Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Isten Háta Mögött

létrehozva: 2005. 06. 03.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2006. 02. 27. 14:19
Sziasztok!ÉN CHOOBY-nak szeretnék írni,kérlek segítsetek egy e-mail címet megszerezni,hogy írni tudjak neki.Köszönettel:Annamária
Vendég 2005. 09. 09. 13:22
királyok a szövegek
blezersugar 2005. 09. 09. 12:53
Cethal: Én vagyok!
paál 2005. 07. 19. 12:06
kösz, cethal. de nem gondolkoztál azon még, hogy lehet, hogy tényleg rosszak a szövegek, csak te vagy nagyon elhajolva? :-)
tetszhalott_cethal 2005. 07. 19. 11:43
nyugi, királyak a szövegek. jól vannak megfogalmazva, és értelmük is van, sok metálbandával ellentétben.
paál 2005. 07. 19. 11:39
ja, és döglöttlányka, én már mondjuk nem vagyok 16 éves, akkortájt asszem hiphop szöüvegeket írtam többek között, szal érted :-)
paál 2005. 07. 19. 11:37
hi, itt pali. szóval megértem ám tökre, hogy vkinek ez nem jön be, mármint a szövegek (ha már erre lett kihegyezve a dolog). szal ezek tényleg nem érthető dolgok, legalábbis biztosan nem úgy, ahogy én gondolkozom ezekről a szövegekről. nyílván az is benne van, hogy viszonylag újszerűek a megfogalmazások, vagy mittomén, és ezért követhetetlen. főleg zenével együtt. dehát sajna ninc más lehetőségem/ünk, csak ezt tudjuk csinálni. igen, józsef attila nem vagyok, de sajnos szerintem a józsefattilaág együtt kell, hogy jáűrjon igen kellemetlen lelki mélyrepülésekkel, amit nem biztos, hogy kívánok magamnak.

na, mindegy, szóval örülünk, ha tetszik embereknek a dolgunk, de örülünk annak is, ha kapunk kritikákat, mégha megfogadni nincs is módunkban :-)
tetszhalott_cethal 2005. 07. 17. 19:29
szeva blézersugár! Te vagy Isti, nem? szóval nekem is bejön az IHM, a szövegek jók, zeneileg meg profi a banda.
Döglöttleányzó 2005. 07. 09. 7:05
Kedves Guest!
Az, hogy valaki 16 évesen ír egy verset, nem biztos, hogy értelmetlen! Rohadtul elegem van abból, hogy non-stop általánosítják a korosztályomat azzal, hogy "bugyuta", és hogy "öszevissza". Ja és az én verseimnek eléggé könny megtalálni az értelmét, és a saját képi világom érvényesül benne, tehát szeritnem érthetőek. Ja, és ezzel nem vagyok egyedül az ennyi idős verselők között.(azért nem írtam költőket, mert rögtön belekötne valaki, pedig ilyen formában nem hivatásként értelmezem, és nem mondom magamat "józsefattilának".)
Nagyjából enniyt akartam mondani, mert már nagyon irritál az emberek ilyen fajta hozzáállása a korombeliekhez. Miért ne leehtnénk egy kicsit komolyak???
Amen.
blezersugar 2005. 07. 08. 14:53
Sziasztok!

Köszönjük a zenekar nevében a hozzászólásokat. Egyébként a szövegeket egyes-egyedül Pali írja, aki egyben az énekes is. Nem más írja (csak hogy a bulvár rész ne terjedjen tovább)! Nem kell ennyire ezt túlspirázni. Van 4 beteg ember akik ilyen zenében találták meg a közös hangot és ez nekik tetszik. Annak is örülnek, hogy ha van legalább még 1 ember akinek tetszik, de hál' Istennek, még több van, tehát még jobban örülnek. Ha valakit érdekelne a zene, ha még nem látott, hallott minket jöjjön el. Nem mondom hogy elsőre meg is emészthető, de jobb úgy véleményezni valamit, ha minimálisan ismerem a dolgot és nem csak a levegőbe dobálózom kritikákkal, ami attól még kritika persze.....

2005.07.16. Szigetvár- Láthatár Fesztivál 23.30
2005.08.10. Sziget Fesztivál - Talentum színpad 17.00
2005.08.20. Újvidék/Szerbia-Montenegró
2005.09.09. Székesfehérvár -Zenei Napok

Üdvözlettel:

az IstenHátaMögött
Max 2005. 06. 15. 22:57
Ez olyan mint az "I EAT COCK" Jay-nek köszönhetően.
Dante 2005. 06. 15. 16:04
Randall: nutcracker!
Dante 2005. 06. 15. 16:03
Egyszerűen az emberi hétköznapokat helyezi furcsa megvilágításba, nem szorul különösebb magyarázatra az ügy.
Max 2005. 06. 15. 16:02
Egy szót se szólj. Tudom, hogy kötsög piros csizmi van rajtam.
mazsom 2005. 06. 15. 15:52
ja, és hová tűnt bívisz?
mazsom 2005. 06. 15. 15:51
na, akor visszjöttem kötekedni, mármint az előbbi geszt. szóval kedves bluntman, de mégis micsoda? mit akar mondani az énekes (én mondjuk úgy hallottam, hogy más írja a szövegeket, nem ő - ezt nem is értem, hogy lehet egyáltalán más gondolatait elénekelni; ha nem így van, akkor szori)
Dante 2005. 06. 15. 15:41
Szerintem meg tökéletesen érthető mindegyik szöveg, és értelme is van.
Vendég 2005. 06. 15. 14:54
ezeket mondjuk épp' nem vágom, végülsi nem olyan rosszak, de a mondanivalót nem annyira látom, mármint az igazi mondanivalót. az látszik, hogy gondolkodtak rajta, dehát ettől még nem lesz józsefattila a dolog. szóval, ha nem fáradság neked kedves guest, elmondhatnád, mit is akarnak ezek jelenteni, vagy hogy milyen szempontból nézzem, mert egyszerűen nem találok fogást ebben. a stílus behatárolhatatlanságáról pedig annyit mondhatok, hogy még ettől nem lesz jó. mondjuk egy atari teenage riot is behatárolhatatlan, de mégis odab*sznak.
ja, és kösz, hogy értelmesen hozod fel érveid, és nem bíviszhez hasonlóan fröccsöntesz
Vendég 2005. 06. 15. 13:46
szerintem nem baj az ha az együttees behatárolhatatlan stílusú mert akkor a stílus felett áll mint a jó bandák. a szövegek mellesleg jók és van mondanivalójuk és nem lejárt unalmas vagy értelmetlen szarságokat ismétlnek. pl

"ahogy nekiáll párzani a világ
és körülöttünk igyekszik eltüntetni,
ami még
mindig két lábon jár
és megtanult
abba a gondolatba beletemetkezni,
hogy senki sem azt akarja, hogy
szaporodjon a fejfény"

és lepihent a fájdalom a lábunknál
talpunk nyelvvel becézve most
megmondott volt ez régen,
hogy mi uraljuk majd a fájást.
szánkon a mosoly épít falat
a szív és a szem közé,
hogy ne láthassuk mától azt,
ami ellenünk termett.
végül úgysem áll mellénk a küzdés
akárhogy csattan az akaraton a korbács
megzavarjuk a felszínét,
de a mélyben csak áll majd, hideg tömegével.
és csak préseli iszappá a tudat sarát
ott kutassunk csak a nyomás sötétjében.

nézd az idõt odakint!
nézd az idõt!"

"már az sem szól,
aki tisztán lát
csak kifele menekül
a horizontalitáson túl
már a jövõ sem ugyanaz, ami volt
verje az ég a földhöz azokat,
akiknek már rég nem fáj,
hogy a múlt csak egy elvakult folt,
ami nemhogy nem tanít,
de meg sem mutat semmit
a fénytelen égbõl
most áll, néz, lép, nem szól, nem halad.
menekül el tõlem
minden olyan, aminek az én
nevemet adták"

"tekeredik a szemhéj lefelé
a halál megtöri a pengém kemikalizált fényét
elhalt kézzel vágóeszközt markol, szúr és néz."
Vendég 2005. 06. 15. 13:42
szóval meghallgattam két számot (az egyik a közelítős, a másik meg nem tudom) és olyan, mintha nem tudnák, hogy mit is akarnak, most érted, legyen metál, vagy legyen alteres, vagy keverjék úgy, hogy ne lehessen észrevenni, hogy ezt akarják csinálni. szóval olyan amatőrszagú. a szövegek meg ilyen bugyuta 16 éves összevisszaság, szerintem a béna kritikaírók csak azért zengenek ódákat a szövegekről, mert nem merik azt mondani, hogy nem értik. valaki azt mondta, hogy ezek jó szövegek, és azonnal mindenki más is ezt szajkózza. ezt értettem a túlértékelt alatt.
azt nem tudom megítélni, hogy hogyan bánnak a hangszereikkel, mert nem vagyok zenész. mondjuk a dobos jó, meg egyébként az énekesnek nincs olyan rossz hangja.
Vendég 2005. 06. 15. 12:58
ezt konkrétabban plz. mia z hogy túlértekelt? és mér gyengusz? tök jól bánnak a hangszerrel
Vendég 2005. 06. 15. 12:52
és idegessé tett? szerintem elég gyengusz zene egyébként, a szövegek meg túlértékelt hülyeségek.
2005. 06. 10. 13:08
Abból gondolom, hogy meghallgattam, te szerencsétlen gyökér.
Vendég 2005. 06. 10. 12:57
miből gondolod?
2005. 06. 03. 15:20
Ez az igazi metál, nyomorékok. A Rosenkreutz menyegzője pedig egy tökéletes album.

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal