Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Korpiklaani

létrehozva: 2005. 05. 18.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2006. 04. 22. 12:33
Mondjuk még kihagytam ilyeneket hogy: Falkenbach, Mithotyn, Wyrd, Storm...
Vendég 2006. 04. 22. 12:26
nos üdv
nekem a viking/folk bandák közül mindenféleképpen a Thyrfing az első, tőlük is a Hednaland(az újabbak annyira nem tetszenek).Aztán talán az Ensi(inkább a régi) majd Moonsorrow és Finntroll(régi). Ezeket követi talán a Korpiklaani.A Windir szerintem inkább black-esebb azéé nem sorolom ide.
Theodoric te nem a metalhubos Theodoric vagy? :)

Fenrir
Vendég 2006. 04. 11. 19:42
Naggyon jó a zene!!!
Thyrane 2006. 04. 11. 15:11
Happy little happy little happy little boozer!
Vendég 2006. 04. 11. 13:30
Nagyon jó minden!De le is lehet tölteni?...
Vendég 2005. 05. 31. 18:04
üdv megint itt található a Wooden Pints klippje: http://betegebb.uw.hu/woodenpints A file .avi formátumú, csak szarul töltöttem fel, úgyhogy tessék majd átnevezni és elvileg mükszik, ha kell valakinek.

helóbeló
Thyrane 2005. 05. 30. 19:58
Dc-m nincsen, de körbenézek a hivatalos fórumukon, hátha fel van rakva oda.Azért köszönöm! :)
Vendég 2005. 05. 30. 19:26
hát anno én dc-ről töltöttem le, ott valamelyik metálhubon biztos megvan valakinek, esetleg megpróbálhatom feltölteni vhova webre, de most nincs épkézláb feltöltésem :( ha kel akkor sztem még a héten fel tudom tölteni valahova, aztán megadom a linket, vayg dc-t próbáld meg

üdv, egyébként Theodoricnak szoktak hívni engem csak lusta vagyok regelni
Thyrane 2005. 05. 30. 19:07
A Wooden pintset még nem.Nincs valami tipped, honnan lehet letölteni?
Vendég 2005. 05. 30. 18:44
heló megint, csak a biztonság kedvéért, wooden pints-et meg hunting song-ot akkor mindenki látta?

üdv
Thyrane 2005. 05. 30. 15:16
Ezer hála és köszönet!
Nem is tudtam eddig hogy van új klip.
Vendég 2005. 05. 29. 17:57
Hopsz, helóbeló emberek! Én is kb ily folk-viking metalokat hallgatok, ugyh jöttem mostan ide írni nno.
Korpiklaani nagyon kurvára nagyon jó, igazi mulatós folkmetál. Új albumról nekem leginkább Native Land, Ryyppäjäiset, Hunting Song válik kedvemre. Egyébként van új klipp: http://www.xametal.net/modules/mydownloads/visit.php?cid=4&lid=440 hátha érdekel valakit.

nno üdv
somnium 2005. 05. 18. 22:05
bocs, elfelejtettem belépni, mielött elküldtem :PPP
Vendég 2005. 05. 18. 22:03
Azjó. Jómagam basszusozom.
Thyrane 2005. 05. 18. 20:35
Zongorázgatok, de csak magamban, zenekarban nem.
somnium 2005. 05. 18. 20:03
Hmm...
Zongorázol? Játszol vmiben?
Thyrane 2005. 05. 18. 16:43
Olyan kis hangulatosak.Meg remek szólamokat lehet hozzájuk pötyögni zongorán.
Nekem a Filosofem a kedvenc, a többi is jó, a régebbi számok közül is van ami nagy kedvenc. Viszont szerintem a Nokturnal Mortum My Journey To The Stars feldolgozása ezerszer jobb mint az eredeti.
somnium 2005. 05. 18. 16:39
Hmm....első Burzum is finóóm.
Thyrane: Letöltöttem pár Liholeise számot, meglepően kellemetes hangulatúak, emlékeztetnek a Finntroll Visor Om Slutet lemezére
Ihsan 2005. 05. 18. 16:34
Igazat szoltal,bar az Emperor nem ezek miatt oszlott fel.
Nekem az elso Burzum a kedvenc de utana rogton az altalad emlitett album jon,bar nekem nem ilyen magasztos jelzok jutnak eszembe rola...
somnium 2005. 05. 18. 16:27
Thyrane: Megnézegetem, majd szólok.
A blacket azér módjával, mer bár ezeket a bandákat imádom, rengeteget, bár elismerem tehettségüket, nem birom őket. Manapság folyót lehetne rekeszteni a trú black bandákkal, miközben olyan zenekarok buknak el, mint a zseniális Emperor. Egy mai festett arcú 19 évesekből álló trúblack banda nem tudja visszaadni azt az elképesztő hangulatot, amit például a Mayhem első albumán volt, mer ezeknek a srácoknak már vannak példaképeik. Akkoriban 1990 táján a black bandák a semmiből pattantak elő, olyan zenével, amilyet azelött még senki se hallott. Ha ismered a Burzum-tól a Hvis Lysset Tar Oss-t tudod miről beszélek. Olyan, mint egy fekete ismeretlen ékkő. Az a zene télleg az emberekből jött akkoriban. Szerintem
Ihsan 2005. 05. 18. 16:19
Blacket miert csak modjaval?
Thyrane 2005. 05. 18. 16:19
Liholesie-t ismered? Az is ilyesmi zene, ambient asszem.Burzumos prüntyögés, de jó.
http://www.liholesie.com
somnium 2005. 05. 18. 16:17
Megoldható Ihsan.
Jah meg még ambientet is hallgatok pl késő Burzum, vagy Tenhi
Ihsan 2005. 05. 18. 16:16
Nem beszelgettek egyet a black topikban is?Udito szinfolt lennetek a sok marhasag utan.
somnium 2005. 05. 18. 16:16
Hijj ez hosszú lesz.
1. Viking Metal: Finntroll, Moonsorrow, ensiferum, Wintersun, Enslaved.
2. Dallamos death: In flames, Arch enemy, At the gates, Dark Tranquillity stb
3. Black metal (módjával): Emperor, Mayhem, Burzum, Immortal, Dimmu (már amennyire az blackk)
4. Doom metal: Mydyingbride, Katatoni, Opeth
5. Alt. Rock: Tool, APC, Sigur Rós
pusz: Sonata Arctica, Therion, TypeOnegative, Nevermore, Amorphis, Soilwork, Moonspell
De még bazi sok lenne, ha gondolkodnék
somnium 2005. 05. 18. 16:16
Hijj ez hosszú lesz.
1. Viking Metal: Finntroll, Moonsorrow, ensiferum, Wintersun, Enslaved.
2. Dallamos death: In flames, Arch enemy, At the gates, Dark Tranquillity stb
3. Black metal (módjával): Emperor, Mayhem, Burzum, Immortal, Dimmu (már amennyire az blackk)
4. Doom metal: Mydyingbride, Katatoni, Opeth
5. Alt. Rock: Tool, APC, Sigur Rós
pusz: Sonata Arctica, Therion, TypeOnegative, Nevermore, Amorphis, Soilwork, Moonspell
De még bazi sok lenne, ha gondolkodnék
Thyrane 2005. 05. 18. 16:08
Milyen zenéket hallgatsz még?
somnium 2005. 05. 18. 16:06
Jaja azisjó. Persze, hogy Kittelsen. a Skogtroll című képecske
Thyrane 2005. 05. 18. 16:04
Hehe.
A cottages and saunas az egyetlen ami megvan, az egész jó.
Jé, most látom a képedet.Kittelsen?
somnium 2005. 05. 18. 16:02
Elképesztően lyó! főleg a pine woods címü instrumentális szám, meg a beer-beer (sztem felesleges elmondani, miről szól :PPP)
Thyrane 2005. 05. 18. 15:58
Hü, én nagyon szeretem.Az új album milyen lett?
Még nem sikerült beszereznem.
somnium 2005. 05. 18. 15:55
Tisztelet!
Manapság kis hazánkban nem hinném, hogy egy maroknyi emberen kívül ismeri valaki a Korpiklaani nevezetű finn folk-metál bandát. A zenéjüket leginkább a Finntroll és a Iron Maiden, valamint természetesen az északi folkzene érdekes keverékeként írható le. Továbbá fel-felttűnik benne a lapp sámánénekek dallamai is, ami a zenekar elődjére, a számi nyelven éneklő Shaman-re utalt. Szeretnék kontaktba lépni emberekkel, akik ismerik/szeretik eme bandát, illetve egyébb folk/ pagan metál zkarokat. Pl: Moonsorrow, Ensiferum, Wintersun, Tenhi, Finntroll, Windir stb.

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal