Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » House, Trance, Techno

Progressive

létrehozva: 2006. 01. 09.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2009. 01. 30. 18:20
http://www.djmixes.hu/letoltesek/?mix=161
Vendég 2008. 12. 13. 17:49
Minden vasárnap, és szerda este progi a http://www.gixx.hu -n csekk!
andris 2008. 08. 25. 11:14
Augusztus 29. Péntek!!!
SUMMER-END PROGSESSION @ THE GROVE!!!

CHRISS
ANDREWBOY
ANDY STATE

A belépő 1500 Ft, melyhez éjfélig jár egy promó cd és egy welcome drink!

Start: 22:00
End: 07:00

Eger,Érsekkert

http://www.thegrove.hu
http://www.andystate.hu
http://www.justmusic.fm
Dokee 2007. 08. 04. 23:35
PC - Lemezlovassokkk figyelem........
A MaxTech mixversenyt hírdet!Bárki beküldheti saját mixét bármilyen műfajban de ne legyen hosszabb 20,30 - percnél!A legjobb mixek felkerünek az oldalra és egy internetes rádióban lejátszásra kerülnek!A mixeket tedd fel a netre és a linket küld erre az e-mail címre: ha kérdésed van vagy vallamit nem tudsz megoldani akko csak szolj!!!!!!!!
peti 2007. 08. 01. 8:53
üdv mindenkinek!
szeretném közzé tenni 2 progressive mixem,akit érdekel,az hallgassa meg:

http://psylight.extra.hu/zene/free/free.html
http://psylight.extra.hu/zene/summercollection/summercollection.html

mindenkinek kellemes zenehallgatást kívánok!
"no agerssion,no depression, just PROGRESSION" ;)
alex 2007. 06. 09. 1:38
Igazán jó Progressive zenéket itt >> http://face.try.hu találhattok nagyon széles válsztékban!
AndrewJM 2007. 01. 18. 10:16
Akkor én is egy linkajánlással bombáználak titeket!

http://www.globalparty.hu
garbanek 2007. 01. 17. 23:07
Ha progresszív zenére vágytok ide nézzetek be: http://www.musicforever.hu/ tele van feltörekvő lemezlovasokkal és nagyon jó zenékkel, (szerintem)
hAcK 2006. 12. 31. 21:41
Hello sziasztok !
Engem az elmúlt 1 hónapba naon meg fogott a progressive de csak azért mert be makkanok tőlle és jól jár az agyam :) dehogy miért azt nemtom :)
Valaki aki tud az meséljen már a progressive-ről lécike :)
xxx 2006. 09. 10. 6:21
sziasztok. ismeri vki tommyboy 34. heti mixének első számát? A pontos címe kellene,amelyben egy csaj vokálozik.www.tommyboy.hu /gallery mp3 le lehet tölteni
Bazsi 2006. 08. 25. 13:03
Üdvözlet

Itt nem az van,hogy nincs vélemény,csak alig ismerik az oldalt:D
Igazából nem szeretném kivesézni,hogy miért jó a progreszív zene,mert aki hallgatja,az úgyis tudja,aki meg nem szereti,annak meg fölösleges mesélnem róla.Én csak azt szeretném kérdezni,hogy felismeri-e valaki ezt a számot előadóval és címmel együtt:
http://www.esnips.com/doc/6960af95-e486-422f-a06d-1fb7ed00f6e6/10---Track-10.mp3

Ha bárki tud valamit,írjon,nagyon fontos:D

Köszi sziasztokk
Krisz1981 2006. 08. 06. 15:45
Hello, hello!

Kis országunkban senkinek sincs véleménye??? Ez most komoly?
Dr.V. 2006. 07. 24. 12:54
Sziasztok!

Mindenkinek aki szokott DC-zni ajánlok a figyelmébe egy vadi új HUBot ahol Trancesek, Housesok, Technosok, DJ-k és Producerek gyülekeznek majd leginkább!
dchub://both-hub.myip.hu:2222
vagy
dchub://esh.tx.hu:2222
Mind a kettő cím él, de az elsőt ajánlom!
Gábor 2006. 07. 22. 12:37
sajnos az előző oldalam törölték de egy másik cimen ujrakezdtem! gyertek oda! ugyanolyan mint a régi!!! disco zeneletöltés, film, klippek, albumok, játékok ingyen

http://www.gportal.hu/portal/tuczene/

üdv gábor
.
Krisz1981 2006. 07. 21. 20:30
Hello, hello!

Úgy tűnik, hogy Farel eltűnt az éterben... Ha van itt még vki, aki beszélne a progressive muzsikákról, csak tessék! Kinek hogyan tetszett, például a Justmusic 001? Várom a véleményeket! Kriszti :)
Krisz1981 2006. 05. 28. 14:58
Na hello! Nagyon eltűntél, ha kész a lista, tedd közzé! Én már elkészültem vele... Krisz :)
Krisz1981 2006. 05. 12. 19:27
Szia Farel! Jó a kérdés... Hol találtad? Én lassacskán a listám végére érek. Te? Tényleg érdekelne a cikk. Írd meg hol van! Krisz
Vendég 2006. 04. 28. 10:11
Az egyik oldalon találtam egy jó kis kérdést :) :
"Zenei világunk rohamosan fejlődik! Egyszer trancbe hajlik újabban pedig elektrosba. Vajon a közel jövőbe hova kanyarodik kedvenc zenénk a progressive??"
:) lényeges kérdés!!

Farel
Krisz1981 2006. 04. 20. 19:36
Hello!

A listával én is rosszul állok. Csak azért gondoltam, hogy regisztráld magad, hogy más ne írjon esetleg a nevedben. Szio... :)
Vendég 2006. 04. 20. 14:29
Úgy tűnik nem jön válasz arra hogy mi is a jó zene....:))) hehe...
Amúgy jaja érdekes dolgok mennek itt, mármint a fórumokon, néha bele-bele nézegetek más fórumokba is, és a legtöbb helyen csak a szidás megy. Meg hogy amit te hallgatsz az sz@r, amit én az a jó... na de mind1.
Krisz!!!
Ja, amúgy 1 kérdés: miért regeljem magam??? Őszintén szólva nincs sok kedvem minden egyes alkalommal bejelentkezni ha szeretnék írni valamit (éljen a lustaság..) :))!
Tök jó holnap megyek a Bling-Bling-be jó kis bulinak ígérkezik: Sur-prise, Luke Fair, Dave Van N!!! hmmm..fincsi lesz :)))!
Na majd a nyárra leszek kíváncsi, hogy milyen külföldi Dj-k jönnek ide a környékre...
Mizu a listáddal? :)) enyém káoszba van...

Farel
Krisz1981 2006. 04. 17. 10:01
Szia Farel! Nekem is pont ez volt az érzésem, amikor megláttam a "kedves" hozzászólást... Én nem értem az embereket . Ha valakinek ez a stílus nem téma, akkor minek van itt? Csak azért, hogy szennyeskedjen??? Ez (volt) az egyetlen topic, ahol nem szidalmazták a másikat, nem adtak instrukciókat arra az esetre, ha nem tudnánk mit kezdeni magunkkal (lásd Guest tanácsát...). Beleolvastam más topicokba is, pl. Tiesto. Ott sem értettem, hogy ha valaki nem szereti azt, amit Tiesto csinál, minek van egy olyan fórumon, ahol róla beszélnek. Itt - a progressive fórumon - azért vagyunk, hogy kitárgyaljuk a kedvenceinket, kultúrált módon, nem úgy, ahogy egyesek teszik. És még valami: ha véleményt nyilvánítok, azt én névvel teszem, nem csak úgy, bele a világba. Főleg, ha negatív véleményen vagyok. Tehát kedves Guest! Máskor írd alá... Köszi előre is.
Ami a top 10-et illeti, én is lassan haladok... Remélem nem durvulnak itt el a dolgok, mert akkor kénytelenek leszünk más vonalon kitárgyalni a legjobbakat! Farel! Regisztráld magad minél előbb!!! Köszke, Krisz :)
Vendég 2006. 04. 17. 8:26
Huhúúú... na megjött a nagyokos... most aztán le lettünk oltva...hehe! Na mond mi a jó zene???
Szijja Krissz!!
Ez a top 10-es dolog elég nagy fejtörést okoz nekem..:)! Szinte állandóan változik még az első hely is! multkor elég sokáig egy Pöli mix vitte a pálmát, de mostmár pedig egy Chab mix! Szóval fogalmam sincs mikorra készülök el :)!
Nálam is az van, hogy más zenére nem nagyon tudok bulizni. Meghallgatni meghallgatok mondjuk pl a kocsiba más fajtákat (persze nem ilyen dicso zenét..) de buli szempontjából csak a progressive vonal jön be!

Farel
Krisz1981 2006. 04. 12. 18:02
Kedves Guest! Mesélj!!! Mi a jó zene??? Kíváncsivá tettél nagyon...
Vendég 2006. 04. 11. 17:04
Krissssz and Farelll!!!!

Kapjátok be... Nem tudjátok ti hogy mi a jo zene!!!!
Krisz1981 2006. 04. 08. 17:24
Szio Farel!

Örülök, hogy jó volt Digweed. Ami a Gatecrasher-t illeti, gatecrasher.co.uk oldalt nézd meg... De ha jól megnézzük, a cikkünk 2001-es, azóta visszatérhettek a trancehez. Tényleg bajok lesznek a top 10-el. Döntésképtelen lettem. Teljesen kész vagyok, mert olyan mixeket sikerült szereznem... Pl. Syntetic sorozat, vagy a deepimpression mixei!!! De szerintem napok kérdése, és meglesz. Akit írtál, őt nem ismerem. De utána járok a dolgoknak. Bár Bill Hammelre is ezt ígértem, aztán nem lett semmi. Érdekes, 6 hónappal ezelőttig azt se tudtam, hogy proghouse létezik, most meg... Csak az a baj ezzel a stílussal, hogy ha sokat hallgatod, túl igényes leszel. Nálam már kezd kifejlődni ez, és nem tudok normálisat bulizni más fajta zenékre. Annyira gagyinak tűnik minden a prog mellett. Te is így vagy ezzel? Jut eszembe, regisztrálhatnád már magad... Szio
Vendég 2006. 04. 06. 16:23
Helllloooo Krisz!
Ahan emlékszem a cikkre. A Gatecrasher tényleg trance Dj-kkel van tele?? Huhh.. na az kemény egy progressive zenével foglalkozó cikkben..
Aha, voltam Kecelen a Digweed bulin, hát a szervezés egy nagy kalap ... volt! Elővételes jegyünk volt de nem számított semmit, nem volt külön sor az elővételeseknek... fél2 körül sikerült bejutnunk, de amit Digweed művelt az kárpótolt mindenért! Nagyon fullos volt a buli, rengetegen voltak eléggé hering feelinges volt. Aztán azt hallottam hogy Digweed egyik spanja is fog zenélni, de nem lett belőle semmi, állítólag lemondta.
De azt mondom hogy megérte elmenni :)!
A listámmal még elég hadilábon állok, tegnap töltöttem le egy Pöli mixet, ami nagyon jól sikerült! Azért Pöli is tud valamit... bár voltam egyszer olyan bulin ahol Pöli annyira kész volt (be volt rúgva, meg biztos csinált mást is) hogy alig állt a lábán, meg kivette azt a lemezt ami éppen szólt.. nagyon súlyos volt!
Majd jövő héten lesz itt Kecsón Luke Fair buli, jó lesz..:) Ismered?

Farel
Krisz1981 2006. 04. 04. 18:45
Szia Farel! Azt hittem, hogy már nem is írsz... :) Nagy bajban vagyok, mert rátaláltam egy mixsorozatra, és valami mindegyikben tetszik, így az első már nem is első... Garfieldről régebben hallottam, de zenélni sose hallottam még, sajnos. Egér szerintem is nagyon jó, bár én elfogult vagyok, mert mégis csak "földi"... Na megyek, hallgatom az újakat, amik persze nem annyira újak, de szerintem ebben a műfajban az akár 5-6 éves mixek is jók. Még valami, emlékszel még arra a cikkre? Amin még anno vitáztunk... Ott egyfolytában a Gatecrasher-t (egy angol club) emlegeti a szerző! Nemrég jártam a honlapján... Tele van trance dj-vel (Marco V, PvD, Tiesto, stb...) Szerinted??? Másik kérdés: Milyen vold Digger? Voltál Kecelen? Kezdek kíváncsi lenni a helyre. Na jó legyél... :) Krisz
Vendég 2006. 04. 04. 10:35
Szijjja Krisz!
Na igen, az én listámra is várni kell még egy picit, nem igazán könnyű eldönteni a sorrendet :)! Őszintén szólva még az elsők is cserélődnek nálam, egyenlőre még nincs eldöntve hogy melyik mix is a legjobb.
Szóval egy suliba jártál SFB-el... :))! Jó neked :P. Akkor mostmár tudod kiről beszéltem, nagyon súlyosan zenél! Tavaly voltam egy hajós bulin ahol végig ő és Lank zenélt, ott szeettem meg őket igazán. Amit műveltek az valami őrület volt, végig olyan veretés ment hogy csak na! Talán az volt életem egyik legjobb bulija.
Garfield-ot ismered? Őt talán annyian nem ismerik, de ő is elég jól zenél. Azt hiszem Surpinek volt régen nagy spanja, csak ugye Sur-prise többre vitte.

Farel
Krisz1981 2006. 04. 02. 18:08
Szia Farel! Kérdezted még régebben, hogy Sanfranciscobeat-et ismerem-e? Hát, a zenéjét nem igazán ismerem/ismertem, de véletlen kiderült, hogy személyesen viszont igen. Egy suliba jártunk, csak anno még Egér néven játszott, már akkor is nagyon nagyon jól. Egy közös ismerőstől csak annyit hallottam róla, hogy kint volt külföldön. Mindig is tudtam, hogy sokra viszi, de nem tudtam összekapcsolni sose a két nevet. Még 5 éve, amikor néha a haveroknál játszott néha nekünk egy egy órát, még engem is tanítgattak a fiúk, hogy is lehet két zenét egymásra tenni. Még mindig nem tértem magamhoz... Krisz
Krisz1981 2006. 03. 28. 19:07
Szia Farel! Folyamatban van a válogatás, de még rengeteg mindent kell meghallgatnom ahhoz, hogy rendes listám legyen... A technot nagyon nem szeretem, mert nekem nagyon csattogós és túl gyors, nem az én világom. Bár Newl zenéjét egy ideig szerettem, de az több mint 5 éve volt már. Az új száma nem lett rossz, de a viván láttam egy részletet tőle a tavalyi maydayről, rázott tőle a hideg, persze rossz értelemben. Kíváncsi vagyok a te listádra, hogy neked mik a kedvenceid... Nekem elég sok régebbi mixlemezem van, szerintem azokból készítem a magam listáját, bár az elsők már mindenhol megvannak... :) Szio
Vendég 2006. 03. 20. 16:32
Szijja Krisz!
Elöször is bocsi hogyha nem tudok ekezeteket irni de pillanatnyilag nemetorszägban vagyok es itt ugye mäs a billenytyüzet.
Ok benne vagyok egy top10-be majd összevälogatom valamelyik nap azokat amik bejönnek :)!
Nem szeretem a Maydayt, igazäbol a technot se annyira en teljesen progressive beällitottsägu vagyok. Azon kivül ugy annyira nem is hallgatok mäst, de van nehäny D'n'B szäm ami bejön. Nälad mi a helyzet e teren?
De ältaläba van amelyik tul gyors mär nekem, föleg a techno na meg a hyper-röl ne is beszeljünk... Mi rola a velemenyed?
Fu hallod most szereztem meg egy fullos Sur-prise mixet, sajna cimet nem tudok mondani mert csak mäsolt cd-t kaptam (csak annyi van räirva hogy Sur-prise) de igen jo kis mix :)!!
pussz

Farel
Krisz1981 2006. 03. 18. 14:15
Szia Farel! Megírhatnád a kedvenc mix lemezeidet, pl. lehetne top 10-et csinálni! Mit szólsz hozzá? Lehetne külön magyar és külföldi lista... Persze csak ha van kedved! Nekem már alakul a magam top 10-e! Maydayről mi a véleményed? Meg úgy egyáltalán a techno műfajról? Szerinted is nagyon messze van attól amit mi hallgatunk? Vagy neked az is bejön? A családom teljesen azt hiszi hogy vmi hallgathatatlan technozenét hallgatok, nem hiszik el, hogy a proghouse nagyon messze van a technotól. Szio :)
Vendég 2006. 03. 13. 12:07
Szijjja Krisz!
Jajaja az az a szäm szerintem nagyon jo bejön, igaz nem mai zene...
Majd meg irok csak most sietek!

Farel
Krisz1981 2006. 03. 12. 14:10
Szia Farel! A Balance 005-ről a következőre gondoltál? Jase from outta space: Do what you want? Tényleg nem rossz... Ha minden igaz ez a 10-es szám! Lank-től nemrég hallgattam meg a syntetic talent 4 c. albumot. Érdekes... :) Bár nekem az Yvel & Tristan jobban tetszett! Szio
Krisz1981 2006. 03. 05. 17:37
Szia Farel! Ami a témát illeti, én mindig angyal voltam, szerintem ha segédanyagok kellenek ahhoz, hogy jól érezzem magam és élvezzem a zenét, akkor az már régen rossz... De lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva! Tiesto-n is alig volt néhány fiatal, akiben max. alkohol volt. Deep Dish szerintem se rossz, bár még nem jutottam el Torontoig, csak Moszkváig... :) A George is On-t szeretem nagyon, bár nekem inkább azok a számok tetszenek rajta, ami még nincs kislemezen. A Flashdance pl. nem a kedvencem. De lehet, ha nem játszották volna szét a rádiók, még az is tetszene! Nekem a Sexy ill c. szám az egyik kedvencem. :)
Vendég 2006. 03. 03. 14:17
Hy Krisz!
:) hát így ja ja ja képes vagyok elmenni Kecelre, őszintén szólva megyek én mindenfele, Pestre, Tiszakécskére, Kiskunhalasra... amerre vannak jó bulik ,persze nem minen hétvégén :)... azért sokszor vagyok itthon Kecsón itt is vannak elég jó helyek!
Szerintem simán lehet tisztán is élvezni a bulikat, nem csinálok semmi "rosszat" :)) úgy mostmár elég rég óta... max pia :)) de volt már arra is példa (nem is egyszer) hogy még csak nem is ittam egy bulin, csak energiaitalt, és full jól éreztem magam így a barátaimmal. És te amúgy hogy állsz/álltál ezzel a témával ha szabad érdeklődnöm :)?
A Deep Dish-t szeretem nagyon, legjobban a Toronto 1-2-es cd-jük jön be!!!! Azokat ismered ugye? Nem mai darabok, de igen jó zenék vannak rajta!! Jaja a George is On is elég jó, bár azon van 1-2 olyan zene amivel nem igazán vagyok kibékülve!
és te amúgy régebben merre felé jártál bulizgatni?

Farel
Krisz1981 2006. 03. 02. 18:31
Szia Farel! A The Forth a Global Underground kiadóhoz tartozik és nagyon kellemes zenéket mixel. Egy egész sorozat fűződik hozzá: Departures, Arrivals, Locations, Destinations, Electric Calm, Exposures, Passport... Nem kifejezetten prog.house, van benne minden, nekem bejöttek ezek a lemezek. Bill Hamelt nem ismerem. Majd utánanézek. Kecsmemétről képes vagy Kecelre elmenni egy Digweed buli kedvéért??? Őszintén! "Tisztán" lehet erre a zenére táncolni? Én elhallgatom, mert kikapcsol, de lassúnak tartom ahhoz, hogy táncoljak rá... Véleményt várok!!! Deep Dish-el mi a helyzet? Nem csak a mixeire gondolok. A George is On c. albumról hallgasd meg a Sexy ill c. számot. Ha szereted a progot, szerintem ez tetszeni fog! Krisz :)
Vendég 2006. 03. 02. 18:13
Hellllooo Krisz!
Hát igen, így már értem hogy nem bulizgatsz, a család az első :))!!!
The Forth-ot nem ismerem, őszintén szólva még nem hallottam róla. De majd kutatok :) megpróbálok vmit keresni.
Mint írtam, nem igazán hallgatok trance zenét, de Markus Schulz-ot ismerem, van 1-2 mixe ami bejön!
úúúú van James Holdennek a Balance 05 mixcd-je (nem tudom hogy ismered-e) azon van a 10-es zene (címét sajna nem tudom) na most arra vagyok nagyon rákattanva!! Fullos zene, ilyen vokálos :)!! Deeeee zsír nagyon! Ajánlom figyelmedbe :)!
Jaja ismerem Yvel&Tristan-t jó kis dallamos zenéket tolnak. Nem tudom, hogy ismered-e ezt az oldalt: http://www.theessential.hu itt szoktak jó mixek fönt lenni pl Yvel&Tristan-tól is :)!
Én elég távolról, Kecskemétről írok.
Bill Hamelt ismered? Ő kőkemény progressive zenéket tol, de nagyon súlyosak! Bejönnek :)!!

Farel
Krisz1981 2006. 03. 02. 17:59
Szia McCoy! Örülök, hogy te is "vegyes" stílusokat szeretsz! Krisz :)
McCoy 2006. 03. 02. 17:55
Hali Progisok
Most is megy a GDJB -és 20:00-tól ASOT a di.fm-en. Én a Trance irányzat kedvelője vagyok de meghallgatok mindent ami "jó":)
Nick Warren pedig tényleg egy kitűnő DJ és producer. GU sorozatból van meg egy pár:)
Este ASOT.
Jó hallgatózást

McCoy
Krisz1981 2006. 03. 02. 17:47
Szia Farel! Nem azért nem járok, mert '81-es vagyok, hanem mert 4 éve "családos" lettem és kiestem a bulik vérkeringéséből. Előtte persze hetente jártam, bár csak olyan helyekre sajnos, ahol agyonjátszott slágereket adott a dj, de voltam klasszikus house bulikon is, bár azokon nem prog.house ment, hanem vmi hardhouse féle zene. Az utóbbi években elfordultam a house zenétől. a progra meg kifejezetten azt hittem, hogy vmi agresszív fajta. Ami a trance-t illeti, nem Tiesto-ból áll csak, bár azzal is elvagyok, de hallgass csak meg egy Global Dj Broadcast mixet mondjuk Markus Schulztól vagy egy ASOT (A state of Trance) epizódot Armin van Buurentől. Nekem ők ketten jelentik a trance hangzást. És hiába lett Paul van Dyk megint "király" a választáson, ő tényleg azt a fajta trance-t játsza, amitől kiszakad a dobhártyád, röviden kukába való... A saját zenéi jók, de a mixei?! A héten is hallgattam egy Global mixet, egy óra Schulz, aztán egy óra PVD! Rájöttem, hogy jutok el a mennyből a pokolba... Amúgy merről írsz? Én Bp-ről! Hallottad már Yvel&Tristan-tól a SynteticTalent vol.3-at? Amúgy prog.house-t október (2005) óta hallgatok. Nem írtad, hogy ismered-e a The Forth-ot... Krisz
Vendég 2006. 02. 27. 10:01
Szjjja!! :)
Jaja, elég jó Nick Warren-nek a Prague albuma...
Én a trance zenét nem annyira szeretem, bár van amelyik bejön, de nekem a trance néha már túl gyors. Én inkább a progressive, és a deep hangzásvilágot kedvelem. Már egy jó pár éve (pontosan 5) ilyen zenéket hallgatok, és amikor csak tudok (és van időm) hétvégenként eljárok ilyen bulikba.
Írtad hogy már nem járogatsz partykra... ugye nem azért írtad hogy "már" mert '81-es vagy?? :)) Csak mert én meg '80-as vagyok és "még" járok elég sűrűn :)!

Farel
Krisz1981 2006. 02. 26. 17:22
Szia Farel! Semerre sem partizgatok már, de az elektronikus zenét nagyon szeretem! Tehát nem csak proghouse-t, hanem pl. trance stílust is hallgatok! Voltam Tiesto-n is, de azt hagyjuk, mert nekem nem tetszett igazán. A Sanghai tényleg nagyon jó lett, az egyik legjobb mixe Nick Warren-nek. Igazából az ő lemezei miatt szerettem meg ezt a fajta muzsikát. A régebbi munkái is nagyon jók, gondolok itt pl. a Prague vagy a Budapest albumaira. De utánanézek a magyaroknak is. Nemrég jutottam hozzá a Direction 3 ill. 4 albumokhoz. Ahhoz képest, hogy magyarok, nem is rosszak... :) Eléggé megválogatom, hogy miket hallgatok meg, és ezek nagyon jól sikerültek! A The trip óta vagyok Chriss rajongó. Digweed-el még nem vagyok kibékülve, de még egyik dj-t sem hallottam élőben játszani, csak albumokról ismerem őket. A The Forth nevű formációról hallottál már? Krisz
Vendég 2006. 02. 26. 16:45
Kár hogy nem ismered őket, pedig ők is magyar Dj-k... Strictly Team oszlopos tagjai :) !!!
Hallottam már Nick Warren Sanghai c. albumáról, de nem volt szerencsém még hallgatni. Na majd utánanézek már, hogy tényleg olyan jó-e! ;)
Amúgy merre szoktál partyzgatni?
Majd márciusba Kecelen lesz John Digweed buli..hmm...fincsi lesz biztos :))!!!

Farel
Krisz1981 2006. 02. 26. 13:33
Hello! Nem ismerem, amiket írtál... :( A mixet sem hallottam még, nekem a The Trip nagyon tetszett, főleg azért, mert elég sok magyar szerzemény van rajta (October, Pillow, stb)! Kicsit írhatnál pontosabban, mert akkor utánanézek én is! Nemrég hallottam a Global Underground sorozatból Nic Warren: Sanghai c. albumát. Nagyon durva... :) Egyik legkellemesebb meglepetés, hogy rajta van a Pillow c. szám! Ha még nem hallottad, hallgasd meg, én teljesen beleszerettem! Krisz
Vendég 2006. 02. 24. 14:58
Jaaajaaa..megvan :)) zsír nagyon, de van 1 mix Chriss B2B Sur-Prise na azon vannak még nagyon komoly zenék!!
Lank-et vagy Sanfranciscobeat-et ismered?

Farel
Krisz1981 2006. 02. 23. 18:21
Nem haragszom! És igazad van, mert nem lehet csak egyet kiemelni! Seaman-t én is nagyon csípem! Chriss: The Trip? Hallottad már?
Vendég 2006. 02. 23. 17:56
Krisz!
Oké ,bocsi, de tényleg azt hittem hogy oltogatsz... ne hari...
Rengeteg kedvenc Dj-m van... Dave Seaman, Anthony Pappa, Chriss, Sur-prise, Matthew Dekay, Sasha, John Digweed... és még sorolhatnám! Nem tudok csak egyet kiemelni.
Bye: Farel
Krisz1981 2006. 02. 23. 17:45
Kedves Farel! Nem zavar, hogy bemásoltad ide, sőt, nagyon örülök, hogy pont ez a cikk került ide, mert nagyon sok érdekes információ van benne. Kicsit réginek tartom, de ahhoz képest jó. Nem kötöszködni akartam, sajnálom, ha így jött le. De ha jobban megnézted volna, hogy mit írtam, akkor észrevehetted volna a végén a mosolyt... :) Neked ki a kedvenced? Nekem Nick Warren, amúgy... Várom a hozzászólásodat! Krisz :)
Vendég 2006. 02. 21. 7:41
És ha 2001-es??? Mi van akkor?? Talán zavar hogy bemásoltam ide?? Nem tudom mi a bajod vele... :S
Vagy csak mindenképp belém akarsz kötni?... Te vagy az egyetlen akinek szúrta ez eddig a szemét! óóó....óóó.... vannak érdekes dolgok ezen a világon....
Farel
Krisz1981 2006. 02. 20. 17:29
Én pedig nem bántásnak szántam, csak éppen az a cikk 2001-es... :)
Vendég 2006. 02. 20. 11:03
Nem írtam egy szóval se hogy én írtam volna.... 1 lapról szedtem le, de nem a house.lap.hu-ról.... különben is nem mindegy hogy honnan van?! Érdekességnek szántam ,sztem nem mindenki olvasta ezt más lapokon még...
Farel
Krisz1981 2006. 02. 19. 16:04
Itt megint Krisz! Kedves Farel, ezt a szép cikket te írtad, vagy csak kimásoltad a house.lap.hu-ról? Csak mert szó szerint ez van ott is! A cikkel nagyjából egyetérted, bár szerintem nem kellene a trance-t a Big Machez hasonlítani... Hisz a prog. house dj-k nagyon sokszor nyúlnak trance örökzöldekhez! Pl. Sasha is játszotta Cass & Slide-tól a Perception c. számot (Global Underground #13 Ibiza). Amúgy nekem nagyon bejött a prog. house, annak ellenére, hogy már nem járok annyit bulizni, mint régen. Ez a stílus teljesen más, mint ami a médiából ömlik! Üdv.
Vendég 2006. 02. 19. 15:54
Hello Mindenkinek! Én csak pár hónapja hallgatok prog. zenét, de ajánlom mindenkinek, akinek elege van a slágeres, gagyi dolgokból! Ajánlom a globalunderground kiadványokat! Krisz
Vendég 2006. 01. 11. 22:37
Nincs mit...:) gondoltam ha már van progressive topic.... kihasználom!
Bye: Farel
Tiestoapo 2006. 01. 11. 22:15
Kedves "Guest" köszönöm/köszönjük az ismertetést... nagyon jó csak egy picit hosszú:) de tetszik....
Vendég 2006. 01. 11. 22:15
Kedves "Guest" köszönöm/köszönjük az ismertetést... nagyon jó csak egy picit hosszú:) de tetszik....
Vendég 2006. 01. 11. 19:23
Progressive House




Mély, táncolható és veszélyesen magával ragadó ... a progresszív house eljutott odáig, hogy 2001 globális táncparkettjének vezető hangzásává váljon.

Ha eddig nem tudtad volna, akkor az angol Ministry magazin elárulja, hogy a trance betegeskedik. Alig több, mint két év alatt eljutott Paul Van Dyk For An Angel klubhimnuszától a hard trance-ig - a hangzásig, amely olyannyira egyszerű, hogy kilyukasztanád saját dobhártyádat. Sokan a hard house-t éltetik, az azonban evidens, hogy nem fog sokáig fennmaradni. Még a hard house DJ-knek is be kell ismerniük, hogy a zenének haladia kell, hogy túlélje a korát.


Így szól a felmerülő kérdés: " Hova tart a zene manapság?" Ahogy átléptünk az új évezredbe, tisztán látható a választási lehetőség. A hard house jó dolog, de valami hiányzik belőle. A hagyományos USA house-nak mindig meglesznek a saját rajongói, de mindig egy idősebb, sznob közönségre fogunk asszociálni. Itt az ideje, hogy a haladás útjára lépjünk. Eljött a progresszív house ideje.


A prog house már több mint egy éve készülődik az áttörésre. A legelső angol prog house klubok között említhetjük a liverpooli Alderaant, a leedsi Uniont és a londoni Elements-et. Idén azonban úgy tűnik, hogy az eddig tehetségeiről híres hangzás elárasztja a piacot. Bár a prog DJ-k több éven keresztül neves klubokban játszottak (legjelentősebb a Renaissance), a Cream nem rég bejelentette, hogy teljes egészében a progresszívebb hangzás felé orientálódik (becserkészték Timo Maast havi rezidensnek), és a Gatecrasher is növeli a progresszív programok mennyiségét -- nagyon úgy tűnik, hogy központi szerepet fog játszani a sötétebb hangzás kedvelőinek életében.


Néhány szakértő úgy véli, csak az evolúcióval van dolgunk. A rendíthetetlen prog DJ, Dave Seaman eddig még nem tapasztalta bookingja ugrásszerű növekedését, de kijelenti, hogy "a trance egy nagyon fiatal rétegnek szólt, és e generáció ízlése kifinomult. Jó a Big Mac is, de ahogy öregszel, elkezdesz az ínyenc falatok felé fordulni -- a finomabb ízek, az igényesebb elkészítés és tálalás felé. Az emberek már többet akarnak a cartoon (rajzfilm) trance-nél."


Sasha (aki többek számára a progresszív house keresztapja) is egyetért. " Vagy olyan klubber vagy, aki nagyszerű lemezeket akar hallani és lelkiekben megérint az egész, vagy olyan, aki elmegy szórakozni és csak táncol. A trance és a hard house csak az "azonnali kielégülést" szolgálta, de azok a kölykök is felnőttek már, akik három éve a Gatecrasherbe jártak -- sokkal mélyebb érzést akaranak."




Személyiségzavar




Az idők során azonban a progresszív house is megváltozott. Amikor még a 90-es évek elején Dom Phillips dance újságíró elkezdte használni a progresszív house megnevezést, akkor (általában véve vokálmentes) a dub és a disco, a US house és a keményebb európai hangzás, az éteri baleári chillout és a funk keveredését jelentette. ("Elég nevetségesnek tűnt"-- emlékezik vissza Sasha.) A progresszív úttörők, a Future Sound Of London, az Underworld, a Leftfield és a The Aloof, valamint az olyan labelek, mint a mára már kihalt Guerrilla (William Orbit eredeti prog house vállalkozása) szíves fogadtatásra találtak a rave és az ócska tömeghouse uralta zenei világban.


A progresszív house mégis a klubváros zsákutcájába futott. "Kicsit segget csinált a saját szájából" --mondja Sasha. "Brian (Transeau, alias BT) elkészítette zseniális első albumát és mindenki elkezdte utánozni. Minden egyes albumon nevetséges kiállások és bálnahangok tűntek fel. Három vagy négy éve már nem is játszom a hatalmas trance felvételeket." Ezen a ponton lépett be az epic house: "A progresszívből az epik felé tartott a dolog, és ekkor vesztette el a személyazonosságát" -- ismeri el Steve Lawler. "Ahelyett, hogy a dobokra és a basszusokra épült volna, elkezdett a dallam köré épülni az egész."


Miután a sajtó is kigúnyolta és új ötletek sem akadtak, a progresszív house-t el is temették volna, ha nem akad néhány hitszegő -- legjelesebb képviselőjük a Hybrid -- akiknek Wide Angle című albuma (amit az Orosz Szövetségi Zenekarral vettek fel Moszkvában) egyike volt a kevés igazán nagyszerű epic house lemezeknek. "Nem kell, hogy az egész hangzás olyan grandiózus legyen"-- mondja Mike Truman a Hybridből -- "Vissza kell lépnie az undergroundba, hogy ismét működjön."


Ez nemcsak a kisebb progresszív house esték elburjánzásához vezetett, hanem az egész hangzás megváltozott -- kevesebb fényesítés, több funk. A prog house még az olyan eklektikus hatások előtt is kitárta ajtaját, mint a funky techno, vagy Tenaglia tribal hangzása. Ahogy Pete Tong is rámutat, ma egyszerűbb megállapítani, hogy mi nem prog house: "Alapjában véve olyan stílus ez, ami a legmesszebbre esik a hard house-tól és a garage-ban gyökerezik."




Funky és futurisztikus




"Inkább a tudatosságról, mint az elkészítésről szól" - mondja Truman és ha példának Steve Lawler NuBreedjét vesszük, akkor ez a tudatosság a mély, lélekteli elektronikus zenére való törekvésben mutatkozik meg. Akár mély, piszkosan pulzáló szerzeményekről, vagy túlfeszített, kristálytiszta felfételekről van szó, a rezgés mindig funky, szexi, de leginkább futurisztikus. A hangzást olyannyira sikerült visszaszorítani a lényegre, hogy ismét áll rá a progresszív jelző.


"Nagyon nehéz definiálni a műfajokat " -- mondja Dave Seaman nevetve. " Progresszív, trance, tech house ... néha már csak isten tudja, hányféle létezik. A progresszív house inkább egy szcéna, mint műfaj és Rui Da Silva-tól Bushwacka!-ig, Timo Maasig, Sander Kleinenbergig és Oliver Liebig öleli fel a szerzőket. Előrehaladó gondolkodásmódot képvisel és sosem túl absztrakt ahhoz, hogy ne venné figyelembe a szombat este közönségét. Még mindig a táncparkettre épül."


De közönségbarát elemek ide vagy oda, a prog house valószínűleg sosem lesz olyan népszerű, mint a trance. " Szerintem a nagy kluboknak lesz egy kis problémája" -- mondja Sasha. "Akkora szintre vitték már a trance/hard house estjeiket, hogy nehéz lesz erről visszaállni. Azt kockáztatják, hogy összezavarják a klubbajárókat."




A groove felépítése




Pete Tong azonban úgy véli, hogy a komoly zenék is meg tudják őrjíteni a szombat este partiarcait. "Igen, ez valóban egy másmilyen hangulatvilágot képvisel, de otthon lejátszottam szombaton és felrobbant a ház"-- mondja lelkesen. "Persze nem olyan darabokat játszottam, amik fél perc alatt bontakoznak ki. Eléggé árnyaltak."


Red Jerry, a Hooj Choons főnöke (azé a labelé, ami a trance-t 2000-ben progresszív hangzásra cserélte) tagadja, hogy a prog house és a vokális lágyabb darabok kölcsönösen kizárnák egymást. "Tegyél rá egy igazán jó vokált egy dögös progresszív darabra, és máris Rui Da Silva-nál vagy. Kezdetektől fogva úgy beszéltek a Touch Me -ről, mint lehetséges karácsonyi slágerről. Másrészről a gyenge angol tribal cuccok sosem fogják senki malmára hajtani a vizet"-- mosolyog Jerry. "Persze az biztos, hogy azok a klubberek, akik 11-kor mennek le egy klubba és 3-ig teljesen kiütik magukat, nem progresszív house-t akarnak hallani."


Ha a trance olcsó, mellékutcai panziókba vitt eddig (kis ráfordítás, nem kielégítő), akkor a progresszív house a legdrágább szállodai ágyba fog és még Kama Sutra-t is ad a kezedbe. Alapvető fontosságú, hogy a közönség bízzon a DJ-ben, aki hosszú darabokkal, kevés klubhimnusszal és minimális vokálokkal operál, nem is említve a mindig új hangzást és a szettek felépítését. Sasha-nak sosincs gondja ilyen szempontból a közönséggel. "Ebből a szempontból elég szerencsés vagyok"-- mondja. "Megalapoztam már annyira a hírnevem, hogy ha néhány órára elkalandozom és különféle dolgokat próbálok ki, akkor a közönség velem marad, mert tudják, hogy az este végére oda jutok, amerre tartok."


A kisebb nevű DJ-k azonban trükkökhöz folyamodnak hírnévszerzés céljából. A progresszív house játszásához nem azok a képességek kellenek, amik a slágerezéshez. "Funky-nak" kell lennie, ugyanakkor fel kell pörgetni a közönséget (hiszen olyan trackeket hallanak, amiket valószínűleg nem ismernek) -- ez azt jelenti, hogy a progresszív DJ jobban koncentrál az effektekre, az innovatív mixelésre és a szett összeállítására.


"Rettentően fel tudom dobni a közönséget"-- lelkendezik Steve Lawler. "Komolyan. Megy az ütem, leveszed a basszust és a lábdobot, maximumra teszed a közepet, majd bumm! Tedd vissza a dobokat amikor visszajön a basszus. Ez akkora hatással van rájuk -- ezzel megszerezted őket magadnak. Megint visszatérhetnek a DJ művészi képességei."




Az élvonal




A progresszív szett egy klisével élve olyan, mint egy utazás, de míg ez valaha az önzés mentsége volt, addig a progresszív DJ-k szigorúan a táncparkettre koncentrálnak. Egy dolog, hogy marginális darabokat részesítenek előnyben, de ahogy Dave Seaman őszintén rámutat, "nem akarsz önelégült hólyag lenni."


A Gatecrasher rezidense, Ashley Casselle számára (aki a Deviantnak készít felvételeket Ashtrax néven) a legfontosabb cél, hogy tetőfokára hágjon a hangulat. "Ha művelt akarsz lenni, menj egyetemre"-- mondja Casselle. "Az egész arról szól, hogy jól érzed magad a táncparketten. Ugyanakkor meg persze több is van benne, mint hogy szétrobbantja a házat. Rengeteg olyan zene van a piacon, ami nem csak a lábadra tesz mély benyomást, hanem a fejedre is."


Úgy tűnik, 2001 lesz az az év, amikor a brit klubélet visszaszerzi elvesztett büszkeségét. "A klubkultúra szépsége az," -- mondja Red Jerry -- "hogy ha sz@r részhez ér -- amikor például a trance túl gyors és nyálas lett -- ahelyett, hogy meghalna, vannak olyanok, akik valami jobbat szeretnének csinálni. Állandóan mozgásban van és fejlődik. Szinte egy magát állandóan kijavító mechanizmus." Úgy tűnik, ez a mechanizmus azért teremtette meg a progresszív house-t, hogy józan gondolkodásúak maradhassunk. Itt az ideje, hogy kifinomítsuk hallásunkat!




PROGRESSZÍV HOUSE MŰVÉSZEK/DJ-K:




Nick Warren: A vezető prog house duó, a Way Out West egyik tagja, Global szupersztár DJ, Massive Attack live DJ, rezidens a bristoli Rockban és mindent egybevéve egy kedves srác. És persze Magyarországon is megfordult már, szerencsére nem is egyszer.


Hybrid: Mike Truman egyike a többtagú Hybridnek, akik Wide Angel albuma segített a progresszív feltámadásban 1999-ben.


Steve Lawler: "Én house DJ vagyok, Sasha és Digweed is azok. Megvan bennünk az a képesség, hogy mélyből egészen a fellegekig repítsünk"-- mondja Steve. Saját estjei vannak a Code-ban és a Home-ban (Angliában...)


Dave Seaman: Nagyra becsült DJ, újságíró és a prog hangzás hosszútávú bajnoka. A Brothers In Rhythm egyik fele, akik segítettek Kylie-nak, hogy újra dance dívaként tündökölhessen.


Pete Tong: Ő a Radio 1 zenei úttörője, saját labele van, korai ibizai harcos és szeret mindent, ami progresszív.


Sasha: Nagyrabecsülés jelképeként az "Isten" becenevet ragasztották rá.
Digweeddel együtt segített abban, hogy az angol house elterjedjen az amerika táncparketteken is.


Ashley Casselle: A Gatecrasher rezidense, aki csak arra vár, hogy felléphessen az élvonalba. segített megszabadítania a Crashert a hard house és trance imázsától.


Timo Maas: Német breakbeat-kedvelő prog house művész és DJ, aki tavaly tört be a köztudatba Assido da Bass remixével. Nagy partiztató hírében áll.


Danny Tenaglia: DT mélyen és vastagon szereti. A New York-i Danny állandóan játszik a Bedrockban, most pedig a NY-i top klub, a Vinyl rezidense.


Red Jerry: DJ, remixer és producer, egyike a az elektronikus tánczene legszorgalmasabb munkásainak. A Hooj Choons prog house label főnökeként vált ismertté.


Deep Dish: Az iráni születésű washingtoni bázisú DJ duó rendszeresen látogat el Európába (néha még hozzánk is). Saját labelük, a Yoshitoshi egyike a legjobbaknak.




PROGRESSZÍV LABELEK:




Berock: Digweed találmánya... Szerintem elég is ennyi.


Kismet: Alig egy éves. Hallgasd meg a Touch Me-t és mindent értesz.


Hooj Choons: "Egy évtized a félig tisztességes house jegyében"-- mondja a Hooj. Ők őszinték.


Deviant: Mély, sötét, árnyalt és szolid -- tetszeni fog az Ashtrax és az Animated.


Black Ice: Kissé vaskos, atmoszférikus és tribal-ös.


Pitch Black: A legendás New York-i Satellite Records tehetségeket felvonultató oldalága.


Choo Choo: Sheffield büszkesége. Keresd Fade mixét Mara Song for Zoe című dalának.


Fire Recordings: Cass 'n' Slide, Lee Burridge és Grant Collins...


VA Recordings: A piszkos, kemény prog tech hangzás képviselői.
Vendég 2006. 01. 11. 17:17
Lank, Sanfranciscobeat, Chriss, Sur-prise (legalább is a magyarok közül szerintem ők viszik a pálmát!)
Tiestoapo 2006. 01. 11. 13:36
Írjatok progressosok! Ki magyarországon a legnagyobb?
Vendég 2006. 01. 10. 19:14
http://www.theessential.hu
Tiestoapo 2006. 01. 10. 19:13
Progressive zene zum beispil: http://www.justmusic.fm
http://www.di.fm és ott válaszd a progit!
Vendég 2006. 01. 10. 19:08
Én szeretem nagyon is!!! Szerencsére van sok olyan hely ahol progressive zenét játszanak. Na és persze rengeteg tehetséges Dj van!! Még a magyarok között is!!!
Tiestoapo 2006. 01. 10. 17:12
hello neked is meg mindenkinek aki ide ír!!! Szeretném ha ezen a topicon nem az anyázós rész folyna (ha lehetséges) hanem csak tényleg az írna aki szereti a progressive zenét!
Vendég 2006. 01. 10. 14:16
hello
Vendég 2006. 01. 09. 18:20
Egy olasz Dj...és a hangzásvilága!
Tiestoapo 2006. 01. 09. 16:39
A Progressive zenében van egy kis Trance, egy kis Techno, kis House... Mi kell még? Szerinted?

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » House, Trance, Techno