Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Hard Rock,AOR,Glam

létrehozva: 2005. 06. 08.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Maiden-lány 2005. 07. 04. 15:18
A Sentenced tényleg nagyon jó volt, kár, hogy befejezik :((
Maiden-lány 2005. 07. 04. 15:17
Woow de rég jártam itten.. húha
"A Crüe új albuma pedig jövőre várható, a most kiadott az egy válogatás a végén 3 új számmal."
Upsz, akkor Mötley-ügyben sem vagyok topon.
Rocka, a Pojzont még nem hallgattam meg :), de megígértem úgyhogy mindenképpen bepótolom. Csak annnnnyit utazok... de meglesz, meglesz.
Crüehead 2005. 06. 20. 21:25
Az év elején megjelent Vince Neil-nek egy száma a Promise Me. Tényleg semmi köze a Crüe-höz,de nekem nagyon jó kis hangulatos szám. Alice Cooper új lemeze hogy tetszik? No és az új Gotthard? Mit szóltok a Crüe reunióhoz? Tényleg csak ez is a pénzről szól? Mindenesetre Nikki és Tommy kifestve őrület!!!!!!!!!!!!! Tiszta 80s feeling. Az új Sentenced albumra is bevagyok indulva,hasonlít a klasszikus Frozen-re. Végre!
Rockercsaj 2005. 06. 20. 20:53
Szerintem a hard rock a legjobb zene,no nem mindegyik banda,most általánosságban mondom.
Rocka 2005. 06. 20. 20:31
Előbányásztam a Blood,Fire&Love-ot, most hallgatom!
Tényleg jó! Ezután kedvet kaptam egy kis Zodiac Mindwarp-hoz,mondjuk ők nem ennyire blues-os hangulatúak.
Rocka 2005. 06. 20. 20:22
Hát a No Respect-hez képest új. :)
Crüehead 2005. 06. 20. 19:44
Vain-től az On The Line lemezre célzol??? Az új lenne??? Nem is vagyok képben, világosítsatok már fel Vain-ügyben! Ha az az új lemez akkor holnap má meglesz, persze ha jut időm rá. van Ricky Warwicknak is valami új solo-albuma, elájulok bazzeg imádtam az Almighty-t!
Rocka 2005. 06. 20. 0:51
Hhmmm
The All-American Rejects - ez kb. ilyesmi csak kicsit amerikaibb,picit neo-punkosabb ismered?
Itt találtam http://www.plop.ru/modules.php?name=News&new_topic=4
VeGa 2005. 06. 20. 0:05
Vannak még azoknak nagyon jó kis számaik... pl az Oasistől hogy most egy párat mondjak: Songbird, Cigarettes and alcohol, D'ya know what I mean, stb... Most van egy új albumuk is, "Don't believe the truth", ha majd lesz időm letöltöm. Ja, a Verve-től még asszem: The drugs don't work, This is music ami most beugrik.
Rocka 2005. 06. 19. 23:56
Ami hirtelen beugrik, Oasis - Wonderfall , Verve- Bittersweet Symphony :)
Meghallgatom, és ha a rádióban ilyesmi szól akkor hangerő fel. :)
VeGa 2005. 06. 19. 23:44
Értem. Bár ha most meg kéne mondanom, hogy nekem mivel kezdődött a könnyűzene, sz_ban lennék rendesen. Legvalószínűbb talán a Zeppelin. Bár akkor már a banda se volt meg... Jah, apropó LAZA zenék: a gitározós-indie-beütéses "britpoppal" (sztem inkább soft rock, de a sajtó így kategorizálja) hogy állsz? Gondolok itt főleg az Oasisra, Blurre, Suede-re, Verve-re... Már csak mer én erre kezdek ráálnni mostanában.
Rocka 2005. 06. 19. 23:34

Ezt a Poison témát fejezzük be. Szerintem nem biztos,hogy annyira be kell határolni a zenei ízlést, mert én pl. hallgatok a Childre of Bodom,Northen,Mudvayne-től a Rhapsody-n keresztül a Threshold-on,Dream Theater-en át,a Rammstein-ig mindent, és gyűjtöm is. De nekem az igazán a komoly zenerajongás, a korábban felsorolt bandákkal kezdődött (első Cd-k,Mk-k), amik nem biztos, hogy "agyas" zenék, de "JÓK". Bulis, jókedvű, laza zenék. És nem biztos,hogy "nejlonzaciba" nevelkedtél, csak éppen ekkor mondjuk az Iron Maiden-No prayer-ét,vagy a Cannibal Corpse-Butchered-ét hallgattad és nem a Vixen - Rev It Up-jára "pörögtél".:)))) És ez az akkori,(meg talán a mai) felfogás szerint is k_urva messze vannak egymástól! :)

Crüehead jahh olvastam a Keifer cikket, de valahogy az új Vain,jahh meg a Warrant DVD jobban lázba hozna,de sem a Headbangerben, sem a CD Pincében nem lelém. :(
Nem is beszélve a nyárvégi New Stryper-ről!!!!
VeGa 2005. 06. 19. 21:59
Akarmit mondtok, nekem akkor is egy elcs.eszett Gnr-klón marad a Poison, de senkit nem akarok befolyásolni, pláne úgy, hogy még nem is hallott tőlük semmit. Akinek meg esetleg a szívébe léptem volna, annak bocs. Cruehead, nagyvonalakban be tudod hatarolni a zenei izlesedet? Már csak mer én is sokféle zenét szeretek (Félelemgyár rulZ), ld. korábbi beszólásaim, hátha vannak közös nagy kedvencek. Rocka, én tényleg untrue vagyok, ugyanis az utóbbi felsorolásból tényleg egy szálat se ismerek. Ilyenkor jön a kérdés: nejlonzaciba nevelkedtem vóna:)?
Crüehead 2005. 06. 19. 16:50
Persze hogy beleférnek azok a bandák is. De assziszem elég széles skálán hallgatok zenét és egy Pantera meg Fear Factory is ugyanolyan etalon számomra. Tom Keifer-nek jön majd egy lemeze, arra nagyban kíváncsi leszek:
http://headbanger.wplanet.hu/be/htdocs/main_file.php/hirek/5012/
Rocka 2005. 06. 18. 20:05
NikkiSixx tesó,köszi a Poison nevében is.:)
Akkor ezek szerint, a Te elképzelésedbe még beleférnek a következők is? (a teljesség igénye nélkül)
mint pl.: Cinderella, Nelson, Firehouse, Vain, Warrant, Tyketto, Ratt, Vixen, Tuff, stb...
Hah, mégis csak van élet a Marson? :)

Addig is LIFE GOES ON !!!!
Crüehead 2005. 06. 18. 16:55
Hail!
Kezdem az első hozzászólásnál a Rocka-énál: minden bandát ismerek a felsoroltak közül bár nem mindegyikbe mélyedtem bele annyira.
A köv. üzi pedig Vega-nak megy: "Addig örülj, amíg a poisont nem ismered... Egy sz.ar, nem is mondok többet. Egyfolytában a GnR-t koppintják, és még el is cseszik." ----- ez mi?????
A Poisonnak sose volt semmi köze a Gunshoz, se kinézetben se zenében, bár a Poison rajongók és a Guns fanok sose fértek meg egymás mellett Amerikában. Szóval itt a Vidd ki a bilit vagy Idd ki a bilit tipikus esete áll fenn nálad. A Crüe új albuma pedig jövőre várható, a most kiadott az egy válogatás a végén 3 új számmal.
Maiden-lány 2005. 06. 15. 17:33
"a KiSS az nekem is bejön csak az infantilis művéres fehérsminkes-bőrrucis imidzsüket mellőzhetnék"
meg a nyelvnyújtásokat :D
Más kérdés, hogy mit mondanak ők és milyen a zene.. nem kötözködök :) Ahhoz én kevés vagyok..
Köszönöm, írom is a mailt!
Rocka 2005. 06. 15. 11:51
Igen. Érdekes, hogy a KISS-t sok helyen Glamként emlegetik. De szerintem ha bármelyik tagok megkérdeznénk, akkor biztos azt mondanák, hogy ők bizony egy kiba_szott Rock N'Roll banda. :)

Maiden-lány ha még midig érdekel a Poison akkor dobj egy email-t (akár üreset is) az itt szereplő mailcímre és küldök egy linket.
wh000 2005. 06. 13. 22:56
a KiSS az nekem is bejön csak az infantilis művéres fehérsminkes-bőrrucis imidzsüket mellőzhetnék
Maiden-lány 2005. 06. 13. 14:39
Természetesen nem írtam le végleg a Poisont:) Dehogyis. Meghallgatnám, ha találnék tőlük számokat...de úgy néz ki, béna vok.
Amit pedig Sotorol írtál, nahh azzal tökéletesen egyetértek! Annyi lemezen működött közre, hogy szerintem már ő sem tudja az összeset :D
Glamből Kiss a jó :P
Rocka 2005. 06. 13. 10:24
Jahh
Maiden-lány nem kell ilyen könnyen befolyásolhatónak lenni. Tessék adni egy esélyt a Poison-nak! [pl.:'Open up,and say... ahh !'- már a cím is sokat sejtet :))))] De ha a BJ sohase tetszet...... na mindegy.
És hát Soto,igen Ő nagyon jó, hangját azonnal fel lehet ismerni 1000 közül is. Eléggé széleskörű a munkássága nekem eddig kb. a felét, SE sikerült begyűjtenem. Leginkább a Talisman-os meg az Eyes-es korszaka tetszik, és nagyon jól nyúl a feldolgozásokhoz, mondjuk azzal a zenészgárdával akikkel dolgozni szokott, ez nem nehéz.
Rocka 2005. 06. 12. 23:13
Azt hittem,hogy érteted.
Igen.
de a kérdés még mindíg él:
"De ez mennyiben számít?"
VeGa 2005. 06. 12. 23:07
A nagy hármast a harmincra értettem.
Rocka 2005. 06. 12. 23:00
Igen három éves már elmúltam,meg 13-is,meg 23-is.:)
De ez mennyiben számít?
VeGa 2005. 06. 12. 22:56
Ezek szerint már túl vagy a nagy hármason, nem?
Rocka 2005. 06. 12. 22:53
Re :Maelstrom
Én ekkor már javában készültem a Szakközépiskolába.
Rocka 2005. 06. 12. 22:49
:)
Jóóóó!

Mert milyen a jó Glam?

Hajlakktól tapadós,ragadós - max.5 hangból álló-és vadul Ó Ó-zós

Szerintem
Jay 2005. 06. 12. 22:43
Hehe. Csak úgy, kíváncsiságból, hány éves vagy, Rocka ? Csak mert az ilyesmiket nem éppen tinik hallgatják.
VeGa 2005. 06. 12. 22:39
Bocs ha durva voltam, de hát nem szeretheti mindenki ugyanazt. Én ezeket a bandákat (mint már említettem) nem igazán ismerem, de a glamrockot általában véve rühellem. Hogy milyen zenéket szeretek? A jó zenéket szeretem. Nagy-rockklasszikusos, öngyújtólóbálós lassúzós-végére bedurvulós, hörgős-üvöltős metalos, elszállós-szólózós-kokós-progresszíves... Mekkora állat vagyok...
Rocka 2005. 06. 12. 22:31
Tisztelt VeGa, amit a Poison-ról írtál, azzal gyakorlatilag gumicsizmával tapostál a lelkivilágomba, nekem ők egy nagy kedvencek voltak. Igaz mostanában már nincs olyan nálam,hogy kedvenc. Általában mindenevő vagyok, de úgy magamtól, ha van rá mód és lehetőség akkor leginkább ezt a 80-as évek közepe-végi bandákat hallgatok.
Maiden-lány 2005. 06. 12. 10:51
Kezdem a végén.... igen, a Red, White & Crüe.. mondjuk nincs meg, szal véleményt nem tudok róla mondani. Én csak a médiából ismerem a Bon Jovit, de sose tetszett nekem sem. Poison.. hmm.. erről nekem Alice Cooper ugrik be :D Életemben nem hallottam róluk, de hiszek neked :) Soto viszont egész jó, szerintem. http://www.jeffscottsoto.com
VeGa 2005. 06. 11. 23:16
Addig örülj, amíg a poisont nem ismered... Egy sz.ar, nem is mondok többet. Egyfolytában a GnR-t koppintják, és még el is cseszik. Ezek tényleg magazinból tanulták a rockot, na. A Bon Jovit eleinte meg-meg hallgattam, csak kissé túl kommersz volt nekem. A Crüe meg egy-két szám kivételével kimaradt az életemből... Most asszem van egy új albumuk.
Maiden-lány 2005. 06. 11. 12:07
VeGa mester, kivételesen nem talált..illetve csak majdnem:)
Bon Jovi, Jeff Scott Soto, Mötley Crüe.. a többi homáály
Rocka 2005. 06. 11. 1:54
Hát ez akkor úgy látszik, befulladt!
Mondjuk ha pl. megnevezted volna azt az 1-2-3-at, vagy valami.
Na mindegy.
VeGa 2005. 06. 09. 21:49
Kitalálom: Bon Jovi, Mötley Crue, Poison.
Maiden-lány 2005. 06. 09. 17:18
Cikíí mert én is csak hármaat
Vendég 2005. 06. 09. 14:49
ROCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!éljen a
rock
VeGa 2005. 06. 08. 22:55
Bibibííí én hármat ismerek
Angelfire 2005. 06. 08. 14:05
Üdv Néked Rocka!
Én Hallgatok Mötley Crüe-t, Bon Jovi-t, Poison-t, és Jeff Scott Soto-t!
Max 2005. 06. 08. 10:18
Szinte hihetetlen számomra, és valószínűleg untrue-ságom újabb perdöntő bizonyítéka, hogy a felsorolt bandák közül kettő kivételével egy szálat se ismerek.
Rocka 2005. 06. 08. 3:08
Üdv Mindenkinek

Egyszerüen csak érdekelne, hogy vannak-e még olyan emberek akik hallgatnak olyan bandákat mint pl.:
Harem Scarem, Talizman, Jeff Scott Soto, Danger Danger, Dare, Giant, Stryper, Ten, Poison, PrettyBoyFloyd, Bon Jovi, Mötley Crüe, Bonfire, Slaughter, Dokken, stb.............

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal