Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Queen

létrehozva: 2005. 04. 28.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2005. 12. 03. 1:47
nincs rólatok véleményem, az a hátamon van tetoválás formájában már 4 éve...
Max 2005. 06. 08. 9:39
Igazán akkor értékelném a koncertezési ambícióikat, ha nem hiányozna a fél banda. Így viszont ordít, hogy pénz-orientált a megnyilvánulásuk.
VeGa 2005. 06. 07. 21:08
Nem hiszem hogy ezt mondanád, ha lettél volna koncerten.
KuLaKlIkK 2005. 06. 07. 16:03
én nem szeretem a queen-t de nem is hallgattam még úgy igazából, mert túl régi zenekar már
de ugyanúgy mint a többi zenekart becsben tartom őket is
VeGa 2005. 06. 06. 22:18
ezt nem hiszem el. Egy ekkora klasszikust így elfelejteni... kihal a topik, pedig mekkora téma...
Vendég 2005. 05. 05. 14:12
A küzdőtéren voltam a kifutó végénél. Brian kb. 5 m-re ült tőlem, csak néztem, mint egy kiskölök. Meg az a gitárszóló! Életem legnagyobb koncertje volt!
Ligeia 2005. 04. 30. 11:08
Jajjjj, VeGa... Borsodzott a hatam, mikor elolvastam amit irtal... Basszus, de ott lettem volna!
VeGa 2005. 04. 30. 0:06
Jesszus, mennyit írtam... De még ez is kevés. Életre szóló élmény volt, na. Egyedül azt sajnálom, hogy nem a küzdőtéren voltam, hanem fönn.
VeGa 2005. 04. 30. 0:05
Hol is kezdjem... Az első, ami elbűvölt, az a klasszikus Queen-vokál volt... Ahogy az énekes, a dobos, és a gitáros egyszerre nyomják a refrént... Nincs arra szó, hogy az élőben milyen. Akármelyikük elmehetne frontembernek egy bandában. Pl ahogy a (egyébként elég zúzós) Hammer to fall-t játszották, hát az... Brian May kiült középre, elkezte nagyon lágy hangon énekel(get)ni, hasonlóan lágy pengetést nyomva hozzá (mindezt szólóban). Aztán mikor jött a refrén, felpattant, kirúgta maga alól a széket, bekapcsolódott a banda, és végigzúzták a számot. Aztán ott volt a Bohemian Rhapsody... Azt nyilván ők is tudták, hogy azt vagy Mercury énekli, vagy senki. Playbackről ment szinte az egész szám, közben a kivetítőn ment a klipje. Aztán a végén a kórusra bejött a banda. Elegáns megoldás. Nagy poén volt, hogy az Alright now-t is lenyomták a Free-től (az új énekes régi bandája) Meg ott voltak azok a hosszú, önálló szólók... Annyi biztos elmondható, hogy egy igazi "klasszikus" rockkoncert volt, luxuskivitelben. A Deep Purple elmehet naaagyon messzire.
Vendég 2005. 04. 29. 23:07
hogy kell kilépni
Vendég 2005. 04. 29. 23:06
sziasztok
Ihsan 2005. 04. 28. 9:11
Meselj!
VeGa 2005. 04. 28. 0:46
Vélemények? Én voltam a koncertjükön néhány napja, azt kell mondjam, zseniális (persze nem volt olyan Rodgersszel, mint Mercuryval lett volna..). Idáig nem is tudtam, hogy ennyire szeretem a Queen-t :))

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal