Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Mi a véleményed a Kispálról?

létrehozva: 2002. 06. 12.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

deepinside 2007. 02. 14. 14:31
én is voltam Mistery Gang-en. atom volt, ahogy a srác, még fejenállva is tudott bőgőzni. amúgy a Mistery Gang most hasít a magyar zenecsatornán a woodoo doll-al. a vicc az az egészben, hogy a videoklipben van egy hotrodos különítmény (két pacák, meg egy agyontetovált csajszi, no meg a gépjárművük), akik szitúgy láthatók az éppen most futó roy és ádám klipben is.

deep meg csak röhögött...
Destroyer 2007. 02. 14. 14:01
Miket meg nem tud az ember... erről a pszihóizéről most hallok először.
T 2007. 02. 14. 11:48
Vágom a kötődést, de a Nekromantixhoz sajna még nem volt szerencsém. Sürgősen orvosolnom kell ezt a dolgot :)
killby 2007. 02. 14. 0:03
Ha psychobilly, akkor egyértelműen nekromantix. Egyébként a nekromantix "főnök"-é és kedves feleségéé a horrorpops. Ami egy jó psychobilly banda, de az albumaikat hamar meguntam. Nálam csak ilyen egy-nyári fellángolás volt...

Én már voltam 4 Mystery Gang-en. Koncerten jó hangulatot teremtenek. Jó kis koncertzenekar, de otthon nem hallgatnám...
Plank 2007. 02. 13. 21:41
Ja a Gorillát is ismerem vagy két szám erejéig :)
T 2007. 02. 13. 21:25
A psichobilly az zsíííír! Ismeri itt valaki a Gorilla nevű magyar psichobilly bagázst? Egész jó zenéjük van és már három albumuk is kijött (bár mintha múltkor valami feloszlásról szóló híreket olvastam volna róluk...).
A műfajban szerintem amúgy manapság a Horrorpops-ot nem übereli senki: női ének+eredeti nagybőgő. Mikell még? :)
Plank 2007. 02. 13. 18:22
Mi bajod a Mystery Ganggel? :)
Szerintem jól nyomják, sajnos koncertre még nem jutottam el. 50es évekbeli eredeti rockabilly-t azért nem hallgatok, mert nem ismerek zenekarokat, elkezdtem egyszer tölteni egy rockabilly gold nevű válogatást, 4 szám jött le azóta is. :(
Nem, mint ha maiakat ismernék, kb csak a Tiger Army-t, de ha jól tudom az psichobilly, tőlük is csak pár számot.
killby 2007. 02. 13. 16:46
Mistery Gang?! Akkor miért nem hallgatunk inkább eredeti rockabilly előadókat, (a csodálatos 55-ös esztendőből)? Azok legalább nem olyan unalmassak...
Egyébként a zenében nem az igényesség a lényeg.
Legalábbis szerintem...

Hát pont ez az! Hogy a kispálhoz irodalmi tudás kell... Mondják ezt a xxxxx kispálosok. És mégis mihez kel az az irodalmi tudás? Áhhh
Plank 2007. 02. 13. 14:58
Jazzekielt is és a Mystery Ganget is szeressük, de szerintem nem érdemes őket sem egymáshoz, sem a Kispálhoz hasonlítani.
Salty 2007. 02. 13. 0:10
Hali, mindenki azt mondja, hogy a Kispálhoz irodalmi tudás is kell. Szerintem ez nem igaz, pl. a Házibuli Debrecenben ami talán a legérthetőbb, nagyon gyenge szövegileg. Az együttes lassan a dadeizmus felé tart, értelmetlen szavakból csinálja a "slágereket". Sok az önelemző gondolat, szövegcentrikus számok. Zeneileg alapszinten vannak felépítve a számok, változatosság hiányá, unalmas dob, elfolytott gitárszólók, néha komolytalanok. Sajnálom, ezeket szerintem figyelembe kéne venniük, és egy kis hangtechnika minőségre gyúrni. Ami a magyar színvonalat illeti a Jazzekielt meg a Mystery Gang-et tudnám említeni mint igényes zenekarok.
T 2007. 02. 12. 17:19
Semmi gáz. Az ilyen műmájer gyökerekkel nekem is tele a tököm (ráadásul én minden nap kénytelen vagyok elviselni egy raklapnyit), de a Kispált attól még bírom valamilyen szinten.
deepinside 2007. 02. 12. 11:08
Thyr!
a 30y zenekar felét van szerencsém személyesen ismerni. a dobosuk kőszegre járt gimibe, egy évfolyammal felettem. a zénekes a barátnőmet tanította pár szemináriumon, a gitáros gyerek, meg állandó bútordarab volt az elsős albérletünkben. Jó nagyot villantottam :))))

a kispálnekem azóta zuhan, hogy '98 tavaszán ott voltam a hapy borzday koncerten pécsen (nekem tetszett, ja és szerepelek a lemezborítón is, mármint a nevem). aztán az egyetemi évek alatt is mentem egy-kétszer, de az már nem volt olyan csúcs, aztán szépen kikopott a dolog.

az alteros csajokat (a filozófus, elvontvagyokmintazálat, meg művelt mert jártam a romológia tanszéken is típusúakat) én sem bírom elviselni. főleg, hogy pécsen minden szeptemberben meglepik az utcákat a kis tariszmyájukkal, meg szalmakalap, meg sál 30 fokban.

bölcsészkar rulez!!! (bocs T)
Csellista 2007. 02. 11. 23:21
Én hallgatok elevenhúúdat.
killby 2007. 02. 11. 23:01
Zem..tud0k..haszálZi..egy..cs0mó..miZdeZt!..:(
h0lZa...veZZem..kell..ujat!
killby 2007. 02. 11. 22:56
eleömlöttakakóailleytyűzeteme
Plank 2007. 02. 11. 21:24
A régi kispált szívesen hallgatom. Az újakat nem, lehet csak azért mert nem is nagyon ismerem őket, de nem is vagyok rájuk kiváncsi.
A közönség meg tényleg röhejes.
Az eleven holdat sem nagyon ismerem, azaz csak azt a két klippes számukat vágom, amiket régebben elég sokat lehetett látni/hallani, de nekem nem tetszik.
T 2007. 02. 11. 21:06
De. Pontosabban azt a kemény egy albumukat, ami megvan (= Leszálltunk, hogy felférj). Nem rossz, nem rossz :)
Thyrane 2007. 02. 11. 19:08
Már írtam...

Eleven Holdat nem hallgat valaki?
killby 2007. 02. 11. 18:16
Jóvan' minegy... Irjad! :)
Thyrane 2007. 02. 11. 17:01
Az "ipszis csajok" a 30Y-ra vonatkozik?

Pont most akartam beírni, hogy az mennyire tetszik nekem.
Fenébe... :)
killby 2007. 02. 11. 15:46
Hát, leginkább csak a közönséggel nem tudok "azonosulni". Egyszerűen idegesítenek a magyar "alterosok". A zenekarokat meg nincs jogom, és nem is akarom megítélni, mert csak felületesen ismerem őket.

Kivéve a Hátsó Szándékot, az egyetlen magyar kedvencemet! (bár nem is "alter") :)
T 2007. 02. 11. 11:25
Nekem spec semmi gondom velük. Nem hallgatom halálra őket, de nem is szidom. (Akit izgat: Jövő hét péntek v szombat, Szexárd, Kispál koncert - Killby, neked kötelező :)
killby 2007. 02. 10. 21:46
Csak röhögni tudok ezen az egész magyar "alternatív" színtéren. Ezen a szaron. Kötekedni a magyar kispálosokkal ugyebár nem lehet, mer ők átlátnak a szaron, és ők az igazán jőfejek, és valójában nekik kellene röhögni rajtunk, akik szerint a kispál is, és az összes többi kispált majmoló magyar "indie" banda zagyva, unalmas szar.

Bocs, hogy felhoztam ezt az ezeréves topikot, de muszály megosztanom másokkal is, hogy mennyire gyűlölöm a magyar "alternatív" zenekarokat. De csak azért, mert ők annyira intelligensek, és sokatmondóak..
És a kispálos (és ipszis) csajok annyira trendik, olyan jó nézni, amikor borral a kezükben filozofálgatnak félmodatokban, és ahogyan táncolnak.

ÁHHHHH ÁHHHHHH ÁÁÁáááHH ááá. ÖLjetek meg!
Vendég 2004. 06. 08. 0:00
Tom, hogy ide regen irt barki is, de azert en megteszem!:))) sz'al imadom oket!:D minden benne van a dalokban amire az embernek szuksege van... akik meg nem szeretik oket az csak azert van, mert ecceruen nem ertik a szoveget...:( okat csak sajnalni tom! czupp Mindenkinek!E.
Vendég 2003. 11. 06. 0:00
szerintem jó VOLT.
amióta nincs Csülök, nincs igazán Kispál és a Borz sem.
Lida 2003. 07. 18. 0:00
fúúúúj----
Vendég 2003. 04. 26. 0:00
Én igazából az első négy albumot bírtam nagyon, a többi annyira már nem jött be 100%-osan, de azért a 95 % se kevés, úgyhogy továbbra is úgy gondolom, hogy nekem úgy, hogy kb. 10 éve követem pályafutásukat ők a legjobbak!
2003. 03. 26. 0:00
Amugy annyira kibukom azoktól, akik utálják, mert "alternatív hülyék". Én nagyooon szeretem, a kispal.menthát mindenkinek ajánlom!
2003. 03. 26. 0:00
Bandi, láttad a dunatv-n? Én igen, és szerintem tökjó volt, mint mindig
2003. 03. 26. 0:00
A legeslegjobb magyar együttes. a második a quimby.
Vendég 2003. 03. 12. 0:00
Most csütörtökön Miskolcon koncert!!!!!!
Vendég 2003. 03. 12. 0:00
Szerintem kurva jó csak az a baj hogy vannak emberek akik nem értékelik és nem értik a dalszövegek értelmét.
Vendég 2003. 02. 27. 0:00
Imádom a zenéjüket és nagyon jók a koncerteik, a Bandi nagyon jó fej.
Ők a legjobbak, ez kétségtelen.
nika
Vendég 2003. 02. 27. 0:00
fosss, egyetlen előnye, hogy fingod sincs, hogy miről szól, és ettől aztán aszszed, hogy szól valamiről, intellektuális faszverés
2003. 02. 14. 0:00
A kispl.mentha.hu -n olvastam, hogy február 28-án 8órakkor a Duna Tv-n Kispál koncert lesz.
A szülinapi turnéról.
2003. 02. 14. 0:00
Bele születtem és megszerettem,a zenét a bandát, az egész tök bejön. Nem az van, hogy elviselem ha otthon szól,meg ilyenek.
Vendég 2003. 02. 13. 0:00
Szóval, ne azért szeresd a kispált, mert ez megy a barátod autójában, ne azért szeresd, mert ezen nőttél fel, hanem azért, mert az egész zene úgy tökéletes, ahogy van. Bandi kurvajól gitározik, lenyom egy szólót becsulott szemmel, amit én két nyitott szemmel is nehezen( Pedig én is tudok vmit állítólag), a Lovasi, meg nagyon jól énekel, elvontak, és nagyszerűek a szövegei, és yo fej!
Azt hiszitek a Tingli-tangli az egy vidám szám? Hallgassátok meg a fájdalmat mögötte!
2003. 02. 06. 0:00
16 éves vagyok, édesapám révén a zenéjükön nöttem fel,idáig. imádom őket. sok korombeli hallani se akar róluk, pedig nem is ismerik,nem akarják meg ismerni. de nem is kell
Vendég 2003. 01. 30. 0:00
Király zenét nyomnak. Sopronba jöhetnének többször is!
Vendég 2003. 01. 16. 0:00
Jó. Nagyon jó. Roppant jó. Rendkívül frankó, időnként búskomorságba hajló mesteri zene. nem ragozom tovább...
Vendég 2002. 12. 11. 0:00
Nem rossz a banda, jó a zene, szóval királyak!!!
Vendég 2002. 12. 06. 0:00
A legjobb zenekar a világon!!!!!!
A szövegek rendkívül sokatmondóak,a zene is szuper.Mi kell még?
Én ismerem őket személyesen is és marhajófejek.
Akinek nem tetszik az ne hallgassa!
Vendég 2002. 11. 25. 0:00
Nagy kalap kaka.
2002. 11. 14. 0:00
Rövid távon isteni, nagyon jó húzásaik vannak, a szöveg elképesztően ötletes. Hosszú távon unalmassá válik, ilyenkor az ember bedob valami változatos külföldi bandát...
Vendég 2002. 10. 31. 0:00
nincs náluk jobb a magyarok között.amit ebben az országban el lehet érni azt ők meg fogják csinálni.lovasi a legjobb
2002. 10. 25. 0:00
Alternatív köcsögök.
Vendég 2002. 09. 17. 0:00
Én is tökre birom!
2002. 09. 08. 0:00
Nekem pécsikénk sok személyes élményem kötődik hozzájuk, és elmondhatom hogy nem csak a zenéjük jó, de állati jó fej emberkék (bár a lovasi egy "állat") :))
2002. 08. 21. 0:00
Igaziból egészen 2 hónappal ezelőttig nagyon nem bírtam, aztán miután barátom kocsijában általában Kispál megy, tökre megszerettem. Azóta fújom a szövegeket is, egyszóval nem olyan rossz, mintahogy azt sokan elképzelik/elképzelték.
Vendég 2002. 08. 16. 0:00
ha az egyuttesrol van szo: qrva jo! imadom!
ha Kispal Bandirol, akkor o is qrva jo! profi gitaros!
Zs.Bokor (csak unom a regisztralasokat :-) )
Vendég 2002. 08. 04. 0:00
csiga
Iszonyú jó koncerteket csinálnak. Nagyon jó az egésznek a hangulata.
kárpátidia 2002. 07. 22. 0:00
szerintem kövér.

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal