Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Lemezajánlók

Pearl Harbor – Filmzene (Warner)

Pearl Harbor - Pearl Harbor – Filmzene (Warner)

Jerry Bruckheimer, a „Szikla”, a „Con Air” és az „Armageddon” alkotója a II. Világháború egyik leglátványosabb ütközetéről, a Pearl Harbori légi csatáról készített filmet. Egy decemberi álmos vasárnap reggelen a japán légierő harci repülői felszántották az eget, a mit sem sejtő Hawaii felett… A Hawaii-szigetektől 250 mérföldre állomásozó japán repülőgép-anyahajókról reggel 6 és 1 8 között - két hullámban - 353 repülőgép indult támadásra Pearl Harbor ellen. Az első hullám - mindenekelőtt az amerikai technikai személyzet hanyagságából - 7 óra 55 perckor teljesen váratlanul érte őket. A japánok megkezdték a kikötőben állomásozó amerikai hajók bombázását. Bár a repülőket kísérő japán tengeralattjárók kudarcot vallottak a támadás során, a légierő szörnyű pusztítást okozott, s a katasztrófa az egész amerikai népet sokkolta. Öt amerikai csatahajó elsüllyedt, három megrongálódott, megsemmisült továbbá öt cirkáló, négy romboló és közel kétszáz repülőgép. A csendes-óceáni amerikai hajóhad jó időre harcképtelenné vált, hiszen a gyakorlatozó két repülőgép-anyahajón kívül nehezebb egységei nem maradtak. A japán haditerv vakmerő volt és kockázatos. A japán flotta legnagyobb részét összpontosították erre a támadásra, amelyhez több mint kétszáz mérföldet kellett az egységeknek befutnia úgy, hogy az amerikaiak a több órán át tartó út során bármikor felfedezhették volna őket. Abban, hogy ez végül is nem következett be, egyrészt az amerikai felderítés vészes hanyagsága játszott szerepet, másrészt az a tény, hogy a japánok technikailag a legapróbb részletekig kidolgozták az akciót. Így történt, hogy alig két óra alatt (és mindössze harminc repülőgép elvesztése árán) a csendes-óceáni tengeri fölény a japánok oldalára került. Már a Pearl Harbor-i támadás hírére s az óta is újból és újból felmerül a kérdés, bármennyire is merész és jól kidolgozott volt a japán támadási terv, hogyan sikerülhetett meglepni az amerikai flottát. Az Egyesült Államok a megrázkódtatásból magához térve másnap - 1941. december 8-án - hadat üzent Japánnak, és ezzel belépett a második világháborúba. Az izgalmas film zenéjét az a Hans Zimmer komponálta, aki a „RainMan”, a „Gladiátor”, és a „Hannibal” melódiáival már bizonyított. A lemez tartalmazza Faith Hill slágerét, a „There You’ll Be-t”, a CD-n 9 dal található, és ezek közül Faith Hill nótája az egyetlen track, a többi a jól megszokott hagyományos score.

Jónap Tamás

2001. 08. 24.

A cikk küldése emailben A cikk nyomtatása

Neked mi a véleményed?

2002. 06. 24. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?
Vendég 2003. 05. 17. 0:00
Ez a legjobb film a világon
Vendég 2003. 05. 17. 0:00
KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIRÁÁÁÁÁÁÁÁÁLYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4444
Vendég 2003. 07. 08. 0:00
IMÁDOM EZT A FILMET ÉS A BENNE SZEREPLŐ SZÍNÉSZEKET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég 2003. 08. 04. 0:00
nagyon jo a film

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

További hozzászólások »

Pearl Harbor – Filmzene (Warner) cikk képei
Pearl Harbor - Pearl Harbor – Filmzene (Warner)