Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Fórum » MUSIC.HU » Interjúk, riportok

A Goa Kultúra kialakulása

létrehozva: 2002. 06. 27.

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

Vendég 2009. 10. 02. 20:08
http://www.myspace.com/yeastliveact
neni 2009. 05. 24. 12:27
Üdv mindenkinek.Aki itt van az gondolom már hallott a GOA fesztiválokról.Lesz egy jóképű július 2-3-4-5.-én a Bakonyban,Pápától 8 km-re Nagytevelen a strandon.Aki tavaly volt az tudja hogy hatalmas buli volt,a hideg ellenére.Ha érdekel valakit a vélemények akkor:
2008-ban:
http://forum.goa.hu/showthread.php?t=2187&highlight=bakony+2008
2009-ben:
http://forum.goa.hu/showthread.php?t=2863&highlight=bakony+2008.
Mindenkit várunk sok szeretettel,bogyóval vagy anélkül,:)mindenképp hatalmas buli lesz.:)Büfé non-stop 4 napig,elfogadható árakkal!!!
Vendég 2009. 03. 22. 0:06
http://msnxmsn.com/


http://msnxmsn.com/vb


http://msnxmsn.com/vb/f3

http://msnxmsn.com/vb/f7

http://msnxmsn.com/vb/f5

http://msnxmsn.com/vb/f17


http://msnxmsn.com/vb/f4

http://msnxmsn.com/vb/f6
Vendég 2007. 12. 07. 15:23
http://www.starvilag.hu

Legfrissebb hírek sztárokról, rengeteg képpel!
Vendég 2007. 11. 06. 13:10
psybabarecordstore_magyarországi psy shop talán a király utcában de nem 100% keressrá:)
Vendég 2007. 08. 30. 22:23
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy merre van az országban goa-s bolt, ahol lehet goával kapcsolatos kiegészítőket venni pl. Ohm-os gyertya meg ilyesmik!Aki tud ilyet légyszi írja meg, fontos lenne!Előre is nagyon szépen köszönöm!!
Vendég 2007. 08. 06. 11:43
mijaza goa? és a bogyó? :o ;DD
Vendég 2006. 06. 03. 20:43
nagyon szeretem a goát és a bogyót nem
Vendég 2006. 05. 26. 12:41
békéscsabán a zeneboltban kapsz goa cd-t
Vendég 2006. 05. 26. 12:37
bogyóval az igazi a goa
Vendég 2006. 05. 26. 12:37
bogyóval az igazi a goa
Vendég 2006. 05. 19. 10:11
Szijjasztok elmondom mindenkinek hogy Alsonémedy-Wizzy Noise,Halásztelek is ultrajó buli volt és aki kihagyta nagyon bánhatja.A goa pedig tényleg nemolyan mint régen SAJNOS!!!! Egy GOA rajongo.
Vendég 2006. 05. 06. 18:21
Nem tudjátok hol lehet goa CD-t venni??
Mert idáig bármelyik boltban voltam nem lehetett kapni.
Vendég 2006. 04. 20. 15:43
nem lehet megunni életem legnagyobb zenei élménye miindörökké ,Fruzsi
Vendég 2006. 03. 20. 20:03
2006,05,06HALÁSZTELEK ISZONYAT JÓ LESZ GOÁSOK GYERTEK
Vendég 2006. 03. 16. 18:38
hi goa zenék jönnek fel folyamatosan:D http://psyhedelic.extra.hu még egy kicsit üres a dolog....nemrég indítottam:)
Vendég 2006. 03. 01. 19:41
15 éves vok és király zene a GOA nekem naon megtetszet.
eddig deep dishen meg sasán éltem de goa.hu ra akadtam valahogy és megtetszett
Vendég 2006. 02. 08. 12:05
Fúúúú ez éppen nekem való, nekem partyőrültnek!
Vendég 2006. 02. 08. 12:03
picinyeim! hát nem tudjátok, hogy a ToyBox&Kandech Evelyne éppen most éleszti fel ezt a csodálatos zenét?
Örüljünk, hogy Magyarországon föltűnt egy üstökös, aki képviseli eme varázsslatot, amit ez a műfaj jelent nekünk. 2006. február 11-én GoaParty gyertek, bulizzunk együtt!
Goa, India gyöngye!!
Vendég 2006. 02. 03. 21:25
a goa egy olyan dolog ami az ember életformájává válik ha igazán szereti a zenét és soha nem enged el.láttatok már idösebb embert végig partyzni napokat.pl:a Goa Gilt nagy élmény azt látni nem csak a fiatalok tudnak bulizni.ja és ha zenét szeretnétek letölteni irjatok be a keresőbe előadókat és tutti lesz.üdv egy party arc
Vendég 2006. 01. 19. 12:19
állati jó zene a goa
Vendég 2006. 01. 19. 10:19
Szerintem nem szabad hagynunk, hogy a goa még jobban elveszítse azt a varázslatos feelinget amit annyira szeretünk!!!!!!!!!!!
Vendég 2006. 01. 11. 13:19
mi az hogy goás?
az aki goát hallgat?
ki az a hülye aki ezt kitalálta???
ez olyan óvodás dolog, mint aki rockot hallgat az rocker...
egyébként magyarországon, mint minden mást ezt a rendezvényt is elrontották és visszaéltek vele.
Vendég 2006. 01. 01. 17:20
Sziasztok. Nagyon megszerettem a goa zenét. Lécci ha valaki tud egy oldalt, ahonnan tudok letölteni, az legyen olyan kedves, hogy dob egy linket erre a címre :
Hálásan köszönöm az együttműködést, persze csak ha lesz rá példa a mai világban.
Vendég 2005. 12. 14. 11:30
Sziasztok! Én kb. 5 éve veszek részt jobb és kevésbé jobb partykon,azt a véleményt osztom én is, hogy anno mintha jobbak lettek volna ezek a rendezvények.Mostanában mintha nem lennének annyira kreatívak a szervezők.Élhetnének a lehetőséggel hogy egy kicsit visszatereljék egy normálisabb kerékvágásba,néha-néha kultúráltabb formába ezt az egész össznépi agyelhagyást,mert ami mostanában megy az már egy kicsit erős... Ajánlom minden magát goásnak tartó embernek ,egyszer vegyék a fáradtságot és látogassanak le reggel kipihenve egy komolyabb bulira...Én megtettem,amit láttam-"más szemmel"-szét esett,eszméletlenül sárban a fekvő emberek,rengeteg szemét eldobálva,ürülék,annak ellenére hogy ezt lehetne másképp is.De a legszebb az volt amikor ráeszméltem, hogy a hangfal előtt álló fiatal lány pocija nem azért akkora mert jóllakott sütivel,hanem mert már benne volt a következő nemzedék...vajon tettszett neki odabent amit hallott?
Ezen gondolkodva elindultam hazafelé,és kerestem magamban a választ,vajon hányan veszik észre,este a szépen feldíszített színes karnevál közepén,extázisba esve ezeket a dolgokat,..érdekel olyankor ez valakit?
...Félre ne értsetek,nem bírálok senkit,azóta is voltam bulizni,...de valami más lett.... tat2
Vendég 2005. 10. 11. 13:23
Sziasztok!

Végigolvastam az elmúlt pár év hozzászólását. Én 2000-ben voltam először goán és egy biztos:teljesen más volt akkor. Ma már, mint minden buliban - a pénzszerzés a legfontosabb. Pár éve, ha elmentél egy goa buliba, az első1-2 órában csak tátottad a szádat, olyan csodás volt a deko. A zene meg mindenféle cucc bekapkodása nélkül is repített. Azoknak a többsége, aki ma jár goára, nem is tudja már elképzelni, milyen is volt ez. A korosztály is teljesen megváltozott, kis tejfölösszájú tizenévesek ugrabugrálnak telenyomva, szétcsapatva, azt sem tudják, mi a goa, de fennen hirdetik, hogy ők goások, mert most ez a menő.
Sajnálom, hogy ez lett a lényeg és az igazi LÉNYEG elveszett. Az igazi goások ma már szinte csak otthon hallgatják a goát. Pedig jó lenne visszahozni, ami elveszett!
Vendég 2005. 06. 01. 18:54
zenét szeretnék letölteni a goáról!!csak nem lehet sehol!!
Vendég 2005. 05. 01. 20:01
Megőrülök a Goa zenéért!!!!!!!Létezni nem tudnák nélküle,csak előre a tabikkal:)))))
Vendég 2005. 03. 22. 18:06
én másfél éve szerettem bele a goába és kurvára idegesit, hogy mindenki azzal jön 2-3 éve így meg úgy.Szerintem senkinek sem kellene a másikat fikázni hiszen ez alapjaiban ellenkezik ennek a kultúrának az eszméivel.Csak azzal kéne foglalkozni hogy jól érezzük magunkat és akkor talán történnének maguktól a dolgok.A másik hogy szerintem drog nélkül is isteni ez a zene, más kérdés,hogy egy kis aciddal ezt hatványozni tudod.Peace mindenkinek:bogyo
Vendég 2005. 03. 19. 14:58
Sziasztok!

Ha tudtok olyan partyról, ami tényleg családias hangulatu, kevés emberes, ahogy egyik előttem szóló írta, üzenjétek meg nekem hol lehet ilyet találni! köszi //
Vendég 2005. 02. 05. 20:43
Hm
Vendég 2005. 01. 31. 15:59
Annyit még hozzátennék, hogy ezt a "nem is hallgatok már mást" dolgot butaságnak tartom. Ez kb. olyan, mintha nem ennél semmi mást, csak sültkrumplit. Azért azt megnézném, hogy az hol tesz jót egy szervezetnek... Ugyanúgy kell más zene is a léleknek. Szükség van a változatosságra. Na meg ez a minden hétvégén 3 party dolog is elég sok. Megmonom őszintén, én is csináltam. De besokalltam. Sok más szép dolog is van az életben. Menj el mondjuk kirándulni, és ott is látni fogod a természet szépségiet meg a napfelkleltét. És ha tök egyedül vagy, lehet, hogy még jól is esik, ha e csoda láttán senki nem zavar meg...
Persze senkinek nem kell egyetérteni, se változtatni. Mindenki azt csinál amit akar. De hogy is szokták mondani? Egy fecske nem csinál nyarat...
Vendég 2005. 01. 31. 15:48
Hát, nem tudom... Annyira nem régóta járok partykra, hogy itt prédikáljak arról, hogy milyen is volt régen... De a tény az tény. Amikor először elmentem elkezdték belémsúlykolni ezt a "mindenki egy" dolgot, és megtetszett. Aztán megismertem a "belsejét". Azt, hogy az emberek fele azért jár le, hogy jól "szétcsapja" magát, a másik meg azért, hogy az ehhez szükséges kellékeket "szolgáltassa" (aki érti az érti, aki meg nem... hát, azt sajnálom). Gondolkodjatok már egy kicsit! A haverodnak mondja magát, aztán meg jól lehúz, hogy rajtad kereshessen! Szeretem a goát, a zenét, nagyon sokat hallgatom. Nagyon jó néha lemenni egy jó partyra, és együtt lenni azokkal, akikre TÉNYLEG számíthatsz (és nem csak ha cucc kell!). De akárhogy is, a jelenlévők kb. 80%-a nem a zene miatt van ott. És ez elég sajnálatos. MJ
Vendég 2005. 01. 28. 16:55
a Goa egy kúltúra,melyet ha valaki nem ismer..akkor többnyire elítéli...
Goát HALLGATNI, és Goát-élni egész más dolog...szerintem..
A Goa nem a tudatmódosító szerekről, és hasonló közhiedelemmel ellentétben lévő dolgokról szól... hanem valami egész másról..és aki tudja miről, az érti miről beszélek, aki nem..az meg nem:) Ez a dolog nem mindenkinek szól..azaz mindenkinek, aki nyitott a szabad élet felé vezető út felé... ez az én véleményem..nem egyet érteni kell vele (ahogy semmi mással sem) csak aki kiváncsi rá annak meghallgatni.. szerintem..
Vendég 2005. 01. 23. 22:12
Akinek nem tetszenek a goa partik, ne jöjjön el!!Pont az ilyen sok finnyás köcsögnek kellene otthon maradni!!Aki akarja az jól tudja magát érezni!!
A goa lényege a baráti társaságok és nem a fikázás!! Ide barátokkal mennek az emberek!!
A kábítószert senki nem tukmálja beléd, te döntessz!!Mindenkinek a maga ügye!! Maka-ko!
Vendég 2005. 01. 10. 17:23
NAGYON SAJNÁLOM, HOGY IJEN KEVÉS A TINI-CLUB MAGYARORSZÁGON. SAJNOS EZEK A TINIK AKIK NEMFÉRNEK BE EZEKBE A TINI-CLUBBOKBA AZOK ELMENNEK OLYAN HELYEKRE BULIZNI AHOL SEMMI HELYÜK SINCSEN, MÉG CSAK ISMERNIÜKSEM KÉNE!!! SAJNÁLOM AZT IS, HOGY MA MÁR OLYAN TINIK IS EELJÖNNEK IDE AKI BEFÉRNÉNEK AZOKBA A CLUBBOKBA. ÉS MÉGJOBBAN SANÁLOM, HOGY EZEK A TINIK A GOA PARTYKON AZT HISZIK, HOGY ÖK A GOAISTENEK ÉS TE AKI AZÉRT MEGY LE BULIZNI MERT TESTED LELKED A GOA, AZ PEDIG EGY BUFALLÓMENTES SENKI. TISZTELT GOATÁRSADALOM: NAGYON SZERETNÉM HA A BULIZNIVÁGYÓKAT A BULIJAINK BEJÁRATÁNÁL SZELEKTÁLNÁK!!!!!!!!! Classical Mushroom
Vendég 2005. 01. 10. 16:57
Nagyon szomorú, hogy a goából divatot csináltak az úgymond olyan emberek akik csak adalék anyagok önmagukhoz adásával tudják élvezni azt a müvészetet, mert az, nemcsak holmi zörej!!! sajnos ez már csak rosszabb lessz. de bízom abban, hogy az ízig goás társadalom továbbrais megszervezi azokat a bulikat, ahól a bulizni vágyókat eröteljessen szelektálni fogják. Kedves Guest, teljes mértékben osztom a véleményedet. Classical Mushroom
Vendég 2005. 01. 06. 17:51
A zene tökéletes!Meg a társaság is,csak meg kell találni azt a társaságot,vagy bulit ahol csak jó emberek vannak.Ez persze nehéz!!Ez általában családias hangulatú,partyk szoktak lenni!Kevés emberrel!
Vendég 2004. 12. 15. 13:08
Zir ez a zene.
Vendég 2004. 11. 25. 12:43
ma Magyarországon már nem létezik goa kultúra. Kb 2-3 éve még megvolt, amíg tényleg csak azok mentek, akiknek ott volt a helyük, a dj-k goát játszottak, a régi nagy öregeket (Talamasca, Infected Mushroom, Astral Projection, stb) Ma ez már inkább psytrance lett, zúzós zenével, nagy kopasz, amfetaminnal túlfűtött arcokkal, az egyetlen ami megmaradt, a partydíszítés, ami még híven tükrözi az akkora hangulatot....csak az a baj hogy teljesen elvesztette azt a varázsát, ami miatt szerettük....
Vendég 2004. 11. 16. 14:19
Míg egy discoban neked mennek és fel is löknek, addig a goán kétszer bocsot kérnek.Viszont már nem az ami régen volt.... Nagydarab állatok kötözködnek, a régi kedves emberből alig akad... Hova lett az a goa, ahova régen boldogan mentem?.... tk
Vendég 2004. 08. 24. 0:00
cobra, mondasz valamit!!!
Vendég 2004. 08. 23. 0:00
hello. A cikk sztem híven tükrözi a valóságot...csak igy tovább.Én 1 éve hallgatok goát de mást nem is tudnék hallgatni....a goának lelke van.Voltam már elég sok buliba nagyrészt nem tiszta állapotban de voltam már ugyis hogy csak kólát ittam.Sztem nem a drogokról szól.....de ugy is jó:D
Vendég 2004. 07. 03. 0:00
Szép dolog a GOA, az egyik legjobb zene a világon, de mostanság ez a stílus is (mint a legtöbb egy idő után...) kezd eldurvulni. És itt a közönségre gondolok legfőképp. Ma már nem az az érzés egy GOApartyn lenni,mint mondjuk 2-3 éve. Tele van olyan emberekkel akik tényleg csk azért mennek oda, hogy szétcsapják magukat...
És ez rossz..
Vendég 2004. 06. 08. 0:00
Sziasztok!!!
Igaz h a magyar helyzet kezd necces lenni,de ennek semmi köze a fent leírtakhoz.Jó,igaz;szinte mindenki drogozik,de ez nem feltétel.És ennek az egésznek kultúrája van...Nem az értelmetlen agyszétcsapásról szól.Itt az emberek szeretik egymást,és nem ismerik a gyűlöletet.A GOA vigyáz ránk,véd a rossztól és szeret minket.Ezt meg kell becsülni!!!!!! "Ahol könnyeznek a fák,és a zene a goa..."
Vendég 2004. 06. 03. 0:00
aki szereti ,szerese mert jó de nagyon a töbit szarja le!!!!
Vendég 2004. 05. 04. 0:00
ciaooooo belliiiiiiiiii
Vendég 2004. 04. 14. 0:00
én két ével késöbb irok mint a többi....

elmondom....amit ma magyarországon goának hivnak az egyenlőp a drogokkal a magukba eszetlenól rendszertelenól és mohon kábítoszereket tömöü embetrekkel............szal ami a cikkben van igaz....csak nem itt mert magyarország a SEGGFEJEK helye sajnos....


menjetek haza cuccozni.....
Vendég 2004. 03. 21. 0:00
Sziasztok! Én is nemrég ismerkedtem meg a GOA-val, de azóta tényleg nem hallgatok mást, és megszállottan kutatom az újabb zenéket. Bár még egy party-n sem volt szerencsém részt venni, a nyáron nem fogom kihagyni. A csúcs: a napfelkete. Aki megnézi, a lelkében érzi majd a születést, azt, hogy a hajnal első napsugarai simogatják.
SMILE!SOMEBODY LOVES YOU!
Vendég 2004. 02. 11. 0:00
Szerintem hülyeség hogy egy partyn mindenki szét van csapva! Tisztán is nagyon komoly az egész!
Vendég 2004. 01. 25. 0:00
Nagyon Rendben van az oldal gyerekek csak így tovább! ELECTRO HIPPIES!!!!!! SIMON
Vendég 2004. 01. 25. 0:00
Nemrég hallgatok GOA-t de komolyan mondom másképp kezdtem el nézni a világot.Király ez az oldal!
Vendég 2004. 01. 09. 0:00
Hi!

A cikk nagyon rendben van!!!!!!
Egyböl megkedveltem....:)
Vendég 2003. 12. 01. 0:00
a goa az a zene, ami tényleg elrepít. a környezet, amit a goa-partykon kialakul nem múlja felül semmi. ha valaki megérzi az ízét, tuti nem felejti el soha azt az érzést, amit akkor a buliban érzett. én még nem voltam olyan goa-partyn, ahol kötözködés lett volna:-))) ez az a buli, ahol az emberek egy hullámhosszon vannak, segítőkészek, és mindenki ismer mindenkit. a legjobb, hogy bárkihez odamehetsz, leüllhetsz. nem hogy nem küld el, de megkínál az övéből. nincs olyan hogy ez az enyém, az a tiéd. ott mindenki egy, és minden mindenkié:-))) valóban feledhetetlen élmény egy goa-party. a hangulat is, az emberek is egyediek, utánozhtatlanok és eredetiek:-)))
Vendég 2003. 11. 17. 0:00
én nem is a legjobba a zene miatt megyek goára hanem a légkör miatt. Itt is előfordul kötözködés, de negyedannyi sem mint teszemazt az e-klubban
Vendég 2003. 11. 13. 0:00
GOA?
A legjobb...;DDD
évek óta megszálottként gyűjtöm a zenéket...
...és a legjobb partyk(:
TRANCE_PEOPLE!
GYERTEK INFECTED MUSHROOMSRA A COMPLEXBEEE!
Vendég 2003. 08. 11. 0:00
Gyerekek EZ ODAB.SZ!
Én kb 1 éve hallgatok goát de félelmetesen jó ez a zene. Ennek lelke van és él!!!!!!!!
Vendég 2003. 05. 07. 0:00
A cikk tényleg tükrözi a valóságót, egyik hozzászólóhoz csatlakoznék lehet, hogy az emberek az XTC-től és hasonló dolgotól mosolyognak és vicsorognak egy ilyen partyn, de nem az a fontos, hogy mitől, hanem hogy jól érzed magad. Itt nem láttam még kötekedést, mint egy heringekkel túlzsúfolt diszkóban! Amúgy a goánál szerintem nincs jobb, a lehető legszabadabb zene és stílus. És tele van élménnyel, amit máshol nem kapsz meg. Nameg játékokkal, melyik diszkóban láttál ördögbotot, meteort vagy tüzes pálcákat?

goa forever

mormy
Vendég 2003. 04. 04. 0:00
szerintem a Goa egy nagyon jó zene, mást nem is hallgatok. már vagy 6éve járok Goa partykra. a cikk pedig jól tükrözi a valóságot- remek!
Vendég 2003. 04. 02. 0:00
keresnék bármit, ami Az Afro-magic-ről szól, vagy az afrikai együttesekről vagy afros híreket!!! Címem:
Thomks 2003. 03. 01. 0:00
Hy.Én nem rég találkoztam a Goa-val de egyböl megkedveltem.Mást már nagyon ritkán halgatok.
Vendég 2003. 01. 09. 0:00
MOSOLYGÓS,KEDVES EMBEREK MI?ENNY EXTASY-TÓL NEM CSODA!AMÚGY A CIKK A HELYÉN VAN!
cobra 2003. 01. 08. 0:00
Részletes és átlátható!
A zene agyszerűen maga a tökély! Itt kezdődik és végződik A ZENE!!
Vendég 2002. 11. 19. 0:00
A cikk nagyon korrekt!
A goa-partykat mindenkinek csak ajánlani tudom, zenei beállítottságtól függetlenül!
2002. 06. 27. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Fórum » MUSIC.HU » Interjúk, riportok