Hírek Bulik, koncertek Fesztiválok Interjúk Lemezajánló Fotók / videók Fórum Képeslap Linktár

Hírek

A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője!

Queen - A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője!

„Le a kalappal a srácok előtt. Brilliáns, eredeti, üdítő és nem mellékesen, alkalmanként nagyon megindító előadás volt.”- nyilatkozta Greg Brooks, a Queen hangarchívumának kezelője. Rajta kívül David Richards, a Queen egykori hangmérnöke, és Peter Freestone, Freddie Mercury egykori személyi asszisztense is jelen volt az előadáson, és mindnyájan le voltak nyűgözve a remek produkciótól.

A négy srácból álló kvartett óriási sikert aratott a világ minden tájáról összesereglett több száz fős nemzetközi közönség előtt, akusztikus hangszerelésben előadott Queen műsorukkal. Az egyik legkülönlegesebb pillanat az volt, amikor az 1986-os budapesti Queen koncertre emlékezvén eljátszották a „Tavaszi szél” című magyar népdalt. A jelenlévő maroknyi magyar Queen rajongó hathatós segítségével zengte az egész terem a dalt. Ugyanígy énekelték, szinte eufórikus hangulatban a Bohém Rapszódiát is, amelyet teljes egészében, az opera betéttel együtt előadott a zenekar. A program végeztével hosszú vastaps tartotta a színpadon a fiúkat, majd Peter Freestone személyesen gratulált nekik a lenyűgöző előadáshoz. „Úgy nyúltak hozzá a Queen zenéjéhez, hogy a saját ötleteikkel vegyítve, egy rendkívül hatásos és nagyon egyedi anyagot hoztak létre” – mondta Freestone.

Queen - A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője!

A Queen Unplugged Project-et 2004-ben alakította Tollár László (kézi ütősök, ének), Berczelly Csaba (akusztikus gitár, ének), Mészáros Gergely (akusztikus gitár) és Tóth Tibor (ének). Az elmúlt három év alatt folyamatosan koncerteztek országszerte és határainkon túl. Gyakorta hívják a fiúkat Erdélybe, de Prágában is remek hangulatot teremtettek a Czech Queen Convention rendezvényén, amelyről film is készült. Jövőre pedig bedugják a fejüket az oroszlán szájába, és a Queen szülőhazájában, Angliában terveznek fellépést egy több ezer fős nemzetközi rendezvényen.

Budapesten legközelebb október 19-én láthatja, hallhatja őket a közönség a Rock Randevú-ban, ahol egyúttal beszámolnak a nemzetközi élményeikről is.

Jónap Tamás

2007. 10. 10.

A cikk küldése emailben A cikk nyomtatása

Neked mi a véleményed?

Jónap Tamás 2007. 10. 10. 0:00
Neked mi a véleményed a cikkről?

Nick-név:

Ellenőrző kód
Ellenőrző kód:

Nem regisztrált felhasználók csak nick-név megadással szólhatnak hozzá a fórumhoz.

Belépés » | Regisztráció! » | Miért is legyek regisztrált felhasználó? »

A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője! cikk képei
Queen - A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője!Queen - A Queen Unplugged Project volt az idei Freddie Memorial Day egyik legsikeresebb fellépője!