Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal

Gitározás

létrehozva: 2006. 08. 10.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2008. 02. 07. 9:32
sziasztok!!!

lenne egy oylan kérésem, hogy csekkoljátok meg a videómat, és írjatok róla jutub felületre kommentet. Ha valakinek nem tetszik, ő is írhat, csak építő jellegűt. tanácsokkal, érvekkel ellátva :) Szal ne a"ez de szar, szánalmas, próbálkozz máshol, mondjuk táncolj..." típusú kritikákra lennék kívőáncsi

Előre is köszönöm!

Geri
Vendég 2007. 12. 28. 18:55
Sziasztok!
Megkérdezhetem a tájékozottabb réteget, hogy mi a véleményetek a BC Rich ASM-ről?
elyon 2007. 12. 01. 11:28
hellow.én 4éve hegedülök de más hangszeren is szeretnék megtanulni.ezért karácsonyra 1 akusztikus gitárt fogok kérni.nehéz megtanulni gitározni??
Fidi 2007. 10. 22. 10:11
Helló.
miskolci együttesnek basszusosra és dobosra van nagyon szüksége. a stílus elég tág lehet, de valahogy a hard rock, metál felé húzódik. elérhettek a e-mail és msn címen vagy 06702959484.
nagyon kéne
kösz
helló
Destroyer 2007. 06. 16. 1:28
Mindjárt sírok olyan szánalmas ez az ember... :'(
deepinside 2007. 06. 16. 0:17
taps-taps-taps-taps-taps-taps-taps csak neked, csak most...
buzigyerek 2007. 05. 22. 22:45
Killby: ezek utalhatnak a gitár formájára, elektronikájára, gyártási helyére, a gyártás évére... Szóval elég sok mindent jelenthet. :)

Salty: a Vorson gitárok pont barmoi jók, árukhoz mérten természetesen. Bár a leszpól kopiáik valóban elég szerencsétlenek, pech, hogy pont olyat vettél... :)
Az meg baromság, hogy elsősorban a fa és a hangszedő adja a gitár hangját. Vagyis csak a fa része. A fa kb 3%-ban járul hozzá a kapott hanghoz. Én pl a jelenlegi bandámban (prog-matek-metalcore-t játszunk) egy Vorson V-190-esen játszok, amibe tettem egy Seymour Duncan SH-2 + SH-8 humbuci szettet, és simán leszól bármilyen más gitárt (feltéve, hogy nem aktív EMG elektronika van benne). Az egyik tanítványom nemrég vett egy Ibanez Prestige-t, majdnem sírva fakadt amikor hallotta, hogy az én 50 ezer forintos gitárom szebben szól mind tisztán, mind torzítva.
Na mindegy... A lényeg annyi, hogy a legfontosabb szempont egy gitár hangjánál a hanszedő, ezt követően jön az erősítő + hangszóró, valamint az effektek, majd a kábelek, és csak legvégül a fa.
tomi 2007. 03. 10. 20:57
Sziasztok!

Eladnám 1 éves, megkímélt Harley Benton basszusgitáromat.(nem metalra használtam :) 30.000 Ft Tanulógitárnak tökéletes!!!!

0620/983-7723
kiki 2007. 03. 07. 22:23
:D:):D:) tok sirály!!!!!!
csak az a baj hogy nemtom mirol van itt szó!!!!!!!:D:):D:):D
killby 2007. 01. 30. 18:36
A k*rva életbe már!
killby 2007. 01. 29. 14:23
Király!
Ha nem lenne nagy gond, válaszolnál az én kérdésemre is? Megköszönném.. :)
Salty 2007. 01. 27. 16:52
B*zigyerek squier és fender közti különbségről szóló hozzászólásával kapcsolatban szeretném kifejteni véleményem.

A squiereket és a fendereket ugyanabból a fából készítik, leggyakoribb az éger fából készült test, azonban, a squier elektronikája olcsobb fémből készül. A másik fontos szempont a gyártás helye, egy nemzetközi fórumon olvastam, hogy az amerikában készült fender/squier-ek a legjobbak, de ezt nem tudnám részletezni.

A gitár hangzását meg nem a különféle effekt pedálok haátrozzák meg. Egy Vorson gitárral nem lehet olyan hi-gain metál hangzást elérni mint egy Ibanez-el vagy Dean-el. Ez főleg a rétegelt fától is függ, aminek a sűrűsége kisebb és a hangzás nem lesz olyan telt, és basszusban gazdag.

Nekem is Vorson gitárom volt régesrég, egy Les Paul fazonú "kiherélt" modell. 3 hónapig megvoltam vele elégedve míg rájöttem arra, hogy a fogólapja kényelmetlen, a két széle nincs kidolgozva ezért feszíti a kezdet. A kábel bemeneténél meg kopott a fa, törmelékes, és még a belső kábelek is elszakadtak.

Ami a hangzást határozza meg, az elsősorban a fa meg a hangszedő. Egy Fenderből is lehet metálgitárt kialakítani, manapság már dupla Humbucker-es Fender modelleket gyártanak, amik elősegítik a metál hangzást.

Nem tudom ki kérdezte, hogy milyen Ibanez-t vegyen Rockhoz és Blueshoz, de én nem tanácsolom ez utóbbit. Véleményem szerint egy Telecaster másolat tökéletes lenne olcsóért, vagy a Washburn gitárok között valamelyik. http://www.gitarcentrum.hu
killby 2007. 01. 19. 16:43
vagy akárkiét...
killby 2007. 01. 10. 19:19
Szerintem egyszerűen zseniális a cucc! Bár a kinézete nekem sem tetszik! Csinálhatták volna valami jazzmaster, vagy telecaster formára! :)

Ja! Buzzgyerek!
Nem tudod mit jelentenek a squier gitároknál ezek a csoportok?
Bullet, affinity, custom, standard, stb... (csak sejtem, de inkább megkérdezem, te profibb vagy! :)
Valszeg inkább egy squier telét veszek, mert variaxra nem nagyon lenne pénzem...

Na, üdv, aztán várom a válaszod! :)
deepinside 2007. 01. 10. 11:22
megnéztem Variax oldalát. szerintem alakra ez a gittyó sokkal közelebb áll santana, meg nem mondom milyen, gitárjához. ja és a galériában láttam feketét is.

amúgy az ötlet nem rossz. gondolom jól megkérik az árát.
buzigyerek 2007. 01. 10. 11:10
Jelentem kipróbáltam egy ilyen Variax gitárt. Azt hittem, hogy ez különböző gitárok hangját modellezi (Pl.: Gibson, Fender...), ami jó lehet azoknak, akik sok féle területen mozgolódnak, de nincs pénzük több gitárra... Egész kellemesen csalódtam, mivel nem erre való. Az igazán nagy buli benne az, hogy a hangszedőket egy virtuális "szerelde" segítségével oda pakolod rajta, ahova akarod a húrok teljes felülete mentén, rakhatod őket a nyakra, egymást keresztezve, minden extrém hülyeség elképzelhető, így viszont olyan gitárhangzásokat kreálhatsz amilyeneket más gitárokkal nem. És ez nem effektproci kérdése, még egy bossal vagy midivel sem lehet olyan hangzást kikeverni mintha egy hangszedő mondjuk a 12. bundál lenne elhelyezve. Ezek után már csak a kinézete nem tetszik a Variaxnak, ha nekem tegyük fel van egy metálbandám ahol a másik gitáros egy éjfekete Jackson flying V-n küldi, a basszer meg mondjuk egy Warwick Vampire-n, akkor elég hülyén néznék ki én egy Stratocaster szerű hangszedő nélküli cuccal a fronton. :D
Mondjuk a metálzenében úgysem lehet ezt igazán kihasználni (hacsak nem valami prog-jazz-matek irányvonalban), sokkal inkább el tudom képzelni valami experimentális, elvont (esetleg alternatív) stílust képviselő muzsikában vagy szoló projectben.
babyfan 2006. 12. 23. 11:39
http://www.babylonmusic.hu

http://http://www.babylonmusic.hu/download/egyebmp3/elindulok.mp3
buzigyerek 2006. 11. 11. 23:53
Megnéztem, télleg jónak tűnnek ezek a gitárok. Személy szerint nem kedvelem a Line6 termékeit, de ha hozzáférek biztos kipróbálom az egyik gutárukat.

Az RG370DX és az RG350EX gitárok egyedül kinézetben különböznek (A 350DX White élőben elképesztően gyönyörű). És jól gondolod, télleg jó gitárok ebben az árban.
killby 2006. 11. 09. 17:44
B.gyerek! Megnézted az oldalt?
zappafan 2006. 11. 09. 17:31
Ibanez gitárok között még az RG370DX és az RG350EX az
ami nekem jónak tőnik ebben az árkategóriában.
Az lenne a kérdésem, hogy van e valami jelentős különbség eközött
a 2 gitár között amit figyelembe kéne vennem.
A válaszokat előre is köszönöm!
buzigyerek 2006. 11. 08. 20:44
Középhaladóknak vagy kezdőknek ez egy nagyszerű gitár! Jól lehet vele metált és lágyabb dolgokat is játszani. Az egyik tanítványomnak is ilyen cucca van.
zappafan 2006. 11. 08. 19:52
Tudna valaki véleményt mondani az Ibanez SA260FM nevű gitárról?
Valami nagyon univerzális gitárra lenne szükségem kb.
ebben az árkategóriában. Elsősorban rock és blues stílushoz.
killby 2006. 11. 06. 13:47
Pedig egyszerű. Nem a gitár valódi hangját hallod, hanem a piezzo hangszedő által generált jelből képzett hangot. :)
Neked csak választanod kell, milyen hangot adjon le az erősítőbe.
Alapból tartalmazza 25 klasszikus, jellegzetes hangú gitár hangzását. (Tele, Strato, Les Paul, félakkusztikus jazzgitárok, Gretch, Rickenbacker, akkusztikus gitárok, banjo, szitár, stb.)
Persze tökéletesen hű másolatok.
De tényleg érdemes megnézni a honlapjukon a videókat!
zappafan 2006. 11. 05. 19:21
Az Alapi is reklámozza hogy milyen jó a Variax.
Az oktató DVD -jén is azzal nyomja.
Én sajnos nem értek a gitárokhoz szóval inkább nem
mondok semmi baromságot.
Nekem is tetszett a hangja meg jól is néz ki.
Nem is nagyon értettem hogy hogyan működik ez a
sok hangszín dolog.
killby 2006. 11. 04. 17:37
Azt hiszem a gitárkészítés is lépett egy szintet. Elég nagyot...
Mint, mikor feltalálták az elektromos gitárt.
killby 2006. 11. 04. 17:35
Szerintem nézd meg! http://www.line6.com
Vannak fenn kisvideók, hangminták, meg mindenféle csuda dolgok!
Nagyon durva, mennyit tudnak ezek a gityók..
buzigyerek 2006. 11. 04. 17:09
Nem nagyon ismerem ezeket a gitárokat, még nem volt alkalmam kipróbálni. De valószínünek tartom, hogy a 3 modell között csak a hangzásban van különbség. A Fendereden pedig feltehetően ugyan olyan szépen fog szólni, sőt, még szebben is.
(Viszont, ha érdekel 130 pénzért már tudsz venni egy Feder Mex Standardot. Nem tudom, hogy mennyivel jobb ennél a Variax-nál, de én kipróbáltam, és nem kellett csalódnom a Fender névben.)
killby 2006. 11. 04. 13:17
Aha...
Variax (Line6)gitáron játszottál már? Hallgattam a mintákat a honlapjukon, nekem nagyon bejön ez az "egy gitárban 25 hangzás" dolog. Bár nem tudtam eldönteni, hogy a hangminták melyik gitárra vonatkoznak (300, 600, 700).
Egy 300-asra még talán össze is tudnék szedni pénzt. Az asszem 130 körül van. A 600-as viszont már jóval a duplája. Nem tudod, miért kerül a duplájába? Na mindegy, csak érdekel a véleményed erről a gitárról.
Ja, meg szerinted ezekhez ajánlatos beszerezni egy Line6 kombót, vagy az én kis fenderemen is úgy szólna, ahogy kell?
buzigyerek 2006. 11. 02. 0:01
Engem kicsit zavar, hogy csak egy single coil van benne, de olyan zenére, amire neked kell megfelelő, ha a humbucit és a single coilt kombinálod igen kellemes hangja lehet. Egyébként mennyibe kerül? Mert ha 50 körül van, akkor továbbra is a Vorsonokat javaslom... Azokat bármire használhatod, és 50ért Floyd Rose-os tremoloval is kaphatsz.
Persze akkor tudsz a legjobban dönteni, ha te magad próbálod ki valahol.
killby 2006. 10. 28. 8:19
Valaki Squier Cyclone kritika??? Senki? Ok...
Baron 2006. 10. 27. 20:06
Én is megszeretném tanulni a gitározás művésztetét ... egyszer.
Thyrane 2006. 10. 27. 13:43
Menj el zeneiskolába, az alapokat ott kiválóan meg lehet tanulni, és nem is drága (2000-3000 ft körül van egy félévre)
zappafan 2006. 10. 27. 9:28
Killby!

Hol tudsz te olyan gitárost aki 7500 Ft- ból 3-4 alkalom
alatt megtanítja az alapokat?
Vagy olyat aki olyan tudással ruházna fel hogy utána már
csak szorgalom kérdése lenne az egész?
zappafan 2006. 10. 27. 9:09
Hello szalai!

Ha van lehetőséged gitártanárhoz járnod akkor mindenképpen
tedd meg! És hangsúlyozom gitártanárhoz nem pedig a szomszéd
sráchoz aki tud néhány akkordot. Mert lehet azt a pár fogást
is rosszul tanítaná meg.
Én sem gitározok túl régóta és nekem nagyon sokat segített a
Bussy Gábor féle könyv. Még most is sokat tanulok belőle.
Az árához képest szerintem messze a legjobb magyar nyelvő
oktató anyag. Ha gondolod akkor megpróbálom beszerezni a
hanganyagot hozzá (mivel nekem már sajnos elveszett) és akkor
elküldöm neked. Akkor csak a könyvet kell megvenned.
De tényleg csak hogyha be tudom szerezni!
killby 2006. 10. 25. 12:48
Buz!gyerek! Remélem nem tűntél el... Kíváncsi lennék, mi a véleményed a Squier Cyclone gitárról!
killby 2006. 10. 25. 12:44
Szerintem a könyv árából inkább keress fel háromszor, maximum négyszer egy jó gitárost. Az alapokat ennyi idő alatt el lehet lesni. Tényleg csak az alapokat. Aztán a többi már csak szorgalom kérdése... Szerintem.
Azért sok sikert, bárhogy is döntesz!
szalai 2006. 10. 25. 11:10
Helló!

A véleményeteket szeretném kikérni a http://www.gitartanfolyam.hu oldalon árult könyvről? Megvette már valaki? Kezdők is használhatják?

Kaptam egy gitárt, és jó lenne vele valamit összehozni is, de még kezdő vagyok, és nem tudom hol induljak el. Van egy jó tipp? Mi a véleményetek a http://www.gitartanfolya.hu könyvéről?
Kori 2006. 10. 17. 9:31
Gitárosok figyelem!

Rockzenekar ritmusgitárost keres! Klip, stúdió felvétel, anyagilag biztosítva.
Elvárásaink: koncertképes felszerelés, megnyerő megjelenés, megbízhatóság.

Hallgass bele a dalainkba! Info: http://www.kornelkul.hu, 06-30-346-8104
Crazyboy 2006. 10. 15. 18:17
gitáromat pengeteeeeem
fa$zomat lengeteeeeem
buzigyerek 2006. 08. 13. 13:27
Igazából nem tudok róla sok mindent mondani, olyan zenére, amire Te használni akarod, tökéletesen megfelel. Mint mondtam nagyon kényelmes a nyaka, nekem talán kicsit domború, de még mindig jobb mint egy BC Rich-nek... Rossz oldala nem nagyon van, ha a hi-gain-t megtolod rajta szétgerjedsz, de téged ez szerintem úgy sem érdekel. A hangjáról meg úgy is a kombó gondoskodik, aminek alapból elég bluesos a torzítása, ami ehez a gitárhoz+zenéhez szerintem tökéletes.
killby 2006. 08. 13. 0:05
Nem mesélnél bővebben arról a Jagmasterrről? :)
buzigyerek 2006. 08. 11. 16:00
Jah és akombó amit írtál, nekem itthon ennek a kombónak a fej+láda változatát használom. Ez a legszebb tranzisztoros hangzás szerintem. Mondjuk használok elé egy Marshall Jackhammer pedált, ami megdobja egy nagy adag "marshallos", meleg hangszínnel.
buzigyerek 2006. 08. 11. 15:56
Nah megnéztem azt a jagmaster-t, lágyabb zenékhez nyerő cucc. Kényelmes nyaka van, ha lesz rá pénzem talán még én is veszek egy ilyet fenderben...
A két gitár között amit írtál, az a különbség, hogy a Jaguar-nak két single coil hangszedője van, tehát az inkább akusztikusabb/lágyan torzított dolgokhoz való, míg a Jazzmaster-ben két humbuci van, ami jól működik pl egy keményen torzított bluesos témában.
killby 2006. 08. 11. 15:09
Egyébként egy 65w fender (princetone) tranzisztoros kombó lenne a párja...
Szóval, ha van lehetőseged valami hasonlón próbáld ki! :)
killby 2006. 08. 11. 14:52
Ó, látom belejöttél!
Ezeket a strato, meg tele utánzat squiereket már nagyjából ismerem, meg hallottam már őket. Inkább csak a jazzmaster utánzat jagmasterre lennék kíváncsi! (amit tévesen jagstangnek írtam...)
Meg arra, hogy mi a különbség egy fender\jaguar és egy fender\jazzmaster között!
buzigyerek 2006. 08. 10. 23:57
Nah bocs hogy ennyit írogatok, de elfelejtettem szólni, hogy azt a gitárt amit említettél, nem tudtam még kipróbálni. De holnap sztem az is meglesz, nem néz ki rossznak, de lehet hogy kicsit gerjedékeny, viszont ha télleg csak ilyen lágyabb cuccra akarod használni akkor sztem nem lehet egy rossz darab.
buzigyerek 2006. 08. 10. 23:48
Nah akkor írok... Ezeket a hangszereket ma próbáltam ki egyébként, és a hangszeraruhaz.hu oldalon asszem mindet megtalálod.

Squier Bullet

Ár: 32 000 Ft
A klasszikus rockzenészek körében népszerű Fender Stratocaster "shareware változata" ahogy én hívom. Árban pont beugró szinten van, a legnagyobb előnye a rendkívül tiszta, magas tónusú hangzás. Ideális akkordozásokhoz, kezdő blues tanuláshoz, latinhoz, egyszóval lágyabb stílusokhoz, ahol főleg torzítatlan/enyhén overdrive-os hangszínre van szügség. Hátránya viszont, ami nekem nem tetszett, a kissé domború, vastag nyaka, ezt azonban meg lehet szokni. Nem rossz...


Vorson EDG-46

Ár: 31 900 Ft
Az abszolút number one nálam ebben a kategóriában. Jó, lehet elfogult vagyok, tekintve hogy ez az egyik kedvenc gitárom, de ha szkeptikus szemmel nézem is, ez a gitár telitalálat. Egyrészt azért mert a nyaka rendkívül vékony, nagyon kényelmes, kezdő gitárosoknál ez pedig mindenképpen hatalmas előny. Élőben elég dögösen néz ki ez a lekerekített Ibanez RG copy test, ami diófából készült, és sajna ennek köszönhetően a test elég sérülékeny (nem érdemes labdázni vele, meg elejteni sem ahogy én azt tettem párszor :)), ugyanakkor meglepően könnyű. Fel van szerelve Vintage tremolóval is, ez aránylag tartja a hangolást, de nem az igazi, mint ahogy a legtöbb Vintage tremoló általában. A hangszedői viszont igazi meglepetésként szolgálnak ennek a hangszernek: Ugyanaz a VR20-as kódjelű hangszedő van benne mint a magasabb kategóriás Vorsonokban, egy-két apró módosítással amiket én nem igazán vettem észre. Éppen ezért a hangja ennek a gitárnak megfelelő torzítással igazi metálos zúzda, de lágyabb rock n' rollban is megállja a helyét. A tiszta hangjai viszont kicsit tompák, és a húrcsere kötelező rajta megvásárláskor mert az alap húrkészlet nagyon béna rajta (mint ahogy a legtöbb gitáron). Összességében ha kevés a pénzed akkor én ezt a gitárt ajánlom leginkább, tanításhoz is ilyet használok, igaz, csöves erősítőn és ládán...

Vorson SM-1

Ár:48 900 Ft - 54 900 Ft (tremoló minőségétől függ, érdemes költeni rá, mert az olcsóbb változat Vintage tremoloval van ellátva, ami kicsit szétbarmulja a hangolást, ha nagyon téped)
Ő a legolcsóbb, Floyd Rose licensz tremolós Vorson gitár, ez azonban ne tévesszen meg senkit, mivel ez már egy nagyon komoly hangszer. A teste szilfából készült, ami nagyon jó, tartós és kellően stabil anyag, jól vezeti a hangot, nyaka jávor, cápafog berakásokkal. A hangszedők már átalakított Vorson VR 20-asok, a hangjuk sokkal tisztább, kevésbé gerjedékenyek, valamint itt is van egy középső, single hangszedő amit főleg a tiszta hangzásoknál lehet nagyon jól kihasználni. Akár önmagában, akár a dupla hangszedőkkel együtt, jó erősítő mellett akár egy életre szóló gitárhangzásra képes, torzítva/torzítatlanul egyaránt. Tipikusan az a hangszer amit nagyon lehet szeretni, mert gyönyörű szép (metálfeketében szemet gyönyörködtető), megbízható és ha nem arra építesz hogy mások szídják az olcsóbb gitárokat sznob ürügyekkel akkor nagyon sokáig ki tud szolgálni, akár koncerteken/bandában is.

Remélem segítettem valamennyit.
buzigyerek 2006. 08. 10. 21:24
Hát azt a klasszikus fender hangzást nem fogja adni egy squier gitár, de nagyrész úgy is az erősítőn/pedálon múlik a gitárod hangja. Viszont ezeken a gitárokon olyan hangszedő van, hogy ha esetlge megjön a kedved egy kis metálhoz, akkor nem lesz olyan szép hi-gain-es hangja.
Ez kb úgy 60 körül van nem? Mert ennyiért (vagy ez alatt) inkább nézd meg a vorson gitárokat, sokan fikázzák, mert olcsó, és mert az alap (tehát erősítő nélküli) hangja szar. De én a mai napig elégedett vagyok az első vorsonommal, pedig már kb 4 éve vettem. Pl a Vorson SM-1 TMK2 floyd rose-os tremoloval ugyanennyiért a tiéd, és ezen gyönyörűek az akusztikus, és a torzított hangok is + élőben nagyon állatul néz ki.
De most este ráérek, ha érdekel, akkor összedobhatok egy kis ismertetőt különböző gitárokról ebben a kategóriában. Úgy sincs jobb dolgom :)
killby 2006. 08. 10. 15:58
Engem az érdekel, hogy pontosan miért is olcsó egy squier gitár, ha azt is a fender gyártja. mekkora a minőségbeli, hangbeli különbség... szóval engem az érdekel, mennyire éri meg egy squier jagstang! :)

Indie, alternatív, noiserock féle zenakarba kéne!
buzigyerek 2006. 08. 10. 11:57
Mindent a gitározásról. Nem kell különösebben magyarázni szerintem.

Killby az előbb nem olvastam elég figyelmesen a kommentedet... Tehát téged a Fender gitárok érdekelnek?? Vagy a Squier (ami ugyebár a fender olcsóbb változata)?
És mire kell, tehát milyen zenére, vagy csak tanulásra?

Fórum » STYLEFÓRUMZ :) » Rock, Alternatív, Heavy Metal