Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Hírek

Idén is Mayday, de új helyszínen

létrehozva: 2006. 02. 11.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Dj Zetor 2007. 06. 26. 16:11
... megint mondom: stílustól függetlenül!
Dj Zetor 2007. 06. 26. 16:10
... jó 9 hónap telt el a legutóbbi hozzászólás óta, de ennek az az oka, hogy csak most olvastam el újra az egész - egyébként - értelmetlen vitát. Most viszont mégis hozzá kell szólnom egy uccsót, hogy összegezzem Teleprap Nyugati part című fórumából összegyűjtött tapasztalataimat.

Elég későn láttam át, hogy Teleprap a legkevésbé sem mainstream rap rajongó, pedig akkor inkább egyetértettem, mintsem vitatkoztam volna vele. Összegzésként lehet elmondani tehát, hogy minden zenéből kétféle létezik: egy majmolható divatirányzat, amelynek a zene igazi szeretetéhez köze nincsen, és az adott zenei stílus igazi oldala, amelynek a lényege ténylegesen az, amit hallgatsz, amit szerethetsz.

BÁRMILYEN stílusról is legyen szó - diszkó, rap, rock, akármi -, mindegyiknek megvan ez a majmolós oldala. És nem azok alkotnak külön csoportokat, akik mást hallgatnak, hanem azok, akik másként értelmezik azt, amit hallanak: hogy szeretik-e igazán, vagy csak majmolják.

Ezen többé kár is vitázni, a zene és a divat két külön dolog, és aki a kettőt nem tudja megkülönböztetni, az vessen magára.
Akinek van józan esze, azt a zene nem hülyíti el. Az lehet rendes, jófej srác vagy csaj, függetlenül, amit hallgat.

És még egy dolog: a média általában a divatot részesíti előnyben, ez magyarázza azt, hogy a mainstream majmolás a felkapott. Ez nem jó. A zenét hallgatni és szeretni kell. Áldásunkat adjuk, ha az igazi tehetségek is lesznek olyan sikeresek, mint a divatmajmok.
TELEPRAP 2006. 09. 21. 19:53
JAVASLOM,HOGY HALGASS BELE A NONÉM ELŐADÓKBA.WWW.RAPNET.HU
http://WWW.HIPHOP.HU
Dj Zetor 2006. 09. 20. 14:07
Ha ez tényleg normális rap, akkor tán belehallgatok...
TELEPRAP 2006. 09. 07. 14:59
ZETOR,NAGYJÁBÓL JA.HALGASS BELE CSAK LEGALÁBB EGYSZER UNDERGROUND RAPZENÉBE PL:HŐSÖK-BE,DEEGO-BA.STB STB. http://WWW.RAPNET.HU -OTT CSAK UNDERGROUND RAP ZENE VAN- SOKKAL JOBB A CSÍRA MAJKÁNÁL MEG EZEKNÉL.A VIVAHIPBEN IS NONÉM RAPPEREK VANAK.
TELEPRAP 2006. 09. 05. 16:50
ZETOR,NAGYJÁBÓL JA.HALGASS BELE CSAK LEGALÁBB EGYSZER UNDERGROUND RAPZENÉBE PL:HŐSÖK-BE,DEEGO-BA.STB STB. http://WWW.RAPNET.HU -OTT CSAK UNDERGROUND RAP ZENE VAN- SOKKAL JOBB A CSÍRA MAJKÁNÁL MEG EZEKNÉL.A VIVAHIPBEN IS NONÉM RAPPEREK VANAK.
Dj Zetor 2006. 09. 05. 16:45
Úgy értem hogy időben stimmel, persze hogy nem úgy gondoltam hogy a gettóban hallotta. Eminemet meg ki ne akarná lelőni?

Akkor úgy tűnik, az underground a normális rap, a a mainstream meg a pénzhajhász rap, a videoklipekben feka kurvákkal, menő verdákkal és tonnányi aranylánccal, ami a rapperek nyakát húzza?
TELEPRAP 2006. 09. 03. 19:45
TUDOD KÉTFAJTA RAP VAN.AZ EGYIK:A MAINSTREAM:A K_RVÁKRÓL ÉS A PÉNZRŐL SZÓL.DE AZ UNDERGROUND A RAPZENE SZERETETÉRŐL SZÓL.JA ÉS MÉG VALAMI.HALLOTTÁL MÁR MAGYAR UNDERGROUND RAP ZENÉRŐL?JÓ PÁRT TUDNÉK FELSOROLNI,EZEK NEM BOTRÁNYOSAK ÉS A ZENE SZERETETÉRŐL RAPPELNEK.PL:HŐSÖK,MC GŐZ,DEEGO,CONNECTIONS,IDŐ URAI, A KEZDET FIAI,ARTOS CSABA,MINIMAL PROJECT.ÉS MÉG SOKAN MÁSOK.INGYEN LEHET EZEKET A ZENÉKET LETÖLTENI A http://WWW.RAPNET.HU-RÓL.AMÚGY MEG VIVAHIP SZERDÁNKÉNT. -ÉS UNDERGROUND RAP-
TELEPRAP 2006. 09. 01. 11:59
HALLOTT E TECHNOZENÉT LIM LINCOLN A GETTÓBAN?HAGGYÁL MÁR EZZEL,MÁR BOCS.GETTÓBAN MAX A NYOMORÚLTSÁGBAN ÉLŐ RAPPELÉSEKET HALHATTA.GETTÓBAN NEM IS TUDJÁK MI AZ A TUCTUCZENE.A TECHNOZENE JÓVAL KÉSŐBB JÖTT,MINT A RAPZENE.A RÉGI RAPZENÉKNÉL NEM 50.CENTRE MEG ILYENEKRE KELL GONDOLNI.HANEM PL:N.W.A -RA,LIM-RE,STB STB... ÍGYVAN A RAPPEREKET BÁRMELYIK NAP LELŐHETIK,TEHÁT NEM LEHET TUDNI,MEDDIG ZENÉLNEK.PL:EMINEMET IS MEGFENYEGETTÉK,HA NEM VIGYÁZ A SZÖVEGEIVEL LELÖVIK.A DISCÓSOK,TECHNOSOK MIBEN HALLNAK MEG?MAXIMUM VÉGELGYENGÜLÉSBEN.A RAP CSODÁLATOS ZENE ÉS MÉG ÖLTÖZETE IS SZÉP.AZOK A KAPUCNIS PULCSIK MEG SAPIK FRANKÓK.
TELEPRAP 2006. 08. 30. 16:22
HALLOTT E TECHNOZENÉT LIM LINCOLN A GETTÓBAN?HAGGYÁL MÁR EZZEL,MÁR BOCS.GETTÓBAN MAX A NYOMORÚLTSÁGBAN ÉLŐ RAPPELÉSEKET HALHATTA.GETTÓBAN NEM IS TUDJÁK MI AZ A TUCTUCZENE.A TECHNOZENE JÓVAL KÉSŐBB JÖTT,MINT A RAPZENE.A RÉGI RAPZENÉKNÉL NEM 50.CENTRE MEG ILYENEKRE KELL GONDOLNI.HANEM PL:N.W.A -RA,LIM-RE,STB STB... ÍGYVAN A RAPPEREKET BÁRMELYIK NAP LELŐHETIK,TEHÁT NEM LEHET TUDNI,MEDDIG ZENÉLNEK.PL:EMINEMET IS MEGFENYEGETTÉK,HA NEM VIGYÁZ A SZÖVEGEIVEL LELÖVIK.A DISCÓSOK,TECHNOSOK MIBEN HALLNAK MEG?MAXIMUM VÉGELGYENGÜLÉSBEN.A RAP CSODÁLATOS ZENE ÉS MÉG ÖLTÖZETE IS SZÉP.AZOK A KAPUCNIS PULCSIK MEG SAPIK FRANKÓK.
Dj Zetor 2006. 08. 30. 14:49
Bocs de nem igazán értem a reagálásodat a legutóbbi hozzászólásomra.

Egyáltalán nem azt mondtam hogy nincsenek hosszú életű vagy sikeres rapperek, sőt elég sokan vannak, csak azt, hogy emellett el kell ismerni, hogy aki technósok közül több mint 10 évet megér, az szép teljesítmény! Ezt főleg annak mondom, aki esetleg azt hinné, hogy a technósok egynyári slágerek. Erre a legnépszerűbb DJ-k is simán rácáfolnak.

Biztosan minden műfajból (technó rap rock stb.) vannak legendák és egynyári felejthető bohócok. És az sem igazán megjósolható. hogy egy DJ vagy egy rapper meddig lesz sikeres. Lehet hogy még 20-30 évig húzza a nótát, de lehet, hogy holnap lelövik az utcán és akkor fuccs az egésznek.

Ha Lim Lincoln most 39 éves és tegyük fel kb. 10 évesen kezdett el rappelni, akkor már simán hallhatott technozenét.
TELEPRAP 2006. 08. 28. 20:09
MÁR BOCS,DE AMERIKÁBAN VANNAK A LEGÖREGEBB RAPPEREK.PL:LIM LINCOLN,Ő MOST 39 ÉVES.Ő MÁR RÉGES RÉG RAPPELT A GETTÓKBAN,MIKOR MÉG A SCOOTER ÉS A TECHNO SEHOL SEM VOLT.ERRŐL ENNYIT.NA,LIM LINCOLN EGYÁLTALÁN NEM DIVAT RAPPER,LASSAN MÁR 20 ÉVE NYOMJA A RAPPET.DE AKÁR SNOOP DOGG-OT IS FELHOZHATOM,Ő SE MAI GYEREK,VAGY PL:AZ N.W.A.
JA BOCS,TALÁN SNOOP DOGG NEM NÉPSZERŰ?DEHOGYNEM.SOKKAL NÉPSZERÜBB,MINT A SCOOTER MEG EZEK.SAJÁT ALAPÍTVÁNYA VAN,SŐT SAJÁT CIPŐ GYÁRA VAN.
TELEPRAP 2006. 08. 26. 18:22
MÁR BOCS,DE AMERIKÁBAN VANNAK A LEGÖREGEBB RAPPEREK.PL:LIM LINCOLN,Ő MOST 39 ÉVES.Ő MÁR RÉGES RÉG RAPPELT A GETTÓKBAN,MIKOR MÉG A SCOOTER ÉS A TECHNO SEHOL SEM VOLT.ERRŐL ENNYIT.NA,LIM LINCOLN EGYÁLTALÁN NEM DIVAT RAPPER,LASSAN MÁR 20 ÉVE NYOMJA A RAPPET.DE AKÁR SNOOP DOGG-OT IS FELHOZHATOM,Ő SE MAI GYEREK,VAGY PL:AZ N.W.A.
JA BOCS,TALÁN SNOOP DOGG NEM NÉPSZERŰ?DEHOGYNEM.SOKKAL NÉPSZERÜBB,MINT A SCOOTER MEG EZEK.SAJÁT ALAPÍTVÁNYA VAN,SŐT SAJÁT CIPŐ GYÁRA VAN.
Dj Zetor 2006. 08. 26. 15:49
Eddig végig pl. Tiestóval jöttél, most meg hirtelen a magyar médiára tereled a szót? Miért jössz pont Magyarországgal, amikor szerintem Amerikában például sokkal nagyobb ereje van a médiának? (főleg ha tényleg senkiházi rappereket kapnak fel)
Akármelyik együttesnél megeshet, hogy feloszlik ilyen-olyan előre nem látott okok miatt, még egy vérprofi népszerű banda is , mindegy hogy divat vagy nem divat. De akik már minimum 10 éve húzzák a nótát technósok közül is (pl. SCOOTER), azokra nem lehet azt mondani, hogy nem népszerűek.
TELEPRAP 2006. 08. 25. 11:56
ÍGYVAN,A LINKIN PARK,MEG A LIMP BIZKIT SEM TÜNT AMÚGY EL,CSAK MÁR NEM HALLGATJÁK TÖMEGESEN.AMÚGY SZERINTEM A LIMP BIZKIT ÉS A LINKIN PARK NEM OLYAN ROSSZ.ÉN NEM IS AKAROM AZT,HOGY A DISCO MEG TECHNO ELTÜNJÖN A FÖLD SZÍNÉRŐL,CSAK MAGYARORSZÁGON AZ A BAJ,HOGY AMIT,AKIKET FELKAP A MÉDIA,ODA ROHANNAK A DIVATEMBEREK.PL:A TOKIO HOTEL IS NAGY DIVAT LETT,AZTÁN LEHET,HOGY 2ÉV MÚLVA MEG FELOSZLANAK,MEG ILYESMI.MINDENESETRE MOST RÁM RAKHATOD A JELZŐT,HOGY MAKACS RAPPER VAGYOK,DE CSAK AZ IGAZSÁGOT MONDOM.DJ ZETOR AZT AMÚGY ELHISZEM,HOGY TE NEM DIVATBÓL HALLGATOD A DISCOZENÉKET,DE AZ A BAJ,HOGY SOKAN CSAK AZÉRT HALLGATNAK TUCTUC-OT,MERT MINDEN SARKON (SOK HELYEN VAN DISCO)AZTÁN CSAK PINÁKAT MENNEK HÜLYÍTENI,MEG DUGNI MEG UGRABUGRÁLNI JÁRNAK ODA.ÉS,HA MÁR ITT TARTUNK,NEM MINDEN RAPPER BOTRÁNYOS,PL UNDERGROUND RAP AZ NEM DIVAT:ILYENEKET GONDOLOM NEM ISMERSZ,HOGY:KEZDET FIAI,IDŐ URAI,HŐSÖK,DEEGO,MINIMAL PROJECT,STB STB....NA EZEK NEM DIVAT RAPPEREK.
Dj Zetor 2006. 08. 24. 21:57
Hú ez velős volt
Dj Zetor 2006. 08. 24. 21:55
Ezt én elhiszem, de attól, hogy a Linkin Park már nem akkora divat mint régen volt, még nem tűnt el a süllyesztőben. Ez a diszkózenére is igaz, az sem fog csak úgy eltűnni a Föld színéről (bármennyire is szeretnéd).
Ami a diszkós életmódot illeti, hadd oszlassak el egy-két tévhitet:
1. Nem mindenki jár bzi lila technós izompólóban, aki diszkózenét hallgat.
2. Nem is jár mindenki diszkóba, aki diszkózenét hallgat.
3. Mindent összefoglalva: nem kell mindenkit bzi lila technós izompólós diszkóban ugrálós majomnak képzelni, aki megemlíti, hogy diszkózenét hallgat. A diszkó meg a rap, rock, stb. lehet életstílus, de kábé annyian vannak azok is, akik egyszerűen csak hallgatják ezeket a zenéket, és nem mindenki érzi kötelezőnek felvágni az ereit, rímekben káromkodni, belőni magát a diszkóban. Te elismerted, hogy ízig-vérig rapper vagy, én viszont elutasítok mindent amit rám mondtál.
Tehát:
1. Eszem ágában sincs bzi lila technós izompólóban vagy más macsószerkóban járni. Tök átlagos vagyok, így is öltözködöm.
2. Csak ritkán járok diszkóba (igazából sulidiszkóba) és eszem ágában sincs belőnöm magam.
3. Az általad emlegetett romlott diszkós életforma tőlem és sok más mindenkitől távoláll. Csak hallgatom a zenét. És tudom hogy aki rappet vagy rockot hallgat az sem feltétlenül csököttagyú debil állat (bár kétségtelenül előfordul mint ahogy a diszkósok között is).

De az is igaz, hogy egy sokat majmolt rapper vagy rocker az elvakult rajongókat meghülyítheti ha majomságokat csinál élő koncerten.
A DJ ilyet nem csinál, neki nincs ideje majomkodni. Ő nem azzal vagánykodik, hogy felvágja az ereit vagy összeokádja a színpadot.
Ezzel azt akartam mondani, hogy a rajongók viselkedése nagyban függ a zenésztől is és neki felelőssége van.
TELEPRAP 2006. 08. 22. 20:50
CSUPÁN AZÉRT ÍROM,HOGY DIVAT A DISCO ÉS TECHNO,MERT EMLÉKSZEL MÉG,MIKOR PÁR ÉVE MINDENKI PL:LINKIN PARK-OT HALLGATOTT,AZTÁN LIMP BIZKIT-ET,MEG DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.MOST MEG SOKAN DISCOZENÉT HALLGATNAK ÉS ÚGY ÖLTÖZNEK.ENNYI,DE EZ IS ELFOG TÜNNI A SEMMIBE.EGY A KÜLÖNBSÉG.ÉN NEM KÖVETTEM SOHA SEMMILYEN TRENDET.MINDIG RAPPER CUCCBA JÁRTAM ÉS MÉG MOST IS ABBA JÁROK.A RAP BULIKON MEG SOKAN VANNAK,HIÁBA A TUCTUC-OD.AKI MEG MOST A TECHNOT KÖVETI AZ ELŐTTE DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.DE ÉN NEM FORDULTAM KI,ÖRÖKRE EGY (MAKACS)RAPPER MARADOK.
TELEPRAP 2006. 08. 17. 14:31
CSUPÁN AZÉRT ÍROM,HOGY DIVAT A DISCO ÉS TECHNO,MERT EMLÉKSZEL MÉG,MIKOR PÁR ÉVE MINDENKI PL:LINKIN PARK-OT HALLGATOTT,AZTÁN LIMP BIZKIT-ET,MEG DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.MOST MEG SOKAN DISCOZENÉT HALLGATNAK ÉS ÚGY ÖLTÖZNEK.ENNYI,DE EZ IS ELFOG TÜNNI A SEMMIBE.EGY A KÜLÖNBSÉG.ÉN NEM KÖVETTEM SOHA SEMMILYEN TRENDET.MINDIG RAPPER CUCCBA JÁRTAM ÉS MÉG MOST IS ABBA JÁROK.A RAP BULIKON MEG SOKAN VANNAK,HIÁBA A TUCTUC-OD.AKI MEG MOST A TECHNOT KÖVETI AZ ELŐTTE DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.DE ÉN NEM FORDULTAM KI,ÖRÖKRE EGY (MAKACS)RAPPER MARADOK.
TELEPRAP 2006. 08. 16. 21:17
CSUPÁN AZÉRT ÍROM,HOGY DIVAT A DISCO ÉS TECHNO,MERT EMLÉKSZEL MÉG,MIKOR PÁR ÉVE MINDENKI PL:LINKIN PARK-OT HALLGATOTT,AZTÁN LIMP BIZKIT-ET,MEG DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.MOST MEG SOKAN DISCOZENÉT HALLGATNAK ÉS ÚGY ÖLTÖZNEK.ENNYI,DE EZ IS ELFOG TÜNNI A SEMMIBE.EGY A KÜLÖNBSÉG.ÉN NEM KÖVETTEM SOHA SEMMILYEN TRENDET.MINDIG RAPPER CUCCBA JÁRTAM ÉS MÉG MOST IS ABBA JÁROK.A RAP BULIKON MEG SOKAN VANNAK,HIÁBA A TUCTUC-OD.AKI MEG MOST A TECHNOT KÖVETI AZ ELŐTTE DESZKÁS CUCCOKBA JÁRT.DE ÉN NEM FORDULTAM KI,ÖRÖKRE EGY (MAKACS)RAPPER MARADOK.
Dj Zetor 2006. 08. 16. 15:54
Ez a diszkó techno láz 1-2-3 évig fog tartani?

Kb. 30 éve tart (persze közben fejlődött, csiszolódott), mire alapozod, hogy pár év múlva vége lesz?

Ezen a feltevéseden csak röhögni tudok. Bocs.
Dj Zetor 2006. 08. 16. 15:50
Abszolút nem követem a trendet és nem azért hallgatok diszkózenét mert állítólag divat. A divat szó amúgy nem feltétlenül negatív jelentésű, ha Amerikában rappet hallgatnak, arra is azt mondjuk, hogy divat most a rapzene, mert tömegeket tud vonzani, és ez nem jelent rosszat. Na ami akkora moslék hogy még rajongótábora sincs vagy csak kicsi, arra lehet mondani hogy "nem divat". De ilyen értelemben ha a "tuctuc" divat, akkor sokan szeretik és elismerik. Ja és:
1. Én is járnék inkább földönhúzott lógógatyában mint b_zi lila technos izompólóban.
2. Igen, Magyarországon a gagyi tuctuc a divat. Ezért nem hallgatok magyar tuctucot. Csak külföldit.
3. Most szóljak rá a dídzsékre hogy "ne lopjál más stílusból ejnyebejnye"? Egy számot sokféleképpen fel lehet dolgozni, mindegy hogy régiből vagy újból, technóból vagy más stílusból. A feldolgozások között is vannak igénytelen marhaságok amelyeket még én sem hallgatok meg, de van olyan is ami igényes, jó DJ csinálja és nem "kornyikálós ribiket" használ hozzá, hanem tehetséges énekesnőket, mert ilyenek is vannak bizony. Tehát egy számot jól és rosszul is fel lehet dolgozni, persze (főleg) egy rapper, rocker, stb. nem tud különbséget tenni ezek között.
A feldolgozásokra sok jó példát lehet hozni pl. a Cascada, akikről te talán még nem is hallottál, de egy ideje már Amerikában is befutottak. Persze egy ízig-vérig rapper ezt nem ismerné be.
TELEPRAP 2006. 08. 15. 23:34
Zetor,mindenesetre te elvagy tévedve.Ez a Disco,techno láz is 1-2-vagy 3évig fog tartani,aztán egyre kevesebben lesztek.Tudod,most Magyarországon a gagyi tuctuc a divat.A divatcsírák mindig odamennek,ami a legnagyobb trend. Én annyit mondok:KÖVEZSD A TRENDET,HÁT KÖVETI A FAXOM. Az Amerikaiak rájöttek,hogy a tuctuc nem zene,magyarul selejt.Ja és a közeljövőben,ha lehet tuctuc-osok,ne lopjatok más stílusból,mert ez szánalmas és hányinger,amit ti műveltek.És még valami.INKÁBB JÁROK FÖLDÖNHÚZOTT LÓGÓGATYÁBAN,MINT B_ZI LILA technos IZOMPÓLÓBAN.Erről ennyit
TELEPRAP 2006. 08. 14. 8:58
Zetor,mindenesetre te elvagy tévedve.Ez a Disco,techno láz is 1-2-vagy 3évig fog tartani,aztán egyre kevesebben lesztek.Tudod,most Magyarországon a gagyi tuctuc a divat.A divatcsírák mindig odamennek,ami a legnagyobb trend. Én annyit mondok:KÖVEZSD A TRENDET,HÁT KÖVETI A FAXOM. Az Amerikaiak rájöttek,hogy a tuctuc nem zene,magyarul selejt.Ja és a közeljövőben,ha lehet tuctuc-osok,ne lopjatok más stílusból,mert ez szánalmas és hányinger,amit ti műveltek.És még valami.INKÁBB JÁROK FÖLDÖNHÚZOTT LÓGÓGATYÁBAN,MINT B_ZI LILA technos IZOMPÓLÓBAN.Erről ennyit
Dj Zetor 2006. 08. 11. 15:57
Asszem nem voltam még gettóban és nem is ott születtem, de ha így lenne, én mások helyében nem lennék rá büszke. És főleg nem adnám ki lemezen, hogy aztán egy perc múlva már arra se emlékezzem nagy gazdagságomban, honnan jöttem. Nehéz a repperek élete? Szerintem azoknak nem, akik a slágerlisták első helyéről pénzüket számolgatva integetnek társaiknak, akik még mindig nem alszanak éjjelente az éhezéstől, félelemtől, elnyomástól stb. Úgy tűnik a sláger-repper és a gettós között is van különbség?
Dj Zetor 2006. 08. 11. 15:42
A tuctuc zene hazája nem hiszem hogy Anglia. A technót most vitattam meg, a trance meg főleg Németországban született.

A tuctuc melyik alfaja született Angliában? Ja nem tudod, mert fogalmatok sincs arról hogy mi is az a "tuctuc" vagy a techno úgy igazából mert ti csak hülye általánosításokat használtok.

A "nagy díjakat" meg miért a repperek kapják? Mert a ti drága Amerikátok velük van elárasztva úgy hogy levegőt sem kapnak tőlük!
Miért vagytok büszkék arra, hogy a repperek a gettóból jönnek? Az olyan jó dolog? Az olyan vagányság? Amúgy nem csodáxom hogy Amcsi tele is van ilyenekkel.
Dj Zetor 2006. 08. 11. 15:33
Igen ez a gettó szó nem volt jó, igazából azt kellett volna írnom, hogy fekáktól származik, mert igazad van az tényleg nem mindegy. De az hogy honnan származik a techno, abban nem tévedtem.
Idézek neked egy jó kis enciklopédiából:

Techno is a form of electronic dance music that became prominent in Detroit, Michigan during the mid-1980s with influences from electro, New Wave, Funk and futuristic fiction themes that were prevalent and relative to modern culture during the end of the Cold War in industrial America at that time. Following the initial success of Detroit Techno as a musical culture – at the very least on a regional level – an expanded and related subset of genres in the 1990s emerged globally.

Bocs hogy a fordítással sem törődtem de hátha kihámozod a cikkből, hogy a techno honnan is indult és mikorra lett világméretű zenei stílus. A forrás az en.wikipedia.org oldalról származik, aki nem hiszi, járjon utána.
TELEPRAP 2006. 08. 08. 22:15
Zetor.Figyu:Ha te szereted,hallgazsd azt.Nem szólok bele.Én meg halgatom a Rappet.Óó,upsz,Gettóban techno zene?Ugye ezt nem komolyan mondod?Ezen mindenki röhögne.Mert miköze a technonak a Gettókhoz?Amúgy csak elmondom neked,hogy a techno,meg a dmb zene az mind Angliából származik,azért büszkélkednek a Angolok a TV-ben,hogy a tuctuczene Anglia hazája.Az Amerikai zenék:RAP,ROCK,PUNK.
Dj Zetor 2006. 08. 08. 16:06
Annyiban igazad van, hogy most nem Amerikában éli fénykorát a techno, ez azért van, mert Európa régen rájött, hogy igenis jó zene és lemajmolta :)

Így történt, hogy a technónak Európában nagyobb hatása van per pillanat.
Dj Zetor 2006. 08. 08. 16:05
Hát Teleprap te igazi amerikai hazafi vagy!

De azt vajon tudod-e, hogy a techno eredetileg Amerikából indult?
Egészen pontosan Detroitból, a hetvenes évek végén!

És azt tudtad, hogy eredetileg ugyanolyan gettósok találták ki és fejlesztették ki (nagyrészt), akikről te annyira áradozol???
TELEPRAP 2006. 08. 05. 14:02
TUDOD ZETOR,NEM MINDENKI KIVÁNCSI A MAGYAR,MEG EURÓPAI KU KÁS DISCOSOKRA,TECHNOSOKRA,AKIK KORNYIKÁLÓ LANGYOS RI BIKET VÁLLALNAK FEL. EZÉRT NÉZEK ÉN ÉS MÉG JÓ PÁR MILLIÓ EMBER MUSIC TV-T. A MUSIC TV-N MEGY A SZÍNVONALAS ZENE.NÉZHETIK EGYARÁNT ROCKEREK,PUNKOK ÉS RAPPEREK.EZÉRT JÓ ADÓ.
TELEPRAP 2006. 08. 05. 13:58
Igen,Zetor.Európában divat ez a xar disco,technozene.Csak Európában.Ha jól tudom,Amerika a vezető hatalom és ott megy a vezető zene is:RAP ÉS ROCK.Az Amerikaiaknál egyszerű a helyzet.Nekik nem kell majmolt divat Tiesto,meg stb,kukás Discosok.A MUSIC TV-n SZÍNVONALAS ZENE MEGY,NEM ÚGY,MINT A KUKÁS EURÓPAI ORSZÁGOKBAN.PERSZE,MONDJUK SPANYOLBAN,MEG SVÉDBEN ELÉG SZÍNVONALAS A ROCK ÉS RAPZENE.
Dj Zetor 2006. 08. 04. 17:26
Sokan úgy beszéltek, mintha Amerika lenne az EGÉSZ világ zenei mérvadója. Hallottatok már mondjuk Európáról?
Ha egész nap az amcsi music tv-t nézitek, honnan is tudhatnátok, mi van errefelé?
A diszkó nem tinizene, sok mai DJ is már a negyvenet tapossa, és ha a DJ-k sem csak húszévesek lehetnek, hát a hallgatóság sem. Erről ennyit
Dj Zetor 2006. 08. 04. 17:20
Teleprap te meg miről beszélsz? Hogy jön ide a te hülye önvédelmi monológod? Azért szereted a rap zenét HALLGATNI, mert a rapperek meg tudják magukat védeni? Na és akkor mi van, hogy jön ez a zenéhez?
Aki az amcsi slágerlistákkal jön az meg tényleg tökgyökér! Nem tudom feltűnt-e hogy Amerika még a világ fele sincs! És a világ másik felén Tiesto is uralkodik, főleg Európában, ez már nem tűnne fel nektek, mi?
Azt az amcsi slágerlisták meg nem mondhatják meg, hogy a világ összes többi részén mit hallgatnak!!! U.I. Tinizene pl. Tokió Hotel
TELEPRAP 2006. 07. 23. 14:29
Zetor te mekkora barom vagy.Halgass inkább.Azok a RAPPER Amerikai gengszterek legalább megtudják védeni magukat.A technosoknak nagy a pofájuk,de mikor baj van,akkor otthagynak a xarban.Tapasztaltam.Erről ennyit,te disco ma jom
TELEPRAP 2006. 07. 04. 23:19
Dj Zetor,hallgass el,azok a négerek, legalább tudják mi a kemény élet,te meg a diszkóban ugrálsz szórakozva te majom.A RAP és ROCK az egy életérzés.A techno meg a discó sehol sincs a ranglistán.Ti zenétek undorító sz ar divat nyáladzás,akik felvállalnak kornyikáló r ibiket.Ezért ilyen Xar a techno és discozene.Káromkodnak a RAPzenében.És?Ők így fejezik ki a fájdalmukat.Ja meg azok a négerek legalább tudnak jól bokszolni,mint pl:MOhamed Ali,vagy MIKE TYSON.Te a bokájukig nem érsz fel Zetor.Erről ennyit
Dj Zetor 2006. 06. 30. 11:50
Na ja. Azok a rokkerek jutnak a slágerlisták élére, akik azzal vagánykodnak, hogy felvágják az ereiket. Az amcsik azt szeretik, aki botrányos, mocskos a pofája, netán több időt tölt rács mögött, mint színpadon. A repp meg szinte csak mocskos szöveg. A zene azért van alá, mert "ütemre" káromkodni valahogy stílusosabb. Arra aztán lehet táncolni, mi?
Vendég 2006. 05. 22. 15:42
Így van Ozzy,milyen igazad van és annak a RAPPER gyereknek is igaza van..A techno és a disco,house csak erölködik és a tuctuc az nem is zene.Tiesto meg a többi discos majd ugyis eltünik a süllyesztőbe:)))ahova valók:)))
Vendég 2006. 05. 21. 20:14
így van.a discosok csak erölködnek és becsinálnak:))).Gagyi tiesto meg a sok tolvaj maki magyar discosok.Ja és gagyi mayday.ROCK4EVER-Ozzy Osburne-
Vendég 2006. 05. 21. 15:03
Hát ez a techno,discozene nagyon messze áll a zenétől.Ez a tiesto meg a többi majmolt disco dj egy nagy nulla és divat.Na,de ez ténleg igaz,a discozenét meg a technot kilehet nőni.Majd kinövöd a technot marci.Kiaz a tiesto?ja egy nagy senki.50cent vezeti az Amerikai listákat,tiesto meg sehol nincs.RAP4ever
Vendég 2006. 05. 20. 23:25
Az előző üzi az igaz.Meddig erölködtök még discosok?A jozene az amerikai music tvn megy a trl-ben,amibe a disco és tecnomarcizene be sem tud jutni,mert igen gyenge.hajrá metál--nirvana--
Vendég 2006. 05. 20. 23:20
Szóval röviden tömören,a RAP ROCK és PUNKzene,na az életérzés,az a zene.A disco,techno tinizene és kilehet nőni,majd kinövöd teis technomarci:))
Vendég 2006. 05. 20. 21:53
Mégis a RAP a ROCK és a PUNK kapja a nagy díjjakat.Nyálas a techno.FUj.
Vendég 2006. 05. 17. 13:42
Szerintem jó a Techno!!!

Guestnek üzenem hogy szar a rock punk rap!!!
Vendég 2006. 05. 15. 22:04
Techno,ez nemis zene.Tuctuc.Mi ebben a jó?Semmi.Erre nem lehet táncolni sem.UI:Néztek ti Amerikai TRL-t?Music TVN.Sehol nincs a techno zenétek.Mindig a RAP és ROCK,PUNK kapja a nagy díjakat.Erről ennyit.Szevasztok
Vendég 2006. 05. 15. 8:29
NEM ROSSZ,I love RUSH
török 2006. 04. 19. 13:23
A techno nem egyszerü zene amit megszerkesztenek hanem a dj érzésvilága.
Vendég 2006. 04. 02. 13:12
I love techno!
Vendég 2006. 03. 29. 16:47
A techno a világ legjobb zenéje de érezni kell h tudd és elfogadd!!!
Vendég 2006. 03. 24. 10:07
I love techno
Vendég 2006. 03. 24. 4:14
kussoja vazze
Vendég 2006. 03. 18. 13:29
mit tartalmaz a Vip jegy?
Vendég 2006. 03. 16. 20:22
hm mikro is lesz may day?
me nem tudom ki bogarászni eböl hogy mikor lenne de az tuti hogy isten király a Mayday
Rina 2006. 03. 15. 16:53
igaz nemkéne más ízlését fikázni
sztem naon cool a mayday
sajna én nem leszek ott
I LOVE TECHNO!!!!
Vendég 2006. 02. 23. 20:14
erre egy ft-ot sem adnék ki, táncoltok is vagy csak "forogtok"?:))
Vendég 2006. 02. 19. 14:44
hát fikázzuk mi más izlését öcsém??takarodj vissza a disznóólba te tulok!!!!
Vendég 2006. 02. 19. 14:42
oltári veréb
Vendég 2006. 02. 19. 14:42
kiváncsi vagyok hogy a kőkori primitív beszűkült csőlátásod milyen izlésre korlátozódik???
Vendég 2006. 02. 19. 14:39
KI ez az oltári gyökér aki beszólogat ehhez a cikkhez????
ercs 2006. 02. 15. 10:28
Hali!szisztok. valaki tudna dobni egy infót hogy hol lehet elővételbe jegyet csekkolni az idei May day - re!
Vendég 2006. 02. 13. 9:27
zenei hírek, slágerlista-elemzések, eladási adatok, stb.
http://www.horizon.fw.hu
Vendég 2006. 02. 12. 15:06
majmok...
Vendég 2006. 02. 12. 15:06
Ez nem stílus!!!
Már az ősember is ilyesmit nyomatott hogy "kiüsse magát".. ütemes lüktetés órákon keresztül!!
Nehogymár ez zene legyen.
Vendég 2006. 02. 12. 12:52
Igen, 12 ezer... És nem diszkós hüjegerekek!Attól me mást hallgat mint te,attól még semmivel sem kevesebb, sőt... Nehogymá ilyen gyerekes legyél, jesszus....Nem vagy több, azé me mást hallgacc. Ők et a zenei stilust szeretik, csak azt nem értem, mi a baj ezzel..
Vendég 2006. 02. 11. 23:15
12 ezer bulizó??... vagyis 12 ezer diszkós hülyegyerek akikre rákéne gyújtani az arénát...
Jónap Tamás 2006. 02. 11. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Fórum » MUSIC.HU » Hírek