Hírek
A magyar metálzene újabb sikere
Akárcsak februárban A Dalban, az Eurovíziós Dalfesztivál hazai válogatójában, pénteken este is metál diadalmaskodott a magyar zenei élet legizgalmasabb és legfontosabb versenyében, amely mostanra – kigyógyulva a gyermekbetegségeiből – a legjobb is lett. Ez a mustra, ahogy az alcíme is jelzi, nem tehetségeket kutat, hanem tehetségeket mutat. És piedesztálra emel.
A Nagy-Szín-Pad! tehetségmutató versenyt 2014-ben indította a VOLT Produkció és a Petőfi rádió, azzal a céllal, hogy a résztvevők, a már népes rajongótábort szerzett, klubszinten ismert zenészek a korábbinál nagyobb reflektorfényt kapjanak. Meghívásos alapon működik, jelentkezést nem fogadnak el. Az első évben a Mary PopKids győzött. 2015-ben a szervezők elkövették azt a hibát, hogy az ismertebb és szárnypróbálgató résztvevők közé beválogatták a már akkor is az első vonalban lévő, a többieknél mérföldekkel előrébb járó Ocho Machót. Egyértelmű volt, hogy megnyeri az évadot. Tavalyelőtt a Bohemian Betyars végzett az első helyen – a zenekar képviselhette Magyarországot a 2017-es groningeni Eurosonic Festivalon, amely a feltörekvő, ígéretes karrier előtt álló zenészek első számú európai seregszemléje. A kizárólag magyarul éneklők helyett hatásosabb, ha angol nyelvű repertoárral (is) rendelkezők jutnak el oda, részben ezért tavaly a zsűri döntése alapján már nem a győztes Lóci játszik, hanem az egykori tinisztár, Zentai Márk együttese, a Mörk kapta meg ezt a lehetőséget.
Idén végre minden összejött. A mezőny a korábbiaknál is színesebb volt, a könnyűzene szinte minden szegmense képviseltette magát. „A verseny eddigi sikerét és szakmai elismertségét éppen az adja, hogy immáron ötödik éve azok a kollégák döntik el, hogy kiket hívjunk meg, akik nemcsak figyelemmel kísérik a koncertező zenekarokat, hanem ebben a közegben is élnek” – nyilatkozta Lobenwein Norbert, a Nagy-Szín-Pad! alapítója.
Ezúttal az Amigod, Antonia Vai, az Apey & the Pea, a Belau, ByeAlex és a Slepp, a JETLAG, az NB, valamint a Soulwave kapott meghívást. Az elődöntőkben – melyeket a döntőhöz hasonlóan az Akvárium Klubban rendeztek – a résztvevők mindegyike teljes értékű koncertet adott; ezeket a Petőfi TV is közvetítette. Tíz főből álló szakmai zsűri és a nézők szavazatai alapján a pénteki döntőbe Antonia Vai (Antonia Morvai) magyar származású svéd énekesnő, a 2009-ben alakult Apey & the Pea metáltrió, valamint az NB hiphopcsapat jutott be. Itt már csak a közönség szavazott.
A 2018-as Nagy-Szín-Pad! győztese az Apey & the Pea lett. „Nagyon szépen köszönjük, hogy bejutott ebbe a műsorba egy olyan zenekar, amelynek amúgy nem lenne itt keresnivalója. De nektek köszönhetően itt vagyunk, és nagyon reméljük, hogy még rengeteg zenekar tudja követni ezt a példát, mert igenis meg kell mutatni, hogy vannak még olyanok, akik nem kötnek be CD-t, USB-t, tamagocsit, hanem feljönnek, és kinyírnak minket, aztán pedig hazamennek” – mondta Áron András, az együttes énekes-gitárosa az Akvárium színpadán. Az Apey & the Pea a győzelmének köszönhetően a legnépszerűbb magyarországi zenei fesztiválok, a Sziget, a VOLT, a STRAND és a Campus nagyszínpadán szerepelhet, felléphet a Nagyon Balaton rendezvényein, valamint a Petőfi Zenei Díj show-műsorában, újabb koncertet adhat az Akvárium Klubban, és egy videoklip elkészítésére is lehetősége nyílik. A trió képviselheti Magyarországot a 2019-es Eurosonic Festivalon, valamint a Visegrádi Csoport 2017/2018-as évi magyar elnöksége alkalmából egy lengyel és egy cseh fesztiválon is bemutatkozhat.
A másik két döntős Szlovákiában szerepelhet, Antonia Vai a pöstyéni Grape fesztiválon, az NB a dunaszerdahelyi Fröccsfesten lép fel. (Új Szó)
2018. 05. 15. 11:13
Neked mi a véleményed?
Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.
Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »
Imádom a music.hu-t!
Hírek
Karrierlehetőségek művészeknek a kultúra fővárosában, Pécsen
Informatikusnak kell tanulni, programozónak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak, orvosnak – szinte ..
Három eszköz, amit mindenképp szerezzetek be, ha együttest alapítotok!
Megalapult a banda? Ez fantasztikus hír! Akkor kezdődhet is a munka, meg persze először is a beszerz..
3 helyzet, amiben a Rode stúdióeszközei tökéletesen teljesítenek
Bemutatjuk, miért jelentenek a Rode mikrofonok és stúdiókellékek tökéletes megoldást mind a profi, m..
Koncert & party beszámolók
Havasi koncert-beszámoló – lehet ennél jobb?
Mivel lassan 6 éve ott vagyunk minden év végi Havasi koncerten, ezért volt már bőven tapasztalatom m..
Ákos koncert – a legjobbkor
Odafelé még azon töprengtem, vajon mennyire nyomja majd rá a bélyegét az estre az a méltánytalan, öv..
Ha ezt Bocelli láthatná... Havasi koncert show
Megvolt az idei Havasi show is, és aki eljutott valamelyik koncertjére (idén kettőt láthattunk, egy ..
Interjúk
Zene a feneketlen mélységből
A Hableány színesíti A Dal idei mezőnyét, de közben alaposan kilóg belőle. Mély, érzelemgazdag, gond..
Jelzőfény az útvesztőben
Talán nincs is még egy olyan elszánt szlovákiai magyar zenész, mint Puss Tamás. Folyamatosan ötletel..
„Egy tollvonással megszüntethető a szakmánk”
A koronavírus-járvány megsebezte a koncertipart, rávilágított a zenészek és a mögöttük dolgozók kisz..
Lemezajánlók
Szabó Benedek és a Galaxisok: Cím nélküli ötödik lemez (Randy Hardcore Event Management)
Szabó Benedeknek ezúttal a pályafutása került válságba. Megszokta, hogy a Szabó Benedek és a Galaxis..
Kontor – Horváth: Acoustic (Tom-Tom Records)
Az Acoustic című lemez két népszerű zenész felszabadult játéka, örömzenéje. A sok hangszeren játszó ..
Anna and the Barbies: Indián (Supermanagement)
Az Anna and the Barbies Indián című nagylemezének borítójáról hiányzik a figyelmeztetés: fel kellett..