Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

The Exploited

létrehozva: 2005. 03. 20.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2005. 05. 17. 18:30
hát ez naon vicces volt hogy tőle ismerte meg a casualtiest azt megkérdezi hogy ismered-e:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


de attól még nem kellett volna elmennie
Vendég 2005. 05. 07. 0:14
Címem persze kimaradt.

zeusz kukac freemail pont hu
Vendég 2005. 05. 07. 0:13
Egy rakat kép található az Exploited koncertről. Igény szerint különböző méretekben előhívok.

http://sziget.mine.nu/zeusz/Pictures/Live/Barackca%20-%20The%20Exploited%20-%2020050426/index.html

Mindenkinek kellemes nézelődést.
Vendég 2005. 05. 07. 0:13
Egy rakat kép található az Exploited koncertről. Igény szerint különböző méretekben előhívok.

http://sziget.mine.nu/zeusz/Pictures/Live/Barackca%20-%20The%20Exploited%20-%2020050426/index.html

Mindenkinek kellemes nézelődést.
wh000 2005. 05. 04. 20:27
hát mégis igaz volt, de akkor ismét beírnám az aktuális kedvenceimet

Adicts
Blitz
Peter & The Test Tube Babies
Disorder
Insane
Drones
A. T. V.
Suburban Sluts
Outcasts
Vendég 2005. 05. 02. 15:30
ki volt tegnap ploiteden???
rohadt jó volt!!!
na csáá
Vendég 2005. 05. 01. 20:06
Akkor itt ket guest van a problemakat elkeruloen regisztralj be.... nem nagy dolog am...
Vendég 2005. 05. 01. 19:02
Itt ti most 2 emberről beszéltek, azt ugye tudjátok? Én vagyok az, aki az előbb beszélgetett Whooo-val.
Nos: Képzeld, kedves hozzászóló, ismerem azokat az együtteseket, amelyeket a kedvencemnek nevezek. Te viszont nem ismersz engem, mégis tök simán leszólsz, ami nem vall ésszerű gondolkodásra.
Tényleg van kábé 2-3 ( nem több, és ráadásul egyik sem a 2005-05-01, 13-18-31-kor felsorolt) olyan együttes, amit Whoo listájáról ismertem meg. És ez miért lenne bűn? Whooo tíz évvel idősebb nálam, sokkal régebb óta hallgat punk zenét, mint én, ebből kifolyólag több együttest is ismer nálam. Tényleg van pár banda, amiről először Whooo -tól hallottam, aztán utánajártam, meghallgattam, aztán ÉN eldöntöttem, hogy tetszik-e, vagy sem. De persze, én, mint földi halandó, mellettetek meg sem szólalhatok, elvégre ti úgy születtetek, hogy már vagy 200 trú punk bandát ismertetek. Bocs, hogy én itt rabolom a drága időtöket.
Ja és a Lecsa-PUNK meg a CPg szar? Ez a te szubjektív véleményed, tudod: Ízlések és pofonok. És én szeretem mind a kettőt, sőt, képzeld, még az Exploitedet is szeretem. Ó, most akkor én egy tahó Exploited-fan mocsok lennék? Megyek fürdeni..... = )

Én nem tudom, hogy lehet megnézni valakinek az IP-címét, és időm sincs nagyon ilyesmikre, de szerintem ti is csak tippeltek, hogy melyik hozzászólást írta ugyanaz a Guest, mivel én biztos, hogy nem anyáztam be Cethalnak, nem vádoltam Whooo-t hamis fotóval, nem pofátlankodtam be sehova, és nem kérdeztem olyat Whooo-tól, hogy ismeri-e ezt+ezt az együttest. Én tudom, melyik hozzászólás az enyém, ellentétben veletek, akik csak vádaskodtok össze-vissza, alaptalanul. Egyébként a 2005-05-01, 14-05-58-as hozzászólás sem én írtam.
Ha már beégés, akkor ez nem nekem beégés, hanem nektek, akik igazából nem is értetek az IP-címekhez.

Szerettem volna tisztázni a helyzetet, mert valószínűleg a közeljövőben hanyagolni fogom ezt a fórumot. Kösz, ha végigolvastátok.
Ennyi.
Vendég 2005. 05. 01. 17:08
HOOLIGANST!!!
wh000 2005. 05. 01. 15:55
"ja es senki nem mondta meg neked hogy a CPG meg a lecspank szar? mert rohadt nagy fos mind2..."

a magyar punk maga egy fos, eddig egy normális együttes sem volt. a kretens -t meg elbírtam hallgatni, ja meg a QSS-nak hihetetlen jó szövegei voltak. a szövegíró nagy arc lehet. csak kár hogy az egész zenéjük szar. ezért nem hallgatok magyar punkzenét már jóideje. ha a többi tényleg úgy van, akkor nagyon ciki kár hogy nincs időm figyelni a fórumot..
2005. 05. 01. 15:08
Nem hiszed el, pedig így lesz, háháh.
Vendég 2005. 05. 01. 14:05
szídd ki a zorrom,te tahó orgazma
2005. 05. 01. 13:54
Hú, ha ez tényleg így van, márpedig valószínű, nagy égés. De akkor ez a segg mondta cethalra is, hogy görcs. És ez pofátlankodott be Max és Thyrane topikba is. És simán mer ilyeneket mondogatni, közben fix IP címe van. Nem fél, hogy kiderítjük a telefonszámát, amire a vonal van fizetve, aztán a címét. Nevetséges. :)
Vendég 2005. 05. 01. 13:49
Mwahahahahahhahha whoo de naiv vagy istenem... ez a guest akivel az elobb beszelgettel ez pont az volt aki anno dicsert a fotod miatt illetve provokald hogy nem te vagy a kepen mert valaki felrakta egy amcsi tarhelyre... whaha
+ nem vetted eszre hogy ez nem is ismeri a zenekarokat amiket a kedvencenek nevez? Toled hallotta az osszeset, a te top 5-odbol valogatta az egeszet (es akkor meg megkerdezi hogy ismered e:DDDDDD). ja es senki nem mondta meg neked hogy a CPG meg a lecspank szar? mert rohadt nagy fos mind2... Ja h az ikszploited rajongok mind mocskok, igenytelen kis primko hulye az osszes.. mwhahha
Vendég 2005. 05. 01. 13:34
Ha jól tudom (láttam a fotód) neked is tarajad van. Vagy már nincs? = )
Jó, tényleg hasonlít a ploitedre, de jobb = )
És miért bizonyítota számodra a kedd, hogy Az exploited rajongók mind mocskok? Nem is voltál a koncerten. De gondolom a sörösdoboz-akcióról te is hallottál.
wh000 2005. 05. 01. 13:30
nem (illetve egy albumot max). exploited 2 . divatot akartak teremteni a hajukkal illetve totálisan a ploited vonalat vitték tovább a primitív szövegeikkel, de Huszár Krisztián ezt elmondta.

írj a NoMeansNo topikba
Vendég 2005. 05. 01. 13:28
G.B.H.-t, Vibratorst, NoMeansNo-t én is csípem, de van egy pár, amit nem is ismerek... majd bepótolom = )
Nekem is általában csak pillanatnyi kedvenceim vannak. Per pill Casualties. Szereted?
wh000 2005. 05. 01. 13:26
már leírtam soxor igaz csak pillanatnyi kedvencek voltak, najó az aktuális cuccok:

Stiff Little Fingers
Aganist Me!
NoMeansNo
Girls Aganist Boys
Circle Jerks
Damned
Insted
T. S. O. L.
Tsunami Bomb
End Zweck
X-Ray Spex
Error
Horrorpops
U. S. Bombs
I Aganist I
Konflikt
Daily Terror
Rezillos
G. B. H.
Vice Squad
Violators
Vibrators

ennyi egyelőre
Vendég 2005. 05. 01. 13:22
Írjak 100-as listát? = )
Te miket tartasz jó punk zenének? Kíváncs vagyok. Te már régóta punk vagy, érdekelne.
wh000 2005. 05. 01. 13:20
hát ez nem sok
Vendég 2005. 05. 01. 13:18
Casualties az egyik kedvencem. Továbbá: Lecsa-Punk, CPg, QSS, meg egy kis hardcore: Madball, Sick of it all, Agnostic Front, Minor Threat. Magyar kedvenc: CPg, külföldi: Casualties
wh000 2005. 05. 01. 13:16
milyen punk zenét? mert az exploited nem az :)
Vendég 2005. 05. 01. 13:15
Szerintem is csak az első albumuk jó, a metál meg tényleg nem jó, de én bírom ezt a régi Punk's not Dead-es ploited hangulatot, és semmi bajom az együttessel. Persze Wattie eléggé elszállt, de ez van. A régi ploited még mindig a szivem csücske = )
Ja és 14 vagyok, egy éve hallgatok punk zenét kábé.
wh000 2005. 05. 01. 13:13
"egy gyerek PunkPortálon sz szerint ugyanazt írta le az Exploited topicba, mint te most. Na például ez is furcsa."

csak bemásoltam az idézetét, egyetértek vele
wh000 2005. 05. 01. 13:12
jó volt kb az első lemezük, akkor ha nem tudnék angolul. másrészt a ploited sohasem tartozott a kedvenceim közé, a 96os ploited koncerten voltam még nagyon fiatalon. sajnos az a helyzet hogy amit most csinál wattie hogy lespannol az NF-fel , meg átmegy metálba kurvára nem tetszik. egyrészt azért írtam a ploitedre hogy jó, hogy tudjak valakivel vitatkozni erről. de egyébként fos. 13 évesen hallgattam kb
Vendég 2005. 05. 01. 13:11
egy gyerek PunkPortálon sz szerint ugyanazt írta le az Exploited topicba, mint te most. Na például ez is furcsa.
Vendég 2005. 05. 01. 13:06
wHooo, neked aztán gyorsan változik az ízlésed! Gratulálok, úgy egy hónapja még az volt a véleményed, hogy egy jó zenekar. Kicsit fura. Meg az is, hogy nem voltál kedden, de ennek ellenére írsz véleményt. Esetleg a mástól hallottak alapján nem írsz koncertbeszámolót?

Mondom, fura. Na mind1.
wh000 2005. 05. 01. 12:58
dehogy voltam utálom az exploitedet mint a szart...

"Punk's not dead, it just deserves to die when it becomes another stale cartoon. A close-minded, self-centered social club Ideas don't matter, it's who you know. If the music's gotten boring It's because of the people Who want everyone to sound the same. Who drive bright people out Of our so-called scene 'Til all that's left Is just a meaningless fad." - Dead Kennedys

"What sucked before, still sucks today
Pathetic losers, with nothing to say
Punk's dead, you're next..." - Slapshot
Vendég 2005. 04. 30. 12:04
Voltál koncerten? Milyen volt? Látom nem nyerte el a tetszésedet....
wh000 2005. 04. 29. 19:38
saz exploited és rajongói a punk történelem legnagyobb mocskai, ezt kedd bizonyította
Vendég 2005. 04. 22. 10:34
Exploited kedden!
Az április 26-án a Raktárházban (Bp. IX.ker. Gubacsi út 95.) 20:00-kor a Böiler zuglói street-r'n'r kezdi bemelegíteni a szürke keddi estén a szórakozni vágyó ifjúságot, őket 21:00-tól a Barackca fogja követni a már ismert és kevésbé ismert dalaikkal 45 percben. Végül a világ egyik leghíresebb és leghírhedtebb punk zenekara akik új stílust hoztak a punk színtérbe immár 25 évvel ezelőtt, de töretlenül gyártják az albumokat és turnézzák körbe az egész világot. Tehát 22:00 The Exploited több, mint egy órán át uralni fogják a színpadot és remélhetőleg sok dalt hallhatunk majd a legutóbbi "Fuck the System" című igen kemény hangzású albumról. Természetesen a régi slágereiket sem fogják elhanyagolni, amiket már 3 éve csak az otthoni lejátszókon élvezhetett a rajongótáboruk Magyarországon. Figyelem, a kapunyitás pontosan 19:00-kor lesz és mind a három fellépő pontosan a kiírtak szerint fog kezdeni! Aki később jön holmi utcai italozás miatt, az lemaradhat a kedvencéről! A koncertre még kaphatók a jegyek elővételben a következő időpontokig: NemArt shop (04.26. 17:00-ig), Wave (04.26. 16:00-ig), Headbanger (04.26. 16:00-ig), Shark (04.25. 18:00-ig), Szentes, Szeged (04.25-ig) postai úton már nem áll módunkban elküldeni, de névre szóló foglalást elfogadunk a következő telefonszámon: 06-30-9249-726.

http://barackca.hu/hopelessP/apr26.jpg
Vendég 2005. 04. 17. 10:04
Ok, így már rendben. Valamit tényleg félreértettem.


Szerinted melyek voltak a leginkább egyedi, eredeti, stílusteremtő zenekarok?
Vendég 2005. 04. 16. 22:47
Valamit félre értettél! Akor lesz valami igazán egyedi és eredeti amikor az szívből jön és nem szándékosan! Hanem csak egyszerűen ez árad ki abból a zenekarból! Sokan már úgy keresik a zenésztársakat egy egy banda megalapításához, hogy XY nevű zenekar stílusú zenekart akar létrehozni ez szerintem nem jó, mintahogy az sem amikor annyira görcsölnek egyesek, hogy mit találjanak ki arra, hogy egyediek legyenek! Az igazi stílus teremtő zenekarok nem kitalálták a sémát amit aztán tervszerűen lekövettek az egyediséghez, hanem csak egyszerűen azt adták elő ami belőlük jött. Láttam már sok zenekart beállni és utána a koncerten! Ég és föld! Sokan a koncerteken mutogatott ugrálásokat grimaszokat és egyéb performancet csak a koncerteken csinálják, mert nem ez jön belülről, hanem valami pluszt akarnak adni a közönségnek a zenéjük mellé amiről majd jobban megjegyzik őket!

Akik igazán eredeti zenekarok voltak azok nem tudták megállni soha, hogy egy tök üres teremben beálláskor is ne azt csinálják, mint amit a koncerten. Ugyan úgy beleélik magukat a számaikba!!! Az a valami, nem pedig a megtervezett egyediség!

Huszár Krisztián - http://www.barackca.hu
Vendég 2005. 04. 16. 22:14
Ne törekedjünk eredetiségre? Ezzel... hmmm... nem értek teljesen egyet. Szerintem egy zenekar törekedjen arra, hogy egyedivé tegyék a zenéjüket- persze nem mindenáron. Borzasztó, amikor az egyik zenekar lemásolja a másikat, még ha ezt be is vallja. Az Exploited-klón zenekarok is gyengék.
Vendég 2005. 04. 16. 22:07
Mégegy számomra fontos gondolat!!!

Srácok, ha valaki közületek zenekart szeretne csinálni, soha ne törekedjen arra, hogy egyedi legyen mert azok a próbálkozások mind csődbe mentek már. Az egyediség egy olyan dolog, hogy az emberből belülről jön! Nem szabad eröltetni, mert az rögtön meglátszik egy zenekaron. Főleg nem szabad túl sok feldolgozást játszani. Mi amikor elkezdtük csak annyit tudtunk, hogy akarunk zenélni annyi tudásunk nem volt, hogy feldolgozással próbálkozzunk tehát az maradt amit mi akkor ott megtudtunk alkotni. Viszont azzal mindig bajban vagyunk amikor megkérdezi valaki (néha külföldi újságírók) hogy mihez hasonlít a mi zenekarunk, melyik híres zenekarhoz. Mi és akikkel összefutottunk zenekarok még nem találtunk ilyet. Szerintetek van olyan zenekar akihez a mi zenénk hasonlít? (ez csak az én kíváncsiságom kérdése)

Huszár Krisztián - http://www.barackca.hu
Vendég 2005. 04. 16. 21:49
Ismét igazad van, végre egy ember, aki nem okoskodik, hanem pontosan tudja, miről beszél. Bár végülis ez alapkövetelmény egy olyan embertől, aki egy népszerű együttesben játszik, ami lelkesen segíti a magyar punk színteret.
Vendég 2005. 04. 16. 21:42
Nem a Crass már feloszlott és a maradványaiból alakult a CONFLICT akik most elösszőr a fennállásuk óta eljönnek Magyarországra is. (az egyik tagjuk magyar származású) Igen mi is néha elképedünk amikor egy egy kedvenc zenekarunkkal játszhatunk együtt. Azért mégis az a legmeglepőbb a számomra, amikor egy olyan zenekarral játszunk együtt akikről még soha nem hallottam és a színpadon egy olyan bandát látok akitől a lélegzetem is elál!

A véleményem az, hogy valóban használtak több metál elemet az Exploited-ék a Deat before Dishonour és a Beat the Bastard albumon, de a Fuck the System az egy egészen más! Ott nem igazán van gitárszóló, ott inkább csak a mélyebb és tömörebb zene miatt érezheti valaki metálosnak. Bár szerintem akkor már inkább közelebb van ott a hardcore-hoz. Én nekem a régebbi albumok nem nagyon tetszettek főleg mostanába vissza hallgatni. De ez az album megmutatta azt, hogy zenélni is tudnak!

Az egy hamis fotó a neten ők a skót nemzeti pártot támogatták főleg azért amiért már más szervezetet is támogattak, hogy kitudjanak állni a jogaikért mivel köztudott, hogy anglia elnyomja a brit szigeteken élő különböző népeket.

Amit nem lehet elvenni az Exploited-től az az, hogy stílus teremtő zenekar! Ők teremtették meg a mohikán frizurát a punk műfajon belül és azt a szókimondó nyers és abban az időben gyors dühös zene! Több ezer zenekar akart és akar a mai napig rájuk hasonlítani. Pl.: Antidote, Casualties, Total Chaos stb...

Huszár Krisztián - http://www.barackca.hu
Vendég 2005. 04. 16. 20:12
Nem. De ha valakinek mindenképpen hű de eredeti együttes kell, így is felfoghatja. Én pl nem eredetiség alapján hallgatom a bandákat, hanem hogy jó vagy sem.
Vendég 2005. 04. 16. 20:09
"Úgy is fel lehet fogni, hogy ilyen szart még senki sem csinált."

Gratulálok! Simple the best? Akkor gondolom te azokra az együttesekre buksz, amik minél szarabbak. Jólvan.
Vendég 2005. 04. 16. 20:07
Szerintem pont ilyenek miatt, hogy például az utóbbi albumaik metálosak, lesz erdeti a ploited.
Mint nagy zeneművészeket vagy utánozhatatlan költőket, úgy én sem tartom nagyra őket, de tény, hogy jó a zenekar. Annak egyébként, hogy igénytelen a zene+szöveg, semmi köze az eredetiséghez. Úgy is fel lehet fogni, hogy ilyen szart még senki sem csinált.


És pl a metálos hangzás: a ploited nem ma kezdte. Valszeg nem is holnap fogja befejezni. Na képzeld el, ha ezalatt végig ugyanazt nyomná....
Vendég 2005. 04. 16. 20:05
Wattie a brit nemzeti (szélsőjobbos) front tagjaival

http://www.libreopinion.com/members/decibelios/TheExploited-Haggis_Noruega.jpg

SZÁNALMAS!
Vendég 2005. 04. 16. 20:01
Az utóbbi albumaik pl metálosak. Ezért. Másrészt, mint mondtam a zenéjük nem túl egyedi, nem túl utánozhatatlan, a szövegeik meg primitívek. 2 perc alatt írok egy plöited sztereotípia lyric-ot.
Vendég 2005. 04. 16. 19:59
De arra nagyon kíváncs vagyok, kedves 17-51-13 Guest, hogy szerinted miért nem eredeti az Exploited.
Vendég 2005. 04. 16. 19:47
Krisztián: a Social Distortiont én is nagyon szeretem, kedvenc album tőlük a Mommys Little Monster. Meg a többi, amit írtál is jó, bár a Pennywiset nem tartom nagyra. Május 20-án az UK-beli Conflict fog játszani, ugye? És jön a Crass is? Arra befizetek. Egyébként olvastam, hogy mennyi jó bandával játszottatok már együtt, csak irigyelni tudlak titeket emmiatt.
Vendég 2005. 04. 16. 19:43
Szerintem a szövegeik tömören fejezik ki a punk lényegét. Lényegretörő. A zene meg igenis tetszetős. Ha hallgatom a zenét, figyelem a szöveget, akkor eljön az a punk-fíling.... nem tudom, ti hogy vagytok vele.... de szerintem a Ploited az a "tipikus punkbanda": csörömpölő zene, ronda szavak, lázító szövegek, stb.... Én nagyon bírom, órákig tudom hallgatni az albumaikat.

Nevetségesen hatna, ha ilyen szövegekhez művészien zenélnének, vagy ha ilyen zenéhez költőibb szövegeket írnának, ha meg mind a kettő (zene+ szöveg) művészi/költői lenne, akkor az már nem a Ploited lenne.
Az egész banda úgy jó, ahogy van.
Vendég 2005. 04. 16. 19:41
Nos akit érdekel, hogy miért is íródott a CRASS "punk is dead" szövege az megkérdezheti az egyik Crass tagtól május 20-án a CONFLICT koncerten.

Inkább azokat a zenekarokat sorolnám fel amik nekem sokat jelentenek: Millions of Dead Cops, Harum Scarum, Juggling Jugulars, Molotov Cocktail, Berunier Noir, Haine Brigade, Propagandhi, Ratos de Porao, Resist, Breznev, Los Crudos, Social Distortion, Headless Horsement, Ingegno, Youth of Today, Union-13, Sin Dios, The Phantom Limbs, Pennywise, NOFX, Cop on Fire, Rise Against és még legalább 50 zenekar!

Egyszerűen hihetetlen, hogy egy évben rengeteg zenekarral játszunk együtt és azoknak legalább a fele nagyon jó zenét játszik tényleg értelemes szöveggel. Egyébként minden olyan szöveg ami már arra késztet, hogy átgondold, hogy tényleg úgy van-e ahogy azt megénekelték már jónak mondható, még akkor is ha esetleg nincs igazuk, mert elérik a céljukat és gondolkozásra késztetnek. Így tudsz gondolkozni és értékelni, tehát foglalkozol azzal is ami a zene mögött van.

hallgassatok sok zenét és gondolkozzatok sokat azon, hogy hogyan lehetne javítani ésszerűen az élet minőségén, úgy hogy azzal másnak ne ártsatok!

Huszár Krisztián - http://barackca.hu
Vendég 2005. 04. 16. 19:05
Szerintem a szövegeiknek nincs mondanivalójuk, a zene meg nem tetszetős. Akkor miért íródott?
Vendég 2005. 04. 16. 18:57
Ja és szerinted miért nem eredeti az Exploited?
Vendég 2005. 04. 16. 18:55
Rosszul tudod, nem az Exploited miatt íródott.
Vendég 2005. 04. 16. 17:51
Huszár Krisztiánnak igaza van, az alattam szóló Guest meg egy idióta. Az Exploitedet egyáltalán nem eredeti. Mellesleg ha jól tudom, a Crass nevű együttes Punk Is Dead című száma pont az ikszploited miatt íródott.
Vendég 2005. 04. 16. 16:40
H. Krisztián! Egyetértek azzal, amit leírtál, de kíváncsi lennék, hogy te miket tartasz a punk zene gondolkodóbbik részének? Melyik bandát például?
Aki meg szidja a Ploitedet, szerintem azt se tudja, hogy mit beszél.
( De a legviccesebb, amikor egy tarajos ember mondja, hogy szar a Ploited. )


Az Exploited évtizedek óta az egyik legeredetibb punkbanda, efelől nincs kétség!
Vendég 2005. 04. 16. 10:34
Igazad van, mást nem tudok mondani.
Vendég 2005. 04. 16. 10:25
Szerintem az a srác aki itt próbálja ezt az egészett szétválasztani divat és nem divat punk-nak azt sem tudja mit beszél. Mivel amiket felsorolt zenekarok: Aganist Me!, GBH, Casualties, Vágtázó Halottkémek, Chocking Victim, Death By Stereo, Rollins Band, MxPx, Death From Above 1979, Terror, Dropkick Murphys, stb...

mindegyik több százezer lemezt, de néhány több milliót adott el ezek közül. Ami szintén érdekes, hogy az ő kedvenc bandáinak egy része szintén felnéz a szóban forgó "divat" Exploitedre hiszen vagy lemásolták a stílusát vagy játszottak a tribute albumon, vagy csak egyszerűen interjúkban említették meg mint egy olyan zenekart akik hatással voltak rájuk is. (Casualites, GBH, Death by Stereo, Rollins, Dropkick Murphys)
Teljesen fölösleges ilyen hülyeségen törni az embereknek az agyát. Az tény, hogy valamiért Mo-n korábban kezdenek ismerkedni a fiatalok a punk zenével (12-14 évesen) az is tény hogy ezeknek a srácoknak a többsége még csak keresi önmagát azt a stílust ami a legjobban kifejezi amit érez az életében, majd lehet, hogy néhány évvel később más zene iránt érdeklődnek. Ez miért lenne baj? Hiszen senki sem születik úgy, hogy tudja mit fog tenni a következő 80 év alatt. Nyugat-európában főleg a punk műfajnak a gondolkodóbbik részével foglalkoznak az emberek és ők általában már csak 18-25 éves koruk idején ismerkedtek meg ezzel a műfajjal sőt a legtöbbjük valamilyen politikai szervezet aktivistájaként (környezetvédők, állatvédők, emborjogi stb...) szembesül azzal, hogy ez az egyetlen olyan műfaj ami a szövegeiben is kifejezi igazán azt amit gondol. A legfontosabb, hogy mindenki találja meg a hozzá legközelebb álló gondolatokat képviselő zenekarokat és akkor magában is megtalálhatja az egyensúlyt. Akkor talán észre veszi, hogy fontosabb dolgok vannak annál az életben minthogy kritizálja mások életét és az ő általuk képviselt dolgokat.
Huszár Krisztián - http://www.barackca.hu
Bianka 2005. 04. 14. 14:22
Egyetértek az előttem szóló guesttal!!De ezt magyarázhatod akárkinek úgysem fogják fel...
Vendég 2005. 04. 12. 20:42
Mármint látszik.
Vendég 2005. 04. 12. 20:23
Ja én is pont ezt mondtam, csak úgy látszi, nem vettétek. Persze ti attól vagytok punkok, hogy ismeretlen együtteseket hallgattok, amik különben általában a Ploited nyomába sem érnek (nem mindig).
Az Exploited egy abszolút eredeti zenekar, és sosem adták el magukat, pedig ők sem most kezdték a pályát.
Ti meg csak azért fikázzátok, mert sokan szeretik őket.
Mert ugyebár az az igazi punkbanda, amelyik egy poros klubban 10 embernek énekel a rendszer szarságairól. Közben a Ploited meg stadionokat tölt meg, és pont a sok Ploited-pólós ember, meg a sok egyéb miatt az ő zenéjük eljut azokhoz, akikről szól (akár az adott rendszer vezetőihez).
A szövegek meg nem buták és színvonaltalanok, hanem lényegretörőek. Óriási különbség.
Vendég 2005. 04. 12. 19:44
Hallod okosgyerek egy zkart hány embernek kell ismerni h már divat legyen, mert akkor majd minden zkarnál megnézem hányan ismerik nehogy vlenül divat legyek - Kálmán
Vendég 2005. 04. 12. 19:33
Ti divatok vagytok és szánalmasok pont
Vendég 2005. 04. 12. 19:29
de hülye vagy. attol leszel punk mert olyan zenét hallgatsz amit más nem ismer? szánalmasan hülye vagy
Vendég 2005. 04. 12. 19:06
Mert olyan zenét hallgatok amit hírből sem ismertek.
Vendég 2005. 04. 12. 19:03
Annyira szeretitek ezt a divatpunkozást, akkor mondd már el te mért hiszed magad "igazi" punknak?
Vendég 2005. 04. 12. 19:02
Street punkok nem punkok ők ilyen divat utcagyerekek és ők tényleg megérdemlik!
Vendég 2005. 04. 12. 19:00
Orga te nem a kukákat rugdosod hanem a haverjaiddal a punkokat veritek? hmm... gratulálok. amugy a pistolsnak anno az volt a lényege h az amatörizmussal probáltak lázadni a kultura, a közizlés ellen. - Kálmán
Vendég 2005. 04. 12. 18:57
De zene. A legjobb zene.
Vendég 2005. 04. 12. 18:57
guest te meg nem vagy ember, csak egy csótány
Vendég 2005. 04. 12. 18:55
mi a f.szt akartok az igenytelen punk zenevel................nem is zene.............
Woow 2005. 04. 12. 14:45
oRgaSmaDdiCT!Mi bajod van biankával?
kIcsit iq light de akkoris!!
2005. 04. 12. 14:34
Szerintem azt, hogy apád anno fajtalankodott veled, azt nem itt kéne kiélni, kislány. Vegyél vissza az arcodból, pár napja vagy itt, de már jár a pofád. Sűrgősen álljál le, te újonc.
Bianka 2005. 04. 12. 14:31
jah hát ez ne volt vmi túl értelmes orgamicsoda!!
Egyébként meg le tom írni neved csak nincs hozzá kedvem h ilyen "GYÖKEREK" nevét írogassam:)bocsi
Max 2005. 04. 12. 14:24
Ez mind azért volt, mert állandóan be voltak szívva, egyszer néztem valami archív interjút, hát még beszélni se tudott az a szerncsétlen, annyira agyhalott volt már.
2005. 04. 12. 14:22
Te szerencsétlen, még a nevemet sem tudod leírni. Miért szar a sexpistols? Azért, mert nem tudtak zenélni. Szid Vísüz nem tudott elpengetni egy számot normálisan. Kb 1 kivételével az összes számuk szar. Látom érvelni nem tudsz.
Bianka 2005. 04. 12. 13:51
Hát nem tom h mit mondjak ennyi hülyeség láttán amket ez az orga micsoda összehordott...
+az a kedves guest a nagyon menő szövegével h "kb 12évesen hallgattam ilyeneket" inkább ez mndható szánalamasnak de mindegy már nem ba.szom fel az agyam ilyen bu.ziságokon !!!!!!
Kíváncsi vok rájuk h ők mit hallgatnak+hga vki ad egy értelmes választ arra h a sex pistols miért szar +szánalmas akkor elfogadom.....hajrá guest +orga fa...om tudja mi írjatok!!!!!
na hello
2005. 04. 11. 20:47
Te gyökér! Pont te vagy a szánalmas. Ismersz 2 divatbandát, és már punknak mondod magad. És mit teszel te szerencsétlen az eszméérrt? Mi az eszme, a szabadság? Ez derék. És mit csinálsz ez érdekében? Rúgdalod a kukákat? Téged kéne megrúgdalni, mert hiányos nevelést kaptál. A streetpunkok 100%-a divat, azok is jó sokat tesznek az eszméért, egész nap szipuznak, egyszer 3 haverom poénból összevert párat.
Vendég 2005. 04. 11. 20:43
Totál nem az a "nagyobb" punk, aki több zenekart ismer, ez oltári hülyeség. Nem az teszi a punkot, aki punk zenét hallgat. Persze azok a "kultúrpunkok", akik itt mindenféle általuk nem divatnak titulált együttesek emlegetésével teszik a szépet, hogy ők milyen kemények... közben szart se teszel az eszmédért, a szabadságodért -már ha punk vagy- , csak egész nap a neten bóklászol a bandák után, hogy még "nagyobb" punk legyél. Könnyen lehet, hogy a Ploitedet hallgató streetpunk nagyobb punk, mint te, közben meg lenézed őt.

A Ploited meg nem divatzenekar, csak vannak divatrajongóik, ez tény. Nem feltétlenül 13 évesek, sőt... leginkább nem a 13 évesek.

A legmegfelelőbb jelző rátok meg a "kultúrpunkok", ami néha komolyan szánalom. Olvassál punk könyvet, nézzél punk filmet, hallgassál punk zenét, szánalom....
Vendég 2005. 04. 11. 19:07
LÁtszik hogy divat vag, a picsa a magyar punk szintér legrosszabb zenekara, ht meg a pennywise meg a sex pistols... áhhh... kb 12 évesen hallgattam ilyen zenét.
Vendég 2005. 04. 11. 18:42
Egyetértek Biankával, sztem is elég szánalmas, ahogy igy divatozol mindenkit meg jáccol itt az "igazi punkot". Amugy nem tom h pl aki Casualtiest hallgat mért lenne "nagyobb" punk annál aki ploitedet. A vhk-rol meg inkább nem mondok véleményt.
De hogy sziccsam a vitát és legyen mit fikáznod én is leirom pár kedvenc 1üttesem: Ploited, barackca,pistols,nofx,lagwagon,pennywise,semmi komoly,ht,the snobs,nesze,picsa,bad religion. Kb ezek
Bianka 2005. 04. 11. 15:45
De nem, guest lehet hogy én sem ismerek annyi együttest mint te ami nem divatzene de miért állítod hogy divat vagyok?Azt sem tudod hogy miket szoktam hallgatni!!!Annyira utálom ha vki nek ilyen hülye előítéletei vannak!!!!
Vendég 2005. 04. 11. 15:35
Mert te is divatember vagy. De én hozzálátok:

Aganist Me!, GBH, Casualties, Vágtázó Halottkémek, Chocking Victim, Death By Stereo, Rollins Band, MxPx, Death From Above 1979, Terror, Dropkick Murphys, stb...
Vendég 2005. 04. 11. 15:35
Azért tucc csak annyit felsorolni mert a többit te se ismered:)
Bianka 2005. 04. 11. 15:22
és szerinted van olyan??????
Komolyan mondom alig tok vagy 8-9zenekart felsorolni amikről a kis14évesek nem hallottak még!!!
Vendég 2005. 04. 11. 15:15
Egyáltalán nem minden, amiről a kis 14 évesek nem hallottak az nem. De a Barackca sajnos igen. A Ploitedről ne is beszéljünk
Bianka 2005. 04. 11. 15:03
Helloka!!!
Nem tudom hogy az a guest aki azt mondta h a Baracka Alvin színvonalú az hallott e már Baracka+Alvin számokat csak mert ha igen akkor valami nagy baj van ott bent!!meg amúgyis mi az hogy a baracka ba..ta el a magyar punk színterét a hülye szövegeivel??????????lehet hogy ehhez csak én vagyok túl szőke de nem értem mire mondja ezt bárki is mert szerintem jók a szövegeik és nem értem mit akar ezzel mondani a kedves,mélyentisztelt GUEST????!!!
Arról meg hogy az underground körökben divatnak számítanak,csak annyit hogy ha azt vesszük manapság már minden agyoncsépelt és divat lesz!!!!!!
Na csáááááááá
Vendég 2005. 04. 11. 14:17
Ha nem tévedek, Te is a Barackcában játszol. Az Exploiteddel az a baj, hogy, sablonos, a szövegeik unalomig ismételtek, szarok, a legutóbbi albumaik metálosak, és pont a Fuck The System a ploited legszarabb albuma. A zenéteket sem a szövegeiteket nem szeretem, ámbár szép, amit a magyar punk színterért tesztek (szervezés, stb). Azért ha lehet ilyet mondani, szerintem underground körökben elég divatnak számítotok (na nem annyira, mint a ploited), sokaknak gondolom ez nem tetszik. Megmondanád, miről szól a ploitedtől a Beat The Bastards szám?
Vendég 2005. 04. 11. 9:51
na de srácok szerintem fölösleges mások izlését szarnak mondani! Az egyik szereti a másik nem. Ez van!
Bár örülnék neki ha végre valaki kifejtené nekem, hogy mit ért az alatt, hogy a Barackca b...ta el a punk szinteret a szövegével? Melyik szöveggel mikor és hogyan? az egyik hozzászólónak igaza van mi is benne vagyunk a szervezésben és ezért természetes, hogy fellépünk. szerintem csak az van olyan nagyon rossz véleménnyel az Exploitedről aki nem ismeri a munkásságát és főleg nem ismeri a legutolsó albumukat "Fuck the system". Mivel az zeneileg nagyon ott van, mindegyik tag jól tud már játszani a hangszerein. Bár nem tudom mióta olyan nagy követelmény, hogy a punk zenekar húde vérprofi zenészekből álljon. A szövegeik pedig igen egyszerűen vannak megfogalmazva, mivel elegük volt abból, hogy sok zenekar költöi nyelven fogalmazza meg amit mondani szeretne végül alig akad egy két ember aki megérti azokat a szövegeket sőt jónéhányan félreértik és belemagyaráznak mást.
Szerintem mi is igen sokat fejlődtünk az elmúlt 12 év alatt és mégha nem is szeretik a zenénket egyesek mert csak az első 1-2 albumunkat hallgatták ajánlom, hogy hallgasson bele az új számainkba! Hamarosan fennt lesz a teljes album a neten. szerintem igen sok változást fog hallani.
Ha valaki szeretné velem megvitatni amikről itt só esett: Huszár Krisztián -
írjatok bátran!
üdv
Vendég 2005. 04. 09. 11:54
Ez igaz de a barackca az szar és nincs köze a punkhoz ilyen politikai zenekar
Vendég 2005. 04. 09. 11:45
Na a hozzászolásod elárulja az értelmi szinvonalad. amugy nem vok divatpunk és 4 éve szeretem a barackcat(most 17 vagyok). Apámnak meg semmi köze a témához ugyhogy hanyagoljuk szerintem.
Vendég 2005. 04. 08. 14:36
Kálmán, te aztán vágod a témát, te két hete punk kis divatgyökér? Az a baj, hogy apád baszott el téged!
Vendég 2005. 04. 08. 11:00
Szerintem nekünk nem egyezik a punkrol alkotott fogalmunk, sztem a barackca jo zeneileg meg szövegileg is, nem baszott az el semmijen szinteret. Kálmán
Vendég 2005. 04. 05. 20:48
De az ének egyszerűen ELVISELHETETLEN a Barackcában! Nekem ez elég, hogy ne hallgassam! Ha van jobb, minek hallgassam ezt a nyüszítést?!
Vendég 2005. 04. 05. 17:33
kálmán aki többé nem mászkálmán. egyébként a barackca b*szta el anno a magyar punk színteret a hülye szövegeivel....
Vendég 2005. 04. 05. 17:32
Hogy mondhatod hogy a barackca alvin szinvonal??? mind zeneileg mind szövegileg teljesen más és ha vki képviseli a punkot akkor az pont a barackca, az alvin meg egy szar pénzéhes divatzkar. Ja és a böiler is nagyon jo és a koncert is jo lesz, meg is van a jegy és aki tudjon az jöjjön!!! - Kálmán
Vendég 2005. 03. 23. 21:06
Nagyon biztatóak az előjelek a koncertre... még meggondolom, hogy megyek-e...
wh000 2005. 03. 23. 21:04
úgy bazki hogy a barackcáék szervezik a bulit

egyébként a böiler is fos
Vendég 2005. 03. 23. 21:03
Egyébként a Böiler milyen? Nem nagyon ismerem.
Vendég 2005. 03. 23. 21:02
A Barackca kábé Alvin És A Mókusok színvonal. Hogy lehet egy ilyet Exploited elé betenni?!
Vendég 2005. 03. 23. 20:52
meg a böiler. szerintem az egész barackca úgy fos ahogy van :)
Vendég 2005. 03. 23. 20:46
Barackca lesz egyébként az egyik előzenekar. Szerintem az ének hótgyenge benne.
Vendég 2005. 03. 23. 20:43
De viszont van aki bánt. Azért 14 évesen, 165 centis magasságommal én sem megyek Exploited-koncerten első sorba pogózni. : )
wh000 2005. 03. 23. 20:41
nem tudom, viszont ez a guest többes számban beszélt ám nem értem miért, mikor nem ismerem

egyébként lányokat én sem bántok, bár ez gondolom triviális
Vendég 2005. 03. 23. 20:38
Szerintem nem arra gondolt, hogy te 14 évesekkel kezdesz. Na most ezt nem értem... mi van?

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal