bateg a magor zene.
hamegbetegmányhíííjjjvbazzzeno, akkómegmán gyougyszer köll nékije
VeGa 2005. 12. 31. 13:36
nem is ismerem őket bazki
Vendég 2005. 12. 31. 13:36
gondolom a kowalsky meg a vega a kedvenced
VeGa 2005. 12. 31. 13:34
ahan. szóval ha annyira rosszak lennének, nem lenne annyi rajongójuk. tehát Győzike a legjobb. meg Britnyey. azoknak is elég sok rajongójuk van, nem?egyébként igenis hallgatok magyar zenéket, ha akarod írhatok listát.
Fenrir 2005. 12. 31. 13:01
megmondom én... az ilyen megasztáros szarok miatt!
Vendég 2005. 12. 30. 20:35
COLONELL!
HAHÓÓÓ!!!!!
Vendég 2005. 12. 30. 18:54
COLONELL!
MÁ NEM AZ-É DE TE VÉGIG HALLGATTAD A BELGÁK VALAMELYIK , AKÁRMELYIK ALBUMÁT???
VAGY VÉGIG HALLGATÁLL TŐLÜK AKÁR 1 SZÁMOT IS?
HM?
Vendég 2005. 12. 30. 17:43
VeGa,te döbentettél rá mért "beteg" a Magyar zene.Azért mert a sok surmo mind oda van a külföldi zenékért és nem kell nekik a Magyar és tudjátok mért egy rohadt nagy siker Amerika?Azért mert saját magukat sztárolják.Csak a saját kajájukat a saját zenéjüket és saját ruhájukat veszik meg.Ott nincs olyan hogy Made in China.
De persze Magyarországon csak az az arc aki Amerikai/Angol zenét hallgat.
És azok az együtesek akiket említettem egyik sem "egy nagy rakás fos"attól hogy valaki ( te) azt mondta.Ha annyira rosszak lennének mint amennyire mondod nem lenne annyi rajongójuk!!
LéNa
Vendég 2005. 12. 30. 16:25
ja, és még annyit hogy a Guest 2005-12-30 10:58:27 által említett bandákat mindet ismerem, de az összes egy rakás fos.
VeGa
Vendég 2005. 12. 30. 16:24
"és még én nem tudk írni hehe" :))))))))))))))))))))))))
VeGa, csak lusta bejelentkezni

ui.: szerintem a Belga nevű magyar formációra gondolt (akik távolról sem rapet nyomatnak)
Vendég 2005. 12. 30. 13:23
DE TE GYÖKÉR VAGY!!!!
SZERINTED MILYEN NYELVEN RAP-EL-NEK????
OLASZUL B@@D MEG!!??
colonell 2005. 12. 30. 11:00
Rap-er csaj ha egyszer belga akkor nem lehet magyar vagy hogy gondoltad apja magyar anyja belga????(és még én nem tudk írni hehe)
Vendég 2005. 12. 30. 10:58
Anyám ti aztán nagyon készen vagytok van egy csomó jó Magyar együtes!
Pl:Junkies Depresszió Black Out Hatoságilag Tilos Pi.csa Alvin Moby Dick Ossian és még rengeteg van de valószínu ezek az együtesek nektek semmit nem mondanak.
Vendég 2005. 12. 28. 18:31
VÉLEMÉNYEM: ALGA VÉRŰ AGYATLAN , SEGG TETKÓS VÁLL TETKÓS MŰ BALLHÉS KÖCSÖGÖK!
EGYEDÜL A BELGÁK JÓK MAGYAROK KÖZŰL! (Rap-er csaj)
mogyi 2005. 12. 26. 21:23
United : Hang és szó

Bár jól tudom, hogy ez itt nem az a hely,
Hol szavaimra bárki is odafigyel,
Én mégis írom a dalom hozzád.
Legyen füled magyarország!
Mert nem hiszem, hogy csakis a szenny
Az eszköz rá, hogy odafigyelj.
Hisz mást is rejteget ez a világ,
Mint amit ír az újság!

De míg a címlap a fenekeké,
A színpad az ördögé,
És bármit mondhat el ez a dalom,
Ha a sorokon túl nem látsz!

Hiába nálam van ma a mikrofon,
Ha a vágyad húrjait nem uralom,
Te ösztön szinten csak odamész,
Hol olcsón kínál élményt a zenész!

A hangok súlya elveszett,
Már két akkord egy élvezet.
A hangok súlya elveszett,
Egy dallam megvezet.

A szónak súlya elveszett,
Már két "love you" egy élvezet.
A szónak súlya elveszett,
Te mégis megveszed.

Tudom, hogy más vagyok, tudom, hogy neked az boom,
Hogy tükröt tart eléd ez az album.
De mégsem ráz fel, hogy magadba nézz.
Igaz, nem is vagyok lelkész!
De jól tudom, hogy itt a felületen,
Már nekem is nyílt egy felületem,
Hol hozzád vághatom, ami úgy bánt,
Hogy megeszed a bulvárt!

Amíg a címlap a fenekeké,
A színpad az ördögé,
És bármit mondhat el ez a dalom,
Ha a sorokon túl nem látsz!

Hiába nálam van ma a mikrofon,
Ha a vágyad húrjait nem uralom,
Te ösztön szinten csak odamész,
Hol olcsón kínál élményt a zenész!

A hangok súlya elveszett,
Már két akkord egy élvezet.
A hangok súlya elveszett,
Egy dallam megvezet.

A szónak súlya elveszett,
Már két "love you" egy élvezet.
A szónak súlya elveszett,
Te mégis megveszed.

Rap:
Hiába jelent meg nekünk már legalább 50 dalunk, te csak
Párat ismersz, ';s az csupán az egyik oldalunk, ami
Nem nagy baj, mert azok is mi vagyunk ,de
Jó lenne végre, ha lehetne kicsit többet is adnunk. A

Közönség, a rádió, és a zenekar közös metszete az
Egyáltalán nem biztos hogy neked is tetszene, de ha
Mégis, és az alapján vetted ezt a lemezt, akkor
Láthatod: nem hordunk jelmezt.


szerintem ez a dal mindent elmond a magyar zenerol... azt, hogy mennyire elfajult, es hogy a szavakat csak ugy kimondjuk, es nem gondoljuk komolyan
mogyi 2005. 12. 26. 21:12
a magyarzene nagyon elfajult. mar minden csak a penz korul forog, es nem az korul, hogy valaki valami olyat alkosson, hogy annak legyen mondanivaloja. az ien "uhh gyere baby" szovegek kiabranditoak, igy a magyar zene egyre melyebbre sulyed...
Vendég 2005. 12. 21. 16:15
En is ezt kerdezem.
Vendég 2005. 03. 26. 15:58
Szerintem meg az a baj,h rövid idő alatt olyan káromkodás meg divatrock lesz a zenéjük,mint keveseké
Vendég 2005. 03. 26. 15:58
Szerintem meg az a baj,h rövid idő alatt olyan káromkodás meg divatrock lesz a zenéjük,mint keveseké
Vendég 2005. 03. 19. 19:27
Szerintem ez a dolog nem jó ötlet, mert úgyis csak a buzgó mócsing 10 éves GC-fanok írnak majd a minisztérium honlapjára. Azok meg csak lejáratják a rockzenét.
Maiden-lány 2005. 03. 19. 15:02
Ennyire súlyos lenne a rockzene helyzete?
Garamvölgyi Zsolt 2005. 03. 18. 13:07
Van egy ötletem. Tartsunk egy internetes tüntetést a rockzene mellett. Látogassatok el a kultuszminisztérium (NKÖM) honlapjára, regisztráljatok (egyszerű) és írjatok egy-két támogató mondatot a Kit/mit támogasson a minisztérium rovatba.
Vendég 2005. 03. 17. 17:04
"Azér eléggé igényes,maradjunk ennyiben,ok?Nemhogy mondtál vmit csak a másik ember ízlését fikáztad."

Szerintem ez az egész topic a magyar emberek nagyrészének fikázását szólgálja. Van aki olyan zenéket szeret, ti meg ezt. Van aki a rockot tartja igénytelennek (szerintem ez sem igaz). Mert ha a "nyálas szarok" szarok, akkor miért sikeresebbek mint amit ezen topic nagy része hallgat? (ha szerintetek azért, mert azt beletömik az emberekbe, akkor meg is érdemlik). Remélem ti se várjátok el, hogy mindenki rockot, meg hasonlókat hallgasson? Mert akkor a Romantic fanek nyitnak majd egy ilyen topic ám!!! K.P
Vendég 2005. 03. 17. 16:54
De ezt ő , vagyis Garamvölgyi Zsolt írta . Nincs itt probléma .
Vendég 2005. 03. 17. 16:18
KÉTÉLŰ BOROTVAPENGE KOMFORT-KRÉMEZŐ CSÍKKAL - 5 DB

A ---------- kétélű borotvapengék komfort krémezőcsíkkal vannak ellátva, mely csúszóréteget biztosít a penge és a bőr között. Ez fokozza a borotválási komfortot.
raznoe 2005. 03. 17. 16:14
Miért rakja bele a sorba "amp;" ezeket a karaktereket nem értem (sortörés?)
Na mindegy ez nem kell
Csak sikerül :)
raznoe 2005. 03. 17. 16:12
pontosítok

http://www.hangszereszene.hu/index.dw?mit=forum&ol=3&tema_id=16

vagy a google-ba írd be a szöveg első sorát

bocsi
raznoe 2005. 03. 17. 16:06
Guest, ha érdekel itt megtalálod :))

http://www.hangszereszene.hu/index.dw?mit=forum&ol=3&tema_id=16
Vendég 2005. 03. 17. 15:50
Hát jó , de olyan volt , mintha valahonnan bemásoltad volna . Majd elolvasom , és válaszolok .
Garamvölgyi Zsolt 2005. 03. 17. 15:48
Nem adaptálom a gondolataimat.
Vendég 2005. 03. 17. 15:45
Ezt úgy másoltad be ide, nem? Miért nem tettél idézőjelet illetve forrásmegjelölést?
Garamvölgyi Zsolt 2005. 03. 17. 15:31
(Előrebocsátom, hogy magyar zene kifejezés alatt rockzenét értek, mivel a komolyzene esetében legfeljebb magyar előadókról lehet beszélni, lévén az e területen alkotó - szakmailag és hivatalosan mégoly elismert - magyar zeneszerzők tevékenysége a nagyközönség számára teljesen érdektelen.)
Az utóbbi időben megszaporodtak azok az írások, felvetések, viták, amelyek a magyar zene fejlődésével, problémáival foglalkoznak. Rádiók zenei szerkesztői tartottak megbeszélést a gondokról, zenészek írtak anyagi támogatást követelő levelet a kultuszminisztériumnak. Hamarosan zenészkonferenciára is sor kerül (ebben némi szerepem nekem is van), melynek célja hatékony érdekvédelmi szervezet megalakítása. Újságok hasábjain is helyt kaptak vélemények, kritikus észrevételek, amelyek a jelenlegi állapotokat minősítették (pl. a zeneoktatás sanyarú helyzetéről). Széles körű vita folyik a témáról az interneten, ahol fórumok gazdag választékával – köztük kimondottan zeneiekkel is – találkozhat a böngésző, és ki is fejtheti észrevételeit. A zenei oldalak a legnépszerűbbek közé tartoznak, így „több szem többet lát” alapon olyanok is felvethették a problémát, akik mélyebb elemzésére nem képesek, míg a média (kulturális, művészeti kérdésekben illetékes) képviselőinek , sőt a nyilvánossághoz jutó zenészeknek konzervatív beállítottsága – amely nem független a mindenkori kultúrpolitika látásmódjától – nehezítette a gondok megjelenítését az írott és elektronikus sajtóban. Pedig azok nem most kezdődtek, s odafigyeléssel, a megfelelő lépések megtételével elkerülhetők lettek volna.
Bár a tengerentúlról indult ki, s formálódása is nagyrészt ott történt, az egész világot meghódítani képes rockzene kialakulása a Beatles megjelenéséhez köthető. Korábban túlságosan amerikai ízű volt, kellett egy újabb európai hatás ahhoz, hogy általánosan fogyaszthatóvá, egyetemessé válhasson. A 60-as évek (70-es évek eleje) jellemzően az extenzív fejlődés időszaka volt. Mi, magyarok sok más (még nyugati) néphez képest is korábban ismertük meg ezt a zenét, köszönhetően a rendszer viszonylagos nyitottságának, s az állampolgárok kiterjedt nyugati kapcsolatainak (kiküldetés, nyugati rokon, stb.). A pályafutásukat ekkor kezdő rockzenészek szinte kivétel nélkül rendelkeztek ilyen – előnyöket és lehetőségeket biztosító – összeköttetéssel. Másrészt a magyar füleknek nem volt idegen az új zene világa. Az európai népzenék az idők folyamán - ha lassan is, de – hatottak egymásra. Nálunk, ahol különböző népek keveredtek, erőteljesebben érvényesült ez a folyamat, így a rockzenét (melynek egyik gyökere az öreg kontinens népeinek zenéje) hamar elfogadtuk, megkedveltük. A kor magyar zenészeit (zeneileg és szövegeikben is) igen erősen inspirálták a műfaj angol, amerikai nagyságai, különösen a Beatles munkássága (de hát az kit nem a világban). Ez a közönség számára nem volt feltűnő, mert a nyugati sikerek jókora késéssel és ritkán voltak hallhatók. A hatvanas évek végére e fáziskésés ideje jócskán lecsökkent, ekkor már a tehetségesebbek tevékenységére gyakorolt külső hatás többnyire nem haladta meg az elkerülhetetlen mértéket, szerzeményeik nívója sem maradt el a kor élvonalától. Magyar számokat játszottak a Radio Luxembourg-on, s más nyugati adókon, és szinte egész Európában (sőt, azon kívül is) sikereket értek el a magyar zenészek (Omega, Illés, LGT, Bergendy, Syrius, Generál, Koncz Zsuzsa, Kovács Kati, stb.). A legjobbakat még Angliába is meghívták (bár ebben a kuriozitásnak is lehetett szerepe). A keleti blokk országaiban is kelendők voltak zenészeink, s lemezeik (ha valaki kitartóan tekergette a rádió gombját, minden nap hallhatott magyar számot a baráti adókon). Ezeknek általában merevebb rendszere megnehezítette a hazai konkurencia kialakulását, s a nyugati térhódítását. Így a könnyen hozzáférhető magyar együttesek, énekesek nagy népszerűségre tehettek szert náluk, ami nyugati megjelenésüket is megkönnyítette.
A 70-es évek közepére a rockzene azokban az országokban is teret nyert, ahol egyébként nem látták szívesen. A zenei nagyhatalmak piaca telítődött, ezzel együtt szűkültek az addig követett út zenei lehetőségei is. A később indulóknak új stílust (punk, új hullám) kellett kitalálniuk az érvényesüléshez. A nem angol nyelvterületek zenészei is ekkortájt találták meg a népszerűséghez vezető utat (disco-zene). A műfaj fejlődésének intenzív szakaszába ért, amelyben a korábbinál nagyobb szerepet kapott a technika (új hangszerek, új hangzások, a video térhódítása), e téren mi hátrányban voltunk. Mindenhol konkurensek hadával kellett megküzdeni, s a magyarok - akik többnyire abból éltek, amit nyugaton már kitaláltak - kezdtek kiszorulni a nemzetközi piacról. Annál is inkább, mert az új dalok színvonala nem ütötte meg a régiekét. „Nagy öregjeink” a 70-es évek végére kifáradtak, meghasonlottak, utánpótlásuk nemigen akadt. Az új hullám, amelynek hátán nyugaton rengeteg tehetség került az élvonalba, hozzánk nem ért el. A 80-as évek eredményei meg sem közelítették a korábbiakat. Az áhított világsiker egyre távolabb került tőlünk. A kelet-európai rendszerek felbomlásával megszűnt zenészeink számára a lokális ismertség lehetősége is (illetve, hogy ez ugródeszkaként szolgáljon). Ma a szomszédoknál is csak akkor válhat népszerűvé valaki, ha előbb meghódítja a világot.
Mégis, a legutóbbi időkig büszkén könyveltük el, hogy muzikálisabb nép vagyunk másoknál. Most
pedig csodálkozunk, hogy lehet az, hogy egy ilyen viszonylag jelentős zenei múlttal ma egyetlen nemzetközi sikert sem érünk el, miközben finn zenekarok hódítanak a világban, s a gyerekek egy isten háta mögül jött O-zone nevű banda dalát dúdolják (érdekességként a moldávok a Jingle bells
című karácsonyi dalocskából merítettek, míg a Rasmus In The Shadows című sikerén érződik a Nirvana hatása)
Rátérve e történeti kitekintő után a címben feltett kérdés megválaszolására (és nem mellékesen a bajok orvoslásának mikéntjére), először is le kell szögezni: illúzió, félrevezető – egyben a világ működésének nem értéséről tanúskodik – az a vélekedés, miszerint tehetségesebbek vagyunk másoknál, és sikereinket ennek köszönhetjük. Tehetségek, olyanok, akik képesek lennének számottevő eredményeket elérni tudományban, sportban, művészetben, stb., minden nép szülöttei között nagyjából azonos arányban vannak jelen. Hogy ki tudják-e bontakoztatni képességeiket, az a körülményektől, feltételektől függ. A rockzenében elért sikereinket kezdeti (minimális) helyzeti előnyünknek köszönhetjük. Ez az idők folyamán megszűnt, mert nem törődtünk megtartásával. Ha azt szeretnénk, hogy újra sikeres, színvonalas legyen a magyar zene, akkor jobb lehetőségeket kell biztosítanunk tehetségeinknek, mint amilyeneket mások tudnak sajátjaiknak. Bármilyen területen elérni kívánt eredménynek két feltétele van: megfelelő képzés az iskolában, illetve kedvező körülmények a tevékenység gyakorlásához az életben. Ha a magyar zene tartós és általános fellendülését szeretnénk, akkor a következő teendők szükségesek: az életben betöltött szerepével arányos helyet kell biztosítani a rockzenének az oktatásban, másrészt egyenrangúnak kell elismerni a művészetpolitikában, aminek a támogatások juttatásában is tükröződnie kell.
Ami az oktatást illeti, szerepe a magyar zene fejlődésében kettős. Egyfelől biztosítania kell, hogy legyenek tájékozott, széles látókörű alkotók, zenészek, akik képesek újat teremteni. Hál’ istennek a rockzene ma még termékeny műfaj, ami azt jelenti, hogy az alkotások a siker zálogai. (Bár egy befutott előadó sikerre vihet olyan dalt is, amit egy kezdő nem. Nekünk viszont nincsenek sztárjaink, csak jó szerzeményeinktől remélhetünk eredményt, előadóink kvalitásaitól nem. Hiába örülünk annak, hogy nálunk is tudnak világszínvonalúan énekelni, erre nagyon sokan képesek a világon.) Sikeres pedig a színvonalas, fülnek kedves és/vagy eredeti (vagy eredetinek hangzó) zeneszám lehet. Senki sem rángathatja elő a semmiből, mindenféle előzmény nélkül produktumát, hanem az általa hallott zenéket, dallamokat, az átélt élményeket, hatásokat alakítja, ötvözi, dolgozza fel új alkotásokká tudása, tehetsége szerint. (Minél több forrás táplálja, annál bővizűbb a folyó, annál gazdagabb az élővilága.) Forrásként pedig alapvetően azt lehet felhasználni, amit a rock eddig létrehozott. Ezidáig – köszönhetően a technika vívmányainak – a rockzene fejlődése hihetetlen intenzitással folyt. Körbeszáguldott a világon, kölcsönhatásba került szinte valamennyi népzenével. Nem valószínű, hogy valamelyik is stílusteremtő hatást gyakorolna rá (mint pl. a reggae), s bár néhány zeneszám sikerében továbbra is szerepe lehet egy erőteljesebb népzenei hatásnak (Shakira: Whenever, wherever), kicsi az esélye annak, hogy az a magyar lesz.
A fejlődés másik feltétele a tájékozott, széles látókörű, igényes fogyasztó, hallgató, aki külön tudja választani az értékest az értéktelentől. A leírtakból következik, hogy széleskörűen meg kell ismertetni a műfajt a gyerekekkel, lehetőleg minden fontos stílussal, irányzattal, minden jelentős alkotóval, zenésszel, minden nagyhatású szerzeménnyel. Ez az iskola feladata.
A művészetpolitika teendője a források, támogatások elosztása. Mindenki számára ismert, hogy ma a kultúrára, művészetekre kevesebb pénz jut a kelleténél, éppen ezért kellene ezt úgy csoportosítani, hogy a lehető legnagyobb hasznot hozza. Nem az óriási összegeket felemésztő presztizsberuházások (az új Nemzeti Hangversenyteremnek csak az orgonája 500 millió Ft-ba kerül) szolgálják a magyar zene fejlődését, hanem a tehetségek támogatása. A műfajok egyenrangúsága nem azt jelenti, hogy egyenlő mértékben kell részesedniük az adófizetők pénzéből, az elosztásnak arányosnak is kell lennie, mert az igényeknek is befolyásolniuk kell azt. Egy produkció színvonalát csak műfajon belül lehet minősíteni. Nyilvánvaló, hogy a változtatások teljes végrehajtásához idő kell, ezért is kell haladéktalanul elkezdenünk, ha eredményt akarunk látni belőlük. (Addig is lehetségesek olyan megoldások, amelyek javíthatnak a helyzeten. Jómagam az oktatási tárcának javasoltam ilyet: egy közalapítvány létrehozását, amelynek tevékenysége enyhíthetne a zeneoktatás bajain.)
Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem egy fontosabb területen teremtjük meg a fejlődés feltételeit?
Egyfelől azért, mert ehhez vannak meg az eszközeink, és a lehetőségünk is. Egy új szemléletű zeneoktatás kialakításában még mindig megelőzhetjük a világot, míg a tudomány, a technika szeletnyi területén sem juthatunk az élvonalba, annak magas beruházásigénye miatt (emellett minden ország erre a területre összpontosítja erőfeszítéseit). Lehet persze hivatkozni nagyszerű eredményeinkre, amelyeket az utóbbiak tekintetében elértünk, objektív szemlélőnek látnia kell, hogy ez csak egy csepp a tengerben. Amúgy pedig a művészetek nem elhanyagolható, s egyre bővülő szerepet töltenek be életünkben. A művészeti tevékenységek gyakorlása a legalkalmasabb módszer a gyerekek kreativitásának, gondolkodásának fejlesztésére. Az ilyen képességekkel felvértezett emberek az élet minden területén szükségesek és hasznosak. Máskülönben is óriási a gazdasági jelentőségük. Részük van az árucikkek döntő többségének megalkotásában, értékesítésében (formatervezés, csomagolás, reklám). Az emberek művészetek iránti igénye a technikai fejlődésnek is egyik motorja. Önmagukban is hatalmas értéket hoznak létre, amelynek nagysága vetekszik bármely iparág által megtermelt érték mennyiségével. Művészeink sikere nemcsak büszkeségünket, hanem pénztárcánkat is dagaszthatja. Az amerikai filmipar és zene nagyjai, az angol zene képviselői jelentős bevételt hoztak országaik számára – a sikeres rocksztárok (vagy akik belőlük gazdagodtak meg) alkotják ma Nagy-Britannia legvagyonosabbjainak zömét -, de ha jól emlékszem, az Abba-birodalom is Svédország harmadik legjobban prosperáló vállalkozása volt egy időben.
Utolsónak tartogattam legfontosabb érvemet: jogos igényük a gyerekeknek, hogy megismerjék azt, ami érdekli őket, jogos igényük a zenei pályát választóknak (akik nem kevesen vannak), hogy segítséget kapjanak álmaik megvalósításához akár iskolában, akár életben. Ezek teljesülése hozhat gyógyírt a magyar zene bajaira is.
Vendég 2005. 03. 17. 14:22
Idióta.
Vendég 2005. 03. 17. 12:03
A magyar zene többsége azért beteg, mert hasonlítani akar az amerikaira. csak nem naon sikerül neki:)
Maiden-lány 2005. 03. 17. 11:42
Raznoe, heh, igyexem távol tartani magam az ilyenektől:)
Szerintem a Depresszió igényes.
Little Rebel 2005. 03. 15. 16:51
Azér eléggé igényes,maradjunk ennyiben,ok?Nemhogy mondtál vmit csak a másik ember ízlését fikáztad.
Vendég 2005. 03. 15. 16:18
na a depresszió aztán kurvára igényes
Little Rebel 2005. 03. 15. 12:25
Jah,persze van e1-2 jó is de azt senki nem ismeri.Legalábbis kevesen.Szal,ha megkérnél az utcán egy embert ,hogy soroljon fel három magyar eggyüttest vagy énekest kb ezt mondaná:Romantic
V-tech
Gáspár Laci
És mér?Mert ezt hallja a rádióbvan és látja a tv-ben nonstop!Mer ezt szponzorálja mindenki!De ez nem csak a zenében van így.pl magyar foci...milyen szar mégis mennyit költenek rá.A többi sportág meg nem tud kibontakozni mert nincs rá pénze.Na mind1,ne térjünk el a témától...
Depi girl 2005. 03. 15. 12:02
Ugyan már, a magyarok között is van igényes zene, csak MEG KELL TALÁLNI! Mindenki sír, hogy régen milyen jó volt, most meg milyen szar! Ha nem lenne a lakosság 80%ának pocsék izlése, a zenei színvonal is más lenne. Aki moslékot csinál, azért csinálja, mert ezt veszik! Ez kell a polgárnak. Ezt hallja a rádióban, bemegy a fülébe, és a könyökén jön ki. Arra + se ideje, se energiája, hogy kisérletezzen, mit érdemes hallgatni.
Akinek nem tetszik, hallgasson mást! Van amit érdemes itthon is! Nekem hihettek, most jöttem egy DEPRESSZIÓ koncertről :)))
Vendég 2005. 03. 15. 10:59
"utálom amagyar zenéket"

pláne márc 15-én ilyet mondani! én is utállak téged!!!
Vendég 2005. 03. 15. 10:55
akkor a kurva anyád!
Vendég 2005. 03. 15. 10:41
utálom amagyar zenéket
raznoe 2005. 03. 14. 17:08
De te gondolom nem hallgatsz ilyeneket .
Akkor javítok tisztelet a kivételnek.
:)
Maiden-lány 2005. 03. 14. 17:04
Pontyosan, ezzel egyetértek.

Egyébként én 13 éves vagyok:PP :D
raznoe 2005. 03. 14. 16:58
Igen ez is így van. Amíg külföldről jönnek ezek a szaros szenny fiú bandák, a kigyúrt felsőtestükkel a zenéhez nem értve az éneklést megcsinálják sz.gépen (melódiát is talán az iskolában hallottak az is a csengő hangja volt), addíg a tini picsa fejűeknek ez lesz az etalon. (mert jól néznek meg első látásra beleszeretnek stb HÁNYÁS AZ EGÉSZ) És itt jön a képbe a magyar szenny akik úgy gondolják, -hogy ez mi is meg tudjuk csinálni (kell 5 fiú 5 fehér selyem ing, egy kitétel van gyerekes arca legyen) -ha az amerikaiknak sikerült és a sok tini picsafejű veszi a lemezeiket akkor miénket is fogják venni.
És elszomorító, hogy igazuk van mert tényleg veszik.
22-es csapdája az egyik nem léttezik a másik nélkül és ez fordítva is igaz.
Akik meg most kezdenek felnőni azok szintén ezt fogják hallgatni, mert nem akarnak kilógni a a többi tini picsafejű közül.
Maiden-lány 2005. 03. 14. 16:27
Persze azért a közönséget is lehet szekálni. Elfogadják azt az igénytelen, külsőségeke építő "zenét", amit a suttyó lemezcégek/producerek/menedzserek/mittoménkik az arcukba tömnek.
raznoe 2005. 03. 14. 16:24
"Tehát nem azért lesz egy zene frankó, mert sokan veszik a lemezeiket." Most innen megint ki lehet térni a sokat vitatott divatzenére csak most nem erről van szó, hanem a magyar zene iparról.
Igen az tény vannak olyan eggyüttesek akiket ismernek külföldön (Cotton Club Singer vagy Anima Sound System).
De miért is mert jó zenéjük van(amit külföldön is értékelnek) és jól csinálják amit csinálnak van stílusuk. Az animát pl. nem látni sokat (szinte alig) a médiában és mégis vitték valamire, miért mert tudják mit csinálnak. Ha összeraknak egy "fiú bandát" azok tudják mit csinálnak a lószart örülnek, hogy híresek. 1-2 hónap jön a másik "banda" és ez így megy tovább.
Ezen kellene változtatni.
Little Rebel 2005. 03. 14. 16:14
Persze, az hogy egy zene jó nem a médiától függ.Neked kell ,hogy tetszen.raznoe igazad van.a magyarokban van a hiba.vannak olyan magyar bandák akik külföldön lépnek fel.Itt is voltak már
Angus Young 2005. 03. 14. 16:13
Tehát nem azért lesz egy zene frankó, mert sokan veszik a lemezeiket.
Angus Young 2005. 03. 14. 16:13
Na például a Prosectura, 'Róra, az ismertebbek közül a FreshFabrik játszanak, és ismertek külföldön is.
Maiden-lány 2005. 03. 14. 16:12
Most hogy Dszonííí mondja, szerintem ez is egy szempont.
raznoe 2005. 03. 14. 16:11
Már vártam a kérdés. :) Csak ne felejtsd el, hogy az amerika zenéket nem csak amerikában veszik hanem pl. itthon is és a hazaikat csak itthon és itt a probléma, hogy a magyar "előadóművészek" nem törekszenek olyanra, hogy külföldön értékesítség a számaikat vagy igen tényleg próbálkoznak, de ilyan moslék stílussal nehezen.
Angus Young 2005. 03. 14. 16:11
Ha nem tetszik, nem hallgatod, ennyi. Sok olyan zene van, ami nem megy a médiában, mégis remek.
Little Rebel 2005. 03. 14. 16:10
Persze,de nem az ország lakosságának arányától függ csak nem?
Maiden-lány 2005. 03. 14. 16:08
Itt van Dzsoníííí:)

Meg kell hagyni, neki is igaza van:) Erre nem is gondolt senki, eheh.
Little Rebel 2005. 03. 14. 16:07
Azért ez nem kifogás.nem ezért szar.
Vendég 2005. 03. 14. 16:05
Akkor hasonlítsad össze légyszíves mennyien laknak itt, és mennyien Amerikában.

DzsoniRótten
Little Rebel 2005. 03. 14. 16:04
Ja,vérlázító
Maiden-lány 2005. 03. 14. 16:03
Hát...ez...nem semmi. Sekélyes, szar magyar zeneipar.
raznoe 2005. 03. 14. 16:00
Össze lehetne hasonlítani a külföldi és a hazai lemez eladási határokat, igy lehet mindenkinek platina meg arany lemezei.
Ha itthon is megemelnék a határokat akkor a hazai "előadóművészek" kaparhatnák a falat mert az fing, hogy soha a büdös életben nem érnék el, a nyakamat rá.

Hirtelen ezt találtam kb. 2 perc volt :) A külföldi listát sajnos nem leltem :(, de kiváncsi lennék rá.?

"Soha véget nem ér! címmel jelent meg az Ámokfutók legújabb lemeze 2003 április 28-án a DSH Records kiadásában.
A lemez már a megjelenés napján elérte az aranylemezhez szükséges 15 ezer eladott példányszámot."

A jelenlegi határok:

Aranylemez:
hazai kiadvány: 15 ezer db eladott hanghordozó
nemzetközikiadvány: 10 ezer db eladott hanghordozó
komolyzene, world music, jazz, maxi: 5 ezer db eladott hanghordozó

Platinalemez:
hazai kiadvány: 30 ezer db eladott hanghordozó
nemzetközikiadvány: 20 ezer db eladott hanghordozó
komolyzene, world music, jazz, maxi: 10 ezer db eladott hanghordozó

"Boltokba kerül az új album, a Master Of Puppets.
A Master Of Puppets csakhamar aranylemez lett, ami 500 ezer eladott hanghordozó után jár Amerikában."
Little Rebel 2005. 03. 14. 14:39
De ki képes ilyet hallgatni?!Hát nem épp az a baj,hogy a legtöbb fiatal divat ez meg az?!Akkor ki veszi meg Győzikét,Kozsót meg a társait akiknek semmi közük a divathoz??Komolyan Oláh Ibolya is platinalemezes,meg az a Gáspár Laci is.Mi folyik itt???
Max 2005. 03. 14. 10:44
Szerintem nem a zene a beteg, hanem a hallgatóság. Kozsó meg Gyözike megdöglene, ha nem lenne elég bunkó, aki megveszi az albumaikat.
Vendég 2005. 03. 13. 16:19
Nem nézel ki rosszul!
Vendég 2005. 03. 13. 11:41
tessék: http://pcdome.uw.hu/images/HTB.jpg
Vendég 2005. 03. 13. 11:35
Én is Pesten.A képemet azt csak jövőhéten tudom felrakni,mert most egy képem sincs magamról.Te is rakd fel a képed!
Vendég 2005. 03. 13. 11:15
öööö... 17 vagyok, egyébként rakd fel a képedet, azt majd eldöntjük. :-) hol is laksz? én pesten.
Vendég 2005. 03. 13. 11:11
Még jó hogy jól nézek ki!Hány éves vagy?Akkor mikor találkozunk?
Vendég 2005. 03. 13. 10:28
hát ha jól nézel ki, persze :)
Vendég 2005. 03. 12. 12:50
EZ JÓ VOLT GUEST!
Vendég 2005. 03. 12. 11:35
mert influenza-járvány van
Painkiller 2005. 03. 11. 16:54
szerintem semmi baj vele valaki ezt szereti valaki azt
Vendég 2005. 03. 11. 16:46
nem beteg!
2005. 03. 11. 16:45
Miért, beteg?
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
De.
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
De.
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
De.
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
nem
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
nem
Vendég 2005. 03. 11. 16:43
nem
Vendég 2005. 03. 11. 16:19
Megint Crazyboy, igaz?
Vendég 2005. 03. 11. 16:19
csak
Vendég 2005. 03. 11. 16:19
csak

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal