Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Hírek

Daczi Zsolt: Rocksegély a gitárosnak

létrehozva: 2005. 05. 03.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2009. 04. 04. 12:00
NEWS : A REQUIEM c. MYSPACE DAL.

A REQUIEM c. MYSPACE DAL.



Kerestem e csodálatos dallamhoz olyan énekeseket,akik vagy Zsolti barátai voltak vagy ismerték.Még a dalban való szereplésről is lemondtam volna a \"nagy nevek illetve hírességek\" kedvéért de azok még így sem vállalták a nemes cél érdekében a szereplést.
Az emlékdal ötletem bőven megelőzte más ötletét,ezért csinálták oly\' hirtelen \"a NAGYOK\" a \"JÓ utat barátom\" c. dalt ami sokkal inkább arról szólt hogy kik szerepeltek benne,később meg az After Rain is csinált egyet..
Az emberek/rajongók szépen el is felejtették mindkettőt.

Sajnos,mindössze 2 ember vállalta a dalunkban a közreműködést.
Az After Rain kiváló énekesnője valamint az ex Omen énekes,Gubás Tibi.
Így azután inkább egyedül csináltam meg,hiszen többen azt hitték (és jelezték is felém) hogy a \"nagy\" neveket akarom felhasználni a dal sikeréhez.
Micsoda marhaság!
Bár mondjuk nem is vártam más reakciót,tisztában vagyok a hazai zenészszakma féltékenységi rohamairól illetve rosszindulataival ami a pozícióféltés okán alakult ki.
Az USA-ban már hallhatták a dalt az emberek hiszen az egyik Internetes híres rádióadó a MAXIMUM THRESHOLD RADIO SHOW már lejátszotta párszor és igen-igen jó a visszhang.







Idehaza eddig két webzine betette a videót a híreibe eddig (Rockgyémántok és a Viharock),egy meg (akinek az ellenséges hangulatkeltés még mindig fontosabb mint odaállni egy nemes cél érdekében,HARD ROCK MAGAZIN) válaszra sem méltatott!Bizony,ez az ami számomra felfoghatatlan.
A P-Mobil együttesből Schuster Lóránt mindenesetre azt írta,hogy beteszi az Örökmozgó TV-be a videót.
A dal szerintem (is) kiváló.
Rájöttem, nincs szükségem a \"NEVEKRE\".
Mindemellett elképesztő/elgondolkodtató és emellett rettenetesen (megvetendően) szomorú hogy a mi hazánkban még mindig ott tartunk hogy a \"NAGY\" nevek képtelenek lejönni az amatőr szintre még egy jó dolog érdekéért sem.Ebben a projektben tényleg nincs pénz csak VALÓDI ÉRZÉSEK!
Mi,a dal szerzői finanszíroztunk mindent,pedig Norvégia,USA és Magyarország távol van egymástól...de megoldottuk.
Tényleg mindenkit megkérdeztem.
Volt olyan NAGGGGYON HÍRES ÉNEKES (Paksi Endre-OSSIAN),aki azt válaszolta a \"NEM\" mellé hogy ő már csinált ugyanilyen dalt évekkel ezelőtt. (!?!?!)
Hol hallható ilyen dallam az illetőtől,azt nem tudom.Nem is tudna így énekelni és az életben nem csinált még ilyen fülbemászó dallamot de ez csak az én szubjektív véleményem.
Kalapács József:válaszra sem méltatott.
Rudán Joe:neki az volt fontos hogy kik énekelnének még,és majd meglátja.
Wendigo:hú...valahol leragadt Ő is...persze-persze megértem én Őt is.
Az egyetlen ember aki egyenesen nemet mondott és hozzáfűzte hogy azért mert Ő már megcsinálta a Jó utat barátomat,az Molics Zsolt volt.
Sajnáltam hogy így alakult és azóta sem értem,miért csak egy emlékdal lehet?
Daczi Zsolt 1000 emlékdalt megérdemel és tök mindegy ki csinálja szerintem,csak szívből jöjjön őszintén!


Az akusztikus verzió egyébként már készen van.
Többen érdeklődtek \"jó indulattal\",hogy hol vannak a \"Halfordi\" sikolyok?
Nos,ennek a dalnak azt gondolom semmi köze Halfordhoz vagy a Judas Priest-hez.
A Myspace nép véleménye \"worldaround\" jó.
Akivel a dal zenéjét csináltuk az nem más mint Stephen Carlson Norvégiában zenélő igen ismert és elismert svéd gitáros akinek kedvence a Daczi féle gitárjáték,merthogy Zsoltit határainkon túl is elismerték és emlékét talán mondhatnám jobban megőrzik kül- mint belhonban.Sajnos.
Amikor pedig Zsolt életének legutolsó zenekarának honlapjára feltettem a linket,elmebeteg módon néhány szóváltás után \"b.. li... kis kö... zs...\" lettem.
Magyarországon így lehet eljutni egy emlékdal elkészítésétől a lez.....ig.
Mi van a \"magyarságtudatommal\"?Fogalmam sincs ezek után de már nem is érdekel
Na,de folytatom,szóval Stephen szólóiban felfedeztem egyfajta \"DACZI-FEELINGET\".Mintha Zsolt játszana...ezért csináltam vele a dalt,mert érezte.
http://www.myspace.com/stephengcarlson

Semmi más nem történt különben,mint megkértem segítsen csinálni egy feelinges dalt,hiszen itthon velem senki nem akart dalt csinálni noha dallamban/tercben elismerten jó vagyok.
Sávonként átküldte a dallam ötletemre azt a zenét amit hallhattok és amit később a Gyöngyvér zenekar fiatal tagja Mazán Attila barátom összerakott.
Amikor kész volt a zene,az amerikai Karin Dahlstrom meg írt rá egy kiváló szöveget.
Kb.ennyi
A Myspacen még így senki nem csinált dalt előttünk.
Az emlékdal itt meghallgatható jó minőségben.
http://www.youtube.com/watch?v=9gGskwSU6a0
Vendég 2007. 12. 28. 12:32
Nagyon jó gitáros volt...
Nyugodjon békében... :(
Vendég 2007. 08. 07. 15:57
:((
Vendég 2007. 08. 07. 14:12
Nyugodjon békében :(
Vendég 2007. 08. 07. 10:42
RIP Daczi Zsolt
Vendég 2007. 08. 06. 21:32
Nyugodj békében Zsoli
Lee 2007. 03. 09. 22:36
Nekem is ugyanaz a kérésem,mint a Lacának.A Bikini-Ki visz majd haza? című szám kellene,légyszi segítsetek!!!
Darkmaster 2007. 01. 01. 20:33
van valamilyen letöltő progid?
Darkmaster 2007. 01. 01. 20:32
skacok kéne néhány szám a bikini,omega,meg a kerozintól!!! Létszi keressetek!!4 Köcc
2006. 08. 04. 14:49
kuss
Laca 2006. 08. 03. 23:14
kellene nekem a Bikini-Ki visz majd haza? c szám.honnan tudnám letölteni ingyen?
Vendég 2006. 02. 24. 6:04
afsfas
Vendég 2006. 01. 13. 11:22
Bikini Cd-ét keresek Segitsen Valaki !

A Szabadság vándorai Cd kellene nagyon gyorsan

Köszi!
Vendég 2005. 11. 27. 18:29
király
Vendég 2005. 11. 14. 10:03
nem kéne geczizni, fogadnék, hogy nem is ismered Nekem ő a példaképem!!
Vendég 2005. 11. 09. 17:31
nem azé
de sztem eléggé gáz h beszédhibás az énekes
Zoli 2005. 10. 10. 16:38
yeah!
Maty 2005. 06. 23. 21:43
szentem Daczi zsolt egy naon jó gitáros nekem mindig is Q a kedvencem
Vendég 2005. 05. 25. 22:49
nem daczi hanem geczi
Vendég 2005. 05. 24. 17:21
Lesz Bikini koncert 06.03.-án Tahiban az EPERFESZTIVÁLON a délutáni órákban!!!
Vendég 2005. 05. 13. 13:43
Örvendetes, hogy még eszükbe jut embereknek összefogni a jó ügy érdekében. Ritkaság, mint a fehér holló SAJNOS!
Gab 2005. 05. 03. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Fórum » MUSIC.HU » Hírek